World of Warcraft: The War Within

از تاریخ 29 مرداد ماه سال 1403 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست The War Within در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:
do Continue .don't worry.wasn't important
در سرورهاي مجاني بعضي از اين كوئستها بدون انجام دادن قابل گرفتن هست .
به هر صورت بعداز اين انجامشون بده.

do Continue .don't worry.wasn't important
در سرورهاي مجاني بعضي از اين كوئستها بدون انجام دادن قابل گرفتن هست .
به هر صورت بعداز اين انجامشون بده.
از کجا معلوم شاید اینجوری نباشه و جادوهایی که واقعا به درد بخوره از دستم بپره ... :eek:
شاید به سرور ایمیل بزنم بشه کاری کرد ( حالا انگار لول 80 هستم که انقدر گیر میدم ، خب مرد حسابی از اول برو ، 3 سوته میشی لول 23 دوباره :-" )

سلام
اين يه كوئست هست در Ulduar كه دوتا back و دوتا finger جايزه اين كوئست هست.
اول بايد Iron Council رو روي حالت Hard بزنيد.بعد يه آيتم كوئست دراپ ميكنه كه با تحويلش 22گلد ميگيريد.
بعدش چهارتا كوئست تحويل ميگيريد كه بايد 4تا مارك از 4تا باسه freya | hodir | thorim | mimiron روي حالت hard بگيريد.(مثل اين Freya's Sigil )
بعد كه چهارتا باس بالا رو زديد و كوئست رو تحويل داديد يهتون يه key ميده كه بوسيله اين كليد ميتونيد به Algalon دسترسي پيدا كنين.
Algalon رو كه روي حالت hard زديد كوئست Heroic: All Is Well That Ends Well واستون باز ميشه كه با تحويلش 4تا آيتم لول 239 در انتظار شماست.

یه توضیحی در مورد Glyphs که توی آپدیت امروز به قسمت talent ها اضافه شد میدید ؟ :دی من که نفهمیدم چی هست :دی

بعد این Armory قاطی کرده ؟ اکثر کاراکتر ها رو میزنه inactive و کلا آپدیت نمیشه...الان 10 روزه کاراکتر جدیدم رو ثبت کردم lvl هم 17 هست ولی اصلا توی armory ثبت نشده...کاراکتر قبلی هم lvl 14 بود کردمش lvl 15 ولی armory هنوز زده 14

یه توضیحی در مورد Glyphs که توی آپدیت امروز به قسمت talent ها اضافه شد میدید ؟ :دی من که نفهمیدم چی هست :دی

بعد این Armory قاطی کرده ؟ اکثر کاراکتر ها رو میزنه inactive و کلا آپدیت نمیشه...الان 10 روزه کاراکتر جدیدم رو ثبت کردم lvl هم 17 هست ولی اصلا توی armory ثبت نشده...کاراکتر قبلی هم lvl 14 بود کردمش lvl 15 ولی armory هنوز زده 14

Glyphs از قبل بوده . جاش فقط تغییر کرده ...

سلام

خب این مشکل تقریبا زمانی پیش اومد که پچ 3.1 اومد و Ulduar باز شد و کلا سرور های بیلیزارد رفتا تو حالت کما. Realm ما که اوضاش افتضاح بود. از اون موقع به بعد Armory ترکیده و کارکتر ها رو یکی در میون نشون میده.

پ.ن : در ضمن خط دریایی دیتا در خلیج فارس انگار مشکل خورده و از 2 اردیبهشت تا 72 ساعت کل خط های کشور مشکل دارن. من که الان latencyـم توی Storm Peak شده 800 و کلا بای بای شدیم تو WoW.

امیدوارم T8 هاتون پایدار باشه و بتونین پدر LK رو در بیارین.

یا علی ...

محمدرضا

Mashmammad

آخرین ویرایش:
اين Glyphها از همون پچ 3.0.2 وارد بازي شدن.
glyphها spellها يا توانايي هايي هستند كه به وسيله شغل Inscription قابل ساختن هستند.
دو نوع Glyph داريم
1- Major كه تاثير بيشتري داره
2- Minor كه تاثير كمتري داره
در كل ترتيب گرفتن اين آيتمها توسط لولهاي مختلف به شرح زير است
Level 15: 1 Major, 1 Minor.
Level 30: 2 Major, 1 Minor.
Level 50: 2 Major, 2 Minor.
Level 70: 2 Major, 3 Minor
Level 80: 3 Major, 3 Minor​
اين آيتمها به هر نوعش ، همه جا قابل نصب كردن هستند.(قبلا بايد كناره يه كتاب به اسم Lexicon of Power مياستاديم تا glyph نصب بشند)
("N" رو كه بزنيد اون زير سربرگ "glyph" رو انتخاب كنيد تا ببينيد)
06kzaz-180px-Glyphs.jpg.jpg
glyphs مثل gemها يكبارمصرفند.يعني اگه ميخاستي يه glyph ديگه بنصبي ،plyph قبليت از بين ميره.
glyph قابل delete كردن هستند اگه نخاستينشون.
اينها واسه هر كلاس نوعهاي منحصربه فردي رو داره.

Major glyphs
بيشتر، در Combat ها تاثيرگذارند.
مثلا مقدار damage رو زياد ميكنه يا stun رو اضافه ميكنه يا Crit اضاف ميكنه به مجيكها و ...

Minor glyphs
بشتر، مدت زمان بعضي از مجيكها رو زياد ميكنه.
مثلا مدت زمان buffه Blessing of Might رو وقتي روي خودتون ميزنيد ،2برابر ميكنه.يعني از 10 دقيقه ميكنه 20 دقيقه (اين glyphه [Glyph of Blessing of Might] هست واسه پالادينها)
در يه جمله ميشه گفت اين glyphs همون كاره talent رو انجام ميده ولي به مقدار كمتر و به وصيله آيتم(تلنته قابل تغيير)
glyph رو از AH ميشه خريد قيمتش هم كم هست.
ويرايش:شرمنده دوستان من نديدم شما كي پست داديد داشتم مينوشتم sry.

آخرین ویرایش:
GZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ Vahid
کارت درست وحید پست رو فقط واسه تو زدم(در کافی نت)
...
سیاوش قبول کن که واسه تازه کارها بهتر از پریویت سرور نیست.قبول نداری پست رو ویرایش کن(سابقه داری :biggrin1: )
...
این ویدیو رو نگاه کنید: (من که از خودم ناامید شدم)
http://www.youtube.com/watch?v=zKzO0Mdg4e0&eurl
...
n1 Roham ^^

نه، خداییش بهتر نیست. سرورای پرایوت خیلی فانن، کسی که میخواد فان بازی کنه میره RP کلی آدم خوشحال هستن در خدمتشون. من خودمم تازه کار محسوب میشم چون هنوز یدونه کارکتر لول 70 هم ندارم حالا 80 نخواستیم اصلا :دی.

پ.ن: ای وقت بترکی هی...

loool
cf2hp4-12_avatar.gif.gif
-->^^
دوباره بليزارد ميخاد يه پچ كوچولو براي رفع مشكلات پچ 3.1.1 در روزهاي آينده راه بندازه.پچ رو پچ عجب !!!
...
The 2009 Arena Tournament online qualifier has come to a close. The top 10 teams as of April 21, 2009 are listed below:

1. well then | [Death Knight, Paladin, Warlock]→{167 – 40}→(2538)
2. GET TANKED | [Death Knight, Paladin, Warlock]→{164 – 45}→(2521)
3. monkey attack squad | [Hunter, Mage, Shaman]→{296 – 129}→(2519)
4. BARKSDALE CREW | [Death Knight, Paladin, Warlock]→{195 – 66}→(2513)
5. GET MONEY GET PAYCE | [Death Knight, Hunter, Paladin]→{264 – 133}→(2510)
6. The Phuox Den | ‌[Rogue, Shaman, Warlock]→{163 – 78}→(2510)
7. holyplay | [Paladin, Priest, Shaman]→{181 – 49}→(2505)
7. Almost Eighty On Live | [Rogue, Shaman, Warlock]→{160 – 58}→(2504)
9. KNUCKLBABIEZ TO THA DOME | [Mage, Priest, Rogue]→{241 – 94}→(2499)
10. Lord Icarium n Friends | [Mage, Priest, Rogue]→{167 – 69}→(2487​
...
ديگه اينكه بليزارد گفته ريدها فقط هفته اي 1 ساعت ميتونن Algalon رو بزنن، نه بيشتر.wtf ?!
....
اين اتاق Algalon هم خيلي توپ ساختنش،شاهكاره ^^

آخرین ویرایش:
سلام

Algalon رو كه روي حالت hard زديد كوئست Heroic: All Is Well That Ends Well واستون باز ميشه كه با تحويلش 4تا آيتم لول 239 در انتظار شماست.
اما فکر نکنم هنوز جایی گفته باشه که 239 هستند :-"
یه سوال هم داشتم اگه کسی خبری داره بگه
این Algalon یک ساعتش تو combat هست یا کلا از وقتی که اولین بار engage میکنیش یک ساعت؟

سلام x360
میشه بگی خودت چه کلاس و چه گروهی و چه نژادی رو انتخاب کردی ؟؟!!!

شما ها هم حالی میکنیدا تو بلیزارد :31: ما با تو این free ها تا میاییم گرم شیم یا لگ میزنه یا دیسکانکت :eek:

یه سوالی :
این death Knight رو که انتخاب میکنی ، جزو چه گروهی حساب میشه alliance یا Horde ؟؟ کلا آرتاس با کیه ؟؟ خودشه و خودش ؟؟؟ :biggrin1:

معلوم نیست تو این wotlk چه اتفاقی افتاده ، چرا Horde و alliance بعضی جاها متحدن بعضی جاها نیستن !!
حسابی قاط زده ها !! یا اینکه من قاط زدم :biggrin1:

آخرین ویرایش:
سلام x360
میشه بگی خودت چه کلاس و چه گروهی و چه نژادی رو انتخاب کردی ؟؟!!!

شما ها هم حالی میکنیدا تو بلیزارد :31: ما با تو این free ها تا میاییم گرم شیم یا لگ میزنه یا دیسکانکت

یه سوالی :
این death Knight رو که انتخاب میکنی ، جزو چه گروهی حساب میشه alliance یا Horde ؟؟ کلا آرتاس با کیه ؟؟ خودشه و خودش ؟؟؟

معلوم نیست تو این wotlk چه اتفاقی افتاده ، چرا Horde و alliance بعضی جاها متحدن بعضی جاها نیستن !!
حسابی قاط زده ها !! یا اینکه من قاط زدم
23-04-2009 11:25
سلام(خسرو هستم)
من يه mage Undead Male دارم و يه deathknight Blood elf Male .
deathknight يه كلاسه و كلاسها هم براي هر دو گروه هستند.
آرتاس با خودشه.;)
كجا ally و horde متحد شدن ؟؟!!!
نميدونم :p

آخرین ویرایش:
اما فکر نکنم هنوز جایی گفته باشه که 239 هستند :-"
واسه 25 نفره 239 هست.

بالاخره ميس legendary كشف شد:
valanyrstats_small.jpg

يه addons باحال:

Features Include:

• Quick Play mode with 12 stages based on major locations in WoW.
  • Two Peggle masters, alongside a Peggle Talent Tree!
  • Duel Mode: Compete in a quick match against other players!
  • Battle Mode: Create custom leaderboards for friends and guildmates!
  • /peggleloot: A hilarious new way to "roll" for loot! Best shot gets the item!
  • Free! Yes, absolutely FREE!
دانلود

این Algalon یک ساعتش تو combat هست یا کلا از وقتی که اولین بار engage میکنیش یک ساعت؟
اشكان جان اين مطلب يه مقدار واسه منم گنگه.ولي من فكر ميكنم جريان اين 1ساعت اينه كه شما وقتي با algalon درگير شديد(اولين attackي كه داديد) حداگثرزماني كه ميتونيد بزنيدش 1ساعته.يعني اگر wipe شديد و 59 دقيقه از زمان اولين attack داره ميگزره،ديگه شانسي براي زدنش نداريد ،تا هفته ي بعد كه دوباره رسيت ميشه دانگن.حالا نميدونم اگر از 1ساعت گذشت باس غيب ميشه يا engage ميشه يا ... كه نمشه زدش .

كجا ally و horde متحد شدن ؟؟!!!
یه جورایی متحد شدن تا آرتاسو شکست بدن دیگه ؟؟!!! تو این فیلم پچ جدیده یا تو فیلم gate که همه با هم بودن !!
مثلا بعضی جاها سربازای horde ها زرد هستند .... و کاری به آدم ندارن !!!
یا مثلا وقتی میریم تو dalran که هیچی ، همه کلا زرد هستند ... نه هرد ها ، آلیانس ها رو میزنن نه ...

من فکر میکردم death knight که میشیم میریم تو گروه آرتاس :biggrin1:

یه سواله مهم :
یکی از ویژگی های کار ، ساختن لباسه دیگه !! حالا منو دوستم اگه فقط یکیمون کار کنه اشکالی که نداره ؟؟؟
چون ایتم هایی که میشه ساخت یکی هستش دیگه آره ؟؟؟ اون paladine من warrior .... فقط آیتم هایی که برای ساخت لباس نیاز داره سخت گیر میاد که اونم پیدا میشه بالاخره !!! اگه فرق داره که سریع بگید لطفا !!

راستی کسی میدونه کجا میتونم health بخرم ؟؟ بابا این warrior هی Health کم میاره ، paladin که انگار نه انگار ... هویجور تند و تند به خودش جون میده :evil: عصابه آدمو خورد میکنه !!!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or