World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

tasnim114

عضو جدید
Aug 19, 2008
198
نام
محمد
سلام ببخشید دوستان گلم در جواب پیام من این متن زیر رو فرستاده من متوجه نمیشم چی گفته اگر راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم

Greetings,

I have looked into your issue, and can see that your account has become compromised.

- What has happened?

1. Your Battle.net account has become compromised
2. Your e-mail account has become compromised
3. Your Battle.net secret question and answer have become compromised
4. Your computer has been infected with a key logger or trojan virus, or you have visited a scam website or replied to a scam e-mail where you gave your account details

As a result of this, I have temporarily suspended your World of Warcraft account, and disabled your current secret question and answer as a security precaution.

- What's next?

1. For us to change your current Battle.net account name, we'll need you to create a new Battle.net account under a new e-mail address at https://eu.battle.net/
2. Secondly, you should nominate a new secret question and answer from the list below.
3. Finally, please make a new support ticket with your newly created Battle.net account, and provide the following information in a text document (.TXT file, e.g. Notepad file) as an attachment:

- Battle.net Account Name: The current account name (email address) you are using to login.
- NEW secret question and answer
- Name: The full name that the account was created with.
- Confirmation that you agree to have your original Battle.net account e-mail changed to that of your newly created Battle.net account (your newly created account will be disabled as a result).

The list of available secret questions is:

- First elementary school I attended?
- The high school I graduated from?
- Mother's city of birth?
- Father's city of birth?
- Your city of birth?
- Name of your first pet?
- Best friend in high school?
- Model of your first car?
- Your favorite sports team?
- Your first employer (company name)?

The answer to the question does not necessarily have to be the right one, but can be an answer that only you will know.

For security reasons, we ask that you do not write your new secret question/answer and your account details in the main body of your reply.

Once we have received this information, we will be able to process your account further.

While we're processing your ticket, you should follow the Security Checklist on our Account Security Site, which can be found at:

http://eu.battle.net/security/

For more information about this topic, you can also visit our Blizzard Customer Support Videos:

http://www.youtube.com/blizzardtutorial

and choose the video:
“WoW - What to do after being hacked"

Please note that interactive guides are available in English but subtitles for other languages can be activated by clicking on the "CC" button below the video.

Regards,

English Game Master Team
Blizzard Europe

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
جالبه، واقعا این بلیزارد چه امکاناتی میذاره، آدم بعضی وقت ها که فکر می کنه میبینه این همه پولی که میده واقعا!!! ارزششو داره ;)
اکانت شما هک شده بوده، و این GM به شما داره میگه من اکانت قبلیت رو Ban کردم که هکر دیگه استفاده نکنه. گفته چند حالت داره، یکی اینکه ممکنه فقط اکانت شما رو هک کرده باشه. ممکنه ایمیل شما رو هک کرده باشه، ممکنه به کامپیوترت Keylogger فرستاده باشه و هر بار که پسوورد عوض کنی بازم متوجه بشه.
حالا جدا از اینکه این GM چه چیزایی گفته، که واقعا دمش گرم :d چه حوصله ای داره، من برات خلاصه میگم چه کارایی انجام بدی.
بهت گفته یه اکانت جدید باید بسازی، بعد برات Email اکانت قبلیت رو عوض می کنه، سوال و جواب امنیتی هم پاک کرده و جدید میذاره برات و وقتی اینارو عوض کرد دوباره می تونی با اکانت قبلیت آنلاین بشی. اما قبل از اینکه اکانت بسازی من بهت پیشنهاد می کنم چند چیز رو چک کنی.
اول اینکه کامپیوتر ویروس یا Keylogger چیزی روش افتاده یا نه. اگر آنتی ویروس قوی نداری، کلا فرمت کن کامپیوتر رو. اگرم بلد نیستی ویندوز ریختن و فرمت کردن و این چیزا رو بده یه جایی یا برات با آنتی ویروس کامل چک کنن یا بده کلا فرمت کنن و ویندوز دوباره بریزن تا اگر Keylogger روی هارد هست از بین بره.
دوما بعد از اینکه مطمئن شدی کامپیوترت پاکه پاکه، یه ایمیل جدید بساز، چون با ایمیل قبلیت نمیتونی دوباره تو بلیزارد اکانت بسازی. پسووردت رو یه چیزی غیر از پسوورد ایمیل قبلی بذار که یه وقت اگر هکر آشنا باشه دوباره پسووردتو حدس نزنه!

حالا با این ایمیل جدید یه اکانت جدید توی سایت battle.net بساز. اگر این کارو بلد نیستی آموزش فارسیش اینجا هست : Wowguru
این اکانت جدید مهم نیست اطلاعاتش چی باشه. فقط واسه اینه که Ticket بذاری باهاش. بعد از اینکه اکانت ساخته شد، برو توی اکانتت و یه Ticket باز کن و این اطلاعات که اینجا نوشتم رو بنویس داخل تیکت :
Hi,
I'm posting this ticket as a reference to my account compromise.
I've been asked to open a ticket and provide you with some new information to change my hacked account email address and secret question/answer.
The information are attached to the txt file
Thanks in advance
Regards
این تیکه رو توی متن تیکت می نویسی، حالا یه فایل txt بساز، یعنی با برنامه Notepad متن پایین رو بنویس توش بعد Save کن و Attach کن به تیکت. فقط به هیچ عنوان این قسمت پایین رو توی تیکت ننویسی ها! فقط Attach کن فایل رو. چون این اطلاعات محرمانه اکانت خودته و تیکت ها رو هر کسی ممکنه ببینه.
توی فایل Notepad اینا رو وارد کن به ترتیب :
- Battle.net Account Name:
ایمیل قبلیت که هک شده بود رو جلوی این بنویس

- NEW secret question and answer:
یه سوال و جواب امنیتی از سوال های زیر انتخاب کن و جوابش هم جلوش بنویس. حتما با اونی که قبلا انتخاب کردی فرق کنه! همونی که هک شده رو دوباره ننویسی!

- First elementary school I attended?
- The high school I graduated from?
- Mother's city of birth?
- Father's city of birth?
- Your city of birth?
- Name of your first pet?
- Best friend in high school?
- Model of your first car?
- Your favorite sports team?
- Your first employer (company name)?

- Name: The full name that the account was created with :
اسم و فامیل خودت که توی اکانت قبلی که هک شده بوده وارد کردی.

و آخرش هم اینو اضافه کن :
I agree on changing my Original battle.net account email address to the one that I newly created.

تمام. بعدش منتظر باش ایمیل بعدی رو بهت بدن که بتونی پسوورد هم عوض کنی و دوباره اکانتت بهت برمی گرده. بازم میگم این قسمت بالا رو توی تیکت ننویس، توی فایل Notepad بنویس بعد Attach کن به تیکت. فایل Attach شده رو فقط GM میتونه باز کنه.
جایی رو اشتباه ننویسی :d اگر جاییش نامفهوم بود برات سوال کن.

آخرین ویرایش:

perseus

کاربر سایت
Aug 29, 2009
76
نام
مجيد
سلام به همه دوستان
كسي ميتونه ادرس يه گيم نت تو تهران رو برام PM كنه تا برم بازي WOW تا نسخه كاتا (كامل} رو برام رو هارد بريزه ؟
با تشكر

tasnim114

عضو جدید
Aug 19, 2008
198
نام
محمد
از کسانی که تا اینجا به من کمک کردند واقعا ممنونم
فقط باز هم پیام داده ممنون میشم کمک کنید

Greetings,

Thank you for your ticket regarding the compromised account issue and new account details.

Unfortuantely, we cannot accept this battle.net account as a new one for the yeganeh91@gmail.com as the details do not match.

For any further account details changes and account unlock, we require you to provide:
- A digital image of nationally recognised photo ID, such as passport or drivers license (please do not include public transport cards, library cards etc, as these are unsuitable for our needs) placed on top of a current newspaper (with current date).

Regards,

Diguela
English Game Master
Blizzard Europe

کسی هست که بتونم راحت از طریق یاهو یا پیغام باهاش صحبت بکنم که انقدر توی تاپیک پیام ندم؟

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
سلام به همه دوستان
كسي ميتونه ادرس يه گيم نت تو تهران رو برام PM كنه تا برم بازي WOW تا نسخه كاتا (كامل} رو برام رو هارد بريزه ؟
با تشكر
من گفتم ، از گیم نت SilkWay تو ونک گرفتم ، از اون جایی که من وارد میدون میشم دست راست رو میری تو تا یه جایی میری بد میبینی که دست چپت گیم نته :D
اگه دقیق تر شو بخوای میشه : میدان ونک - خیابان بزیل شرقی - روبروی دانشگاه شهید شمسی پور - پلاک 38

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
دوستان کسی آموزشی برای healer و گزینه ها و بایدها و نبایدهاش داره یا میدونه که راهنمایی کنه؟
کلا در مورد همه Healer ها میخوای بدونی یا کلاس خاصی مد نظرته؟ اگر کلاس خاصی می خوای بازی کنی بگو برات یه راهنما بنویسم. اما اگر مبتدی هستی یا نمیدونی باید کدوم کلاس رو انتخاب کنی یه راهنمای دیگه برات لینک می کنم.

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
کلا در مورد همه Healer ها میخوای بدونی یا کلاس خاصی مد نظرته؟ اگر کلاس خاصی می خوای بازی کنی بگو برات یه راهنما بنویسم. اما اگر مبتدی هستی یا نمیدونی باید کدوم کلاس رو انتخاب کنی یه راهنمای دیگه برات لینک می کنم.
ممنون دوست عزیز
در مورد paladin میخواستم اگه لطف کنید

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
از کسانی که تا اینجا به من کمک کردند واقعا ممنونم
فقط باز هم پیام داده ممنون میشم کمک کنید

Greetings,

Thank you for your ticket regarding the compromised account issue and new account details.

Unfortuantely, we cannot accept this battle.net account as a new one for the yeganeh91@gmail.com as the details do not match.

For any further account details changes and account unlock, we require you to provide:
- A digital image of nationally recognised photo ID, such as passport or drivers license (please do not include public transport cards, library cards etc, as these are unsuitable for our needs) placed on top of a current newspaper (with current date).

Regards,

Diguela
English Game Master
Blizzard Europe

کسی هست که بتونم راحت از طریق یاهو یا پیغام باهاش صحبت بکنم که انقدر توی تاپیک پیام ندم؟

خب مقادیری کارت درومد :D میگه یک عکس از ID کارت مثل پاسپورت یا گواهی نامه (که اعتبار بین المللی داره) بقل یک روزنامه با تاریخ روز (یعنی مثلا اگر امروز میخوای ارسال کنی با تاریخ امروز، میلادی به لاتین داشته باشه) برامون ارسال کن چون اطلاعاتی که دادی با اطلاعاتی که ما ازت داریم مچ نیست. باید این مرحله رو انجام بدی.

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
ممنون دوست عزیز
در مورد paladin میخواستم اگه لطف کنید
با اجازه استاد mnime . . .

شما Talent Tree میتونی به این صورت انتخاب کنی:
preview

در مورد انتخاب Gears باید به ترتیب این stats توجه کنی. . .
Intelligence
Spell power
Haste
Spell Crit
Mastery
Spirit
مهمترین stats برای Holy paladin عبارت است از : Intelligence و Spell power
که البته Intelligence باز مهم تر از Spell Power هست چون تقریبا بقیه Stats هات هم بالا میبره . . .درمورد Gem هم شما حتما باید از Gem های قرمز Intellect استفاده کنی(+10 Intellect)
بعضی وقت ها هم اگر نتونی از Gem قرمز استفاده کنی و sockets جای دو Gem زرد یا نارنجی باشه میتونی از Meta gem استفاده کنی
99363

در مورد Glyph هم از اینها استفاده کن(به درد Raid و Instance میخوره):
[h=4]Prime Glyphs:
[/h]
Glyph of Divine Favor

Glyph of Seal of Insight

Glyph of Word of Glory

[h=3]Major Glyphs:[/h]
Glyph of Divine Plea

Glyph of Cleansing

Glyph of Beacon of Light

Reforge
تو فقط Spirit, Haste, Crit, Mastery میتونی Reforge کنی. . .
در Reforge کردن آیتم ها Hasteو Spirit مهمتر هستند و از نظر ارزش برابر هستند پس اگر موقع مبارزه مانا کم میاری رویSprite تمرکز کن در غیر این صورت به Haste بده . . .
مطلب که زیاده دوستان بیشتر میتونند کمک کنند من خودم اینارو از تو نت پیدا کردم :D

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
مهمترین stats برای Holy paladin عبارت است از : Intelligence و Spell power
که البته Intelligence باز مهم تر از Spell Power هست چون تقریبا بقیه Stats هات هم بالا میبره . . .درمورد Gem هم شما حتما باید از Gem های قرمز Intellect استفاده کنی(+10 Intellect)
بعضی وقت ها هم اگر نتونی از Gem قرمز استفاده کنی و sockets جای دو Gem زرد یا نارنجی باشه میتونی از Meta gem استفاده کنی
دیگه ما Spell Power نداریم.gem قرمز هم +40 Intellect میده.Socket زرد هم میشه gem های زرد و نارنجی و سبز(شک دارم) رو گذاشت.نه Meta!

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
وای خدای من پس فکر کنم باید بیخیالش بشم درسته چونکه دیگه اینو بلد نیستم . یا میشه از یه گیم مستر دیگه کمک بخوام؟
من فکر کنم به جای پاسپورت میتونی از Authentication Code هم استفاده کنی. این کد اولین کدی هست که شما وارد کردی توی اکانت خودت. یعنی همون Battle Chest یا Standard Key که روی کد هم نوشته Authentication Code، همینو فکر کنم توی تیکت قرار بدی چون منحصر به فرد هست واسه هر اکانت احتمالا بهت برگردونن اکانتت رو.

---------- نوشته در 12:30 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:18 AM ارسال شده بود ----------

در مورد Paladin Holy یکی از دوستان سایتمون داره روی آموزش فارسیش کار می کنه هنوز تکمیل نشده. میتونی از لینک زیر پیگیری کنی و هر وقت تکمیل شد بخونی.
http://www.wowguru.ir/Forum/viewtopic.php?f=33&t=19

آموزش Warrior Fury کامل هست، آموزش های دیگه رو حتما می تونید درخواست کنید توی انجمن تا براتون آماده کنیم.

اما یه توضیح مختصر اینجا برات میذارم که فعلا کارت راه بیفته.
مقداری از صحبت های دوستمون درست بود. دیگه از Spell Power و Spell Crit خبری نیست. به جاش Intellect هر دوی این موارد رو زیاد می کنه. هم Crit رو و هم Healing شما رو.
البته بازم باید اشاره کنی که مربوط به PvP میخوای یا PvE من دارم برای PvE توضیح میدم. اگر PvP میخوای حتما اشاره کن.

در مورد Talent باید تخصصی صحبت کرد، منتظر آموزش Avril در انجمن ما باش و سوالاتتو در مورد Talent اونجا بپرس چون بحث زیاده.
اینجا مختصری از Rotation و اینکه چه طور Mana خودتو مدیریت کنی تا زود oom نشی. (Out of Mana) چون Paladin در 4.2 تغییر کرده و مقدار Mana مصرفیش رفته بالا. بنابراین Spam کردن Flash of Light سریع Mana رو خالی می کنه.
Heal دادن با Paladin و به طور کلی همه Healer ها، بستگی داره به Damage که Raid یا گروه می خوره. اینکه آیا گروه داره زیاد میخوره یا نه فقط تانک داره Damage می خوره و اینکه توی هر موقعیت کدوم Spell کلاست باید استفاده شه.
1) همیشه از Holy Shock استفاده کن، مگر اینکه همه Full باشن و نیازی به Heal نباشه چون Holy Shock اصلی ترین اسپل شماست که HoPo یا همون Holy Power میده.
2) تا میتونی از Judgement استفاده کن تا Mana Regen همیشه داشته باشی و اینکه همیشه از اون Talent که Haste بهت میده استفاده کنی.
3) میتونی Crusader Strike هم استفاده کنی تا HoPo بدست بیاری. اما فقط در شرایطی که میدونی خطری نداره.
4) تا میتونی هم Attack بده تا از Seal مانا بگیری.
5) زمان Beacon of Light هم همیشه زیر نظر داشته باش و سعی کن 100% مواقع Beacon روی تانک باشه.

موارد بالا مقدار زیادی Mana برات نگه می داره. در واقع از oom شدن سریع تو جلوگیری می کنه. اما ترتیب استفاده اسپل هات. همیشه برای Damage های کم یا متوسط از Holy Light استفاده کن. برای Damage های پایین هیچ وقت Flash نده. Holy Light هم مانای کمتری میگیره هم Proc میده که Holy Shock بعدیت بدون Cooldown زده بشه. یعنی 2 تا Holy Shock پشت سر هم. توی همین وضعیت که Damage پایینه با همین اسپل ها + Word of Glory یا Light of Dawn میتونی کل گروه رو Heal کنی بدون اینکه حتی متوجه کم شدن مانای خودت بشی.

وقتی Damage بالاست. بسته به این تانک Damage میخوره یا کل گروه باید از اسپل های Divine Light یا Holy Radiance استفاده کنی. اینو توجه کن که Divine Light فقط جایی استفاده می شه که تانک داره Damage زیادی میخوره. بنابراین تو این حالت اصلا Holy Light استفاده نکن چون هم ضعیفه هم Cast زیادی داره. اگر هم گروه داره Damage میخوره کافیه با Holy Shock چند تا HoPo پر کنی و Light of Dawn بزنی و البته به همراه Holy Radiance.

و اما Flash. این اسپل فقط و فقط مال موارد اضطراریه. وقتی میبینی تانک یا کس دیگه ای داره می میره و تو وقت نمی کنی Divine Light بزنی چون تا Cast این اسپل تموم شه طرف مُرده، تو این حالت Flash of Light بهترین حالت استفاده رو داره.

چند تا نکته مهم دیگه اینکه :
Light of Dawn روی Beacon of Light تاثیر داره. بنابراین فکر نکن اگر Light of Dawn بزنی تانک Heal نمیشه. میتونه یکی از بهترین گزینه های تو باشه چون Heal گروهی هست و هر کی Heal شده تانک هم باهاش Heal میشه.
وقتی Holy Radiance رو میزنی مطمئن باش که همه نزدیکت هستن. اگر از 8 یارد دور تر باشن تقریبا Heal نمیشن. سعی کن 6 نفر کنارت باشن تا این اسپل رو بزنی.
Cooldown هات هم مثل Avenger یا Divine Favor خیلی مهم هستن. فقط توی موارد اضطراری استفاده کن. بازم بستگی به Fight داره که کجای Fight نیاز به Heal زیاد داشته باشی. وقتی Guardian میزنی سعی کن یکم دیرتر Heal بدی که مقدار Heal فرشته حروم نشه. بهتره که با Heal های قوی تر استفاده کنی مثل Divine Light یا Word of Glory. این Word of Glory رو دست کم نگیر، Heal خیلی قوی ایه.
در آخر هم بگم اینو که سعی کن قبل از شروع Fight روی تانک Beacon بندازی، 3 تا Flash بزنی تا Holy Power پر بشه بعد mana خودتو پر کن تا با مانای پر و 3 تا Holy Power پر شروع کنی.

Stat ها هم به ترتیب اهمیت، اول Intellect بعد Spirit بعد Haste بعد Crit بعد Mastery
سوکت هات هم به این ترتیب بزن که قرمز کامل Intellect، زرد رو Haste + Intellect و آبی رو Spirit + Intellect بزن.

توی Reforge باید دقت کنی آیتم چی داره و چی نداره. اما به راه حل ساده واسه فهمیدن Reforge کردن اینه که به اولویت Stat که بالا نوشتم توجه کنی و ببینی آیتم چی داره، کم اهمیت ترین Stat که آیتم داره رو به پر اهمیت ترین Stat که آیتم نداره Reforge می کنی. مثلا فرض کن به آیتم Intellect + Crit + Mastery داره، خب کم اهمیت ترین Stat اینجا Mastery هست بنابراین Mastery باید Reforge بشه، به پر اهمیت ترین Stat که چون Intell داره بعد از اون میشه Spirit، مثال دیگه، اگر آیتمی Intellect + Spirit + Mastery داشت، Mastery کم اهمیت ترین Stat اینجاست، باید Reforge بشه به Haste که توی این آیتم وجود نداره. اما مثلا اگر آیتمی هم Intel داشت هم Spirit و هم Haste دیگه نیازی به Reforge نیست.

امیدوارم کمک کرده باشه. و امیدوارم واسه پچ 4.2 خواسته باشی :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر