World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

fait0ur

کاربر سایت
Jul 1, 2009
5
سلام به دوستان من یه اکانت blizz دارم که یکی دو ماهی میشه بازی نکردم و میخوام بفروشمش خواستم بدونم قیمت چجوراست کسی میخره چطوریه کلن
2 تا هیرو 85 داره با چند تایی 60 70
frostmane priest night elf il 390
silvermoon mage nightelf il360
:p

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
سلام به همگی
آقا من میخوام شروع کنم به WOW بازی کردن، اونم رو سرورای خود بلیزارد.
منتها دوست ندارم تنها باشم، دنبال پایه میگردم، کسی اینجا هست که بتونه یه آماتور رو کنار خودش تحمل کنه و آموزشش بده :D
من فقط 2ماه wow: Wrath Of Lich King رو تکی بازی کردم تا لول 50-60 اینطورا هم رفتم. ولی فکر کنم تیمی بیشتر میچسبه.
در سرور بلیزارد ایرانی زیاد پیدا میشه که میتونند کمکت کنند ..... اما باید انگلیسی کمی در حد صحبت کردن با خارجیها بلد باشی ( نه در حد گفتن Hello , how are you !! ) که اگر بلد باشی خیلی راحت میتونی lvlup کنی که دیگه نیاز به هموطن نیست
ایرانی یعنی دردسر ...کلا نری سراغشون بهتره این تجربه ای که به شدت بهش ایمان دارم
بعد یه نکته دیگه اینه که اگر در سرور های private با xp بالا بازی میکردی وقتی بیایی روی سرور بلیزارد نیاز به صبر ایوب و عمر نوح داری !!!
چون راه کار سریع lvlup کردن رو نمیدونی
توصیه که بهت میکنم اینه که یک هیرو تانک بسازی .... اینجوری با dungeon finder میشینی سره جات و تند تند lvlup میکنی Gold گیرت میاد ایتم هم که رو شاخشه ..تازه درجا هم وارد dungeon میشی ( اگر این تیکش نفهمیدی مهم نیست در اینده که بری بلیزارد خیلی چیز ها از بازی یاد میگیری )
و در اخر هم بگم از همون اول یک شغل انتخاب کن و همراه با خودت upش کن ( بهتره mining , skinning باشه .... بهترین چیز برای Gold بدست اوردن )

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
@ Susha
اقا ممنون بابت راهنماییت، واقعا کامل و کافی بود، نمیدونم چطور ازت تشکر کنم.
پ.ن: یه چیزم بگم، الان که فکر میکنم میبینم بیشتر از 2ماه بازی کردم WOTLK رو، خوشگل 2ترم یونی رو تو بازی بودم :D
فقط درباره متن پنهانت بیشتر بهم توضیح بده، خواستی پ.خ کن.
درضمن، بنده همین 3روز پیش آموزشیم تموم شد، امان از دست این آواتارت :D

آخرین ویرایش:

pain.1990

کاربر سایت
Jan 9, 2010
236
نام
nima
سلام به همه برو بچه هاي گل wow
اقا من دارم enchant up ميكنم رسوندمش به 325 براي ادامه به يه ايتمي نياز دارم Runed Arcanite Rod - Spell - World of Warcraft ولي نميدونم از كجا بدست بيارمش لطفا راهنمايي كنيد
اين رو هم بگم تو اين سايت تمامه مكان هارو رفتم ولي نبود كه نبود

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
سلام به همه برو بچه هاي گل wow اقا من دارم enchant up ميكنم رسوندمش به 325 براي ادامه به يه ايتمي نياز دارم Runed Arcanite Rod - Spell - World of Warcraft ولي نميدونم از كجا بدست بيارمش لطفا راهنمايي كنيد اين رو هم بگم تو اين سايت تمامه مكان هارو رفتم ولي نبود كه نبود
همه Rod هارو Blacksmithing میسازه. واسه ساختنش هم Acranite Bar لازمه که اونو باید Alchemy بسازه اول بعد BS بتونه Rod رو باهاش بسازه. آخرش هم Rod رو Enchant می کنی میشه Runed Arcanite Rod که Pattern اون Learn کردنیه از Trainer میتونی Learn کنی.

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
Felmaster @ Kazzak - Game Guide - World of Warcraft

قصد دارم رکورد سریع ترزین گیر اپرو اگه خدا بخواد بزنم !!!!!
جمعه 85 شده شنبه رفتم ds تا hagara :d
امروز یه weapons بگیرم و جم و انچنت ok کنم فردا شب بریم تا مدنس اگه خدا بخواد
نه خدایی wow اه داریم
دمه همه بچه گیلد گرم یعنی انده مرام ان

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
sigpic59_7.gif

Draugathiel - Gwynbleidd - Siyavash - Samarah - Èdge
Siyavash - Winterborn - Jormungandr

هیروهات حرف نداره برادر...
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
من ی چنتا سوال داشتم.
پینگ بازی تو سرور اصلی بلیزارد چنده؟!
ی سوال دیگه ماهیانه چند پرداخت میکنی؟!
میشه لطفا کل شرایتاشو واسم بگی؟!مثلا اولش چقدر باید بدم...واسه لول 85 باید کل بازی رو بگیرم.بعدش اگه بخوام کلشو بگیرم چقدر میشه؟!
از اینجور اطلاعات من میخوام.
دستت درد نکنه...
اگه کسی هست میشه ج بده؟!(مطمئنا همه هستن...:d)

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
من ی چنتا سوال داشتم.
میشه لطفا کل شرایتاشو واسم بگی؟!مثلا اولش چقدر باید بدم...واسه لول 85 باید کل بازی رو بگیرم.بعدش اگه بخوام کلشو بگیرم چقدر میشه؟!
دستت درد نکنه...

این اقا سیاوش برا خودش یلی هست اخه :d

=========================================
پینگ کلا بستگی به نت خودت داره که میتونی با خرید lower ping بیاریش پایین
شما کلا لازم هست که تمامی نسخه های بازی از wow classic تا cata رو بگیری
بعد من خودم ماهی حدود 45 تومن گیم کارت میگیرم البته خواستی میتونی 1 ماه بازی نکنی
بقیه رو هم باید cd-key بگیری الان قیمت cd-key ها رو راستش نمیدونم.

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
من ی چنتا سوال داشتم.
دستت درد نکنه...

لطف دارید :D

- پینگ بستگی زیادی به ISP و ترافیک منطقه داره. من مثلا پینگ همیشه سبزه از 160-170 تا 220 بستگی داره. بعضی ها بیشتر من با پینگ 400 هم میتونم بازی کنم به شرطی که لگ نداشته باشه. سرورها اروپا بازی میکنم ضمنا.
- ماهیانه که نه دو ماه یک بار گیم کارت میخری. قیمتشم بستگی داره به نرخ روز :D الان که 50 تومانه گیم کارت که قبلا ما 35 تومان میخریدیم.
- برای اینکه بازی کنی یک WoW میخوای که الان TBC هم باهاشه. 1 تا 70 رو میتونی بری قیمتشم بستگی به جایی داره که ازش میخری ولی تو مایه های 27-28 اینا باید باشه.
بعدش نیاز داری به Wrath of the Lich King برای 70 تا 80 و Cataclysm برای 80 تا 85. میتونی فعلا همون کلاسیک یا بتلچست رو بگیری بازی کنی ببینی برات اصلا صرف میکنه یا هرچی که ملاک خودته بیای بازی کنی رو سرور بلیزارد یا نه. این چندوقته من هرکی رو آوردم بعد ماه اول ناپدید شدن :D
- battleping و lowerping و سرویسهای مشابه هم معلوم نیست جواب بدن چون هرموقع که گره سر شیلنگ اینترنت محکم میشه اینام کار نمی کنن من شخصا از هیچ میان افزاری برای کاهش پینگ استفاده نمیکنم ولی یه موقع بود که کلا پینگای داتک ترکیده بود جواب میداد با LP ـه یکی از رفقا کانکت میشدم بازی میکردم. بعد از اون یه مدت با هرچی کانکت میشدی دپرس میشدی برای همین دیگه استفاده نمیکنم.

این اقا سیاوش برا خودش یلی هست اخه :d

:D

آخرین ویرایش:

worldset

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1
نام
ساسان
دوست من منم خیلی این بازی رو فری بازی کردم تو لول اپم استادم در مورد سوالت نمی تونم جواب بدم .

البته من تو بلیزارد تا حالا بازی نکردم و نمی تونم بازی کنم چون با سن کمه من از هزینه هاش عمرا بتونم بربیام من اگر بی کار باشم نهایت 2 تا 4 روزه لول 80 رو می سازم .
الان تو بهترین سرور فری یعنی مولتن بازی می کنم تا حالا با واریور و پالدین بازی کردم و الانم تازگی یه دروید تو گروه الینس لول اپ کردم که یکم توش مشکل دارم مثلا تو تبدیل شدن به باقی موجوداتش تا الان به شیر و پلنگ و خرس و پرنده و اون ماهیه تبدیل شدم که فکر کنم 4 یا 5 تایی مونده اگر کسی از این هیرو داشته و می تونه منو کمک کنه این ای دی یاهوومه :sasansalimi75@yahoo.com

من این بازی رو از قدیم دوست داشتم ولی از ورث اف ده لیچ کینگش شروع کردم و فکر میکنم اطلاعاتم در موردش تو این سرور زیاده تو بلیزارد رو تا حالا ندیدم حتی دوستی دارم که 4 ساله داره این بازی رو تو بلیزارد میکنه الانم به خاطر سربازیش ول کرده و رفته و می خواست بده به من که من نگرفتم البته 300 تومانم باسه فروش گذاشته در کل اگر از دوستان wow دوست کسی می تونه به من کمک کنه ممنونت میشم .
اینم بگم همه ی اطلاعاتم رو چکه چکه از کله ایرانیایی که تو مولتن بودن پیدا کردم.

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
دستت درد نکنه که راهنمایی کردی...douchebag
............................................................
لطف دارید :biggrin1:
بی شوخی کاراکترات حرف ندارن.
چند ماهه روشون کار کردی؟!
پینگ بستگی زیادی به ISP و ترافیک منطقه داره.
اره همینه.
چون من از یکی شنیدم با دیال اپ میرفت.لگ هم نداشت.
من تو بیشتر سرورای اروپایی بودم.اونم Free ولی هیچ کدوم به بلیزارد نمیرسه.هر موقع اومدم بازی کنم این پینگه میرفت بالا.رنگش قرمز اونم خونیه خونی میشد.:d
من تو Monster-wow , Molten-wow , wowbeez , ... بودم.اصلا نمیشه با این نت ایران پلی کرد.من ی مدتی با Socks میرفتم تا ی حدی لگ رو برطرف میکرد.ولی بازم نمیشد.
چند سال تو سرور بلیزارد هستی؟!
.................................................
2 تا 4 روزه لول 80 رو می سازم .
خب عزیز تو داخل سروری هستی که ریتش ممکنه بالا باشه.منم میتونم راحت لول اپ کنم همه میتونن کاری نداره لول اپ کردن.
در ضمن برو تو سایت wowbeez ببین این ریتش چنده ...
میتونی تو سایت wowbeez ی روزه لول 85 کنی...
آخه اینا کاری نداره...
اصله کاری تو بازی اون پی وی پی(PvP) هستش.(واسه من البته...)خیلی هم حال میده...:dدانگون و بتل هم جای خودش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر