مشکل جدید بن شدن کاربران ایرانی در Xbox live

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
دوستان مایکروسافت در دو هفته اخیر یه موج جدیدی از بن کردن اکانت های ایرانی ها رو شروع کرده.
مشکلی که وجود داره احتمالا بابت استفاده از dns های شکن هستش.
سه تا اتفاق میتونه بیفته:
۱- کنسول و اکانت با هم بن میشن.
۲-فقط اکانت لایو بن میشه ولی سایر موارد در دسترس باقی میمونه. در این حالت اجازه خرید و دانلود از استور و ... همچنان بازه اما اجازه مولتی پلیر بازی کردن ندارید.
۳-اکانت به طور کامل لاک میشه. در این حالت مطلقا نمیتونید کار انلاینی انجام بدید.

نکته ای که وجود داره، گویا اکثرا به صورت مورد ۲ بن شدن ولی کسانی که کیس نامبرشون رو برای اعتراض فرستادن، اکانت بن شده شون، کلا لاک شده پس اگر اکانتتون بن شد، فعلا اعتراضی نکنید.

راه حل چیه؟
اول اینکه حتی الامکان از dns های شکن استفاده نکنید. از dns های بگذر استفاده کنید:
۱۸۵.۵۵.۲۲۵.۲۵
۱۸۵.۵۵.۲۲۶.۲۶
اگر نمیخواید مولتی بازی کنید، کنسولتون رو افلاین کنید و بی دلیل انلاین نباشید. دقت کنید حتی برا استفاده از بازی های گیم‌پس هم اکثر مواقع نیازی به انلاین بودن نیست و به صورت افلاین هم میتونید ازشون استفاده کنید. حتی اگر هم ارور چک کردن سرویس رو داد و مجبور شدید انلاین بشید، احتمالا بعد از چک کردن باز میتونید کنسولتون رو افلاین کنید.
نکته بعدی که بسیار مهم هستش که اینه که هر دو dns کنسولتون رو حتما پر کنید.

یه چند وقتی با احتیاط باید پیش بریم تا این دوره هم بگذره.
اگر هم کسی این اتفاق براش افتاد، لطف کنه اینجا نوع بن شدنش و dns ای که استفاده میکرده رو بیان کنه. تا ببینیم الگویی که دنبال میشه تو بن کردن کاربران چیه و چطور میشه ازش جلوگیری کرد.
ممنون.

توجه: اینکه بن شدن ها ارتباطی به dns استفاده شده داشته باشند، تنها یک فرضیه براساس موارد فعلی میباشد و دلیل قطعی بن شدن ها هنوز مشخص نیست.

اپدیت:
احتمالا مشکل نه از gamepass و نه از dns روش غیرقانونی که دراصطلاح بهش banking گفته میشه و الان سونی روی psnow هم بسیاری افراد رو بن کرده بخاطر این کار. درواقع وقتی تعداد اکانت های گیم‌پس یک‌دلاری که از روی یک دستگاه فعال میشن از یک حد مشخص می‌گذره، لایو این اکانت های جدید رو بن می‌کنه. برای مثال شما ۱۰ تا اکانت با کامپیوترتون بسازید ممکنه ۴تای آخر رو بن کنه. توی صحبت با ساپورت مایکرو مشخصا به "سواستفاده مالی" اشاره شده که نشون دهنده همین هست.
توجه کنید همین قضیه هم دلیل قطعی نیست چون ۲ نفر رو دیدم که این شرایط رو نداشتن ولی باز هم بن شدن اما یکی از احتمالات، همینه.

اپدیت 2:

دوستان یه بررسی کردم بین تعداد زیادی از افراد بن شده. تقریبا 95 درصد کسانی که بن شده بودن، اکانت های جدید التاسیسشون که کاربردشون استفاده از گیم پس های تریال 1 ماهه بوده، بن شدن. اکانت های شخصیشون مشکلی براشون پیش نیومده. تمام افراد بن شده هم فقط بن اکانت بودن. بن کنسول اصلا ندیدم و لاک شدن اکانت هم ندیدم به جز همون موردی که بالاتر توضیح دادم.دلیل بن شدن اکانت ها هم Banking Account ذکر شده. مربوط به همون سو استفاده مالی از تخفیف های استارترپک میشه. ینی همون بحث تحفیف ماه اول گیم پس. گویا برای Ps now هم همچین چیزی بوده و یه مقدار سخت تر هم میشه از زیرش در رفت ولی باز اگه راجب اون سرویس اشتباه میکنم، بگید که اصلاح کنم.

راجب اینکه چرا در ابتدا دلیل بن شدن رو dns ها دونستم هم یه توضیحی بدم. من این موضوع رو از یکی از دوستان شنیدم. اون برخلاف بقیه، اتفاقا اکانت شخصیش بن شد و وقتی هم که اعتراض کرد، اکانتش به طور کامل لاک شد. دلیلش هم احتمالا همون بحث dns بوده. ولی گویا روز قبلش 200 تا dns مختلف برای درست کردن سرور پراکسی تست کرده که احتمالا شک برانگیز بوده و اکانتش بن و پس از اعتراض، کلا لاک شده. باز هم توی این 1 مورد نمیشه با قطعیت چیزی رو گفت ولی چون این مورد ربطی به گیم پس های 1 دلاری نداشته و تنها کار مشکوکی که با اکانتش کرده، همین قضیه بوده، پس میشه احتمالا دلیل بن شدنش رو هم همین موضوع دونست. دلیل اینکه بقیه بن شده ها هم همگی از dns شکن استفاده میکردن، این بوده که کلا dns های شکن محبوب تر هستن و در حالت عادی هم اکثر کاربر های ایرانی از همین dns ها استفاده میکنن. ینی صرفا یه تصتدف بوده که همه ی بن شده ها از این سایت dns میگرفتن.
باز هم اگه مورد دیگه ای بود، سعی میکنم همینجا بگم.

آخرین ویرایش:

rahman0158

کاربر سایت
Aug 30, 2010
129
دوستان مایکروسافت در دو هفته اخیر یه موج جدیدی از بن کردن اکانت های ایرانی ها رو شروع کرده.
۲-فقط اکانت لایو بن میشه ولی سایر موارد در دسترس باقی میمونه. در این حالت اجازه خرید و دانلود از استور و ... همچنان بازه اما اجازه مولتی پلیر بازی کردن ندارید.
۳-اکانت به طور کامل لاک میشه. در این حالت مطلقا نمیتونید کار انلاینی انجام بدید.

نکته ای که وجود داره، گویا اکثرا به صورت مورد ۲ بن شدن ولی کسانی که کیس نامبرشون رو برای اعتراض فرستادن، اکانت بن شده شون، کلا لاک شده پس اگر اکانتتون بن شد، فعلا اعتراضی نکنید.

راه حل چیه؟
اول اینکه حتی الامکان از dns های شکن استفاده نکنید. از dns های بگذر استفاده کنید:
۱۸۵.۵۵.۲۲۵.۲۵
۱۸۵.۵۵.۲۲۶.۲۶
اگر نمیخواید مولتی بازی کنید، کنسولتون رو افلاین کنید و بی دلیل انلاین نباشید. دقت کنید حتی برا استفاده از بازی های گیم‌پس هم اکثر مواقع نیازی به انلاین بودن نیست و به صورت افلاین هم میتونید ازشون استفاده کنید. حتی اگر هم ارور چک کردن سرویس رو داد و مجبور شدید انلاین بشید، احتمالا بعد از چک کردن باز میتونید کنسولتون رو افلاین کنید.

اگر هم کسی این اتفاق براش افتاد، لطف کنه اینجا نوع بن شدنش و dns ای که استفاده میکرده رو بیان کنه. تا ببینیم الگویی که دنبال میشه تو بن کردن کاربران چیه و چطور میشه ازش جلوگیری کرد.
ممنون.
سلام دوست گرامی .فرمایشات شما متین ولی منبع حرفاتون کجاست؟ دوستان دیگه هم بن شدن بیان اینجا بگن با درج تصویر. حالا از کجا می دونید حتما دی ان اس شکن مورد داره؟ شاید بگذر هم مورد داره؟ شاید دلایل بند شدنشون چیز دیگست. کلا این خبرو از کجا آورید؟چون کس دیگه ای اعتراضی نکرده!

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
سلام دوست گرامی .فرمایشات شما متین ولی منبع حرفاتون کجاست؟ دوستان دیگه هم بن شدن بیان اینجا بگن با درج تصویر. حالا از کجا می دونید حتما دی ان اس شکن مورد داره؟ شاید بگذر هم مورد داره؟ شاید دلایل بند شدنشون چیز دیگست. کلا این خبرو از کجا آورید؟چون کس دیگه ای اعتراضی نکرده!
در درجه اول اصلا خبر رو از اونجایی میگم که تو گروه ها و ... چند نفری رو دیدم که این مشکل براشون پیش اومده در هفته های اخیر.
کانال یکی از دوستان هم فراخوان داد راجب کسانی که مشکل داشتن و حیلی سریع چندین نفر اعلام کردن که این مشکل براشون پیش اومده.
راجب dns هم راستش این حرفارو یکی از دوستان هستش که اکانت خودش بن شده بود و تخصص خودش vpn و هاست و شبکه است و بعد از بن شدن افتاد دنبال این قضیه که دلیلش رو پیدا کنه و با همه این اوصاف، صرفا گمانه زنی داریم میکنیم. چیزی قطعی نیست.
اما احتیاط شرط عقله. نه؟
وقتی همه کسانی که تا الان دیدم این مشکل براشون پیش اومده از dns شکن استفاده میکردن، پس یه احتمالاتی میره سمت این قضیه که شاید به شکن ارتباط داشته.
به هرحال چیزی که قطعیه اینه که یه موج جدیدی از بن شدن ها شروع شده. یکی از احتمالات dns های شکنه.
ولی باز من اینور اونور دارم با کسایی که بن شدن صحبت میکنم و سعی میکنم از اطلاعات کسانی که به ادمین چنل هم پیام میدن استفاده کنم تا به یه الگویی برسیم برای این بن شدن ها.
شاید قضیه اکانت های الیتیمت باشه. شاید مثل نسل ۷، بحث خرید مستقیم از استور مایکرو مطرح باشه یا دلیل دیگه. به طور قطعی چیزی معلوم نیست ولی توصیه میکنم همه احتمالات رو جدی بگیرید فعلا. اکانتی که بن دائم شه دیگه راه برگشتی نداره.

جدا از این قضیه ۳ نفر رو هم فهمیدم به صورت موقت و ۱ ماهه بن شدن.
بن کنسول هم خوشبختانه فعلا نداشتیم و بعیده برا این چیز ها کنسول رو بریک کنن.

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
اصلا همچین چیزی صحت نداره مایکروسافت کسی رو‌ بخاطر استفاده از دی ان اس بن نمیکنه بلکه اون دی ان اس رو در صورت نیاز فیلتر میکنه
چیزی که خود ساپورت گفت
شما هم منبع بذار برای این شایعه حداقل

• Like
Reactions: Hodor

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
در درجه اول اصلا خبر رو از اونجایی میگم که تو گروه ها و ... چند نفری رو دیدم که این مشکل براشون پیش اومده در هفته های اخیر.
کانال یکی از دوستان هم فراخوان داد راجب کسانی که مشکل داشتن و حیلی سریع چندین نفر اعلام کردن که این مشکل براشون پیش اومده.
راجب dns هم راستش این حرفارو یکی از دوستان هستش که اکانت خودش بن شده بود و تخصص خودش vpn و هاست و شبکه است و بعد از بن شدن افتاد دنبال این قضیه که دلیلش رو پیدا کنه و با همه این اوصاف، صرفا گمانه زنی داریم میکنیم. چیزی قطعی نیست.
اما احتیاط شرط عقله. نه؟
وقتی همه کسانی که تا الان دیدم این مشکل براشون پیش اومده از dns شکن استفاده میکردن، پس یه احتمالاتی میره سمت این قضیه که شاید به شکن ارتباط داشته.
به هرحال چیزی که قطعیه اینه که یه موج جدیدی از بن شدن ها شروع شده. یکی از احتمالات dns های شکنه.
ولی باز من اینور اونور دارم با کسایی که بن شدن صحبت میکنم و سعی میکنم از اطلاعات کسانی که به ادمین چنل هم پیام میدن استفاده کنم تا به یه الگویی برسیم برای این بن شدن ها.
شاید قضیه اکانت های الیتیمت باشه. شاید مثل نسل ۷، بحث خرید مستقیم از استور مایکرو مطرح باشه یا دلیل دیگه. به طور قطعی چیزی معلوم نیست ولی توصیه میکنم همه احتمالات رو جدی بگیرید فعلا. اکانتی که بن دائم شه دیگه راه برگشتی نداره.

جدا از این قضیه ۳ نفر رو هم فهمیدم به صورت موقت و ۱ ماهه بن شدن.
بن کنسول هم خوشبختانه فعلا نداشتیم و بعیده برا این چیز ها کنسول رو بریک کنن.
مشکل اینه که اکانتای داغون مشکل دار تا دلت بخوای دست بچه های ایرانی هست و همه مون از ویزا کارتا ی داغون بگیر تا اکانتای مولتی هوم گلیچ دار استفاده کردیم
واقعا اخرین دلیل بن شدنمون میتونه استفاده از دی ان اس باشه که خود مایکروسافت اپشن استفاده ازش رو گذاشته

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
اصلا همچین چیزی صحت نداره مایکروسافت کسی رو‌ بخاطر استفاده از دی ان اس بن نمیکنه بلکه اون دی ان اس رو در صورت نیاز فیلتر میکنه
چیزی که خود ساپورت گفت
شما هم منبع بذار برای این شایعه حداقل
بسیار خوب.
پایینش اشاره کردم که صرفا شایعه است.
ولی منبع از کجا بیارم اخه؟
مثلا چه منبعی برای این حرف پیدا کنم؟
منبع حرف من صحبت های یکی از افراد متخصص تو این حوزه بود و چیزی نیست که اینجا با ذکر منبع بتونم بیارم.
پایین حرفام هم گفتم که لطفا اگر بن شدید بیان کنید که تا بفهمیم دقیقا الگوی این بن کردن ها چیه.

به هرحال تا شب اگر صبر کنید، وقتی اطلاعات کسانی که بن شدن رو جمع کردم،احتمالا میشه بهتر نتیجه گیری کرد.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
مشکل اینه که اکانتای داغون مشکل دار تا دلت بخوای دست بچه های ایرانی هست و همه مون از ویزا کارتا ی داغون بگیر تا اکانتای مولتی هوم گلیچ دار استفاده کردیم
واقعا اخرین دلیل بن شدنمون میتونه استفاده از دی ان اس باشه که خود مایکروسافت اپشن استفاده ازش رو گذاشته
قطعا منم نگفتم کلا استفاده از اپشنی که مایکروسافت گزاشته غیرقانونیه.
بحثم صرفا dns شکن به دلیل وابستگی به نهاد های خاصه که باز هم میگم صرفا یه فرضیه است چون تا الان همه کسانی که دیدم بن شدن، از شکن استفاده میکردن نه بگذر.
باز هم چیزی قطعی نیست.

• Like
Reactions: UnlovelyWriter

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
ما ک والا از چندسال پیش هرکاری میکردیم ساین اوت میکرد - مگر فیلتر شکن روشن کرده باشیم ساین اوت نشیم . دی ان اس و...هم فایده نداشت یکی 5دقیقه بعد ساین اوت میکنه یکی نیم ساعت بعد

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
ما ک والا از چندسال پیش هرکاری میکردیم ساین اوت میکرد - مگر فیلتر شکن روشن کرده باشیم ساین اوت نشیم . دی ان اس و...هم فایده نداشت یکی 5دقیقه بعد ساین اوت میکنه یکی نیم ساعت بعد
نه الان که dns برای وصل شدن واقعا جوابه.
من ۱ ساله تقریبا بدون مشکل وصل میشم.

• Like
Reactions: UnlovelyWriter

ManiHossein

عضو جدید
Apr 24, 2020
2

راه حل چیه؟
۱۸۵.۵۵.۲۲۵.۲۵
۱۸۵.۵۵.۲۲۶.۲۶

ممنون.

توجه: اینکه بن شدن ها ارتباطی به dns استفاده شده داشته باشند، تنها یک فرضیه براساس موارد فعلی میباشد و دلیل قطعی بن شدن ها هنوز مشخص نیست.

راه حل چیه؟
۱۸۵.۵۵.۲۲۵.۲۵
۱۸۵.۵۵.۲۲۶.۲۶

ممنون.

خواهرزادم دیروز xbox one گرفته با ۱۹ تا بازی داخلش.امروز تا به اینترنت وصل شده دیگه هیچ کدوم از بلزیاش اجرا نمیشه.همش میزنه به لایو متصل بشید‌چجوری میتونه به حالت افلاین قبل برگرده و بازیهای هاردشو اجرا کنه؟

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
خواهرزادم دیروز xbox one گرفته با ۱۹ تا بازی داخلش.امروز تا به اینترنت وصل شده دیگه هیچ کدوم از بلزیاش اجرا نمیشه.همش میزنه به لایو متصل بشید‌چجوری میتونه به حالت افلاین قبل برگرده و بازیهای هاردشو اجرا کنه؟
این قضیه که ربطی به این موضوع بن شدن فعلی نداره.
نباید وصل میشد به نت کلا. وقتی اینجوری بازی بریزن رو کنسول، به محض وصل شدن بازی ها قفل میشن پس وقتی باید وصل شد به نت که دیگه نخوای بازی هارو انجام بدی.
راه حلی هم فکر نکنم داشته باشه ولی باز چون شخصا تاحالا اینکارو نکردم، نمیتونم نظر قطعی بدم.
بازی هاش قفل شدن دیگه. ینی اکانتی که بازی هاش رو کنسول ریخته شده بوده، الان دیگه رمزشو عوض کرده و به محض انلاین شدن، کنسول این رو تشخیص داده و بازی های روی کنسول رو قفل کرده

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
نه الان که dns برای وصل شدن واقعا جوابه.
من ۱ ساله تقریبا بدون مشکل وصل میشم.
دادا نتت چیه؟ من شنیدم بدون dns نمیشه به لایو وصل شد بخاطر همین xb all Digital که قبل گرونیا 1900 بود نخریدم

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,641
من تو مایکروسافت ریواردز اکانتم به علت استفاده از چیز پی ان بن شد که خب جز قانونش هست چون داشتم استفاده خلاف میکردم و با استفاده از آی پی های کشورهای مختلف امتیاز غیر قانونی کسب میکردم.ولی برای استفاده داخل کنسول چه ضرری مثلا به مایکروسافت میرسونه که بن کنه؟من حتی به ساپورتر گفتم از ایرانم ولی آدرس آمریکا زدم ایرادی نگرفت و کارم رو راه انداخت.بازی و اشتراک رو وقتی دارم قانونی میخرم چرا باید بن کنه؟dns هم نزنیم که آنلاین نمیشه
به نظرم اونایی که بن شدن اکانت هکی چیزی استفاده میکردن

• Like
Reactions: mobin.hb96

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
دادا نتت چیه؟ من شنیدم بدون dns نمیشه به لایو وصل شد بخاطر همین xb all Digital که قبل گرونیا 1900 بود نخریدم
خب نمیشه دیگه.
منم با dns وصل میشم همیشه.
منظورم اینه با dns مشکلی نداشتم تا الان

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر