اخبار داغ بازی ها

Konami

Administrator
Sep 22, 2005
1,048
نام
Hamed
سلام به تمامی بچه گل و دوست داشتنی بازیداتی و غیر بازیداتی

این تاپیک هم به امید خدا کار خودش رو آغاز میکنه

حتما دیگه همگی با سیستم و نحوه کاری این تاپیک آشنایی دارید !

پس شروع میکنیم ...

آخرین ویرایش:

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
چه نبرد سنگيني اينجا بين كنسوليها و پيسي ها به پاست بيطرفا سنگر بگيريد:D
منم نظريمو ميگم
اول از همه اينكه شك نكنيد در اكثريت مواقعي(نميگم هميشه) كه يك بازي براي كنسولي و پيسي مياد در بخش گرافيك پيسي قدرت نمايشي بهتري(درصورت بهره بردن از يه پيسي high-end كه قدرت سخت افزاري برتري نسبت به كنسول مورد نظر داشته باشه) داره خوب مشخصه من همين Oblivion مثال ميزنم چيپ گرافيكي 360 به صورت free از مد هموارسازي(antialiasing) يا الگوي نمونه برداري 4x در بازيا سود ميبره در بخش پيسي شما اگه يه سوپر چيپ گرافيكي مثل radeon x1900xt داشته باشيد(حالا از حالتهاي SLI يا CROSSFIRE براي استفاده هزمان از قدرت دو چيپ گرافيكي كه به بخش enthusiast خريداران پيسي مربوط ميشه) شما ميتونيد از مد هموارسازي در حالت 6x بهره وري كنيد در حاليكه اختلاف بنظر زياد نمياد اما در بخش هموار سازي چيزي هس به اسم رندرينگ هموارسازي كه در دو حالت supersample,multisample انجام ميگيره تفاوت ايندو در اينه كه حالت multisample تنها به هموارسازي گوشه چند ضلعيها ميپردازه
در حاليكه مد supersample به تمام صفحه ميپردازه اين يعني نماي كلي بدست اومده از رندرينگ تصوير supersample به مراتب نتيجه نمايشي بهتري از مد multisample داره البته يه خلاصه از اين دو هست و تعريف كلي نه به كار اين مبحث مياد نه نيازي به توضيح بيشتر داره xbox360 از مد multisample "فقط" سود ميبره در حاليكه كارتهايي همانند x1900xt ميتونن حالت supersample در مد 6x با يك فريم عالي به نمايش دربيارن
در مورد بخش بافت گذاري نميدونم 360 در حالت فيلتر كردن بافتها در تميز ترين حالت كه anisotropic هست در چه مدي توانايي داره اما در كارتهاي گرافيكي نسبتا خوب هم شما ميتونيد تا مد 16x كه شامل فيلترگذاري دورترين بافتهاي اشيائ از ديد هست هم بكارگيري كنيد نتيجه اينكه تصوير نهايي از گرافيك مدرني مسه Oblivion با تنظيمات 6x در حالت supersample+فيلترگذاري anisotropic در مد 16x يك تصوير خيره كننده از قدرت گرافيكيو به نمايش درمياره كه مطمئنا 360 توانايي اينچنين نمايشي رو نداره البته خوب اين منطقي هم هست ماكروسافت نميتونه اين ريسك رو بپذيره كه موتورگرافيكي بازيهاي 2 سال اينده هم با اين ويژگيها بتونن روي 360 روون اجرا شن والا شك نكنيد هسته گرافيكيati R500 كه در قلب 360 هست يك سوپر تراشه فراتر از زمان خودشه(بلطف معماري سايه زنهاي متحد در بكارگيري خط لوله هاي يكسان براي حداقل ايجاد گلوگاه در ارتباطات وابسته به هردوي سايه زن راس وپيكسل كه قراره در تراشه هاي گرافيكي پيسي با پشتيباني Directx10 ارائه بشن)
اما 360 بنظر من يك مزيت بزرگ داره و اون نمايش بازيها در نمايشگرهاي HDTV هس البته كه كارتهاي گرافيك سطح بالا هم خروجي HDTV دارن اما اول از همه هزينه فوق بالاي مانيتورهاي با خروجي HDTV از يك طرف و از طرفي ديگه دردسر حملو نقل كيس و راه اندازي اون در يك نمايشگر HDTV نسبت به كنسول جمو جور 360 و نكته اخر قيمت بسيار عالي اين كنسول در مقايسه با يك سيستم سطح بالا كه به عنوان مثال شما بايد 100 دلار يا بيشتر از هزينه خريد 360 فقط صرف خريد يك كارت گرافيكي همانند x1900 انجام بديد
بهرحال Oblivion يكي از زيباترين گرافيكهاي نمايشي از يك بازيو داره واينطور كه بنظر مياد از HDR به شدت در موتور گرافيكي بازي استفاده شده كه نورپردازي رو در صحنه ها منبع نور واقعي تر ميكنه وشدت نور نسبت به منبعش متغيره و.. البته من هيچي از نمايش قابليتهاي موتورگرافيكي اين بازي نميدونم ولي احتمالش ميره كه تاثيري رو روند فروش كارتاي گرافيك داشته باشه
ببخشيد كه خارج از بحث مطلب نوشتم

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
ظاهرا Oblivion در سرتاسر وب خواهان و خوانندگان زيادي داره
به گفته چندي از مسئولان سايت خبري DailyTech اين بازي يكي از بهترينهاي هست كه تا حالا در در نياي بازيهاي ويديويي اومده
يك نمايش تصويري outdoor از بازي كه نمايش HDR به زيبايي مشخصه
930_1112395540.jpg

Elder Scrolls IV: Oblivion Apparently Pleases Many, Reviews From The Web

persian_king

مدیر سابق
کاربر سایت
Sep 23, 2005
157
نوشته شده توسط XENOS:
ظاهرا Oblivion در سرتاسر وب خواهان و خوانندگان زيادي داره
به گفته چندي از مسئولان سايت خبري DailyTech اين بازي يكي از بهترينهاي هست كه تا حالا در در نياي بازيهاي ويديويي اومده
يك نمايش تصويري outdoor از بازي كه نمايش HDR به زيبايي مشخصه
930_1112395540.jpg

Elder Scrolls IV: Oblivion Apparently Pleases Many, Reviews From The Web

فقط میتونم بگم سنگینتری بازی هست که تا حالا اجرا کردم

هر کاری میکنم با 6800 نمیتونم حتی نزدیک به high details اجرا کنم بازی رو ...اگر هم بشه frame per second پایین میاد مخصوصا out door

وحشتناک فشار میاره به سیستم تازه از خوده درایور جدیدی که modify شده برای oblivion استفاده میکنم

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
از الان ماتم گرفتم چجوري ميخواد روي 9800 pro بالا بياد
مسه اينكه يواش يواش بايد دور رزولوشنهاي استاندارد بازيا هم خط بكشم!

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
اين كه نسخه دومش بود و خيلي وقت پيش اومد
سلام...من خودم این بازی را تا به حالا بازی نکردم اما اینطور که معلومه این بازی قبلا در اروپا ریلیز شده ولی در آمریکای شمالی تا این تاریخ منتشر نشده بود..;)

T0_-1_1264996.jpg

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
واقعا بازی خیلی سنگینی این Oblivion هست پدر سیستم رو در میاره بعد از اجرا بازی اگه جرئت می کنید به کارت گرافیک دست بزنید انقدر داغ شده که نگو . در ضمن پیشنهاد من اجرای بازی روی تنظیمات نرمال هست البته اگر از مدل های خفن کارت گرافیک استفاده می کنین بدون شک بزارین روی High البته رم هم خیلی مهمه من خودم یه کارت Geforce 5700 دارم + 512 و 256 مگ رم + p4 2.4 تونستم بازی رو نسبتا خوب با رزولوشن
600*800 اجرا کنم.
اما فرشین جان من نمی گم گرافیک برام مهم نیست من می گم این اصلا معنی نمی ده که ما سر اینکه کدوم نسخه بهتره از هم دلخور بشیم معلوم یه پی سی که 2.5 میلیون قیمتشه مال من نیست یعنی اگر سی سال گرسنگی بکشم عقلم بهم این اجازه رو نمی ده که این همه پول بدم برای اینکه پی سیم همه ی بازیا رو خفن اجرا کنه که چی بشه بگذریم من یه چی گفتم حالا چرا می زنی ما که همه فهمیدن چقدر بچه موندیم
منظور من از کنسول های نسل حاضر همین نسل قدیم هست گفتم نسل حاضر چون از نسل آینده فقط 360 اومده

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
من خودم یه کارت Geforce 5700 دارم + 512 و 256 مگ رم + p4 2.4 تونستم بازی رو نسبتا خوب با رزولوشن
600*800 اجرا کنم.
منم دقیقا سیستمم همینه فقط رمم 512 هست و دسگه یه 256 ندارم فکر میکنین بتونم در حد قابل قول (نه بالا)بازیش کنم؟;)

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام .
ببخشید دوستان یه سوال .
من تازه امشب دیدم که تو گیم اسپات نوشته بود علاوه رزیدنت اویل 4 که قراره برای PC بیاد دو تا بازی دیگه هم هست .
یکی Devil May Cry 3: Dante's Awakening Special Edition که یعنی جدی جدی باور کنیم ؟ :shocked:
و یکی دیگه Onimusha 3: Demon Siege . مگه این بازی نیومده ؟ بابا همه که رو PC اینو بازی کردن پس چرا زده قراره بیاد ؟
ممنون میشم اگه رفع ابهام کنین .

mostafa_cpp

کاربر سایت
Jan 29, 2006
977
نام
مصطفي
نوشته شده توسط Kain:
سلام .
ببخشید دوستان یه سوال .
من تازه امشب دیدم که تو گیم اسپات نوشته بود علاوه رزیدنت اویل 4 که قراره برای PC بیاد دو تا بازی دیگه هم هست .
یکی Devil May Cry 3: Dante's Awakening Special Edition که یعنی جدی جدی باور کنیم ؟ :shocked:
و یکی دیگه Onimusha 3: Demon Siege . مگه این بازی نیومده ؟ بابا همه که رو PC اینو بازی کردن پس چرا زده قراره بیاد ؟

بله قراره اين بازيها به روي pc پورت بشن ؛ اين خبر تقريبا مال 2 ماه پيشه

onimusha 3 كه توي بازار وجود داره ، عرضه غير رسمي اين بازي توسط يه شركت ژاپنيه ؛ اون چيزي كه تو خبر هستش مربوطه به عرضه رسمي اين بازي كه توسط شركت UBI SOFT انجام ميگيره

poison ivy

کاربر سایت
Feb 2, 2006
96
یکی دیگه Onimusha 3: Demon Siege . مگه این بازی نیومده ؟ بابا همه که رو PC اینو بازی کردن پس چرا زده قراره بیاد ؟
اون نسخه که شما بازی کردین فقط توی ژاپن عرضه شده بوده که توی ایران هم اومده این نسخه رو ubisoft میخواد توی اروپا و آمریکا عرضه کنه.

یه سوال لطفا جواب بدید من اگه obvilion رو بگیرم رو چه تنظیماتی میتونم بازیش کنم؟
اینم سیستمم:
cpu:athlon64 3500
vga:geforce 6600 256
ram:1gb

Sayeh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
633
نام
سایه
سوال لطفا جواب بدید من اگه obvilion رو بگیرم رو چه تنظیماتی میتونم بازیش کنم؟
اینم سیستمم:
cpu:athlon64 3500
vga:geforce 6600 256
ram:1gb

اجرا میشه با این سیستم روون میاد. روی 1024*768 میتونی اجرا کنی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر