X360 Pad for PC Guide

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
سلام.
من دیدم همه دارن راجع به این تو تاپیکهای مختلف سوال می کنن گفتم یه تاپیک جامع بزنیم بهتره.
من اول چند تا نکته رو می گم :

◄ بنظر من خوشدست ترین دسته دنیا و در کل بهترین دسته دنیا ، دسته 360 هست . و توی هر بازیی هم بهتر از دسته های دیگه عمل می کنه

◄اگر دسته بیسیم + رسیور رو برای کامپیوتر بخرید درایور های جانبی کار نمی کنن

◄هیچ رقمه راه نداره که دسته بیسیم رو وصل کنید به کامپیوتر مگر این که رسیورش رو بخرید یا اینکه پک کامل دسته+ رسیور رو بخرید که دومی به صرفه تره

◄بهترین خرید ، خرید یه دسته سیمدار اصل 360 ، که روی جعبه اش ننوشته باشه : For Windows چون اون رو اکثر مغازه ها الکی گرون میدن در صورتی که بغیر از یه سیدی هیچ فرقی با دسته معمولی نداره

◄شما در یک زمان فقط میتونید از یکی از درایورهای اصلی یا جانبی استفاده کنید

◄اگر دسته سیمدار خریدید می تونید از درایور های اصلی و جانبی استفاده کنید که :

◄درایور اصلی : اکثر و یا تقریبا همه ی بازی های جدید این دسته رو ساپورت می کنن و ساپورتشون هم خیلی جالبه ، نمونه اش هم Gears of War هست. و این ساپورت اینطوریه که شما دسته رو وصل می کنید و از امکاناتی بهره مند میشید که با هیچ دسته ای توی دنیا روی پیسی نمی تونید اونها رو داشته باشید مثل : نوشتن اسم اصلی دکمه ها RT,LT و... به جای Button 1,2 که تو بقیه دسته ها می نویسه و ویبره ی ظریف و دقیقی که مخصوص این دسته طراحی شده ، استفاده کامل از تریگر ها.

◄اما اگر یه بازی دسته رو ساپورت نکنه و اون رو مثل یه دسته USB ساده تشخیص بده به مشکلات بزرگی بر میخورید که مجبورید درایور های جانبی رو بجای اصلی فعال کنید ، مثلا سری nfs از قدیم تا جدید این دسته رو ساپورت نمی کنن و اگه از درایور های خود مایکروسافت استفاده کنید:
● تریگر ها برعکس هم عمل می کنن و عملا شما هیچ وقت نمی تونید ترمز و گاز رو با هم داشته باشید چون یکی از تریگر ها اون یکی رو خنثی می کنه و اگر گاز و ترمز رو فشار بدید با هم ، انگار هیچ دکمه ای رو فشار ندادید و ماشین رها میشه ، نه ترمز میگیره ، نه سرعت
و همین امر در مورد بازیهای دیگه ای که درایور اصلی رو ساپورت نمی کنن صدق می کنه مثلا اگه یا بازی با یکی از تریگر ها کاور بگیره با یکی دیگه شلیک کنه شما این دوتا رو با هم فشار بدید هیچ عملی انجام نمیشه
● آنالوک ها با یه لمس کوچیک عملکرد زیادی دارن و با فوت کردن آنالوگ ماشینتون 10 متر جابجا میشه!!
● بعضی از دکمه ها عمل نمی کنن
◄ پس مجبور میشید درایور های جانبی رو نصب کنید که در این صورت دسته 360 مثل یه دسته USB ساده شناخته میشه ولی از یه سری مزایا بهره مند میشید
● می تونید هر دکمه ای رو قابلیتش رو عوض کنید! مثلا توی DMC 3 که همه عذاب می کشیدن من با جابجا کردن چند تا جهت آنالوگ و چند تا دکمه بازی رو طوری بازی کردم انگار واسه 360 ساختنش!
● میتونید از برنامه فوق العاده Xpadder استفاده کنید که به شما اجازه میده با داشتن یه دسته 360 هر بازیی تو دنیا رو باهاش بازی کنید ، یکی از بهترین شبیه سازهای مو و کیبورد روی دسته که فقط با ماله 360 کار می کنه
● اگر پول دارید یا یه جوری میتونید برنامه Pinnacle Game Profiler رو فعال کنید حالا با پول یا کرک یا هر چیزی ، میتونید باز هم همه ی بازی هایی که فقط موس و کیبرد ساپرت می کنن رو با دسته بازی کنید با این تفاوت که پروفایل بازی ها توی سایتش آماده هست و فقط کافیه اسم بازیی رو که میخواهید رو توی برنامه وارد کنید ، و اون هم میره سرچ می کنه و دانلود می کنه و به این طریق حتی لازم نیست دکمه های بازی رو روی دسته بچینید ، دقیقا انگار بازی رو برای 360 ساختن!

◄نگران نباشید که کدوم نوع درایور رو انتخاب کنید شما میتونید هر دفعه در 30 ثانیه ، بین درایور ها سوییچ کنید.
{این مقاله در سایت Bazicenter.com نوشته شده}
------------------------------------------------------------------------------------------------
خوب من چیزی برای دسته بیسیم نمی گم چون اگه به هر طریق صاحب رسیور بشید خودش درایور های اصلی رو داره و درایور های جانبی هم که کار نمی کنن روش
-------------------------------------------------------------------------------------------------
این توضیحات راجع به Win XP SP2 می باشد توضیحات لازمه برای SP3 در پایین نوشته شده
-------------------------------------------------------------------------------------------------
فایلهای زیر رو دانلود کنید:

درایور اصلی |حجم : 3.2 MB
Download.gif
درایور جانبی |حجم : 619 KB
Download.gif
نرم افزار Xpadder | حجم : 552 KB
Download.gif
یه پروفایل خوب واسه انواع بازی ها| حجم : 1 KB
Download.gif
یه پروفایل برای Xpadder| حجم : 1 KB

----------------------------------------------------------------
خوب ، حالا که همه فایلها رو نصب کردید
با نصب درایور اصلی یعنی همون فایل XBOX360Eng.exe میتونید برید تو Gears of War و همینطوری بازی کنید
بهتره بعد از نصب این درایور ، درایوری که همراه Gears of War هست یا جدید تر از اون رو نصب کنید
لیستی از بازی هایی که این دسته رو با درایور اصلی ساپورت می کنن
حالا اگه میخواهید بازیی خارج از این بازیها با این دسته بازی کنید و میبینید دسته تو اون بازیها می لنگه باید درایور جانبی رو نصب کنید.
خوب XBCD Diver رو نصب کنید
به Control Panel بروید
System رو انتخاب کنید==>Hardware==>و Device Manager رو انتخاب کنید

devicemanagerbefore.jpg

Microsoft Common ... رو باز کنید
روی XBOX 360 Controller For Windows راست کلیک کنید و Update Driver رو بزنید

updatefirstpage.jpg

گزینه ی دوم یعنی Install from a list or... رو انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید

AI.JPG

Don't Search . Iwill Choose... رو انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید

selectxbcddriver.jpg

این صفحه محتویاتش ممکنه یوخده فرق داشته باشه ولی مهم XBCD XBox 360 Gamepad هست که شما انتخابش می کنید و Next رو میزنید
nitsigned.jpg

اگر در حین راه به همچین مشکلی برخوردید Continue Anyway رو بزنید بره پی کارش

-------------------------

خوب حالا این درایور فعال شده ، باید اون دوتا فایل zip که دانلود کرده بودید رو از zip درش بیارید و بریزید تویه یه فولدر

به Start Menu بروید ==> All Programs ==> و XBCD ==> و Setup Utility 360 رو باز کنید

XBCD.jpg

و Default Profile(Seperate Normal Triggers).xgi رو open کنید

حالا میتونید راحت بازیهایی رو که گیم پد های معمولی رو ساپورت می کنن بازی کنید

-------------------------------------------------
حالا اگه یه بازی دارین که اصلا گیم پد ساپورت نمی کنه برنامه Xpadder رو نصب کنید و فقط قبل از اجراش دوباره اون Setup Utility رو باز کنید و ایندفعه پرو فایل Xpadder رو open کنید
--------------------------------------------------
اگر خواستید دوباره به درایور اصلی برگردید:
به Control Panel بروید
System رو انتخاب کنید==>Hardware==>و Device Manager رو انتخاب کنید

2222.jpg

Human Interface Devices رو باز می کنید ، XBCD XBox 360 Gamepad رو انتخاب می کنید
Update Driver رو میزنید

updatefirstpage.jpg

گزینه ی دوم یعنی Install from a list or... رو انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید

AI.JPG

Don't Search . Iwill Choose... رو انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید

و در صفحه ایی که باز میشه XBOX 360 Controller for Windows رو انتخاب می کنید
---------------------------------------------------------------------------------------------------
اگر در Vista هستید درایور اصلی خود به خود نصبه ولی فقط می تونید بازیهای لیست رو بازی کنید و حتی نمی تونید به صورت درب و داغون بازیهای دیگه رو بازی کنید
می تونید به درایور جانبی تبدیل اش کنید اما دیگه بر نمی گرده و اگر هم میشه من بلد نیستم
اگر می خواهید تبدیلش کنید به جانبی :
این فایل رو نصب کنید

اگر در WinXP SP3 هستید ، درایور اصلی خود به خود نصبه ولی فقط می تونید بازیهای لیست رو بازی کنید و حتی نمی تونید به صورت درب و داغون بازیهای دیگه رو بازی کنید
می تونید به درایور جانبی تبدیل اش کنید اما دیگه بر نمی گرده و اگر هم میشه من بلد نیستم
اگر می خواهید تبدیلش کنید به جانبی ، دیگه لازم نیست XBOX360Eng رو نصب کنید
یه راست XBCD Driver رو نصب کنید و بر طبق دستورالعمل ، عمل کنید
----------------------------------------------------------------------------------------------------
هر سوالی دارید ، بفرمایید.

آخرین ویرایش:

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
اها این شد یه راهنمایی اساسی . اقا دمت گرم کلی حال دادی . من از Vista استفاده میکنم ولی فک نکنم زیاد فرق کنه .

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
قسمت ویستا آپدیت شد
قیمت دسته ها:

سیمدار : 40-50 هزار تومن
بیسیم +رسیور : 78-90 هزار تومن
------------------------
اها این شد یه راهنمایی اساسی . اقا دمت گرم کلی حال دادی . من از Vista استفاده میکنم ولی فک نکنم زیاد فرق کنه .

! ، خواهش می کنم ، تو ویستا خیلی جریان فرق می کنه
از اون چرت و پرت هایی که پایین نوشتم استفاده کن
البته اگه بازیهای تو لیستو میخوای ، دست نزن بشین بازیتو بکن!

spy

کاربر سایت
Feb 22, 2007
155
قسمت ویستا آپدیت شد
قیمت دسته ها:

سیمدار : 40-50 هزار تومن
بیسیم +رسیور : 78-90 هزار تومن
------------------------

! ، خواهش می کنم ، تو ویستا خیلی جریان فرق می کنه
از اون چرت و پرت هایی که پایین نوشتم استفاده کن
البته اگه بازیهای تو لیستو میخوای ، دست نزن بشین بازیتو بکن!
من الن از آقا ميلاد كه تاپيك وست رو ميگردون و قيمت هارو ميگه گفت دسته ي 360 بي سيم براي ويندوز 50 تومنه
پس من يك دسته ي سيم دار اصل 360 بگيرم كه روش ننوشته باشه for windows مشكلي كه پيش نمياد و مثل همون
for windows عمل ميكنه؟

آخرین ویرایش:

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
آقا دستت درد نکنه.
من قبلا میخواستم با Pinnacle بشینم Fahrenheit بازی کنم که پدرم در اومد.
حالا باید دید که با این روش تو چه کار میکنه.
باتشکر....

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
من الن از آقا ميلاد كه تاپيك وست رو ميگردون و قيمت هارو ميگه گفت دسته ي 360 بي سيم براي ويندوز 50 تومنه
پس من يك دسته ي سيم دار اصل 360 بگيرم كه روش ننوشته باشه for windows مشكلي كه پيش نمياد و مثل همون
for windows عمل ميكنه؟

آره عزیز ، یه دسته معمولی سیمدار 360 بخر حالشو ببر

آقا دستت درد نکنه.
من قبلا میخواستم با Pinnacle بشینم Fahrenheit بازی کنم که پدرم در اومد.
حالا باید دید که با این روش تو چه کار میکنه.
باتشکر....

مگه دسته 360 داشتی تو ؟:biggrin1:

اگه داری که این XBCD رو نصب کن خیلی حال میده دسته مثل آدم شناخته میشه ، دیگه لازم نیست کیبورد رو مپ کنی

spy

کاربر سایت
Feb 22, 2007
155
آره عزیز ، یه دسته معمولی سیمدار 360 بخر حالشو ببر

مگه دسته 360 داشتی تو ؟:biggrin1:

اگه داری که این XBCD رو نصب کن خیلی حال میده دسته مثل آدم شناخته میشه ، دیگه لازم نیست کیبورد رو مپ کنی
ببخشيد پس دسته ي360 براي ويندوز با دسته ي 360 هيچ فرقي نميكنه به غير از اون CD. و بايد اون CD از جايي پيدا كرد و به راحتي نصب كرد يا نيازي به اون سي دي نيست چون من راهنمايي شمارو به طور كامل نخوندم كه ببينم به اون سي دي نياز داره يا نه؟

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
ببخشيد پس دسته ي360 براي ويندوز با دسته ي 360 هيچ فرقي نميكنه به غير از اون CD. و بايد اون CD از جايي پيدا كرد و به راحتي نصب كرد يا نيازي به اون سي دي نيست چون من راهنمايي شمارو به طور كامل نخوندم كه ببينم به اون سي دي نياز داره يا نه؟

محتویات اون CD رو توی پست اول برای Download گزاشتم:

فایلهای زیر رو دانلود کنید:

درایور اصلی |حجم : 3.2 MB

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
یعنی چی ....
این یه جور درایوره که کارش نشان دادن دسته 360 هست ؟
یعنی هر دسته ای که به pc وصل می کنیم کامپیوتر اونو به عنوان دسته 360 می شناسه ؟
من یه همینجوری داشتم ولی ماله پلی استیشن 2 بود .....
اگه اینطوریه می تونیم با دسته گیتار هیرو بازی کنیم ؟

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
یعنی چی ....
این یه جور درایوره که کارش نشان دادن دسته 360 هست ؟
یعنی هر دسته ای که به pc وصل می کنیم کامپیوتر اونو به عنوان دسته 360 می شناسه ؟
من یه همینجوری داشتم ولی ماله پلی استیشن 2 بود .....
اگه اینطوریه می تونیم با دسته گیتار هیرو بازی کنیم ؟

نه ، غلط بکنه همچین کاری بکنه بدبخت! کی همچین حرفی زدم؟ :biggrin1:

BIGBOSS LV99

کاربر سایت
Nov 19, 2007
138
نام
mahbod
سلام دوستان!
کسی از این دسته های ps2 که هم به ps2 می وصله و هم با usp به pc وصل میشه خریده؟اگه خریده بگه راضی هست ؟بخرم یا نه؟10 تومن هم هست مال شرکت سونی هم نیست.

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
سلام دوستان!
کسی از این دسته های ps2 که هم به ps2 می وصله و هم با usp به pc وصل میشه خریده؟اگه خریده بگه راضی هست ؟بخرم یا نه؟10 تومن هم هست مال شرکت سونی هم نیست.

سلام ، اصولا اسم تاپیک خیلی مهمه :biggrin1:
عزیز تاپیکو اشتباهی اومدی ، اینجا ماله دسته 360 هست
ولی از اون 10 تومنی ها من خریدم مفت نمی ارزه ، 30 تومن بزار روش یه دسته 360 بخر لذت دنیا رو ببر!!
30 تومن اختلاف قیمت دارن ، ولی کارایی دسته 360 خیلی بیشتر از 30 تومن میارزه
حداقلش اینکه که دو روزه خراب نمیشه

PC_Gamer

کاربر سایت
Mar 3, 2008
200
نام
محمدرضا
سلام
بچه ها این دسته آخرته گیم پده !!!
اکثر بازیا میشناسنش حتی بازیای اول شخسی مث کرایسیس و بایو شاک !!
تازه شوکشم کار میکنه :biggrin1:

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
سلام
بچه ها این دسته آخرته گیم پده !!!
اکثر بازیا میشناسنش حتی بازیای اول شخسی مث کرایسیس و بایو شاک !!
تازه شوکشم کار میکنه :biggrin1:

نه بابا .... باهاش حال میده DMC 4 رو بازی کنی ...نمی خوام مثل پارسال یه کی برد دیگه خورد کنم ...
کسی سایت اینترنتی سراغ داره واسه فروش این دسته ها ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر