World of Warcraft: The War Within

از تاریخ 29 مرداد ماه سال 1403 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست The War Within در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:
خوب به دليل مشكلاته فراوني كه هست مجبورم ديگه WoW رو بزارم كنار (خداحافظ) !

و چون نمي خوام ديگه وسوسه شم مي خوام بفروشم بره پيه كارش .

براي اطلاعات بيشتر به اينجا مراجعه كنيد :‌ http://wow-iranian.blogfa.com/post-77.aspx
دوست عزیز:love:
اگه GM ها بدونن که چنین کاری می کنی 100 % ACC-Keyـت رو Ban می کنن :biggrin1:

خوب Patch 3.2.0 هم اومد

Call of the Crusade

Patch Notes : http://www.wowwiki.com/Patch_3.2.0

به همراه Wallpaper خوشحال
Call_of_the_Crusade.jpg

برای کسانی که حال و حوصله ندارن این patch Note جدید رو بخونن. به صورت تیتر وار یه سری موارد کلی رو می گم :

1-ساخت Crusaders' Coliseum تموم شده. این ساختمون که در شمال Icecrown قرار داره . اماده پذیرایی از یک سری Raid جدید هست.

2-این Raid ها شامل

10 نرمال - 25 نرمال - 10 HC و 25 HC
می شود.

3-Trial of champion که یک Dungeon 5 نفره هستش.

4-Trail of Crusader که شامل Raid های 10 نفره و 25 نفره میشه در حالت Normal

5-Trial of Grand Crusader که شامل Raid های 10 و 25 در حالت HC میشه .

6-Isle of Conquest یک bg جدید 40 به 40

7-نکته دیگه اینه که ایتم های SB شده رو شما می تونی در صورت اجازه پوشش Trade کنی توی Dung . مثل مدل BBـی هستش که می تونی 2 ساعت ایتم رو داشته باشی اگه نخواستی برگردونی.

8-برای Druid شکل و شمایل جدید طراحی شده. که انگار 5 حالته .

9-برای bg ها هم حالت های جدیدی پیش اومده :

10-Win توی bg از 2000 تا شده 1600 تا

11-تایم Capture از 10 شده 8

12-نکته دیگه توی SoA هستش که دیگه برای دفاع و حمله ، حالت Random وجود داره. قبلا Horde ها در شروع دفاع می کردن و Ally ها حمله. الان دیگه این حالت Random ـه ( این به نظرم چیز خوبیه )

13-در مورد WG هم نکته خوبی یش اومده. دیگه برنده 3 Point نیست. تایم بازی شده 20 دقیقه . بعد از این 20 دقیقه هر کی بیشتر Capture Flag کرده باشه برندس. حالا اگه در انتهای 20 دقیقه بازی مساوی شد ، اونی برندس که اولین Capture رو کرده باشه. اگرم 20 دقیقه مبارزه به 0 -0 بینجامه بازی مساوی تموم میشه ( !!!! ) شده فوتبال !!!!

14-برای EoH – EoV – EoC ها . توی Riad های 10 و 25 ـی که توی Crusaders' Coliseum ایتمی دراپ میشه به نام : Emblem of Triumph.

15-دانژن هایی که قبلا EoH – EoV دراپ می کردن مثل HoS HC و Naxx الان Emblems of Conquest دراپ می کنن ( عجببببب )

16-نکته بسیار مهم دیگه : Daily HC ها ، Rewardـش میشه 2 تا Emblem of Triumph و نرمال میشه 1 دونه ( یعنی طرف اگه حال Raid نداشت می تونه Daily بره و تو روز 3 تا بگیره !!! )

17-اوضاع احوال Monut ها هم که خیلی خوشحال شده . کم کم بیلیزارد میگه لول 1 بیاین Felsteed بگیرین و لول 2 هم Dreadsteed. . اگرم پول ندارین فدای سرتون. مجانی میدیم. از دم قسط ماهی 1 گولد !!!! (یادش بخیر. ممنون احمد – ممد – سپهر هستم. برای گرفتن Dreadsteed چه لطفی بهم کردن. الان چی شده اوضاع.)

18-یه Zepp گذاشتن از TB به Org

19-یه پورتال هم گذاشتن از شهر های اصلی به BL کنار Dark Portal

20-دیگه برای تغییرات روی Class ها و item ها و Bug Fix ها هم خودتون برین بخونین. حالشو ندارم بگم.خیلی زیاده.

21-فکر نمی کنم این پچ به اندازه 3.1.0 بوده باشه.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
پارسیا نظرت در مورد این جریان پچ ها چیه ؟ دوست دارم بدونم.

من نظرم اینه که بیلیزارد می خواد یه کاری کنه اونایی که 80 هستن و گیر قبل Naxx دارن. یا در حد متوسط Gear دارن خودشون رو با یه سری لوت ها بکشن بالا و می خواد در نهایت روی LK سرور ها از نظر gear بتونن بالانس باشن تقریبا. چون خیلی داره لطف می کنه .

نمی دونم من خیلی وارد نیستم. خوشحال میشم نظرت رو بدونم.

یا علی ...

آخرین ویرایش:
پارسیا نظرت در مورد این جریان پچ ها چیه ؟ دوست دارم بدونم.

من نظرم اینه که بیلیزارد می خواد یه کاری کنه اونایی که 80 هستن و گیر قبل Naxx دارن. یا در حد متوسط Gear دارن خودشون رو با یه سری لوت ها بکشن بالا و می خواد در نهایت روی LK سرور ها از نظر gear بتونن بالانس باشن تقریبا. چون خیلی داره لطف می کنه .

نمی دونم من خیلی وارد نیستم. خوشحال میشم نظرت رو بدونم.

یا علی ...

سلام
والا من خیلی وارد نیستم. من فقط زیاد بازی میکنم.:دی

خوب اول یک داستان بگم تا برسیم سر اصل ماجرا.

سرور ما Ravencrest بسیار شلوغ ـه. ملت خفنی هم توش هستند، شاید گیلد مثل جزو ده تای اول نداشته باشیم. مثلا Pacifism دو هفته پیش تونست که Algalon رو روی HardMode بزنه. یکهو کل realm پخش شد. ولی گیلدهایی که توی رده خیلی خوب باشند زیاد داریم، اصولا gear ملت بسیار خوب ـه . Auction House شلوغی هم داریم، حدود 30000 آیتم مختلف.

از این سرور ما یکسری Free Transfer داشتیم (در قسمت Alliance) به سه تا سرور Vek'nilash Mazrigos و Burning Steppes. یک روز من و Alprh از بیکاری پاشدیم رفتیم توی این سرورها کاراکتر ساختیم و رفتم Stormwind ببنیم چه خبره. (population همه سرورها روی Low بود). با "مناطق محروم" روبرو شدیم. مثلا توی AH شون شاید 2000 تا آیتم هم نبود. توی یکی از این سرورها فقط یک Guild بود که raid میرفت (در سمت Alliance البته). میگفتند شاید سالی یک بار هم WinterGrasp مال ما نیست. خلاصه بسیار وضع خراب بود. توی یکی دیگه طرف میگفت من وضعم خوبه چون Guild دارم و Raid میریم. گفتم کجا؟ گفت Naxx10 :دی .

خوب این سمت قضیه. یعنی واقعا چنین سرورهایی داریم که پر از ملت هست که همه کاری رو میشه با Pug کرد و سرورهایی هستند که هیچ کاری نمیشه کرد چون آدم به اندازه کافی نیست. از سمت دیگر توی همین سرور ما، هرکاری که بخواهیم بکنیم باید achievement داشته باشیم. Blizzard وقتی بحث این Achi را راه انداخت، نمیخواست که ملت اینجوری ازش استفاده کنند (البته این نظر من ـه) . یعنی یک بازیکن جدید یا کاراکتر جدید روی سرور تقریبا کاری نمیتونه بکنه. مگر سه شنبه عصر که ملت فقط میرن که شاید آیتمی بگیرند. وقتی ملت برداشتند از Achi استفاده نادرست کردند همین میشه.

حالا بحث این قضیه دراپ شدن Conquest در Heroic. هم برای این سرورهای خلوت خوبه، چون ملت میتونند پنج نفره بروند و دیگه نیازی به این دنگ و فنگ ها نیست. Heroic های Wotlk هم به اندازه نصف Heroic های TBC مشکل نیستند و ملت خیلی خوشحالند.

این صدای raider ها رو درمیاره و حق هم دارند ولی 15 دلار یک raider با 15 دلار یک فردی که در هفته شاید 20 ساعت هم نتونه بازی کنه فرقی نداره و حتی بدتر هم هست، چون هرچی کمتر بازی کنند load سرور کمتر میشه. همچنین چند درصد کل بازیکنان raider هستند. برای raider ها هنوز درجات سختی Heroic، آیتم های بهتر وجود دارهو

مشکل Raider بودن هم سر جای خود. چهار یا پنج شب در هفته و هر بار حداقل 4 ساعت توی یک اتمسفر سخت بودن (حداقل در هنگام progress و قبل از شروع farm ) پدر آدم رو درمیاره. تازه کارهای جانبی به کنار. من و Alprh دو تا کاراکتر با هم آوردیم بالا. البته از لول 55 چون کاراکتر اون DK بود. هر شب با هم لول میکردیم، ولی یک شب در میون یا من raid داشتم و یا اون. شاید خیلی ها حوصله بودن در این فضا را نداشته باشند، من بهشون حق میدم، شاید نخواهند این بازی را زیاد جدی بگیرند.

چقدر این مورد حرف زدم :دی

...........

Trade کردن آیتم های BoP داخل یک raid تا مدت دو ساعت بسیار خوب ـه. خیلی موارد شده که آیتم اشتباها به شخص دیگری داده شده و یا فردی آیتم بهتری برده. داخل خود guild ها هم این مساله زیاد اتفاق میفته. دیگه مشکلات Ticket زدن حل میشه. مخصوصا اینکه جواب به ticket ممکنه تا یکی دو روز هم طول بکشد.

Wintergrasp عوض شده و از هر طرف میتونند فقط 240 نفر در آنجا حضور داشته باشند، مشکل اینکه کل سرور میترکید چون همه میریختند تو حل میشه، برای اون سرورهایی که هم جمعیت یک طرف کم ـه، شانسی پیدا میشه که بتونند کاری بکنند. حداقل اگر بتونند 240 نفرشون رو جمع کنند شانس بیشتری دارند. از اون ور ممکنه به همه نوبت نرسه.

توی این Patch آیتم ها و امتیازات هر Profession زیاد شده، مثلا Shoulder Enchant مربوط به inscription بهتر شده. اگر قرار بود که این enchant به اندازه enchant هایی باشه که میشه از faction ها گرفت (Sons of Hodir برای Caster ها) خوب به چه درد میخورد. فقط در وقت صرفه جویی میکرد، اینکه یک profession تنها امتیازش این باشه که در وقت و پول (میشه Relic of ulduar داد و reputation گرفت) صرفه جویی کنه به چه درد میخوره. Ring Enchant هم بهتره شده البته.

به نظر من هنوز برخی profession ها کار بیشتر دارند. باید اون چیزهای اختصاصی یک Profession اونقدر باارزش باشند که یک نفر بره سراغ اون.

پ.ن : خوب نظر زیاد دادم .. دستم درد گرفت :دی

خو یه هفته پیش بود :دی درحالی که ما داشتیم دلیرانه spider wing رو مورد wipe قرار میدادیم :دی

دو هفته پیش بود بابا.. تازه دو روز بود با این کاراکترها 80 شده بودیم :دی
الان اون نامه قشنگ ـه که توش آتیش بازی هم داره توی mailbox من هست .. 15 روز مونده پاک بشه.

33d89f2528.jpg
image.php
دوستان اگه كسي پايه هست توي يه سرور هارد blizzlike بازي كنه (به جز دوستاني كه بليزارد بازي ميكنن.)
بيان اين سرور http://spidernetromania.net/
واقعا عالي هست. هر كي ثبت نام كرد اسم هيروش رو بگه تا ادد كنم تو گيلد. deathmaster
هورد بسازيد فقط.
خب من هم هیرو ساختم البته Gnome ( نم:biggrin1:)چون تا 1 ساعت پیش او یه سرور BlizzLike دیگه لول آپ میکردم و اون Horde بودم دیگه گفتم یه تنوعی ایجاد شه:biggrin1:
راستی تا حالا دقت کردین Starting Area تارن ها یعنی همون Mulgore چه قدر مزخرفه؟به نظرم لول آپ تو اون جا از بقیه Race ها بیشتر طول میکشه چون Quest هاش خیلی پراکنده هستن:sick:
یه پیشنهاد دارم واسه این که تاپیک نخوابه با Screenshot ویرگول:biggrin1:Add-on هایی که استفاده میکنیم رو معرفی کنیم.خودم به زودی میزارم..
ویرایش:خب این هم از این:
image.php

Add-on ها:
Dominos
S**y Map
X-perl
Quest Helper
Cartographer
Atlasloot Enchanced
Quartz(البته این Add-on واسه Cast Bar هست بخ همین خاطر این جا دیده نمیشه)
url%5D
url%5D

image.php

آخرین ویرایش:
سلام.
بازم سروکله ما پیدا شد :biggrin1:.

فکر خوبیه ، فقط در حد دو کلمه ویژگی اون addons هم بگیم بد نیست ... ( البته منه تازه وارد که حالیم نیست ، باید حرفه ای ها اینکارو کنن تا ما یادبگیریم :love: )

یه سوال :
nitgh elf چه جوری میتونه horse رو mount کنه ؟؟؟ هیچ راهی نداره ؟؟؟ من ببر دوست ندارم !! ( لول 30 )
یکی میگفت باید نزدیک sw خیلی quest انجام بدی !! (حالا نمیدونم راسته یا نه )

سلام.
بازم سروکله ما پیدا شد :biggrin1:.

فکر خوبیه ، فقط در حد دو کلمه ویژگی اون addons هم بگیم بد نیست ... ( البته منه تازه وارد که حالیم نیست ، باید حرفه ای ها اینکارو کنن تا ما یادبگیریم :love: )

یه سوال :
nitgh elf چه جوری میتونه horse رو mount کنه ؟؟؟ هیچ راهی نداره ؟؟؟ من ببر دوست ندارم !! ( لول 30 )
یکی میگفت باید نزدیک sw خیلی quest انجام بدی !! (حالا نمیدونم راسته یا نه )
آره راست گفته!باید با Stormwind یا هر شهر دیگه ای(غیر از شهر Race خودت)Exalted(الان شک کردم شاید Revered هم بشه)شی تا بتونی از اون جا Mount بخری.توضیح بیشتر اگه لازم داری بعدا میدم الان میخوام برم مهمونی:biggrin1:
اینم توضیح:
Dominos:این ماله اکشن بار و Cast Bar و Roll Frame هست.
S**y Map:مینی مپ(تغییر زیادی ایجاد نمیکنه واسه زیبایی هست)
X-perl:خب این موارد کاربردش خیلی زیاده:biggrin1:مثلا Unit Frame و Raid Frame و.....
Quest Helper:بدون شرح:biggrin1:
Cartographer:مپ!فوق العاده کاربردی و زیبا هر کسی باید داشته باشه!
Atlasloot Enchanced:دیدن Drop های Boss ها و ست های PvE و PvP و Profession ها و غیره و غیره:biggrin1:
و در نهایت این و اون:biggrin1:از بهترین منابع واسه WoW هستند.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or