اعتقاد C4Eva در مورد بن شدن های اخیر X360

fereydoon

کاربر سایت
Mar 25, 2007
130
با سلام

من بن شدم . دلیلش هم برام کاملا واضح و اون همfull stealth نبودن بازی forza2 بود و من بی خبر یک بار حدود 20 دقیقه لایو بازی کردم .
آقا اشکان من الان که تو فروم xbox.scene رو می خوندم دیدم که آمار گزارش شده از کسانی که بن نشدن و مشکل bad SS Kreon داشتن خیلی بیشتر از اونهایی بود که بن شدن و هنوز دلیل اصلی بن شدنشون رو نمی دونند .
بازی forza 2 رو هم که مجدد تست کردم از لحاظ SS مشکلی نداشت و نرم افزار good گزارش کرد .با توجه به این اوضاع و آمارهایی که خوندم فکر می کنم مایکروسافت بصورت رندوم تعدادی از کسانی که مشکل SS یاbad CRC info داشتند رو بن کرده تا تنها با این کار ببینه برای کنسولهای دستکاری نشده مشکلی پیش میاد یا نه و بزودی با موجی از بن کامل به سراغ تمام کسانی میاد که مشکلSS یا CRC info دارند و شناسایی شده هستند و دفعه قبلی خوش شانس بودند.
من با این جمع بندی و نتیجه گیری قصد نگران کردن بچه های فروم رو ندارم اما فکر می کنم هنوز هکرهای ما متوجه دلیل اصلی بن شدن این دوره نشدند.

موفق باشید
فریدون

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
با سلام

من بن شدم . دلیلش هم برام کاملا واضح و اون همfull stealth نبودن بازی forza2 بود و من بی خبر یک بار حدود 20 دقیقه لایو بازی کردم .
آقا اشکان من الان که تو فروم xbox.scene رو می خوندم دیدم که آمار گزارش شده از کسانی که بن نشدن و مشکل bad SS Kreon داشتن خیلی بیشتر از اونهایی بود که بن شدن و هنوز دلیل اصلی بن شدنشون رو نمی دونند .
بازی forza 2 رو هم که مجدد تست کردم از لحاظ SS مشکلی نداشت و نرم افزار good گزارش کرد .با توجه به این اوضاع و آمارهایی که خوندم فکر می کنم مایکروسافت بصورت رندوم تعدادی از کسانی که مشکل SS یاbad CRC info داشتند رو بن کرده تا تنها با این کار ببینه برای کنسولهای دستکاری نشده مشکلی پیش میاد یا نه و بزودی با موجی از بن کامل به سراغ تمام کسانی میاد که مشکلSS یا CRC info دارند و شناسایی شده هستند و دفعه قبلی خوش شانس بودند.
من با این جمع بندی و نتیجه گیری قصد نگران کردن بچه های فروم رو ندارم اما فکر می کنم هنوز هکرهای ما متوجه دلیل اصلی بن شدن این دوره نشدند.

موفق باشید
فریدون
فردیون جان دلیل بن شدن های فقط نمی تونه به ss ربط داشته باشه که. stealth patch نبودن بازی کماکان یکی از دلایل بن شدن بوده و علاوه بر اون به این قضیه فایل ss هم اشاره شده.
این تئوری هم یکی تو xbox-secne نوشته که این آزمایش بوده توسط مایکروسافت نمی تونه زیاد درست باشه چون هنوز معلوم نشده این مشکل اصلا از طرف خود مایکروسافت بوده یا از باگ خود برنامه. forza هم اصلا نباید در این زمینه SS مشکلی داشته باشه چون همانطور که گفته شده این مشکل فقط در بایز های اخیر پیش اومده نه در بازی هایی که 6-7 ما ه از اومدنشون گذتشه یا قبل تر.

مثلا تو این سایت همچین رندم هم بن نکرده بود. تقریبا همه بچه ها بن شده بودند. حالا اینو تعمیم بده به همه جای جهان.

در ضمن فیرمور iXtreme 1.4 تا هفته دیگه برای هر 3 درایو عرضه می شه که این مشکل bad SS رو خود به خود درست می کنه و می شه با دیسک های این چنینی هم بدون مشکل بازی کرد.

fereydoon

کاربر سایت
Mar 25, 2007
130
فردیون جان دلیل بن شدن های فقط نمی تونه به ss ربط داشته باشه که. stealth patch نبودن بازی کماکان یکی از دلایل بن شدن بوده و علاوه بر اون به این قضیه فایل ss هم اشاره شده.
این تئوری هم یکی تو xbox-secne نوشته که این آزمایش بوده توسط مایکروسافت نمی تونه زیاد درست باشه چون هنوز معلوم نشده این مشکل اصلا از طرف خود مایکروسافت بوده یا از باگ خود برنامه. forza هم اصلا نباید در این زمینه SS مشکلی داشته باشه چون همانطور که گفته شده این مشکل فقط در بایز های اخیر پیش اومده نه در بازی هایی که 6-7 ما ه از اومدنشون گذتشه یا قبل تر.

مثلا تو این سایت همچین رندم هم بن نکرده بود. تقریبا همه بچه ها بن شده بودند. حالا اینو تعمیم بده به همه جای جهان.

در ضمن فیرمور iXtreme 1.4 تا هفته دیگه برای هر 3 درایو عرضه می شه که این مشکل bad SS رو خود به خود درست می کنه و می شه با دیسک های این چنینی هم بدون مشکل بازی کرد.

اشکان جان خسته نباشید. امیدوارم این فروم با همین شور و بار علمی زیر سایه مدیریت شما همیشه پا بر جا بمونه . در خصوص Ixtreme1.2 می خواستم بگم که ایراد این برنامه روی کنسول من خودشو نشون داد چون اصلا دیسکی که Stealth نداره و خصوصا DVDmullator10 به عنوان دیسکی که با Ixtreme همخوان نیست معرفی می کنه نباید اجرا میکرد و صحبت از این بود که این برنامه تنها دیسکهای Stealth patch کامل رو اجرا میکنه .
در خصوص بن نشدن یه عده که واسه همه ما و خودشون هم جالب بود سه تا از بچه ها رو که هر شب با هم لایو بازی میکردیم نام می برم که ممکنه دلیل استنباط من مبنی بر رندوم بودن رو متوجه بشید :

آقا طهمورث : کنسول 2006 ، فریم ویر درایو Xtreme (حتی IXtreme هم نداره ) ، دیسکها اکثرا بدون Stealth pach ، استفاده از یک کردیت کارت برای شارژ لایو و بن نشد .

آقا سوان (Dual Snake):کنسولی رویایی ( یه لایو گلد از ابتدا رایگان که هر ماه تمدید میشه ) و فریم ویر Ixtreme ، دیکسها اکثرا بدون Stealth و بن نشد .

آقا مهدی (DarkQuinT):کنسول 2006 ورژن فرم ویر Ixtreme 1.2 ، دیسکها تماما Stealth و استفاده از لایو با reedom code و بن نشد.

غیر از مهدی جان ، هر دو تای دیگه واجد شرایط بن شدن( از دید هکرها ) بودن ولی خوب این اتفاق نیفتاد و از این بابت خوشحالم . اما نگرانی من از این بابت هست که با آمارهای داده شده در xbox.scene و حتی مثل همین سه مورد که با هم خیلی هم تناقض دارند به این نتیجه برسیم که مایکروسافت در حال شناسایی کنسولها با روشی هست که هنوز هکرها بهش پی نبردند .

باتشکر
فریدون

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
در این مورد که هنوز هکر ها دلیل اصلی بن شدن رو پیدا نکردن که اصلا شکی نیست.
ولی خوب افرادی مثل سوان (که من مطمئنم این کنسولش مال خود بیل بوده:)) و یا طهمورث اینا سری قبل هم بن نشدن! سری قبل خیلی ها بن شدن و واقعا آمارش زیاد بود دلیلشم این بود که کسی به stealth patch اهمیت نمی داد زیاد. در ضمن شخصی مثل سوان وقتی بن نشد سری قبل یعنی شناسایی نشده بود. از اون به بعد هم که ixtreme ریخت و بازی ها هم تقریبا همشون stealth patch دار شدند.
در مورد این bad kreon rip هم باز شانسی بوده. خیلی ها mass effect رو بازی کردن ولی بن نشدن. ولی برعکس خیلی ها که orange box رو بازی کرده بودن بن شدن. یسری هم هردو بازی کردن ولی بن نشدن!
به هرحال اینا روش هایی هست که درسته 100% جوابگو نیست ولی می تونه از بن شدن پیشگیری کنه ود رصد بن رو کاهش بده.

ixtreme هم خودش اشکال داشت و من خودمم بهش اشاره کرده بودم که بعضی بازی های غیر stealth رو هم باز اجرا می کنه و بهترین کار فقط چک کردن بازی با برنامه هست، کاری که من انجام می دادم.

این موضوع که مایکروسافت رندم بن می کنه شاید درست باشه ولی اینکه مایکروسافت پشت بنش دوباره بیاد بن کنه به نظر من اصلا صورت نمی گیره و می ره برای سری بعد که ممکنه 6 ماه دیگه باشه.

پ.ن: FIFA08 رو چک کردم. ورژن uc و j هیچ مشکلی ندارن و کاملا سالم هستند. pal رو نمی دونم.

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
پشت بنش دوباره بیاد بن کنه به نظر من اصلا صورت نمی گیره و می ره برای سری بعد که ممکنه 6 ماه دیگه باشه.
یعنی کسایی که میخواستن بن شن ، بن شدن ؟
یعنی من که بن نشدم میره تا 6 ماه دیگه ؟ ( البته طبق چیزی که شما گفتین )

alimn

کاربر سایت
Oct 29, 2007
34
نام
علی
جناب Lich King

ببخشيد، اگه كسی Orange Box رو داشته باشه، روی LIVE آن لاين هم بازی‌ نكرده باشه! و فقط واسه استفاده از ماركت پليس و داشتن Gamer Card به LIVE وصل شده باشه و Acheivement های Orange Box شم Upload شده باشن بازم بن می شه؟(درضمن iXtreme هم نداره)

من شخصی رو می شناسم كه Orange Box رو Offline بازی‌ كرده
ولی هنوز Achievement نگرفته(آن لاين هم بازی نمی كنه چون iXtreme نداره)
اين شخص بن نشده است.

Metal Gear Solid

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,147
اشکان نیست.حالا خودش اومد بیشتر توضیح می دهد.
ولی به قول فرزاد ، بین کسی که آنلاین بازی نکرده باشد توی Live با کسی که فقط اچیومنت هایش را ثبت میکند خیلی فرق وجود دارد.
در ضمن اینطوری که شما توضیح دادی ، این دوستتون اصلا" به لایو وصل نشده است.چون میگید آفلاین بازی میکند و آنلاین بازی نمیکنه...پس از کجا فهمیده بن نشده ؟ پس حتما باید یکبار آنلاین شده باشد .
راستی بن شدن به اچیومنت گرفتن از Orange Box ربطی ندارد.همین که دیسک را بگذارید توی درایو اطلاعاتی که به عنوان مثال شامل استلف پچ بودن یا نبودن ، Good Or Bad Keron بودن بازی و ... است به هارد منتقل شده و ثبت می شود ، راهی هم برای پاک کردنشون نیست.این اطلاعات موقع وصل شدن به لایو ترانسفر می شود برای مایکروسافت و از روی همین هاست که بعضی بن نمی شوند و بعضی بن...

fereydoon

کاربر سایت
Mar 25, 2007
130
با سلام

اگر ممکنه در خصوص این فایلهای اطلاعاتی که روی هارد ثبت میشه یه خورده بیشتر توضیح بده حامد جان . آخه من الان دستگاه قبلیم که بن بود رو به همراه هاردش فروختم و میخوام یکی دیگه بگیرم و از روی هارد قبلی پروفایلهام و مپهای قبلیم و کلیه اطلاعاتش رو کپی کردم . یعنی می خوام اونها رو به هارد جدیدم انتقال بدم چون من یه مدت در حال بن بازی می کردم امتیازاتم ثبت نشده می مونه . اگر امکان داره که با خوندن اطلاعات فولدر cacheکه در partition 3 قرار داره (فکر میکنم همون فیلهایی که شما ازشون صحبت کردی) دستگاه جدیدم هم بن بشه از خیر این کار بگذرم .
اگه اطلاعاتی در این زمینه داری ممنون میشم که به منم بگی .
با تشکر
فریدون

Metal Gear Solid

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,147
محدوده اطلاعاتم در این زمینه بیشتر از این نیست و فرزاد و اشکان خیلی کاملتر می توانند راهنمایی کنند.
ولی اطمینان دارم که اگر هارد کنسول بن شده تون را روی کنسول بن نشده دیگری بگذارید اینطور نیست که از همان اول بن شده باشید و ماجرا مانند روز اول است ، فقط یک Recover GamerTag لازم دارید که سیو و مپهای قبلی تون رو بازیافت می کند.مثلا یکی از دوستان از هارد کنسول بن شده ی قبلی اش بر روی کنسول جدید استفاده می کند و با رعایت نکاتی چون دقت در استلف پچ بودن بازی ها قبل از گذاشتن آنها در درایو کنسول ، این بار بن نشد.
در ضمن مایکروسافت با توجه به استلف نبودن بازی اقدام به شناسایی Serial Number کنسول کرده و از روی اون کنسول را بن میکند.

NIK

کاربر سایت
Sep 23, 2005
261
نام
امیر
با سلام
می خواستم یکم در مورد این هارد بیشتر براتون توضیح بدم. البته اطلاعاتی که تاکنون به دست آمده نشون می ده که هارد دستگاه هیچ یک از اطلاعات مربوط به دیسک بازی را ثبت نمی کنه. فقط Save بازی ها رو نگه می داره. این مطلب رو می تونستید به صورت مفصل تر در بن شدن سری اول که چندین ماه پیش اتفاق افتاد بررسی کنید. من هم بعد از آن ماجرا هارد کنسول بن شدم را روی کنسول جدیدم گذاشتم و البته این بار هم بن نشدم. اطلاعات مربوط به استیلث و یا امثال این بر اساس تجربه به دست آمده فقط و فقط در زمانی که مستقیم به LIVE هستید قابلیت انتقال دارند.

با تشکر

Kent

کاربر سایت
Sep 6, 2007
573
اشکان نیست.حالا خودش اومد بیشتر توضیح می دهد.
ولی به قول فرزاد ، بین کسی که آنلاین بازی نکرده باشد توی Live با کسی که فقط اچیومنت هایش را ثبت میکند خیلی فرق وجود دارد.
در ضمن اینطوری که شما توضیح دادی ، این دوستتون اصلا" به لایو وصل نشده است.چون میگید آفلاین بازی میکند و آنلاین بازی نمیکنه...پس از کجا فهمیده بن نشده ؟ پس حتما باید یکبار آنلاین شده باشد .
راستی بن شدن به اچیومنت گرفتن از Orange Box ربطی ندارد.همین که دیسک را بگذارید توی درایو اطلاعاتی که به عنوان مثال شامل استلف پچ بودن یا نبودن ، Good Or Bad Keron بودن بازی و ... است به هارد منتقل شده و ثبت می شود ، راهی هم برای پاک کردنشون نیست.این اطلاعات موقع وصل شدن به لایو ترانسفر می شود برای مایکروسافت و از روی همین هاست که بعضی بن نمی شوند و بعضی بن...

اگر اینطوری بود که شما اگر کنسول جدید هم میگرفتید و هارد قدیمی تون رو متصل میکردید و
بازی ارجینال هم تهیه میکردید بدلیل سو سابقه باز هم بن میشدید

NeverH00D

کاربر سایت
Oct 14, 2007
205
نام
اسفندیار
اینم نتیجه چک کردن بازی هام:تمامشون Good Kreon Rip بودن به غیر n proStreet.orange Box.cona اینو هم بگم که با هیچ کدومش تا به حال انلاین بازی نکردم!!!!!! و pRostreet Conan م فقط 10 دقیقه تو دستگام بود.پس این فرض که شما حتی اگه افلاین بازی کنید باز هم اطلاعات شما موقع انلاین شدن اپ میشه درسته یعنی حتما لازم نیست که با بازی مشکل دار انلاین بازی کنی در هر صورت باعث بن شدنت میشه.
سوال:گزینه Video Data Present اگه تیک نخورده باشه یعنی مشکل داره؟ولی Good Kreon Rip باشه مثلا Stuntman:ignition من اینطوری بود.
به نظر من تا قبل بن شدن اطلاعات رو مایکرو از رو هارد میگیره این هم که امیر با هارد قدیمیش بن نشده چون بازی هاش هیچ کدوم مورد نداشته مایکرو فرض کرده بعد بن شدنش دیگه سراغ فلش کردن فیرمور نرفته و بازی اوریجینال گرفته

آخرین ویرایش:

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
سوال:گزینه Video Data Present اگه تیک نخورده باشه یعنی مشکل داره؟ولی Good Kreon Rip باشه مثلا Stuntman:ignition من اینطوری بود.
این good kreon rip اصلا ربطی به stealth بودن یا نبودن بازی نداره. شما ممکنه یه بازی رو بیاری که اصلا stealth نباشه ولی فایل SS رو داشته باشه و با تست گزینه good kreon rip رو بده.
وقتی بازی رو با xdvdmulleter تست می کنید تمامی گزینه های سمت راستی باید تیک خورده باشند. اگر یکی از آنها تیک نخورده باشد و یا به صورت مربع روشن شده باشد یعنی بازی stealth نیست.
به نظر من تا قبل بن شدن اطلاعات رو مایکرو از رو هارد میگیره این هم که امیر با هارد قدیمیش بن نشده چون بازی هاش هیچ کدوم مورد نداشته مایکرو فرض کرده بعد بن شدنش دیگه سراغ فلش کردن فیرمور نرفته و بازی اوریجینال گرفته
مایکروسافت دیگه انقدر ساده نیست که بخواد چیزی رو فرض کنه. قرار هم نیست که همه اطلاعات روی هارد ذخیره شه. این اطلاعات خیلی راحت می تونه توی مموری داخلی 360 ذخیره بشه به فرض همون جایی که آپدیت ها ذخیره می شن.

pedramxxx

کاربر سایت
Jun 12, 2007
35
من تو دیسکهام ویدئو پارتیشن خراب داشتم مالزی استمپری داشتم از این صیغه جدید که الان تو تاپیکش هستم هم داشتم ولی بن نشدم.

چون همه دیسکهام ss - dmi - pfi سالم داشتن و از روی دستگاهم هم gamercard نساخته بودم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر