World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

McAfeex

کاربر سایت
Sep 24, 2008
1,015
نام
maziar
مشكل از QH نيست
اين گوئست ها چند نفره يا گروهي هستش (Quest grup ) و وقتي بري تو پارتي ميتوني موقعيتش رو ببيني .
lol نه وحيد جان ديگه اینقدرام نوب نيستم که !! :D
عزيز کوئست های معمولی هم اینطوری هستن ، خيلی علکی نشون داده نميشن در حالی که با کوئست های ديگه هيچ فرقی نميکنن ، هيچی ، مطمئنم
چيکار کنم؟ اصلا نشون نميده!
مثلا همين الان 4 تا کوئست دارم که همشون نارنجی هستن و همشون معمولی هستن ، اما فقط الان يکيشو نشون ميده و بقيشو نه!!
---------------------------------------
دوستان من ديگه دارم جر ميخورم!!!
هرجا رو ميگردم این نرم افزار Carbonite رو ندارن که به پچ 2.4.3 بخوره ، آخه نميشه که!! يعنی هيچکی نسخه های قديميشو نداره؟ من نسخه 2.9 رو هم دانلود کردم اما بازم کار نکرد، روش خاصی که نداره نصبش؟
من کله پوشه هارو کپی ميکنم تو قسمت AddOns !

go_vahid_go

کاربر سایت
Jul 18, 2008
83

عزيز کوئست های معمولی هم اینطوری هستن ، خيلی علکی نشون داده نميشن در حالی که با کوئست های ديگه هيچ فرقی نميکنن ، هيچی ، مطمئنم
چيکار کنم؟ اصلا نشون نميده!
مثلا همين الان 4 تا کوئست دارم که همشون نارنجی هستن و همشون معمولی هستن ، اما فقط الان يکيشو نشون ميده و بقيشو نه!!

كلا گوئست هاي نارنجي چون واسه lvl شما سخت هست نشون نمي ده اما وقتي زرد شد نشون مي ده .
و وقتي هم كه بري تو گروه جون جند نفرين مي تونين راحت گوئست رو بزنيد نشون ميده باز
كلا گوئست هلپر خيليييييييي دقيق نيستش و بعضي از گوئست ها رو اصلا نشون نميده
كسي هست master cart يا real cart ya يا ..... داشته باشه ؟

McAfeex

کاربر سایت
Sep 24, 2008
1,015
نام
maziar
كلا گوئست هاي نارنجي چون واسه lvl شما سخت هست نشون نمي ده اما وقتي زرد شد نشون مي ده .
اما بعضی وقتا کلا کوئست های زرد رو هم نشون نميده!
لينک بهترين نسخش که به 2.4.3 هم بخوره داريد؟

McAfeex

کاربر سایت
Sep 24, 2008
1,015
نام
maziar
كلا گوئست هلپر خيليييييييي دقيق نيستش و بعضي از گوئست ها رو اصلا نشون نميده
خوب نرم افزار ديگه ای هست که جای کوئست هلپر رو بگيره و از اون بهتر باشه؟
---------------------------------
دوستان دستم به دامنتون ، حتی سايت Curse هم Carbonite رو نداره ، بجاش Carbonite expiry hider رو داره!! نميدونم چيه!
من فقط اونيرو ميخوام که مپ رو با تمام جزييات نشون ميده ، فقط مپ

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
خوب نرم افزار ديگه ای هست که جای کوئست هلپر رو بگيره و از اون بهتر باشه؟
---------------------------------
دوستان دستم به دامنتون ، حتی سايت Curse هم Carbonite رو نداره ، بجاش Carbonite expiry hider رو داره!! نميدونم چيه!
من فقط اونيرو ميخوام که مپ رو با تمام جزييات نشون ميده ، فقط مپ
يه سرچ بزن توي گوگل "cartographer addons 2.4.3 " حالا با دانلود بي دانلود..گيرت مياد...
اين addons به شما مسير راه رو نشون ميده ...:p

الان اينترنتم با سرعت 1 kb/s در حال ركورد زدنه;)
فكر كنم سيل عظيم متقاضيان كارت ورود به جلسه مرحله آخره سنجش باعث اين پديده شوم شده...
------
دنباله كربن نگرد ...بابا 2.4.3 ديگه همچين addonي نميخاد..زياد خودتو عذاب نده...

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
سلام
آقا من رفتم امروز همهی این wow ها رو خریدم mangos هم نسخه مخصوص پچ 2.4.3 دانلود کردم اول wow1 بعد burning crusade را نصب کردم که ورزن رسید به 2.00(63265) یه چیز توی این مایه ها بعد از بعد این پچ ها را دانلود کردم ولی میگه نسخه شما en gb هست چیکار کنم
WoW-2.4.0-enUS-patch
WoW-2.4.0.8089-to-2.4.1.8125-esMX-patch
WoW-2.4.1.8125-to-2.4.2.8278-deDE-patch
WoW-2.4.2.8278-to-2.4.3.8606-enUS-patch
حتما باید از اول همه را دانلود کنم

dontsee

کاربر سایت
Oct 20, 2008
11
نام
Hadi
خوب مشکل حل شد...... من در حال حاضر نسخه کامل همراه با آخرین پچ های بازی world of warcraft رو هم برای ویندوز xp هم vista و هم mac os X 10.5 Leopard رو دارم........ البته نسخه اروپا

هوراااااااااااااااااااااااااااااا
World Of Warcraft EU GB For Mac Os X
World Of Warcraft EU GB For Windows Xp & vista

آخرین ویرایش:

GlaDOS

کاربر سایت
Jun 24, 2007
530
نام
محسن
گیلد Ensidia برای اولین باری Algalon رو 25 man هم زد :biggrin1:
algalon-big.jpg
-------------------------------
تغییرات cat form در پچ بعدی :
Night Elf Cat Form

Tauren Cat Form

آخرین ویرایش:

McAfeex

کاربر سایت
Sep 24, 2008
1,015
نام
maziar
سلام دوستان عزيز ، راستش من در حال لول آپ کردن يک هيرو ... هستم در يک سرور مجانی!
تصميم دارم در کنار این و يا بعد از 70 شدنه این يک هيرو ديگه هم لول آپ کنم اما بين این2تا موندم ( از همشون خيلی خوشم مياد ) :
Shaman و Warlock
خواهش دارم ازتون به بنده کمک کرده و توضيحاتی در مورد این کلاس ها بگن ، و دليلشون رو برای انتخاب اون کلاس. خودم هرچی فکر کردم به هيچ نتيجه ای نرسيدم!!

The Jackal

کاربر سایت
Nov 29, 2008
425
نام
امير
The Shaman

spell_nature_bloodlust.jpg
يه Healer تووپ (از نظره من) :p
و يه Dps كن ...
ميتونه كسايي كه مردند رو زنده كنه.
ميتونه تبديل به گرگ بشه و سرعتش بشه 40%.
دارايه Totem هست كه بسيار بسيار كارامد هست در همه جا...
ميتونه روي آب حركت كنه
اساس كارش روي كار با Mana هست.
نژادهايي كه اين كلاس رو دارند: Orc, Tauren, Troll, Draenei
لباسهاش: ( Cloth, Leather, Shields, Mail (with training
صلاحهاش:One-Handed Maces, Staves, Fist Weapons (Draenei with training), One-Handed Axes (with training), Daggers (with training), Two-Handed Axes (with training), Two-Handed Maces (with training)
كارش درسته^^
....
The Warlock
spell_nature_faeriefire.jpg
يه Dps تمام عيار به اسم Warlock
كارش با ماناست.
تنها كلاسيه كه ميتونه Health اش رو تبديل به mana كنه...
يه باف تووپ داره كه روي هركي بزنه اون شخص اگر مرد ميتونه دوباره زنده بشه .پس خيلي واسه رايدها و insها بدرد ميخوره.
حتي ميتونه Pet بگيره ...(Petش شامل فقط Demonها ميشه)(Petهاش از قبل تعين شدست و مثل هانتر نيست كه بتونه هر موجودي رو كه خواست بگيره)
Petش هم هم زمان با خودش لول ميگيره و صاحبش رو در كارهاش كمك ميكنه)
نژادهايي كه اين كلاس رو دارند: Human, Gnome, Orc, Undead, Blood Elf
لباسش فقط Cloth هست.(معمولا Cloth داران Armor كمي دارند)
صلاح ها: ( Daggers, Wands, Swords (with training), Staves (with training
يه رغيب براي Mage هست.
خوب اینها رو که دیدید خودتون تصمیم بگیرید...و در ضمن کلا کار اشتباهی ـه از نظر من که کلاس ها رو با همدیگه مقایسه کنیم...چون هرکدوم در نوع خودشون تونایی هایی دارن...
من خودم بودم Warlock برمیداشتم...دلیل خاصی هم ندارم برای اینکارم...خوشم میاد :D

AMItheWise

کاربر سایت
Apr 28, 2009
4
سلام
من یک هیروی hunter دارم وقتی skinning رو train می کنم و بعدش می رم skinning knife رو هم می خرم ولی وقتی می خوام برم پوست حیوانات رو بکنم می گه skinning knife احتیاج داری. یه نفر کمک کنه آخه این دومین هیروی hunter من هست که این جوری میشه! آقا فوریه!
توفیق رفیق راهتان باد
یا علی

qx_roham_xp

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,872
نام
رهام
سلام
من یک هیروی hunter دارم وقتی skinning رو train می کنم و بعدش می رم skinning knife رو هم می خرم ولی وقتی می خوام برم پوست حیوانات رو بکنم می گه skinning knife احتیاج داری. یه نفر کمک کنه آخه این دومین هیروی hunter من هست که این جوری میشه! آقا فوریه!
توفیق رفیق راهتان باد
یا علی

چه سرورس بازی می کنی عزیز ؟ Free یا Blizz ؟
به hunter بودنت ربطی نداره ;) مطمئنی Skinning knife خریدی و NPC که می خوای Skin کنی لولش بالا نیست ؟
----------
چی می شد حالا که دارن دوباری Legendary به بازی اضافه می کنن Ashbringer هم دوباره داشتیم.....

آخرین ویرایش:

DAVOOD THE GREAT

کاربر سایت
Jan 22, 2008
201
تاپیک خوابیده!؟ cry/
کسی اقا خسرو رو ندیده؟
من فکر کنم رفته خوابیده!
یا که wowو حسابی بازیده!
اقا رهام عزیز من فکر می کنم تو پچ های بعدی اضافه اش کنن اخه تقریبا هیچ نرمال پلیری نداشتش ولی اگر هم اضافه نکردن فراستمورن جانشین خوبی هست براش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر