Xna

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
امروز که داشتم تریلر ها رو نگاه میکردم یه چیزی به اسم Game Developing چشمم رو به خودش جلب کرد.تریلر رو هم که دیدم متوجه شدم که راست کار خودمه .....
برنامه ساخت Microsoft هست و توش سعی شده که ساخت بازی رو برای مبتدی ترین افراد ممکن کنن و در واقع بسیاری از کدهای مشکل که شما قبلا برای یک ساخت بازی مواجه میشدید در هر پروژه جدید برای شما قرار داده شده و نیازی به نوشتن دستورات پایه و وقت گیر نیست.برنامه به شکل کامل مجانی هست.
از همه بهتر یه راهنما جامع داره که تا کوچیک ترین نکته ها رو نوشته و شما رو هر چقدر هم که از این علم کامپیوتر بی اطلاع باشید راهنمایی میکنه...البته نیاز دارید که به اینترنت وصل باشید.
مشکل اصلی اینجاست که در واقع این برنامه برای Xbox360 طراحی شده و مثلا بازی که برای راهنمایی شما میاد دکمه های 360 بر روش زده شده......البته برای PC مشکل خاصی پیش نمیاد.
پایه برنامه #C هست و در واقع برای اجرا برنامه نیاز به Microsoft Visual C دارید و از این جهت برای بعضی ها بازی درست کردن شده عین آب خوردن!
برنامه رو میتونید از اینجا دانلود کنید.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
فك كنم بچه هاي تيم بازي سازي سايت علاقه مند باشن.
منم امتحانام كه تموم بشه، پروژه دارم براي Ds و اين Xna.
فقط از اينش بدم مياد كه خيلي در مورده 460ه.
هي دكمه هاي اونو نشون ميده و اين حرفا.
در حقيقت براي بازي سازاي مستقلي ساخته شده كه براي 460 بازي ميسازن!
به هر حال، وابستگي به يه پلتفرم به نظر من كار زياد جالبي نيست.
بازي ساختن براي Ds خيلي سخت تره (به نسبت) ولي به نظر من ارزشش بيشتره.
اينم بگم كه به كاري كه ميخواي انجام بدي و وقتي كه ميخواي بذاري خيلي بستگي داره.
به هر حال، اگه كسي سوال #c يا ++c داشت، در حد معلوماتم كمك خواهم كرد.
: )

mostafa_cpp

کاربر سایت
Jan 29, 2006
977
نام
مصطفي
xna چيز عجيب غريبي نيست ، درواقع xna همون MD2 Managed Directx 2 هست كه هم براي ويندوز و هم براي 360 خروجي ميده
البته در حال حاضر كدي كه شما مينويسيد رو نمتونيد به مقصد 360 كامپايل كنيد

پایه برنامه #C هست و در واقع برای اجرا برنامه نیاز به Microsoft Visual C دارید و از این جهت برای بعضی ها بازی درست کردن شده عین آب خوردن!
مگه قبلا بازي درست كردن چجوري بود ؟! :)
اصلا هم اينطور كه فكر ميكني نيست و تغيير خاصي در سهولت يادگيري Directx ايجاد نشده

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
xna چيز عجيب غريبي نيست ، درواقع xna همون MD2 Managed Directx 2 هست كه هم براي ويندوز و هم براي 360 خروجي ميده
البته در حال حاضر كدي كه شما مينويسيد رو نمتونيد به مقصد 360 كامپايل كنيد

مگه قبلا بازي درست كردن چجوري بود ؟! :)
اصلا هم اينطور كه فكر ميكني نيست و تغيير خاصي در سهولت يادگيري Directx ايجاد نشده
میگم مصطفی جان شما یه نگاه کردی به برنامه؟:)
یه بار نگاه کن ببین چه کارهایی به عنوان پایه در اختیار شما قرار داده شده ....یعنی اون کار های بخودی که همیشه مدتها طول میکشید رو دیگه نمیبینی!

mostafa_cpp

کاربر سایت
Jan 29, 2006
977
نام
مصطفي
یه بار نگاه کن ببین چه کارهایی به عنوان پایه در اختیار شما قرار داده شده ....یعنی اون کار های بخودی که همیشه مدتها طول میکشید رو دیگه نمیبینی!

ميشه يه مثال از اين كارهاي بيخودي كه قبلا ميكرديم و الان نميكنيم بزني ؟!

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
من با MDX 2 كار نكردم ولي شايد منظور اسي اين باشه كه مثلا initialize كردن يه device و خيلي كارهاي مشترك رو مايكروسافت قبلا انجام داده و كدي كه مينويسي سطح بالاتر از قبل شده.
يعني به مفهوم و Logic نزديك تر شده تا به قابليت هاي زبان و APIه dirctx.
همونطور كه Managed Directx (از لحاظ توليد كد و نه كارآيي) سريعتر از Unmanaged و Native است.

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
دستت درد نکنه ولی:
سوال کردن عیب نیست ندونستن عیب هست!
حالا شما میخوای پاک کن....

انحراف تاپیک، پست‌ هرزه، بحث‌ بی‌هوده، و به خصوص سوال‌های بی‌هوده همه‌گی عیب هستن.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,787
نام
امین
انحراف تاپیک، پست‌ هرزه، بحث‌ بی‌هوده، و به خصوص سوال‌های بی‌هوده همه‌گی عیب هستن.
من ندیدم تاپیک منحرف بشه فقط یه پست یکی دیگه زد که باید به اون میگفتی نه من!
بعدشم هم اگه اشتباهی شد بود در تایپ و یا هر موضوع دیگه ای میشد جوابم رو داد و دیگه بحثی نبود که بخوایم ادامه بدیم....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر