Assassin Creed:Trivia|پست اول حتما خوانده شود Spoiler Warning*|

نقش مطالب این تاپیک در بهبود اطلاعات شما از داستان AC

• زیاد

رای‌ها: 216 74.2%
  • متوسط

رای‌ها: 44 15.1%
  • کم

رای‌ها: 13 4.5%
  • هیچ

رای‌ها: 18 6.2%

• مجموع رای دهنده‌ها
    291

ArianUndead

Strike the shepherd, Sheep will scatter
کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
من شماره اول رو بازی نکردم . نسخه brother hood رو هم بازی نکردم ولی نسخه شماره 2 رو بازی کردم . تو این تاپیک چیزی گیرم میاد از داستان بازی ؟ چون خیلی چیزها رو از نسخه دوم نفهمیدم
خسته نباشی:d
اول برو همرو بازی کن بعد بیا که داستان خوب برات روشن شه.

hosein_fisher

کاربر سایت
Sep 6, 2006
880
نام
حسین
سلام
(به علت سنگینی صفحه ی اول این پست رو جدا گذاشتم،پست های دیگر دوستان هم همینطور که قبلا لینک میشدند رو صفحه ی اول)
Colosseum Vault
48944594415358074627.jpg

Colosseum Vaultتالاری است که توسط Those Who Came Before در زیر Santa Maria Aracoeli ساخته شد.
این مکان محلی برای نگه داری سیب بهشتی apple of eden بود،که در محفظه ای در وسط این تالار نگه داری میشد.این طرح ازموجودی از Those Who Came Before بود،الهه ای به نام Juno

برای ورود به مرکز غار(vault) شخص وارد شونده باید با صدای بلند عدد 72 را صدا بزند.بعد از این پایه های بلندی ظاهر میشوند که فقط دسترسی به سیب بهشتی از طریق پریدن بر روی پایه ها منجر میشود.(از کارهایی که اساسین ها در طول زندگیشان می آموزند)با پریدن بر پایه های کوچتر پایه های بلندتری فعال میشوند زمانی که اتزیو آدیتوره یا دزموند مایلز اینکار را انجام میداد.فرضیه ای که وجود دارد این است که دزموند و اتزیو دورگه های نسل انسان ها و TWCB هستند چرا که تکنولوژی به کار رفته طوری بود که با تماس فرد با پایه ها پایه های بعدی فعال میشدند و این تماس با DNA فرد ارتباط میکرد..بعد از فعال سازی همه ی سکو ها پله های ظاهر میشوند به تکه ی بهشتی.
84463749655131037545.jpg

بازدیدکنندگان
از اولین بازدیکنندگان شناخته شده مارکوس جونیوس بروتوس بود،کسی که شواهدش را در نامه های رومولس به ثبت رسانید
بروتوس نقاشی از آنچه که در غار دیده بود از خود به ارث گذاشته است.در نقاشی بروتوس ستون ها به خوبی دیده میشود،و سیب بهشتی در مرکز همه ی اینها.

بازدیدکننده بعدی شناخته شده اتزیو آدیتوره بود.،کسی که رمز عبور به غار را فهمید،اما اینکه وی چگونه فهمید معلوم نیست.یکبار در بازدید وی او سیب بهشتی را در محفظه این غار برای سالم ماندن و دور از دسترس افراد قرار داد.

آخرین بازدید کننده های شناخته دزموند مایلز،لوسی استیلمن،شان هیستینگز و ربکا کرین بودند.کسانی که رمز عبور غار را از نوشته ی اتزیو در دیوار ویلای آدیتوره پیدا کردند.دزموند در هنگام رسیدن به سیب بهشتی جونو را ملاقات میکرد،او تنها کسی بود که او را میدید و صدایش را میشنید(نسیب به همراهانش).
دزموند با فعال سازی تمامی ستون ها به سیب بهشتی رسید.در اطراف سیب بهشتی نمادهای مختلفی دیده میشد.هنگام دزموند سیب بهشتی را لمس کرد کنترلش بدنتش را از دسد داد و همراهانش بی حرکت ماندند.جونو کنترل دزموند را به دست گرفت و او را وادار کرد تا با تیغ خود را وارد شکم لوسی کند.
دزموند و لوسی بر کف زمین بیهوش افتادند.
45459723327782836716.jpg

از گوشه و کنار

*شان دو نماد از نمادهایی که بر اطراف سیب بهشتی ظاهر شدند را شناخت.Masonic Eyeو Phrygian cap.
او قبل از خشکش بزند گفت این دونماد فقط در یک مکان با هم هستند(انقلاب فرانسه)
*آرم ابسترگو در اطراف سیب بهشتی نمایش داده شد.
*عدد 72 در نقاشی مونا لیزا اثر لئوناردو داوینچی در پس زمینه،طاق پل دیده میشود.
*با استفاده از دید عقابی هنگام ورود به معبد جونو نماد Lorenz Attractor دیده میشود.این نماد در اتاق استراحت دزموند در ابسترگو نیز وجود داشت.

• Like
Reactions: FF-Zack Fair

amirhosein s.a

کاربر سایت
Oct 10, 2010
785
نام
experimental man
http://www.pardisgame.net/postnav-13178-69.html

من امیرحسینم ومحقق در زمینه فراماسونری
تو پردیس گیم هم اشاره کرده بودم
عدد ٧٢ عدد قدرت در فراماسونری است این عدد به دلیل ٧٢ جنی که حضرت سلیمان که به سلاخه کشیده بود اشاره میکنه که آنها سلیمان را پادشاه وجادوگر میدانند ولی او پیامبر است وآنها گمراه
بعد از طرفی بازی سعی داره قدرتی که معبدیان یا تمپلرها به دست آورند که وسیله ی کابالا بود به آدم وحوا وحشاشیون نسبت بده
اون چندتا خدادر واقع خیلی شبیه خدایان مصر هستند به خصوص ایسیس مادر تمام ماسونها
نامد آبالیسک در وسط شهر دیده میشه که من شاخ آوردم وقتی اینو تو برادر هوود دیدیم
بازی خیلی رمزی فراماسونری را نجات داد که نشان میده چه قدر یوبیسافت نخبه است>:)

• Like
Reactions: Quarantine

amirhosein s.a

کاربر سایت
Oct 10, 2010
785
نام
experimental man
اول اینکه اساسین همان اسماعیلیه نزار سوریه والموت است که نماینده شیعه دربازی است وتمپلارها که نماینده فراماسونری
تمپلارها زمانی که وارد معبد شدند خاخان وسایل کابالا زمان سلیمان را به آنها دادند وشروع به ایمان به جن وشیطان کردند که داستانها یی شد تا freemasonry رسما به وجود بیاید
دربازی اون وسیله قطعه ای از عدن نامیده شده که به باغ ماصیاف رشیدالدین سنان برمیگردد وبازی خدایان فراماسونری را در بازی خدای اسماعیلیان قرار میده که با خلاصه ای که کردم قراره فراماسونری را ....

آخرین ویرایش:

AdiB DelTa

کاربر سایت
Jan 10, 2010
559
نام
AlTair
دوست عزیز مطالب واقعا جالبی میگید. فقط خواهش میکنم طبقه بندی شده و کامل بگید. من گیج شدم یکم. اگه یکم منظم تر و دقیق تر و مفصل تر بگید ممنون میشم.

amirhosein s.a

کاربر سایت
Oct 10, 2010
785
نام
experimental man
این بازی سعی میکنه ضاهر ضد ماسون نشون بده ولی نجاتش داده
١.نماد گرایی ماسونها به خصوص نماد آبالیسک واعداد ٧٢
٢.ربط ورجیل اپل به رشید الدین سنان در صورتی که فرالماسونری هیچ ربطی نداره
٣.مینروا یکی از سران خدایان ماسونهاست که به یک حشاش فرمان میده
در کل این بازی خیلی به فراماسونری وابسته است

ArianUndead

Strike the shepherd, Sheep will scatter
کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
دقیقا! درصورتی که سعی میکنه برعکس این رو نشون بده.

The Hoss

کاربر سایت
Apr 7, 2010
1,148
نام
سِد حسین
بعضی ها از بحث در این مورد واهمه دارن، من هم همین موضوع رو درک کردم و در این باره گفتم:
Somethings are true, Somethings are not permitted!
که البته دلایلم رو هم ذکر کردم.
مشکلی که هست اینه که بازی بسیار دو پهلو عمل کرده، در ظاهر تمپلارها رو بد جلوه میده ولی اعتقاداتشون رو ترویج می کنه.
به هر حال هیچکسی نمیتونه غیر از سازنده منظور اصلی رو بده!

amirhosein s.a

کاربر سایت
Oct 10, 2010
785
نام
experimental man
این جمله جمله معروف حسن صباح است وی مخالف هوس بود یوبیسافت برای این از این کلمه استفاده کرد تا
چقدر بر عبارت ماسون معروف آلیستر کروالی منطبق است:
"همان کن که می خواهی، و این تمام قانون است"
"Do what thou Wilt shall be the whole of the Law"
"هیچ چیز حقیقت ندارد، همه چیز مباح است"
Nothing is true, Everything is permitted"
چه قدر شباهت متاعسفانه یوبیسافت پر از ماسون است خود پرگپیس ماسون است
اینا میخوان سعی کنند شیعه نزار را از خودشان نشان بدن تا شخصیت مثبت داشته باشند

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
تاپیک خیلی خوب و مفیدی شده فقط مطالب خیلی پراکنده شدند و بعضا ً باعث گنگ شدن میشن !
لطفا ً مطالب را با دسته بندی مناسب بخصوص با توجه به روند داستان در این سه نسخه در پست اول تاپیک قرار دهید . ضمنا ً خلاصه داستانی از نسخه دوم را نیز مانند نسخه ی اول در پست اول قرار دهید .
با تشکر

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,488
نام
Ali
بازی خیلی زیرکانه ساخته شده !! فوق العاده زیرکانه ... در نگاه اول / دوم / سوم هر چقدر بازی کنید اگه اطلاعات جنبی رو نداشته باشید محوریت "بازی" ، محوریت "بازی" که در اون عده زیاده ای دارن "بازی" میکنند رو نمیفهمید ...

نمیخوام بحث به جایی ربط بدم .. ولی خیلی وقته با تحقیق این ور و اون ور فهمیدم کم کم صنعت گیمینگ داره فراتر از تصورات گیمر پیش میره !!

شاید بنظرتون مسخره بیاد ول هدف از ساخت چنین بازی اصلا دزموند / اتزیو و غیره نبوده ... این "بازی" خودش یه انقلابِ بین اعتقادات | حقیقت فرامانسوی آزادِ آزادِ چون انسان انسانِ مطلقِ بدون وجود خدا .. پشت یه همچین گیمی چندین هزار تفکر غیر گیمی خوابیده ! چیزی که میبینید فقط ظاهرِ کار ، درون مایع بازی خالصِ از وجود اعتقادات و قبولوندن اون به مردم در غالب بازی !

جدی میگم خیلی تو وادی این ها نباشید ، چون پایه گذار تغییر ذهنیت در یک ملتِ همچین که شاید کوچیک بنظر بیاد ، ولی تفکراتش خیلی گسترده هست ... با تکرار میتونه کم کم روتون تاثیر بزاره = دلیلی که این گیم ساخته شده !

Quarantine

کاربر سایت
Dec 17, 2008
348
نام
صادق
به به!چه خبره اینجا...

خوبه که اول هر سه قسمت اینو مینویسه:

This work of fiction was inspired by historical places and people and was created by a multinational team of many faiths and beliefs

:|
دوست عزیز من علی رضا جان و بقیه دوستان،

حالا جدایی از این،فکر کنید دارین یه کتاب فلسفی میخونین،که فک کنم همگی دوستان این تجربه رو داشتن ...آیا با خوندن یه کتاب!!!آدم باید اعتقاداتش ،(یا چمیدونم هر چی که اسمشو میزارین) تغییر بده؟:|
بقول یه بنده خدایی،هر کتابی حداقل ارزش یه بار خوندنو داره...متاسفانه ما توی کشوری زندگی میکنیم که ***خودتون میدونین که چه جوریه!هر کی میخواد حرف خودشو به کرسی بشونه یا فقط خودشو قبول داره حالا چه تو مسائل دینی-اعتقادی یا هر چیز دیگه...ای!

در مورد فرامانسونری هم اگه یادتون باشه قبلا بحث شد که همین کمپانی آبسترگو تغییر یافته ی گروه فرامانسونری هس...یعنی این دوتا هر دوشون یکی هستند.خوب،اسسینها هم که دشمن آبسترگو هستن.بنابراین،اسسین ها فرامانسونری نیستند.
کل شعار بازی درباره اینه که هر کسی باید آزاد باشه حالا چه از نظر طرز فکر،اعتقادات و یا شیوه زندگی.هر کسی باید راه خودشو بره اشتباهات خودشو بکنه.تجارب خودشو کسب کنه...حالا این نظر منه...البته باید باز صبر کرد دید یوبی چه خوابی برامون دیده!

همچنین برای درک بهتر این موضوع میتونید آهنگ Imagine ساخته جان لنن رو دان کنید(آوریل هم یه بار دیگه اینو خونده اگه پیدا نکردین) و بهش گوش بدین...به نظر من مضمون آهنگ میتونه با عقیده ی اسسین ها یکی باشه.

دوست من آقای amirhosein s.a عزیز،از مطالبی هم که شما اینجا قرار دادین استفاده بردیم و بسیار ممنون هستم/هستیم.ولی خوشحال میشم اگه بتونیم بازی رو از قضیه فرامانسونری دور نگه داریم...چون هم باعث سردرگمی میشه و هم ممکنه باعث برداشت های غلط بشه.

در مورد مطالب صفحه اول هم،باید با حسین (hosein_fisher) مشورتی بکنم... به محضی که سرمون خلوت شد یه سروسامونی بهش میدیم.

خود شما دوستان هم میتونید کمک کنید.این تاپیک با کمک همگی دوستان به اینجا رسیده.

از کمکی که میکنید سپاسگذارم.

ممنون از همگی.

صادق

The Hoss

کاربر سایت
Apr 7, 2010
1,148
نام
سِد حسین
به به! درود به آقا صادق! نظرات عالمانه متصاعد می‌کنید!:d
حرف صادق جان بسیار بسیار درسته!
من هم اولش گفتم فقط نظرم اون جمله‌ی خودم بود! اونی هم که صادق میگه از استدیوی چند ملیتی ساخته شده، AC که چند ملیتی نیست، اصلاً یه دونه داستان که نمیشه چند ملیتی باشه؛ چرا که درون مایه‌اش یه دوه باید باشه.
منم هم کاملاً موافقم که بازی رو از فراموسنری دور نگه داریم و بگیم که منظور یوبی آزادی و استقلال و اینا بوده اما پشت پرده هم یه چیزایی هست؛ و به شخصه میتونم از این موارد چشم‌پوشی کنم.
در مورد این هم که اگر کسی با خوندن یه کتاب یا بازی کردن یه بازی بدون فکر نظرشو عوض کنه واقعاً -نمیدونم چی بگم- کار نادرستیه! البته که سازنده هم اینو میدونه.
به هر صورت دیگه علاقهآی ندارم که بحث فراماسونری رو بازتر کنم و بیشتر بحث کنم، اما بدانید و آگاه باشید!
در هر صورت بازی بسیار زیباست، از نظر من اکثر چیزها مطلق نیستند؛ لذا نمیشه گفت که بازی رسماً فراماسونیه یا اسلامیه یا هرچیز دیگه‌ایه.
اما نظر اصلی من اینه که می‌تونم بگم که هر‌کسی که با بازی حال می‌کنه و وقتی که به بازی فکر می‌کنه با خودش مراقبه می‌کنه -حالا به هرچیزی که فکر می‌کنه- این مراقبه و لذت بی‌نهایت ارزش داره.
در آخر هم اینکه دوست دارم بررسی های موشکافانه تری از این بازی در کنار همه‌ی دوستان و صادق عزیزم (:rose:) انجام بدیم و روز به روز لذت بیشتری ببریم.
متشکرم از همه‌ی دوستان.
به تقلید از صادق (:d)!
سید حسین

AdiB DelTa

کاربر سایت
Jan 10, 2010
559
نام
AlTair
منم موافقم با صحبت های اقای جعفری و آقا صادق. درسته که بازی عقایدی رو بیان میکنه ولی اگه کسی قراره با یه بازی عقیدش عوض شه بزار بشه. برا من خیلی جالب بود چون برای اولین بار همچین عقیده ای رو میدیم. مخصوصا در خصوص خلقت انسان و آدم و حوا. اون آهنگ imagin هم که صادق جان گفت، راستش من تا حالا به دقت گوش نداده بودم و همین الان گوش کردم و دیدم آره یه چی تو همین مایه هاس! ولی من یه چی رو از صحبت ها متوجه نشدم و اون این بود که اساسین ها و تمپلار ها دو گروه از فراماسون ها هستن یا فقط تمپلار ها فراماسون هستند؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر