World of Warcraft: The War Within

از تاریخ 29 مرداد ماه سال 1403 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست The War Within در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:
پچ 5.3 دو روز دیگه ریلیز مسشه میگم یه کم زود نیست فرت فرت داره اپدیت میخوره ها!
یه سوال هم داشتم تو 5.3 MOP تموم میشه؟

احتمال 90% (اون 10% واسه غیر قابل پیشبینی بودن بلیز)
یه دفه میاد میگه جمتون جمه برین پچ 5.4 سارگارسو هم بزنین تموم شه بره(مخصوصا که داره پلیراشو از دس میده)

میگم شبیه این آیتم با Ilvl بالاتر گیر میاد؟

آخرین ویرایش:
تنها چیزی شما احتاج داری تا لگ نداشته باشی ی نت هستش ک سرعت دانلودش از 70(کیلوبایت)تابیشتر باشه...همین
128 فک کنم 30 تا دانلود میکنه...بدرد نمیخوره...
شما باید 256 میگرفتی...تا کارت راه بیوفته...
الان من 256 مخابرات دارم لگ میگیرم ، پینگ تا 120 میره ، ولی چون سرعت دانلودم 30تا هستش،بعد ی 2 ،3 ساعت دی سی میشه...
مشکلت از سرعت دانلودِ!

من که سرعتم در روز 350 هستش و ساعت 1 به بعد شب میشه 60
اینجایی که هستم هیچکسی اینترنت نداره.

چرا با پ ر و ک س ی فایر نمیشه رفت تو بازی ؟
من با چیز پی ان رفتم ، ماله uk بود. یکم لاگ بهتر شده بود
فک کنم باید یه کشوری که پینگ بهتری میده رو پیدا کنم و یه اکانت جدید با اون کشور بسازم و با ip اونجا وصل بشم :-؟
پینگ زپر هم الان میرم تست کنم

باسه بعدی که زدیم و با افتخار کل Raid ایرانی بودن و TS خیلی خیلی شلوغ بود ولی زدیمش، Nafarian بود که خیلی خیلی خیلی خیلی حال داد. باس بعدی که زدیم، و بازم با افتخار همه Raid ایرانی بودیم Ragnaros بود که خیلی حال داد زدنش. باورتون نمیشه بعد از Down شدنش، من یه جیغی تو خونه زدم اساسی.
واقعا یادش بخیر. از همه مهم تر 4 تا باس اول DS بود که روز اول لانچ تونستیم حتی زودتر از Evny بزنیم :( گلید سوم ـه ریلم بودیم. اچیومنت ـه Rhyolith هم گلید 16 ـم اروپا بودیم اگر درست یادم بیاد.

منظورم دو هفته پیشه نه اون موقعا
تازه 128 مال من سرعت دانلودش 100ـه:)
تازه بعد از جریان شیلترینگ جدید پینگم خیلی کمتر شد(البته تو یه بازیه دیگه)
من چیزی ک تجربه کردم رو میگم... :)
و مشکلم حل شد...
روال کار اینطوریه :
مهم تر از همشون ی isp خوبِ!سرعت دی ال بالای 70،پینگ مهم نیست چون خعلیا رو دیدم ک پینگشون بالای 500 بوده راحت بازی کردن...حتی خارجی ها...
ـــــــــــــــــــــــــــــــ
مشکل 100% از isp شماس
مشکل ما اینه ک کل isp های ایرانو باید تست کنیم تا بفهمیم کدوم ب درد ما میخوره،البته فقط ما گیمرها اینطوری هستیم ،بقیه فقط میخوان ی سایت براشون با سرعت خوب باز بشه، همین واسشون بسه!افرادی ک فیس دوغ میرن رو میگم...
ــــــــــــــــــــــــــــــــ
بحث ما wow هستش نه بازیه دیگه...معلومه بازی دیگه پینگی ک میده با این wow باید فرق بکنه...همه بازی هارو بلیز اداره نمیکنه ک!
حتی wow با diablo هم فرق داره...

چرا با پ ر و ک س ی فایر نمیشه رفت تو بازی ؟
من دارم با پ ر و ک س ی بازی میکنم :)

بحث ما wow هستش نه بازیه دیگه...معلومه بازی دیگه پینگی ک میده با این wow باید فرق بکنه...همه بازی هارو بلیز اداره نمیکنه ک!
حتی wow با diablo هم فرق داره...

اینی که گفتم از 1000 شده بود 300 و خوب فک کردم تو wow هم واسه اینکه ریجن دوتاش امریکاس باید کمی کم شده باشه

اینی که گفتم از 1000 شده بود 300 و خوب فک کردم تو wow هم واسه اینکه ریجن دوتاش امریکاس باید کمی کم شده باشه
درسته...
ی مثال میزنم...
الان شما برو تو سرور wowzone بازی کن، wowzone تو ایرانه مسلما!
بعد برو تو سرور asia-game بازی کن...متوجه میشی چرا پینگا و سرور ها با هم فرق دارن...
داخل اسیا گیم لگ هست تا دلت بخواد با اینکه داخل ایران هست ولی خوو لگه...
ولی واو زون لگ نیست ، میشه بازی کرد خعلی بهتر از اسیا تک هستش...ولی حالا اونایی ک نت اسیا تک و شهراد رو دارن راحت میتونن داخل سرور آسیا گیم بازی کنن ، چون نت خود سرور هستش...
ــــــــــــــــــــــ
مهم سرور هستش
(مثال بلیز)*پینگ شما چیزیه ک از شما به بلیز میره و بر میگرده و اون اطلاعات در ثانیه رفتوبرگشت داره...بلیزارد تحریم کرده ایرانو ،ایران نمیتونه نت خوبی رو در قبال بلیز به ما بده ،چون نمیتونه!
و اون بازی ک شما انجام میدی ، یحتمل ایرانو بن نکرده و راحت میتونی اطلاعات رو بگیری...
منظور من از اطلاعات همون چیزیه ک پینگ رو تشکیل میده ، من اسمشو یادم رفته نمیتونم درست بیانش کنم ب خاطر همین میگم اطلاعات...

یه سوال
میگم مال شما هم واسه اجرای لانچر(حتی سرور ایرانی) چیز پی ان لازم داره؟
واسه لانچر من فقط باسه بلیز رو باز کردم و باسه اپدیت و باز کردن لانچر باید با قند شکن وارد شم...
و سرور ایرانی امتحان نکردم، بیشتر باسه سرورهای private از wow.exe استفاده کردم...

واسه لانچر من فقط باسه بلیز رو باز کردم و باسه اپدیت و باز کردن لانچر باید با قند شکن وارد شم...
و سرور ایرانی امتحان نکردم، بیشتر باسه سرورهای private از wow.exe استفاده کردم...

خب مال من همون wow.exe هم بدون چیز ارور میده

خب مال من همون wow.exe هم بدون چیز ارور میده
خب باسه هر سرور private ی wow.exe مخصوص به خودشو داره...
بعضیا دارن ،بعضیا ندارن...
شما احتیاجات سرور رو دوباره دانلود کن و دوباره بریز...فایل Cache رو با WTF رو پاک کن(ربطی نداره ولی عادتِ :دی)
شاید لانچر رو باز کردید ، لانچر هم آپدیت کرده و نمیتونید وارد wow.exe بشید دلیل اصلیش همینه...
wow رو پاک کنید دوباره بریزید...
private رو هیچ وقت از لانچر اجرا نمیکنن، شاید شما حواستون نبود لانچر رو باز کردید اون هم آپدیت کرده و مشکل دار شده...
دوباره copy ،paste کنید شاید درست شد...

خب باسه هر سرور private ی wow.exe مخصوص به خودشو داره...
بعضیا دارن ،بعضیا ندارن...
شما احتیاجات سرور رو دوباره دانلود کن و دوباره بریز...فایل Cache رو با WTF رو پاک کن(ربطی نداره ولی عادتِ :دی)
شاید لانچر رو باز کردید ، لانچر هم آپدیت کرده و نمیتونید وارد wow.exe بشید دلیل اصلیش همینه...
wow رو پاک کنید دوباره بریزید...
private رو هیچ وقت از لانچر اجرا نمیکنن، شاید شما حواستون نبود لانچر رو باز کردید اون هم آپدیت کرده و مشکل دار شده...
دوباره copy ،paste کنید شاید درست شد...

تازگیا که سرور ایرانی نرفتم چون mop نصب کردم
ولی قبلا سرور پردیس بودم آپدیتم نکرده بودم
با لانچر خودش ارور میداد بعدم که کلا کاتا رو سیستمم ترکید دیگه اصلا کاتا اجرا نمیشه
این مشکلات مال کاتاست تو لیچ کینگ که مشکل نداشتم

تازگیا که سرور ایرانی نرفتم چون mop نصب کردم
ولی قبلا سرور پردیس بودم آپدیتم نکرده بودم
با لانچر خودش ارور میداد بعدم که کلا کاتا رو سیستمم ترکید دیگه اصلا کاتا اجرا نمیشه
این مشکلات مال کاتاست تو لیچ کینگ که مشکل نداشتم
راسیتش راه حل مشکل اینا بود دیگه نمیدونم ، یحتمل مشکل از خود wow بوده!
اگه LK درست بود ، cata مشکل دار شده...یحتمل از بازی بوده...
من سرور فری ک میرفتم کاتا ، اونا باسه خودشون ی wow.exe خاصی داشتن با ی فایل های اضافی دیگه که باید اضافه میکردم...
والا نمیدنم error این از کجاس...
این احتمالم هست ک سرور فری باگ داشته باشه لانچر خودش هم مشکلی داشته باشه...بعید نیست از این سرورای بوقی!

سلام.

ای پی ریلم سرور هارو از کجا میشه فهمید ؟

مثلاً ای پی ریلم های مولتن ...
شما نمیخواد کاری بکنی...
چون خودش تو سایتش گذاشته...
هر سرور رایگانی آی پی های خودشو داخل سایتش گذاشته...
سایتشو ی جستجو کن پیدا میکنی...
من نتم جالب نیست بخوام جستجو کنم شرمنده...

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or