World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

TtTtTerrible

کاربر سایت
Oct 23, 2010
157
نام
حسین
همه صحبت هاتون درست اما خداییش هیچ سروری به پای بلیزارد نمیرسه من خودم تو بلیزارد بازی کردم اما متاسفانه نتونستم هزینه هاش رو کامل بدم و بیخیال شدم اما بعد اون تو سرورهای خصوصی هم بودم در حال حاضر یه سرور نوپا داریم که ایرانی ها زدن و دارن روش تلاش زیادی میکنن اطلاعات بیشتر رو دوستانمون که تو سرور ریدکال هستن دارند و یکیشون مدیر بازی هست و باگهارو براشون پیدا میکنه.این سرور شبه بلیزارد هست یعنی لول آپ کردن مثل بیزارد .بازی با Rate بالا جالب نیست و بازی که سختی خودش رو داشته باشه آخرش مزه میده چون زود بهت نمیتونن برسن و برای همین جذابیت داره..
در کل اگه به سرور ریدکال ما اومدین حتما راهنمایی های بیشتری در مورد بازی میتونیم داشته باشیم و بحث کنیم.
Raidcall Iran game Team

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
پدر مارو در آورد این Warmaster! بلاخره زدیمش. حیف اون همه روز که از دست دادیم به خاطر نت ایران که ننگ بعد از Nerf زدن تو پروندمون باشه :d این هفته هم که Nerf شد 10% دیگه اگه Spine نیفته آبرو ریزیه!
راستی دوستان من به دلیل اینکه میخوام دیگه برسم به زندگیمون! میخوام اکانتمو بفروشم. کسی اگر مشتری خوب سراغ داره یا خودش میخواد بخره دو تا هیرو تو 2 تا Realm که ایرانی توش زیاده دارم. هر کس تمایل داره ایمیل بزنه mojtaba.etebari@gmail.com قیمت بگه.

هیرو اولم Trollmar توی Kazzak هست که باهاش 6/8 Heroic زدم. 401 Item Level تانکی داره که میشه باهاش Feral Cat هم بازی کرد فقط کافیه Enchant و Socket و اینا عوض کنید. آیتم Balance 390 داره و Resto هم داره، با همین آیتم ها میشه Resto هم بود با تغییر Trinket و Token ها و این چیزا. اینم لینکش : Trollmar @ Kazzak - Game Guide - World of Warcraft

هیرو دوم هم تو Skullcrusher هست قبلا Main من بوده ولی چون Warrior خیلی Nerf شد این Expansion سر پچ 4.3 رفتم با Druid بازی کردم. Achievement و Mount و ایناش خیلی بیشتره ولی زیاد Progress نکردم باهاش، Gearاش هم مال Firelands Heroic هست هنوز. 391 تانکی، 385 هم DPS داره. اینم لینکش : Goodgav @ Skullcrusher - Game Guide - World of Warcraft

تو اکانت توی هر دو Realm یه DK 85 هم هست، توی Skullcrusher یه Priest و توی Kazzak یه Shaman هم 85 دارم.
فروش اکانت که خلاف قوانین فروم نیست؟ هست؟ :d اگه بود حذف می کنن دیگه

ViSaRI50

کاربر سایت
Jul 9, 2011
25
نام
30avash
دوستان من یه WOW Lich king دارم،نمیخوام تو سرور اصلی بازی کنم!شما یه سرور FREE معرفی کنید و بگید چجوری باید ازش استفاده کنم!
(خواست یه پچ 104 مگی رو دانلود کنه،هرچی صبر کردم یه بایت هم دانلود نکرد.)
میتونم حداقل برای یه ماه تو سرور اصلی به عنوان Trial بازی کنم؟مجانی؟

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
دوستان من یه WOW Lich king دارم،نمیخوام تو سرور اصلی بازی کنم!شما یه سرور FREE معرفی کنید و بگید چجوری باید ازش استفاده کنم!
(خواست یه پچ 104 مگی رو دانلود کنه،هرچی صبر کردم یه بایت هم دانلود نکرد.)
میتونم حداقل برای یه ماه تو سرور اصلی به عنوان Trial بازی کنم؟مجانی؟
molten-wow.com.........پچ شما هم باید 4.3.3a باشه
خیر 1 ماه نمیتونید اما اگر قبلا اکونت داشته باشید میتونید به مدت 1 هفته به صورت تریال فعال کنید اما lvl شما از 80 بالاتر نمیره و یک سری محدودیت های دیگه هم دارید

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
دوستان من یه WOW Lich king دارم،نمیخوام تو سرور اصلی بازی کنم!شما یه سرور FREE معرفی کنید و بگید چجوری باید ازش استفاده کنم! (خواست یه پچ 104 مگی رو دانلود کنه،هرچی صبر کردم یه بایت هم دانلود نکرد.) میتونم حداقل برای یه ماه تو سرور اصلی به عنوان Trial بازی کنم؟مجانی؟
آقا اطلاعات غلط ندید به بنده خدا! Molten هم Cataclysm داره هم Lich King. سرور خارجی هست. شما اگه سرور ایرانی دوست داری می تونی بری توی سرور WoWZone | official website که پچ 3.3.5 میخواد. تو سرور بیلزارد هم شما هر چقدر (از نظر زمانی) دلت بخواد میتونی بازی کنی ولی تا Level 20 بیشتر نمیتونی بری، Trade نمیتونی بکنی، Invite نمیشی، گیلد نمیتونی بری و خیلی چیزای دیگه، ولی تا هر چند تا هیرو و تا هر وقت بخوای می تونی تا مرحله 20 بری.

HACK3R

کاربر سایت
May 20, 2010
52
نام
Amir
سلام دوستان

کسی میتونه به من یه سرور شلوغ و عالی ایرانی رو معرفی کنه ؟
ممنون میشم اگه اسم سایتش رو هم بنویسین .

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
یه سرور TBC داره باز میشه، خیلیا از بلیزارد و کلا جاهای دیگه میخوان برگردن، فعلا Test Realm بازه، اکثر اسکریپتا این بلیزارد بوده. حتی برنامه ریزیشونم مثل بلیزارده. اول Karazhan رو میذارند، بعد به ترتیب Patch Content ها میرن جلو، اگه کسی از TBC FAN ها هست یه چک کنه
wow-one.com
forum.wow-one.com

DarkSider

کاربر سایت
Sep 2, 2009
286
سلام به همگی
آقا کسی هست به ما در مورد Pala Ret کمک بده.
من طبق دستور عمل noxxic.com میرم ولی بعضی boss ها DPS ام خیلی پایین هست....سر Dummy بدون CD ها 20K راحت میزنم و با ژِها 27K .
ilvl هم 393 هست. همه Enchant ها را هم دارم به جزShoulder و Reforge هم درست هست.
Ellorand @ Kazzak - Game Guide - World of Warcraft
pm هم بدید متشکر میشم.

R.P.G

کاربر سایت
Mar 21, 2009
1,090
نام
Marked One
سلام

دوستان یه سایت مطمئن واسه ترنسفر ریلم به ریلم معرفی کنید. در ضمن قیمتشم معقول باشه نه مثل این پرسیباکس که انگار داره قیمیت خونشو میگیره !!! 170ت !!!

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
سلام به همگی
آقا کسی هست به ما در مورد Pala Ret کمک بده.
من طبق دستور عمل noxxic.com میرم ولی بعضی boss ها DPS ام خیلی پایین هست....سر Dummy بدون CD ها 20K راحت میزنم و با ژِها 27K .
ilvl هم 393 هست. همه Enchant ها را هم دارم به جزShoulder و Reforge هم درست هست.
Ellorand @ Kazzak - Game Guide - World of Warcraft
pm هم بدید متشکر میشم.

خب روتیشن پالادین پرایوریتی بیسده. اول اینکه همیشه Inquisition رو باید داشته باشی فقطم با 3 تا هولی شارژ. پرایوریتی بعدیت CS و بعدش TV که اینم باید با 3 تا شارژ بزنی و یا وقتی پروک میشه. Exo وقتی Art of War پروک میشه بین CS بزن.
این میشه پرایوریتی:
Inq > CS > TV > Exo > HoW > J > HW > Cons

درجه اهمیتشون به ترتیب یعنی هرکدوم رو CD هست الویتش بیشتره. Inq که اصولا 35 ثانیه مدت داره وقتی فعاله وقتی داره تموم میشه دوباره با 3 تا شارژ فعالش کن. دیگه 5 ثانیه که مونده. این پچ که آندد و دیمن نداریم (بجز دوتا 5 من که اهمیتی هم نداره) وقتی جلو اینا باشی اولویت Exo و HoW بیشتره بخاطره اینکه Holy Damage بیشتری داری. که میگم این اکسپنشن مهم نیست.

نکته دوم اینه که Avenging Wrath و Zealotry رو بنداز تو یه ماکرو. 10 ثانیه قبل از اینکه اینارو بزنی Guardian of Ancient Kings تا 5 تا استک باف Str رو بگیری. این ماکرو منه. وقتی هم که Z و AW آپن، الویت CS>HoW>TV. اگر منا داری یه Consecration هم بزن زمین. :D

Code:
#showtooltip Zealotry
#showicon Zealotry
/startattack
/cast Zealotry
/cast Inquisition
/cast Avenging Wrath

موقع AoE کردن هم اصلا CD حروم نکن. اگر بیشتر از 3 تا تارگت هست CS رو با Divine Storm عوض کن اگر نیست. 3 تا هولی شارژتو بگیر inq رو آپ کن بعد DS و Cons.

یه Gurthalak هم از این LFR در بیار که تا Gurthalak ـه نورمال چیزی نمیخوای.

اینم گلیفا:
Prime
Glyph of Exorcism
Glyph of Seal of Truth
Glyph of Templar's Verdict

Major
Glyph of Divinity
Glyph of Hammer of Wrath
Glyph of Consecration

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
سلام
آقا دستت درد نکنه روتیشن را دقیقا اجرا میکنم ولی خوب برم یه امتحان بکنم بیام.
توی این پچ Mastery بالا ببرم یا Crit?

Mastery بهتیرن سکندری استت رتریدینه. بین کریت و هیست هم دو نظریه هست. من خودم کریت رو بردم بالا.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر