XNA دیگر وجود ندارد.

mamad2010

Google Search:Yanet Garcia
کاربر سایت
May 3, 2010
1,761
نام
ممد
fezxna610.jpg

مایکروسافت امروز اعلام کرد XNA دیگر وجود ندارد و این خبر ناراحت کننده ای برای سازندگان بازی های مستقل است.
از این مجموعه ابزار برای ساخت بازی های مثل :Fez, Bastion, و Dust: An Elysian Tail و بسیاری از بازی های
Xbox Live Indie استفاده شده بود .
مایکروسافت فعلا برنامه ای برای جایگزینی برای XNA ندارد.

lo0ol

کاربر سایت
Aug 5, 2010
135
نام
رضا
ای لعنت...
من داشتم بازی Battle City رو تموم میکردم که آپ کنم تو استور برو بچ برن بازی کنن یاد قدیما بیوفتن...
هم X360 هم PC.
خیلی وقت گذاشته بودم روش.
داشتم رو شبکه اش کار میکردم که...
اه...

Jason Brady

کاربر سایت
Feb 1, 2013
541
نام
محمد
حالا ناراحتی نداره که ! این اولا موتور نیست یجور شبه موتوره ! در کل باید کلی بهش چیز اضافه کرد تا بشه چیز درستی ساخت و در سالی که گذشت هم تقریبا منسوخ شده بود و موتور های جایزگینی هستند که خروجی با کیفیت تر و کم دردسرتری رو ارائه می دند مثل موتور construct که بر پایه html 5 هست...در کل چیزی آش دهن سوزی نیست این xna ! سازنده بازیهایی مثل fez هم اگه تا الان تونستند با این موتور که ادیتور هم نداره کنار بیاند و بازی خوبی بسازند تو آینده میتونند یه چی بهتر بسازند

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
حالا ناراحتی نداره که ! این اولا موتور نیست یجور شبه موتوره ! در کل باید کلی بهش چیز اضافه کرد تا بشه چیز درستی ساخت و در سالی که گذشت هم تقریبا منسوخ شده بود و موتور های جایزگینی هستند که خروجی با کیفیت تر و کم دردسرتری رو ارائه می دند مثل موتور construct که بر پایه html 5 هست...در کل چیزی آش دهن سوزی نیست این xna ! سازنده بازیهایی مثل fez هم اگه تا الان تونستند با این موتور که ادیتور هم نداره کنار بیاند و بازی خوبی بسازند تو آینده میتونند یه چی بهتر بسازند
پـَــ نـَــ پـــَـ توقع داری ماکروسافت بیاد انجین 343 رو بصورت رایگان و عمومی بزاره جلوی ملت بعد تو ساخت بازی کمکشون کنه و تو بخش بازیهای مستقل XBL ام منتشرش کنه. خوبه اینطوری؟

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,000
نام
Milad
هیچ وقت نفهمیدم این مایکرو چیکار میکنه!!!شونپختا سرویس معرفی میکنه برای بازیسازی و برنامه نوسیس و ....بعد یک مدت بیخیالشون میشه....کلا این چوبشو تو هر سوراخی میکنه...(خدایی فقط مایکرو میتونه Silverlight رو برای مقابله با فلش تولید کنه و هیچ استفاده ایم ازش نکنه!!!)

در هر صورت احتمالا بعد یک مدت موتور جدیدتر و بهتری معرفی کنه که راحتتر بتونن برای وین 8 و کنسول جدیدش بازی بسازن(دوستان indie ساز البته :d)

آخرین ویرایش:

Jason Brady

کاربر سایت
Feb 1, 2013
541
نام
محمد
پـَــ نـَــ پـــَـ توقع داری ماکروسافت بیاد انجین 343 رو بصورت رایگان و عمومی بزاره جلوی ملت بعد تو ساخت بازی کمکشون کنه و تو بخش بازیهای مستقل XBL ام منتشرش کنه. خوبه اینطوری؟
چه ربطی داشت؟
ما داریم راجب xna حرف میزنیم که در واقعا یه جور فریم ورکه اونوقت شما میگیی انجین! حرفتو باید با طلا نوشت دست مریزاد
مایکرو میتونه موتوری ارزون برای جایگزینی پیدا کنه که ساپورت webgl هم داشته باشه! کاری که چند وقت پیش شایعه اش بود ولیموتوری که گفتم پیشتازه تو این زمینه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر