اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
*
*
دوستان صحبتهایی که چند روز پیش مطرح کردم:

این نهاد دولتی هم فقط می تونه روی ISP ها و سرویس دهنده ها نظارت داشته باشه ( اگر بشه از یه نهاد دولتی توقعات اینچنینی داشت!)
مشکل اینه که بیشتر مشکلات شبکه از سمت خود زیرساخت و سیستمای موازی نصب شده روی شبکه هست، هیچ یک از ISP ها در این داستانها نقشی ندارند، پس روی پیگیری از طریق اون سازمان خوشبین نباشید

من غیر مستقیم گفتم، از وظیفه داشتن تا عمل کردن راه زیادی هست!
سیستمهایی که باعث اخلال در شبکه ی داخلی دیتا هستند مستقیما علت مشکلات معرفی نمیشن، اما شرکتهای متولی مثل زیرساخت هم نمی تونن روی کارهای انجام شده اعمال نفوذ کنن.

و حالا هم خبر موثقی که صحت ادعای من رو مجدد تایید میکنه:

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات: مسدود شدن نرم‌ افزارهای موبایل دست وزارت ارتباطات نیست

دوستان این موضوع خیلی مهم هست، چرا که تلاش برای مسدود کردن این برنامه ها و برنامه های مشابه هست که علت اصلی اختلال مداوم روی شبکه هست و همونطور که گفتم "مسبب این مشکلات وزارت ارتباطات نیست" و مسبب اصلی پنهان ( احتمالا امنیتی) هست و در نتیجه جوابگو هم نیست!! سازمانهای نظارتی هم نمی تونن جلوی این نوع اختلال رو بگیرن، فقط کلمات کلیدی رو ترجیح می دم استفاده نکنم، از این واضح تر باید گفت؟؟؟!

یه همفکری بدید و راهکار معرفی کنید که با این قضیه چجوری باید تعامل کرد و به نتیجه رسید؟!

sindelsasa

کاربر سایت
May 21, 2015
30
نام
سجاد
*
*
دوستان صحبتهایی که چند روز پیش مطرح کردم:

و حالا هم خبر موثقی که صحت ادعای من رو مجدد تایید میکنه:

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات: مسدود شدن نرم‌ افزارهای موبایل دست وزارت ارتباطات نیست

دوستان این موضوع خیلی مهم هست، چرا که تلاش برای مسدود کردن این برنامه ها و برنامه های مشابه هست که علت اصلی اختلال مداوم روی شبکه هست و همونطور که گفتم "مسبب این مشکلات وزارت ارتباطات نیست" و مسبب اصلی پنهان ( احتمالا امنیتی) هست و در نتیجه جوابگو هم نیست!! سازمانهای نظارتی هم نمی تونن جلوی این نوع اختلال رو بگیرن، فقط کلمات کلیدی رو ترجیح می دم استفاده نکنم، از این واضح تر باید گفت؟؟؟!

یه همفکری بدید و راهکار معرفی کنید که با این قضیه چجوری باید تعامل کرد و به نتیجه رسید؟!

پس وزارت ارتباطات این وسط نقش هویج داره
دروغ به این بزرگی را چطوری گفته ! خدا میدونه
نمیدونم چرا هر وقت خرابکاری میکنن هیچکس گردن نمیگیره ! وقتی هم کار درستی میکنن همه میان میگن ما کردیم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
پس وزارت ارتباطات این وسط نقش هویج داره
دروغ به این بزرگی را چطوری گفته ! خدا میدونه
نمیدونم چرا هر وقت خرابکاری میکنن هیچکس گردن نمیگیره ! وقتی هم کار درستی میکنن همه میان میگن ما کردیم

:|

متاسفانه متوجه اصل موضوع نشدی شما،
من حتی سال پیش هم بعد از دیداری که در وزارت ارتباطات داشتم این مطلب رو تلویحا گفتم، کسی جدی نگرفت.

sindelsasa

کاربر سایت
May 21, 2015
30
نام
سجاد

من حتی سال پیش هم بعد از دیداری که در وزارت ارتباطات داشتم این مطلب رو تلویحا گفتم، کسی جدی نگرفت.
ببخشید شما این اراجیف باور میکنید ؟
میشه بگید وزارت ارتباطات چطوری میشه که نقش هویج یا کلم بازی میکنه ؟
میشه شما که رفتی باهاشون صحبت کردی بگی که دست کیه ؟

RezaOptic

کاربر سایت
Jan 21, 2014
239
نام
RezaNoori

اگه واقعا این جوری باشه که هیچ کار از دست ما گیمر ها بر نمیاد و باید مثل آتیش زیر خاکستر بشیم و منتظر بمونیم.

الو 1 2 3 امتحان میکنیم صدا میاد .......... خب من از همین تریبون اعلام میکنم حالا که شما مارو تحریم اینترنتی میکنید من هم به نوبه خودم انتخابات آینده رو تحریم میکنم. باشد که رستگار شویم.
آقا شما هم پست مارو پاک نکن آخری عاقبت نداره اون دنیا یقتو میگیرم ها

- - -ویرایش - - -

ببخشید شما این اراجیف باور میکنید ؟
میشه بگید وزارت ارتباطات چطوری میشه که نقش هویج یا کلم بازی میکنه ؟

عجب آدمی هست ها شما مثل اینکه ایران زندگی نمیکنی ؟
آقا احتمالا زیر سر وزارت اطلاعات یا سپا یا مجمع تشخیص مصلحت نظام (این ارگان توجه خاصی باید داشت)و یا یکی از این ارگان های دم کلفت هست حالا یا این همراه اول و ایرانسل واس خودشونه میخوان جلو این وایبر و واتس آپ و اینا رو بگیرن پول بیشتری نصیبشون بشه و یا اینکه اینا پول دادن به اونا تا جلوی این نرم افزار هارو بگیرن حالا شما برو دنبال وزارت ارتباطات.

sindelsasa

کاربر سایت
May 21, 2015
30
نام
سجاد
عجب آدمی هست ها شما مثل اینکه ایران زندگی نمیکنی ؟
آقا احتمالا زیر سر وزارت اطلاعات یا سپا یا مجمع تشخیص مصلحت نظام (این ارگان توجه خاصی باید داشت)و یا یکی از این ارگان های دم کلفت هست حالا یا این همراه اول و ایرانسل واس خودشونه میخوان جلو این وایبر و واتس آپ و اینا رو بگیرن پول بیشتری نصیبشون بشه و یا اینکه اینا پول دادن به اونا تا جلوی این نرم افزار هارو بگیرن حالا شما برو دنبال وزارت ارتباطات.
شما که تو ایران زندگی میکنی ! میشه بگی چرا این همه اینا سربسته صحبت میکنن ؟ از کی میترسن ؟ چرا نمیگن زیر سر کیه ؟
ما هم حق و حقوقی داریم ! به خدا مملکت گل و بلبلی داریم

RezaOptic

کاربر سایت
Jan 21, 2014
239
نام
RezaNoori
شما که تو ایران زندگی میکنی ! میشه بگی چرا این همه اینا سربسته صحبت میکنن ؟ از کی میترسن ؟ چرا نمیگن زیر سر کیه ؟
ما هم حق و حقوقی داریم ! به خدا مملکت گل و بلبلی داریم
نه مثل اینکه شما ایران زندگی نمیکنی !!!! شما تشریف بیار تهران 4 بار این خط راه آهن تجریش رو بشین برو بالا بیا پایین جواب همه سوالاتتون هم دریافت مینوماییید.

Poorya_2

کاربر سایت
Nov 10, 2012
203
نام
پوریا
درود

یعنی ارزو به دل یه بازی بدون دغدغه و با آرامش موندیم

1- نام شهر : شهرکرد
2-
پیام خطا (Error) مختل کننده ی بازی : Experienced Network Issues
3-
شرکت سرویس دهنده : مخابرات
4-
عنوان بازی : Nosgoth

6-عکس از پیام خطا :

وقتی این ارور میاد بعد از چند دقیقه از بازی پرت میشی بیرون

sindelsasa

کاربر سایت
May 21, 2015
30
نام
سجاد
نه مثل اینکه شما ایران زندگی نمیکنی !!!! شما تشریف بیار تهران 4 بار این خط راه آهن تجریش رو بشین برو بالا بیا پایین جواب همه سوالاتتون هم دریافت مینوماییید.
برا همین گفتم مملکت گل و بلبلی داریم

SPAHBOD

کاربر سایت
Feb 27, 2009
13
خدا لعنتشون کنه...من پینگم 178 میزنه توو ویندوز ولی تو بازی LOL که میرم پینگم 360 میزنه..پشتیبانی هم که گوسفند (بلا نسبت آقای گوسفند )
حضوری هم رفتم ..مسئول دیتا که اصلا توو ایران زندگی نمیکنه انگار..میگه سیم کشی خط تلفنتون ایراد داره.. قرمز شدن مودم غیر ممکنه میگه..خخخخخخخ
میخوام مخابرات را تموم کنم برم یه شرکت دیگه ..میگن یک ساله داری نمیشه...خودشون یک سالو تمدید کردن نامردا

آخرین ویرایش:

Dark Crusader

کاربر سایت
May 8, 2015
57
یعنی روزی نیست که آرزوم این نباشه که آرزو کنم از ایران برم
از همه چیز اینجا متنفرم
از تمامی محدودیت ها متنفرم,خدایا ای کاش پول داشتم اینجا رو ترک میکردم بخدا خستم............:|

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
وزارت ارتباطات تصمیم گیرنده این اختلالات و مشکلها نیس ولی اجرا کنندشونه(یا حداقل کمک کننده)... .

تصمیم به قیلترینگ و ایجاد اختلال و .....از منابع بالادستی از وزارت ارتباطات و یا مخابرات صادر میشه و وزارت ارتباطات هم مجبور به حرفهای بالا دستی توجه کرده و اجراشون کنه وگرنه کار و زندگیشونو از دست میدن

در نتیجه به نظرم خیلی دوستان خودشونو خسته نکنن تا زمانی که از بالا این دستورا جریان داره باید بسوزن و بسازن

.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
وزارت ارتباطات تصمیم گیرنده این اختلالات و مشکلها نیس ولی اجرا کنندشونه(یا حداقل کمک کننده)... .

تصمیم به قیلترینگ و ایجاد اختلال و .....از منابع بالادستی از وزارت ارتباطات و یا مخابرات صادر میشه و وزارت ارتباطات هم مجبور به حرفهای بالا دستی توجه کرده و اجراشون کنه وگرنه کار و زندگیشونو از دست میدن

در نتیجه به نظرم خیلی دوستان خودشونو خسته نکنن تا زمانی که از بالا این دستورا جریان داره باید بسوزن و بسازن

.

البته ماهیت و پیچیدگی کاری که نهادهای امنیتی توی شبکه ی دیتا انجام میدن، مثل همین بستن نرم افزارها و قطعی مداوم و گاه و بیگاه برخی پورتها و اختلال در پروتکل ها، این احتمال را بسیار بیشتر می کنه که این نهادها مستقیما روی مبادی ورودی یا گذرگاههای اصلی شبکه دسترسی داشته باشند، وگرنه صرف یک یا چند ابلاغیه نمیشد این گونه کارها رو نیابتی از طریق وزارت ارتباطات انجام داد

مخصوصا اگر این کارها با نبردها و حمله های سایبری متقابل هم در ارتباط باشه، معنیش اینه که از امکانات کل شبکه در صورت لزوم برای هدفی که دارن استفاده می کنن و نه صرفا یک شبکه ی داخلی مختص به خودشون!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر