آیا سونی و مایکروسافت در نسل بعدی کنسول ها حضور نخواهند داشت!؟

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
بالاخره روز گذشته شایعه ی معرفی کنسول نسل بعدی سونی که گفته می شد قرار است در E3 سال آینده معرفی شود از طرف آقای Hirai به طور کامل تکذیب شد.

ولی خبری که از طرف Industry Gamers آمده شاید سورپرایز کننده ترین پیش بینی باشد که کسی می تواند انجام دهد.آقای Nanea Reeves در مورد نسل بعدی کنسول ها گفته است:"همه ی سازنده های کنسول های نسل حاضر کنسولی برای نسل بعد نخواهند داشت.این بزرگترین خبری خواهد بود که در E3 می شنویم."آقای Reeves هیچ شفاف سازی دیگری در این مورد انجام نداد.

شاید این خبر خیلی عجیب و شگفت انگیز باشد ولی بعید هم نیست که شرکت های بازی سازی بخواهند که از این به بعد به روش Cloud Gaming نزدیک تر شوند.در این روش کاربران میتوانند بازی ها را با گرافیکی بسیار بالا بر روی کامپیوتر های بسیار ارزان از طریق خطوط اینترنت بازی کنند.)Gaikai بر این باور است که در آینده ی بسیار نزدیک بازی کردن فراتر از داشتن یک کنسول بسیار قوی و بر پایه دیسک خواهد بود.

حالا سوال اینجاست که آیا سونی و مایکروسافت نیز همانند کاری که Sega در سال 2001 انجام داد از دنیای رقابت بر روی کنسول های سخت افزاری بر می دارند و Cloud Gaming پیروز خواهد شد یا خیر؟

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
اصلا مهم نیست چون اگر مایکروسافت و سونی هم کنسول نزنن یه شرکت دیگه مثل انودیا و ای ام دی و غیره وارد این حرفه میشن

فکر کنم یه جا خوندم که انویدیا میخواد وارد این صنعت بشه. ولی نمیدونم کجا.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
فکر کنم یه جا خوندم که انویدیا میخواد وارد این صنعت بشه. ولی نمیدونم کجا.

NVIDIA تا وقتی که میتونه پول خوبی به جیب بزنه بدون سختی مگه مرض داره وارد بشه یه نگاه به AMD بنداز الان اگه به تنهایی GPU و CPU کنسولش رو خودش میتونه بسازه اما چرا وارد نمیشه به خاطر این که مهم این نیست که بتونی چیزی بسازی مهم این هستش که این شرکت های خیلی راحت تر و خرج کمتر درامد زیادی نصیب شرکت میکنن .

فقط با ساختن یک GPU یا CPU برای همین شرکت ها روی هر کدام ... سود میکنن بدون هیچ خرج اضافی خودشون رو درگیر با مشتری و تبلیغات و .... بکنن .

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
البته خبر مبهمی هستش ولی اگر بین مایکروسافت و سونی یکیشون احتمال اینکه بره کنار از تولید سخت افزار وجود داشته باشه من فک میکنم اون سونی هستش. به هر حال سونی از لحاظ مالی نسبت به مایکرو تو وضعیت پایین تری قرار داره. همین ماه گذشته سونی قرارداد مشترکشو با سامسونگ برا تولید السیدی لغو کرد چون براش سود دهی رو نداشت. تو ces 2012 هم تنها سه سری از ال ای دی هاشو معرفی کرد و در واقع بازار HDTV ها را یه جورایی گذاشته کنار. بعید نیست که بخواد با پلی استیشن هم همچنین کاری بکنه. vita که بدون شک اخرین نسل کنسول دستی سونی خواهد بود. حالا باید دید که ایا همین کار رو با پلی 4 خواهد کرد یا نه. اکه احتمالش کم به نظر میرسه. اگرچه سونی با پلی 3 مخارج سنگینی رو متحمل شد

Breaking Rules

کاربر سایت
Feb 4, 2011
486
هنوز برای Cloud Gaming خیلی زوده ولی مطمئنا مایکروسافت و سونی به فکرش هستن و ممکنه تو کنسولهای نسل بعدی تا حدی ازش استفاده کنن .
ولی حقیقت را نمیشه انکار کرد نسل بعدی بازیها بیشتر به سمت عرضه دیجیتال پیش میرن و برای ما که بعد از ارائه اینترنت ملی عملا دیگه پیشرفتی تو اینترنت بین الملل نمیکنیم این مثل یه فاجعه میمونه .

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
اولین پلتفرمی که این cloud gameingباید روش اجرا بشه pcهست .هر وقت رو ویندوز اومد{نمیدونم شایدم اومده من خبر ندارم:d}بخاطر دزدی زیاد دیگه فاتحه رو بخونید .تا اونجایی که من اطلاع دارم برا اکسپریا پلی هم اومده {خدا رحم کنه مسئله داره جدی میشه}.

با این سرعت اینترنت تو ایران وpingفکر کنم دقیقه ایی یه فریم بگیریم .ولی خوب دیگه نیازی به اپدیت سخت افزار نداریم:d.کاری که غولهای تولید سخت افزار نمی پسندند.

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
اولین پلتفرمی که این cloud gameingباید روش اجرا بشه pcهست .هر وقت رو ویندوز اومد{نمیدونم شایدم اومده من خبر ندارم:d}بخاطر دزدی زیاد دیگه فاتحه رو بخونید .تا اونجایی که من اطلاع دارم برا اکسپریا پلی هم اومده {خدا رحم کنه مسئله داره جدی میشه}.

با این سرعت اینترنت تو ایران وpingفکر کنم دقیقه ایی یه فریم بگیریم .ولی خوب دیگه نیازی به اپدیت سخت افزار نداریم:d.کاری که غولهای تولید سخت افزار نمی پسندند.

شما حاضری یه بازی با گرافیک 2 براربر CG رو اسلو موشن بازی کنی !!! منظورم کلی در آینده ی دور رو میگم.

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
اصلا امکان نداره.تو بازی هایی مثل آنچارتد که نزدیک 50 گیگ حجم دارن در ثانیه نزدیک به 30 مگ اطلاعات از روی دیسک خونده میشه.حساب کنید نسل بعد حجم بالاتر هم بره.حالااصلابگیریم باالاتر نره همون50گیگ میشه 30 مگ اطلاعات+5 مگ دستور العمل از سرور به خونه +5 مگ دستور العمل از pc خونه به سرور+ 10 مگ تصویر=50 یعنی 50 مگ در ثانیه باید تبادل اطلاعات تو اینترنت باشه( البته در حالت چند نفر بیشتر هم میشه) اونم بدون کمترین افت سرعت وحتی یه تایم اوت که کمتر کشوری بدون افت سرعت به این سرعت دسترسی دارن. و این موضوع بازار خیلی از کشورها رو کنار میزاره.و مثال خیلی خوبش هنوز بازی ها در حالت آنلاین لگ و مشکل دارن تا چه برسه به این.
سونی تو همین نسلش نتونست بدونه لگ و افت سرعت ریموت پلیر ویتا رو عرضه کنه تا چه برسه بخوان این دو شرکت Cloud Gaming رو ارائه بدن.
ولی در آخر این یکی از رویاهای من بود که با یه کنسول دستی که پردازش داره تو یه سرور انجام میشه بازی هایی با گرافیکی مثل فیلم رو خارج از خونه بازی کنم.یادم نیست کدوم سایت بود ولی 6-7 سال پیش زمانی که تازه psp اومده بود این رو تو یه سایت گفتم همه خندیدن آخرشم مدیر سایت پستم رو پاک کرد:))

آخرین ویرایش:

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
بنظر من یه روزی این قضیه به واقعیت میپیونده حالا چه ما بخوایم چه نخوایم درسته که خب مسلما به ضرر ماست و مارو کلا از گیم محروم میکنه اما خب ما رو کی حساب میکنه !!؟ البته من نظرم اینه که احتمالا تو دو نسل آینده این اتفاق بیفته مثلا رو PS5 !!

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
به نظر من همچین چیزی همین زودیا به وقوع خواهد پیوست... با وجود پیشرفت روز افزون سخت افزار و رشد بسیار سریعش شرکتها نمی تونن هر ساعت کنسول نسل جدید ارائه بدن که.... و هی سخت افزار کنسولشون رو در قالب نسل جدید ارایه بدن... شاید این چند ساله کنسول ها تونسته باشن واسه چند سل مداوم دووم بیارن... اما با این روند رشد دوباره زود قدیمی میشن و بازیبازها انتظار بیشتری دارند... کنسول هم به اندازه ی PC انعطاف پذیر نیست... واسه اینه که هرساعت نمیشه ارتقاء داد... اینه که شرکتها میرن سراغ همچین چیزی...
به نظر من کاملا منطقیه و در آینده ی نزدیک اتفاق خواهد افتاد...!

واقعا تئوری جالبیه... به نظر من خیلی ازش استقبال میشه... سرمایه گذاری چندانی هم نمی خواد... ففط یه چیزی اگه این اتفاق بیفته ما تو ایران باید چاسه ی همیشه از صنعت گیم خداحافظی کنیم...!

Sent from my GT-I9000 Galaxy S using Tapatalk

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر