World of Warcraft: The War Within

از تاریخ 29 مرداد ماه سال 1403 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست The War Within در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:
سلام بچه های میشم یک realm رایگان و bliz like معرفی کنید که دقیقا مثل اصلی باشه وارزش لول آپ کردن داشته باشه چون من تا الان این بازی را کردم هنوز احساسی نکردم که آخه چرا باید بازی اینقدر طرفدار داشته باشه اعصابم بدتر خورد میشه راستی اون اول این گزینه های کدومش را انتخاب کنم بهتر
normal
pvp
role laying
pvp role playing

اگه Blizzlike میخوای spidernetromania بهترینه و بعضی جیزاش از Blizz هم سخت تره :biggrin1:
سرور هم 3.2.2 هست !

lol کدوم طرف :دی

فعلا هورد

هر طرفی که خدا بخواد ولی من الان تو شهر undercity هستم.

دوستان من اکانت تریالم تموم شد وقتی میرم تو سایت وارکرافت تا برم تو ایدیم تو اکانتمو فعال کنم موقع لوجین کردن هی میگه پس و یوزرتون اشتباه میباشد!!

سعید اکانت خریدی ؟ از کی خریدی ؟
باید بری تو این لینک.یوزر و پس رو وارد کن و بقیش هم مثل همون هایی هست که اون دفعه گفتم بهت .تو یاهو پی ام بده کارت دارم.راستی من هم کامل سی دی کی هارو خریدم. الانم دارم 30 روز مجانی سی دی کی هام رو بازی میکنم.

سلام بچه های میشم یک realm رایگان و bliz like معرفی کنید که دقیقا مثل اصلی باشه وارزش لول آپ کردن داشته باشه چون من تا الان این بازی را کردم هنوز احساسی نکردم که آخه چرا باید بازی اینقدر طرفدار داشته باشه اعصابم بدتر خورد میشه راستی اون اول این گزینه های کدومش را انتخاب کنم بهتر
normal
pvp
role laying
pvp role playing

در مورد سرور های مجانی چیزی نمیدونم که کدوم رنکشون بهتره ولی یه توضیحی در مورد این گذینه ها میدم.

PVP Realm : Player Versus Player Realm همانطور که از اسم این سرورها پیداست ، جنگ و نزاع میان دو دسته Horde و Alliance بسیار داغتر و جدی تر می باشد. در این سرورها به جز در شهرها و مناطق خاص ، هرکجای دیگر نقشه یک کاراکتر از دسته مقابل را ببینید ( Horde یا Alliance ) می توانید به آن حمله کنید. به دلیل تقابل زیاد Player ها با یکدیگر در این سرورها، Level Up کردن در این سرورها سخت تر می باشد ولی توانایی ها و مهارتهای PVP افراد را نیز بالاتر می برد.
PVE Realm : Player vs Environment در این سرورها بر خلاف سرورهای PVP، شما نمی توانید به افراد دسته مقابل ( Horde یا Alliance ) حمله کنید مگر اینکه خود آنها حالت PVP را فعال کنند ( اصطلاحا PVP Flag ) باشند. البته شما می توانید در Battleground ها ، Arena و یا محل های دیگری که برای نزاع با دسته مقابل طراحی شده است به مبارزه با دشمنان خود بپردازید.
RP Realm : Role Playing سرورها تقریبا همان PVE سرورها هستند با این تفاوت که با ایجاد یک سری قوانین سعی شده است تا روح بازیهای Role Playing در آن تقویت شود. اگر شما طرفدار Pen & Paper Role Playing games هستید و یا از غرق شدن در دنیای بازی لذت می برید این سرورها برای شما مناسب می باشند. در واقع شما با انتخاب این سرورها می بایست از دنیای واقعی فاصله گرفته و از حرف زدن در مورد آن اجتناب ورزید در غیر این صورت Player ها این اجازه را دارند که شما را Report کنند. همچنین در مورد انتخاب اسم کاراکتر هم قوانین وجود دارد که در سروهای PVE و PVP این قوانین اعمال نمی گردد.
. مشاهده قوانین کامل
RP-PVP Realm : همانند سرورهای RP هستند با این تفاوت که ویژگی های سرورهای PVP را هم دارند.( حمله به افراد دسته مقابل در اکثر Zone ها امکان پذیر می باشد . )

فعلا هورد

سعید اکانت خریدی ؟ از کی خریدی ؟
باید بری تو این لینک.یوزر و پس رو وارد کن و بقیش هم مثل همون هایی هست که اون دفعه گفتم بهت .تو یاهو پی ام بده کارت دارم.راستی من هم کامل سی دی کی هارو خریدم. الانم دارم 30 روز مجانی سی دی کی هام رو بازی میکنم.

در مورد سرور های مجانی چیزی نمیدونم که کدوم رنکشون بهتره ولی یه توضیحی در مورد این گذینه ها میدم.

PVP Realm : Player Versus Player Realm همانطور که از اسم این سرورها پیداست ، جنگ و نزاع میان دو دسته Horde و Alliance بسیار داغتر و جدی تر می باشد. در این سرورها به جز در شهرها و مناطق خاص ، هرکجای دیگر نقشه یک کاراکتر از دسته مقابل را ببینید ( Horde یا Alliance ) می توانید به آن حمله کنید. به دلیل تقابل زیاد Player ها با یکدیگر در این سرورها، Level Up کردن در این سرورها سخت تر می باشد ولی توانایی ها و مهارتهای PVP افراد را نیز بالاتر می برد.
PVE Realm : Player vs Environment در این سرورها بر خلاف سرورهای PVP، شما نمی توانید به افراد دسته مقابل ( Horde یا Alliance ) حمله کنید مگر اینکه خود آنها حالت PVP را فعال کنند ( اصطلاحا PVP Flag ) باشند. البته شما می توانید در Battleground ها ، Arena و یا محل های دیگری که برای نزاع با دسته مقابل طراحی شده است به مبارزه با دشمنان خود بپردازید.
RP Realm : Role Playing سرورها تقریبا همان PVE سرورها هستند با این تفاوت که با ایجاد یک سری قوانین سعی شده است تا روح بازیهای Role Playing در آن تقویت شود. اگر شما طرفدار Pen & Paper Role Playing games هستید و یا از غرق شدن در دنیای بازی لذت می برید این سرورها برای شما مناسب می باشند. در واقع شما با انتخاب این سرورها می بایست از دنیای واقعی فاصله گرفته و از حرف زدن در مورد آن اجتناب ورزید در غیر این صورت Player ها این اجازه را دارند که شما را Report کنند. همچنین در مورد انتخاب اسم کاراکتر هم قوانین وجود دارد که در سروهای PVE و PVP این قوانین اعمال نمی گردد.
. مشاهده قوانین کامل

RP-PVP Realm : همانند سرورهای RP هستند با این تفاوت که ویژگی های سرورهای PVP را هم دارند.( حمله به افراد دسته مقابل در اکثر Zone ها امکان پذیر می باشد . )

اره منم خریدم ولی کامل نتونستم بخرم بودجم یاری نکرد فقط اکانت 60 روزرو گرفتم پول دستم بیاد بقیرو هم میگیرم فعلا درانتظاریم تا کدش بیاد برام.
من از سایت سده گرفتم قیمتش گرونه ولی مطمئنه:
www.sedeh.com

آخرین ویرایش:
من سی دی کی وارکرافت و برنینگ رو با 30 روز مجانی خریدم 30 تومن. تحویل ش هم از زمان واریز 1 ساعت شد .
ای کاش یه مشورت میکردی قبل خرید.
اول که شما نباید Game Cart می خریدی . باید سی کی های World of Warcraft و بعد اون Burning Crusade و بعدش Wrath of the Lich King رو وارد کنی . بعد تازه تو به کارت شارژ 60 روزه که اون هم بعد 30 روز مجانی که بلیزارد بهت میده احتیاج پیدا میکنی نه این که همون اول بری و اون کارت شارژ 60 روزه بخری . حالا با این کارت هیچ کاری نمیتونی بکنی و بعدش هم باید بری تازه کلی پول بدی تا دوباره سی دی کی های جدید بخری . فکر کنم اشتباه بزرگی کردی . تازه این بابا خیلی گرون میده . داره دزدی میکنه. من سی دی کی های World of Warcraft رو خریدم 16 تومن ولی اینجا نوشته 31 تومن تازه کلی هم داره مثلا بهت حال میده که 30 روز شارژ داره در صورتی که خود بلیزارد این 30 روز شارژ رو مجانی برای بازی کنان گذاشته. تاره من Burning Crusade رو هم 16 تومن خریدم ولی اینجا 29 زده .Wrath of the Lich King رو من 36 قیمت دارم اینجا زده 55 و باز هم کلی داره مثلا بهت حال میدیه که 30 روز مجانی هم روش بهت میده در حالی که باز هم بلیزارد داره این حال رو بهت میده.
اکانت 60 وزه رو داره 38 میده ولی من بهت 33 میدم اون هم اکانت اروپا که این آقا داده 38 تومن.راستی یه نگاهی به نظراتی که دیگران براش گذاشتن مینداختی . فقط فوشش دادن . آخه پسر خوب یه مشورت میکردی . بد کلاهی سرت رفت .

آخرین ویرایش:
من سی دی کی وارکرافت و برنینگ رو با 30 روز مجانی خریدم 30 تومن. تحویل ش هم از زمان واریز 1 ساعت شد .
ای کاش یه مشورت میکردی قبل خرید.
اول که شما نباید Game Cart می خریدی . باید سی کی های World of Warcraft و بعد اون Burning Crusade و بعدش Wrath of the Lich King رو وارد کنی . بعد تازه تو به کارت شارژ 60 روزه که اون هم بعد 30 روز مجانی که بلیزارد بهت میده احتیاج پیدا میکنی نه این که همون اول بری و اون کارت شارژ 60 روزه بخری . حالا با این کارت هیچ کاری نمیتونی بکنی و بعدش هم باید بری تازه کلی پول بدی تا دوباره سی دی کی های جدید بخری . فکر کنم اشتباه بزرگی کردی . تازه این بابا خیلی گرون میده . داره دزدی میکنه. من سی دی کی های World of Warcraft رو خریدم 16 تومن ولی اینجا نوشته 31 تومن تازه کلی هم داره مثلا بهت حال میده که 30 روز شارژ داره در صورتی که خود بلیزارد این 30 روز شارژ رو مجانی برای بازی کنان گذاشته. تاره من Burning Crusade رو هم 16 تومن خریدم ولی اینجا 29 زده .Wrath of the Lich King رو من 36 قیمت دارم اینجا زده 55 و باز هم کلی داره مثلا بهت حال میدیه که 30 روز مجانی هم روش بهت میده در حالی که باز هم بلیزارد داره این حال رو بهت میده.
اکانت 60 وزه رو داره 38 میده ولی من بهت 33 میدم اون هم اکانت اروپا که این آقا داده 38 تومن.راستی یه نگاهی به نظراتی که دیگران براش گذاشتن مینداختی . فقط فوشش دادن . آخه پسر خوب یه مشورت میکردی . بد کلاهی سرت رفت .

آقا من فقط 60 روزرو خریدم اونم هنوز وارد نکردم فکر کنم باید قبلش برم اینم بخرم:
World Of Warcraft Authentication Key + World Of Warcraft Burning Crusade CD Key (EU)
بعد 60 روز رو وارد کنم درسته؟؟!!

اره سعید باید اول اون دو تا با Wrath of the Lich King رو بگیری ولی همه رو با هم وارد نکن.ورلد آف وارکرفت رو وارد کن.بعد برنینگ کروشد رو وارد کن بعد تو 30 روز اجازهبازی مجانی داری . بعد 30 روز Wrath of the Lich King رو وارد کن حالا باز 30 روز مجانی داری . بعد که این 30 روز هم تمام شد تو باید اون 60 روز رو بزنی . اگه خواصتی بگو لینک اون کسی که من ازش خریدم رو بدم.

من برادرم horde بود تا چند هفته پیش توی Skullcrusher . کاراکتر هاش antonov و goldani یکیش warrior و اون یکی warlock بودن . الان اومده پیش خودم dwarf شده :دی

:دی
توی Ravencrest هم همه از Horde دارن میشن alliance .. اون سری رفتم Orgrimmar برای Fishing .. رفتم داخل شهر .. دو سه نفر بودند که براشون دست تکون دادم. قدیم ها ratio فکر کنم 0.8 به یک بود .. الان از نصف هم کمتر شده .
چهارشنبه ها اصلاً این ور نمیشه Raid رفت

بر و بچز Kawk Herders رفته اند Paragon توی یک سرور دیگه :دی

توی Ravencrest هم همه از Horde دارن میشن alliance .. اون سری رفتم Orgrimmar برای Fishing .. رفتم داخل شهر .. دو سه نفر بودند که براشون دست تکون دادم. قدیم ها ratio فکر کنم 0.8 به یک بود .. الان از نصف هم کمتر شده .
چهارشنبه ها اصلاً این ور نمیشه Raid رفت

بر و بچز Kawk Herders رفته اند Paragon توی یک سرور دیگه :دی
خو سرنوشت realm های خوف اینه دیگه . مهاجر نشین هستن :دی skullcrusher هم pre TBC خیلی خوشحال بود و به جایی رسید که ملت نمیتونستن Raid برن .
نکته :
This server was home to two very promising guilds; Last Resort, which transferred to Kazzak(and again transfered to Boulderfist) and Method which transferred to Emeriss.
http://www.wowwiki.com/Server:Skullcrusher_Europe
نکته 2 : بریم horde شیم ؟:دی

آقا اینارو نگاه کنین.
صبح وارد ریلم skullcrusher بلیزارد اروپا شدم.این رو دیدم. بعد که رفتم تو سایتش دیدم که فروش گلد و این جور چیزاست .خیلی باحال بود.​

سلام:دی
بلاخره دانلودش تموم شد!!!3 گیگ بود!!
حالا یه سوال...من باید بازی رو از battle.net ادد کنم دیگه؟!
key بازی رو میزنم قبول نمیکنه!یه دیجیبتال کد هم داره که اون رو نمیدونم چی هست!!
خب چه کنم حالا؟!
در ضمن من میخوام با سرور اصلی بازی کنم...

سلام
من تازه می خوام WoW بازی کنم و در واقع هیچی از این بازی نمی دونم:biggrin1:
یه دی وی دی از یکی از دوستان گرفتم نصب کردم ، مثل اینکه پچ 1.5.0 هست.
الان بخوام بازی کنم چه پچی باید داشته باشم ؟ تو گیم نت 2.4.3 بود ، باید آپدیت کنم؟
بعد این بچه های گیم نت می رفتن تو یه سایتی به نام http://www.callofwow.com/ اکانت می ساختن و همینطوری با هم بازی می کردن ، اصلا هم پولی نبود ؟ قضیه این سرور پولی ها چیه؟
اگه یه توضیح مختصر هم در مورد سرورها و پچ ها بدید ، ممنون میشم:love:

با سلام خدمت همه یکی میشه به من بگه من این بازی را از کجا می تونم تهیه کنم توی تهران اگر پستی نخوام بخرم خیلی پوست می کنند اینا که پستی خرید می کنند یا اگر کسی از بچه ها تهران می تونه برام روی دی وی دی بزنه ممنون میشم بهم کمک کنه با این 128 من 100 سال طول می کشه بخوام دانلود کنم اگر میشه یه کمکی به من عاجز بکنید

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or