خبر رسمی بازیهای استارفیلد، Hi-Fi Rush و Sea of Thieves برای PLAYSTATION 5 عرضه خواهند شد

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,602
نام
alireza
مجبوره دوست عزیز، مجبوره
در ضمن با این حرکتش حق انتخاب رو از مشتری برداشت نه اینکه حق انتخاب داد.الان با این حرکتش مشتری یک حق انتخاب داره و اونم کنسول سونی هستش

مجبوره؟؟؟ کسی مجبورش کرده؟؟

نه عزیز به مشتری حق انتخاب داده....من نمیدونم چندسالتونه، اگر منطق شما اینه: (چون بازیهای انحصاری xbox روی ps دیرتر عرضه بشن، پس همه برن ps بخرن)
پس همه ی بازیها برای pc عرضه میشن....پس همه میرن pc میخرن 😁

بازم برای بار ۱۰۰۰۰ تکرار میکنم....دنیای گیم فقط ۲ جعبه نیست....با مولتی پلتفرم شدن بازیهای انحصاری ps/xbox....هرکسی نسبت به شرایطش میره هر وسیله ای به جز کنسول رو میخره

از این نگاه این فقط xbox ویا فقط ps دستبردارید تروخدا

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
یه سوال، الان که نینتندو سه نسله دیگه عملا رقابت مستقیمی با سونی نداره، آیا بیخیال ساخت زلدا و ماریو و ... شده؟ آیا چون به هر صورت سر بازار خاصی که ایجاد کرده، کنسولش فروش میره، بیخیال ساخت عناوین باکیفیت شده؟ معلومه که نه! چون نینتندو برای رقابت کار نمیکنه، برای حفظ جایگاهش و نگه داشتن این رابطه اش با فن ها کار میکنه!

سونی هم همینه. مساله اینه که شما فکر میکنید سونی TLoU میسازه، چون میخواد با مایکروسافت رقابت کنه! در صورتی که در عمل Xbox اصلا رقیب PS نیست! چرا باید سونی به فکر رقابت با کنسولی باشه که حتا از نسل قبل خودش هم کمتر مخاطب داره؟ سونی الان صاحب محبوب ترین برند ویدو گیمه، یعنی PlayStation. یه فن بیس خیلییی عظیم هم داره. این فن بیس یه سری انتظار از سونی دارن. مثل خودمون. ما همه از سونی انتظار بازی های AAA داستان محور، با ویژوال های فک برانداز داریم و این به DNA بازی های سونی مبدل شده. سونی برای حفظ جایگاه و این اعتماد بین خودش و مخاطبین باید این رویه تولید رو ادامه بده. نه به خاطر رقابت با اکس باکس. سونی باید در دو جبهه تلاش کنه، یکی ساخت بازی های باکیفیت برای راضی نگه داشتن فن بیس و حفظ پرستیژش هست، یکی هم ساخت بازی های درآمد زا، مثل عناوین GaaS، تا درآمدش رو ببره بالا و از تنسنت و مایکروسافت عقب نیفته. برای همینم امده بانجی رو خریده و الان به لطف اونا درآمدش خیلی رفته بالا. تا زمانی که سونی میخواد تو بازار باشه باید به اینکار ادامه بده. هیچ ربطی هم به مایکروسافت نداره این روند. کما اینکه دو نسله مایکروسافت یه بازی خیلی خفن AAA ـه +90 که تو فصل جوایز بترکونه نداشته، اما دلیل نشده سونی هم بگه چون رقیبم ریده، من دیگه نیام 350 فاکینگ میلیون دلار هزینه بکنم تا SM2 رو بسازم پشمای همه کز بخوره! میرم عوضش Knack میسازم فقط!

+++

مایکروساف هم یه سری تصمیمات فوق احمقانه گرفت. بیزنس مدلی رو راه انداخت که از اول همه میدونستن محاله جواب بده، اما به خریت خودش ادامه داد و فکر کرد اما زمین و زمان رو بخره دیگه ملت سرازیر میشن سمت گیم پس که اینجوری نشد و الان کاسه چه کنم چه کنم گرفته دستش. اما در عوض حالا که دیده با این مدل کنسول فروختن و 20 30 میلیون مشترک گیم پس که بالا هم نمیره، نمیشه هزینه هارو جبران کرد رو آورده به مالتی پلتفرم شدن که این اقدامش درسته. من نمیگم مدیریت مایکروسافت شاهکاره و دارن عالی عمل میکنن. نه. بارها گفتم فاحعه مدیریت هستن و کسی که علی رغم این حجم هزینه، توان نرم افزاری و سخت افزاری و این همههههه IP که تریلی اسم هاشون رو یدک نمیکشه باز گند میزنه یعنی ماقبل فاجعه است. اما اینکه امدن مالتی پلتفرم شدن یعنی درآمدشون رشد میکنه. چه فن ها خوششون بیاد چه نه. و این یعنی توان عملیاتی بیشتر. من به این میگم عوض شدن شکل رقابت، نه از بین رفتن رقابت. کما اینکه وقتی نینتندو وارد یه فاز دیگه از بازی سازی و کنسول ساختن شد، رقابتش با سونی از بین نرفت، بلکه شکل متفاوتی به خودش گرفت و هرکی تونست بازار خودش رو داشته باشه. مایکروساف هم میخواد به این سمت بره. در آینده خریدهای بیشتر هم میکنه، اما نه به این شکل که بگیم ناشر میخره هرچی بازی داره رو انحصاری میکنه. نه. صرفا صاحبشون میشه تا مبدل به بزرگ ترین غول ویدئو گیم باشه. مثل تنسنت. که البته همین تنسنت هم اخیرا گفته به زودی جایگاهمون به عنوان شماره یک ویدئو گیم رو از دست میدیم. اینم قسمتی هست که میگم مایکروسافت خطرناک تر میشه. حالا اگه کسی رقابت رو فقط Vs میبینه، من بحث خاصی باهاش ندارم. چون بیزنس وایز برنده رقابت کسی هست که سهم بیشتری از بازار و در نیتجه درآمد بزرگ تری ایجاد میکنه.
نینتندو یه برند قدیمی و ریشه دار که فن بیس عظیم داره
نینتندو با وجود استودیو های محدود ( کلا 10 تا تیم فرست پارتی داره ) با مدیریت خارق العاده معجزه کرده و می کنه
نینتندو در بدترین دوران خودش ( نسل 6 / ابر فاجعه wiiu ) هم دست از هویت خودش نکشید / ip های قدیمی اش نابود نکرد که هیچ در همون دوران تاریک بهترین بازی های تاریخ ساخت و عرضه کرد

در مقابل مایکروسافتی که توان مدیریت 5 تا استودیو رو نداشت امروز 40 تا استودیو داره
40 studios to rule them all: inside Microsoft Gaming divisions post-Activision Blizzard deal | Game World Observer
همون تیمی که از 10 تا بازی 7 تا متوسط و معمولی تحویل میداد 8-| امروز مسئول مدیریت 40 تا 60 تا پروژه است :-?? :-??
وجود این همه پروژه + مدیریت مایکروسافت = شکست

ثردپارتی شدن XBOX یه تلاش بی فایده است که صرفا وضعیت بدتر می کنه ( مایکروسافت حمایت همین چند میلیون نفر خریدار XBOX هم از دست میده )

وضعیت امروز Embracer ( کنسل شدن بیشمار بازی / اخراج کارمند ها / بسته شدن استودیو ها ) اینده بخش گیم مایکروسافت

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
مجبوره؟؟؟ کسی مجبورش کرده؟؟

نه عزیز به مشتری حق انتخاب داده....من نمیدونم چندسالتونه، اگر منطق شما اینه: (چون بازیهای انحصاری xbox روی ps دیرتر عرضه بشن، پس همه برن ps بخرن)
پس همه ی بازیها برای pc عرضه میشن....پس همه میرن pc میخرن 😁

بازم برای بار ۱۰۰۰۰ تکرار میکنم....دنیای گیم فقط ۲ جعبه نیست....با مولتی پلتفرم شدن بازیهای انحصاری ps/xbox....هرکسی نسبت به شرایطش میره هر وسیله ای به جز کنسول رو میخره

از این نگاه این فقط xbox ویا فقط ps دستبردارید تروخدا

البته فیل اسپنسر نظر دیگه ای داره
1707141550023.png

عرضه هر بازی XBOX روی PS = کمتر شدن شانس بقای XBOX =((

حالا چه اتفاقی افتاده که فیل اسپنسر ( در دادگاه چنین ادعا هایی رو مطرح می کرد ) تسلیم شده ؟
تسلیم شدن مایکروسافت نشانه احترام به مشتریه ؟

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,880
نام
malek
اینکه با یه شایعه تا قیامت نسخه پیچیدید به کنار.
اگه این داستان اتفاق بیوفته پلیرای اکس باکس چیرو از دست میدن؟
بهتره از این زاویه نگاه کنیم که فنهای ایکس باکس از این معامله دقیقا هیچی گیرشون نمیاد :)

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,116
نام
آرمان
در نظام‌های سابسکریپشنی، همه چیز حتی ۱۵ دقیقه قبل از مولتی پلتفرم شدن خوب به نظر می‌رسد:
IMG_7258.jpeg

بله آمار فروش رو قاب کردیم زدیم به دیوار اتاق. و همینطور منتظریم ببینیم اون سورپرایز اخر سال چیه. اگه خوب بود شاید باندل ps5 proش رو بگیریم8->

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,576
نام
Mehrdad

Call of Duty May Not Be Coming to Game Pass, Leaker Claims

Timdog میگه بر اساس استراتژی جدید مایکرو، ممکنه کال اف دیوتی هیچ وقت رو گیم پس نیاد، و تمرکز رو مولتی پلتفرم موندنه...

پلن جدید برای بازی های اکس باکس رو پلی استیشن و مولتی پلتفرم شدن هم احتمالا تو شوکیس بعدی رسما معرفی میشه...

And while the Call of Duty series was never expected to be in the first wave of those additions, it now appears that the hit franchise may end up skipping the subscription service altogether. That's according to long-time Microsoft leaker Timdog, who said he "heard" that Call of Duty won't be coming to Xbox Game Pass during the latest episode of the Gamers Council podcast. The insider sarcastically labeled that move as one of Microsoft's "brilliant ideas" made as part of the company's rumored pivot to third-party publishing, all in response to declining Xbox console sales.

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,533
نینتندو یه برند قدیمی و ریشه دار که فن بیس عظیم داره
نینتندو با وجود استودیو های محدود ( کلا 10 تا تیم فرست پارتی داره ) با مدیریت خارق العاده معجزه کرده و می کنه
نینتندو در بدترین دوران خودش ( نسل 6 / ابر فاجعه wiiu ) هم دست از هویت خودش نکشید / ip های قدیمی اش نابود نکرد که هیچ در همون دوران تاریک بهترین بازی های تاریخ ساخت و عرضه کرد

در مقابل مایکروسافتی که توان مدیریت 5 تا استودیو رو نداشت امروز 40 تا استودیو داره
40 studios to rule them all: inside Microsoft Gaming divisions post-Activision Blizzard deal | Game World Observer
همون تیمی که از 10 تا بازی 7 تا متوسط و معمولی تحویل میداد 8-| امروز مسئول مدیریت 40 تا 60 تا پروژه است :-?? :-??
وجود این همه پروژه + مدیریت مایکروسافت = شکست

ثردپارتی شدن XBOX یه تلاش بی فایده است که صرفا وضعیت بدتر می کنه ( مایکروسافت حمایت همین چند میلیون نفر خریدار XBOX هم از دست میده )

وضعیت امروز Embracer ( کنسل شدن بیشمار بازی / اخراج کارمند ها / بسته شدن استودیو ها ) اینده بخش گیم مایکروسافت
Embracer کلا داستانش چیز دیگه ای بود، اونا از اول نه پول بازی ساختن داشتن نه قصدشو، میخواستن استودیو ها رو فله ای بندازن به محمد بن سلمان که معامله به هم خورد :))

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,204
نام
محمد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر