World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
Enchanting
enchanting.png

يكي از پرطرفدارترين شغلها محسوب ميشه و همچنين پركاربردترين هم هست...
كاره اصلي enchanting اضاف كردن مقدار state افراد ميباشد كه ميتونه كارايي افراد رو بسيار بالا ببره...مثلا اضاف كردن مقدار strength, intellect, etc ...يا اضاف كردن مقدار spell dmg يا بالا بردن سرعت mount و...
كارهاي بالا نياز به مواد اوليه اي داره به نام Mats ،كه بايد كسي كه enchant ميخاد، اونها رو براي enchanter مهيا كنه تا كار انجام بشه...واسه enchantكردن هم فرد enchanter ميتونه براي هركاري كه واسه مشترياش انجام ميده دست مزد بگيره ...(بيشتر از 10g نيست~~ اين رقم (fee) متغير هست! ) ولي ميتونه صاحب شغل رو مايه دار كنه...
بغير از موارد بالا enchanterها ميتونن آيتمهاي كمكي هم بسازن و با اونها به تجارت بپردازند..مثلا [Wizard Oil] كه مقدار SD رو زياد ميكنه براي 1ساعت
pnq9zv6.jpg

يكي از توانايي هايي كه enchant به صاحبش ميده اينه كه enchanter ميتونه روي ringهاش enchant اختصاصي بزنه ....
واسه بالا بردن مقدار skill اين شغل هم بايس پس از train كردن ...آيتمهايي كه پسوند rod داره بيازيد و پس از اون ...بگرديد دنباله آيتمهاي سبز يا آبي يا بنفش و اونها رو disenchant كنيد...با اينكار علاوه بر گرفتن skill آيتمهايي هم به شما داده ميشه كه كارايي هاي خودشو داره و بسيار مفيده...(گرونه)
===============
engineering.png

engineering يه شغل crafting محسوب ميشه كه واقعا ميشه گفت آيتمهاي تاپي ميسازه...
آيتمهايي كه بدرد همه ميخوره چه براي pvp ,چهpve ...
اين شغل قادر به ساختن و سوار شدن mountهايي به شكل موتور يا هليكپتر... هست...
اين شغل تنها شغليه كه ميتونه با ساختن kitهاي مخصوص آيتمهاي آسيب ديده رو repair كنه...(تعمير كنه)
يكي از ايتمهاي باحالي كه ميسازه # Goblin Jumper Cables XL هست كه ميتونه هركس رو كه مرده بلافاصله زنده كنه...
n9ueam.jpg

اين شغل رو همه با gnomeها ميشناسن...پس gnomeها اگر اين شغل رو بگيرند مقدار skillشون 15تا بشتر خواهد بود نسبت به بقيه raceها ...
شغل مناسب همراه با اين شغل ،mining هست كه براي تهيه مواد اوليه كمكش ميكنه...
engineerها علاوه بر همه اين چيزها متونن 2تا pet باحال هم بگيرند...
180px-LilSmokey.png
PetBombling.png
(اين petها تزييني هستن)
=======================
اين شغل از پچ 3.0.2 وارد بازي شد و ريشه ي عميقي نداره ...
كارش ساختن glyphs, scrolls هست...
glyph كه قبلا توضيح داده شده و scrollsهم حتما قبلا ديديد ...ولي بعد از wotlk به وسيله يه شغل ساخته ميشه ...كاره scrollهم شبيه buff هست ولي زمانداره و بعد از يه زمان مشخص خنثي ميشه ...
5h8ceka.jpg

اين شغل همچنين ميتونه off handهايي هم بسازه و بفروشه...
آشنايي بنده نسبت بهش كمه...

آخرین ویرایش:

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
(بيشتر از 10g نيست :) )

والا من برا Blade ward تا 500g هم Charge کردم ! ولی معمولش 200g ـه
Blood Draining هم که میگیریم دیگه ... معمولش 100g ـه
Complain هم بکنن کلاً enchant نمی زنم، حالا 1000g هم بده فرقی نمی کنه

مواد اوليه اي داره به نام Mats

والا mat خلاصه شده لغت material ـه به معنای ماده، یه اصطلاح کلی ـه که برای تمامی profession ها به کار میره
مثلاً
LF enchanter who able to put berserking on my weapons, my mats + fee
یعنی اینکه دنبال یه enchanter ی می گردم که بتونه رو weapon هام berserking بزنه، با مواد خودم، پول هم می دم!

بهر حال
مواد اولیه enchanting در سه دسته کلی طبقه بندی میشن
Dust ها، essence ها و shard ها !

بگرديد دنباله آيتمهاي سبز يا آبي يا بنفش و اونها رو disenchant كنيد...با اينكار علاوه بر گرفتن skill

Dis-enchanting یا DE فقط و فقط تا level 100 می تونه شما رو skill up کنه، از اون به بعدش دیگه همت خودته !

بهر حال این شغل از گرون قیمیت ترین و شخت ترین شغل ها برای lvl up ـه
یه بار نشستم حساب کردم، دیدم من فقط روی rod ـم بالای 4500g خرج کردم !
جهت اطلاع کسانی که نمی دونن باید بگم که این rod همون عصای کار enchanter هاس که یه چیزی تو مایه های skinning knife ـه skinner ها می مونه (skinning knife فقط چند silver قیمت داره) تنها فرقی که داره اینکه هر enchanter ی باید rod خودش رو برا خودش بسازه، که حدوداً 10 نوع rod متفاوت داریم که با lvl up شما باید اون rod هم پیشرفت کنه و upgrade بشه !

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
والا من برا Blade ward تا 500g هم Charge کردم ! ولی معمولش 200g ـه
Blood Draining هم که میگیریم دیگه ... معمولش 100g ـه
Complain هم بکنن کلاً enchant نمی زنم، حالا 1000g هم بده فرقی نمی کنه
والا من واسه قبل از wotlk گفتم ..آخه اونموقع واسه mageم بالاي 10g نميدادم...يعني نبود..
والا mat خلاصه شده لغت material ـه به معنای ماده، یه اصطلاح کلی ـه که برای تمامی profession ها به کار میره
درسته ..من اينو گفتم شايد كسي مواجه شد با اين كلمه ،نگه اي دل غافل mat چيه ؟ نكنه pat & mat هستو و من بيخبرم !!! :laughing:
Dis-enchanting یا DE فقط و فقط تا level 100 می تونه شما رو skill up کنه، از اون به بعدش دیگه همت خودته !
اون كه درست ...ولي epic زيره 100 كم نيست ...

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
والا من واسه قبل از wotlk گفتم ..آخه اونموقع واسه mageم بالاي 10g نميدادم...يعني نبود...

بودن که بود، شاید ندیدی !
همون زمان surefooted حدوداً 20g اینا می گرفتم.
قشنگ یادمه executioner رو 50g می گرفتم (شاید 50-60 تا بیشتر زدم همین یکی رو).
امثال mongoose و sunfire و soulfrost هم 25g بود.
major agility روی 2H هم 20g اینا می گرفتم.

ولي epic زيره 100 كم نيست

منظور من enchanting level بود، نه item level !

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
گرون فروش بودي پس :)
sunfire 15g
soulfrost هم يادمه رفتم واسه pvp زدم روي staffم بعد پاكش كردم ^^ 10g دادم ولي matش گرون درومد...:p
ولي كلا ميگم fee بين ريلم ها واقعا متفاوت بود...مثل AH ...

آخرین ویرایش:

go_vahid_go

کاربر سایت
Jul 18, 2008
83
engineerها علاوه بر همه اين چيزها متونن 2تا pet باحال هم بگيرند...
180px-LilSmokey.png
(اين petها تزييني هستن)

اين Pet فكر كنم واسه Reprair تو Raid ها هم قابل استفاده بودن(فكر كنم)

به دلیل pcm بودن خط ها تلفنadsl نمیشه گرفت اینترنت ماهواره ای هم که ممنوع هست wi-max هم که ماهی خداتومن هست و........

از كيوان بپرس در اين باره
image.php
blood_mage
Wairles گرفته كه ماهيانش خيلي كم هستش تا اونجا كه ميدونم

لینک آرموری بده آیتمها تو ببینم

armory
البته State خرابه هنوز
كسي نمي دونه اين Armory جه مرگشه ؟:confused:

راستی اون druid ت به کجا رسید؟

اون كه داستانش هم خيلي طولاني هست وهم غم انگيز:(
خلاصش اينكه فروختم برم يكي ديگه Up كنم . پولش رو دزديدن:(

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
تكميله...:love:
فقط تونستم
5jhwqj.jpg
رو پيدا كنم...اين قسمت ديگه نيست(نام تصادفي)...;)
=========
كساني كه امريكا زندگي ميكنن و18 سالشون هست يه سر به http://www.wowhead.com/?contest=bringing-the-power بزنن...wowhead يه مسابقه مانند گزاشته كه جوايز خوبي داره ...از جمله 2تا بليط واسه blizzcon 2009 +هزينه اقامت و خوروخوراك...(حيف)
جايزه بالا واسه نفره اوله...
جايزه 3نفره بعد هم 3كنسوله همين نسله...
و به تعدادي هم كه حدود 20 نفرميشه تيشرط wowhead بهشون داده ميشه...+يه نفر كه بليط blizzcon رو ميبره..
رهام دست بكار شو...

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
878
نام
نويد
نويد خبر داري كه بعد از wotlk جاي realmlist عوض شد؟
اينجا ببين نيست؟
G:\World of Warcraft\Data\enGB
خسرو جون دستت درد نکنه درست شد:excited:مشکل از همین بود.(ما تو رو نداشتیم چیکار میکردیم؟:love:)
فقط یه مشکل کوچیک هست:
کسی نمیدونه scape الآن با چه پچی کار میکنه؟(توی سایتش هنوز نوشته 2.4.3)

cool00boy00

کاربر سایت
May 12, 2009
24
نام
alii
قسمت اول ( ورود به بازی و ساختن هیرو ) حجم : 379 KBقسمت دوم ( محیط بازی ) حجم : 263 KB
قسمت سوم ( گرفتن و انجام دادن Quest + شیوه مبارزه ) حجم : 321 KB
قسمت چهارم (نحوه پوشیدن لباس ها و استفاده از چندین Bag ) حجم : 195 KB
قسمت پنجم ( شناسایی حریف - نحوه زنده شدن - استفاده از Map ) حجم : 298 KB
قسمت ششم (پول جمع کردن - تعمیر آیتمها - استفاده از پرواز ) حجم : 269 KB
قسمت هفتم ( Train کردن - استفاده از Hearthstone - همه چیز در مورد Talent ) حجم : 317 KB
قسمت هشتم (استفاده از Mailbox - Auction house - Bank ) حجم : 296 KB
دانلود متن کامل ( از قسمت 1 تا 4 ) حجم : 964 KB
دانلود 6 فصل اول از 4shared

تكميله...:love:
فقط تونستم
5jhwqj.jpg
رو پيدا كنم...اين قسمت ديگه نيست(نام تصادفي)...;)
=========
كساني كه امريكا زندگي ميكنن و18 سالشون هست يه سر به http://www.wowhead.com/?contest=bringing-the-power بزنن...wowhead يه مسابقه مانند گزاشته كه جوايز خوبي داره ...از جمله 2تا بليط واسه blizzcon 2009 +هزينه اقامت و خوروخوراك...(حيف)
جايزه بالا واسه نفره اوله...
جايزه 3نفره بعد هم 3كنسوله همين نسله...
و به تعدادي هم كه حدود 20 نفرميشه تيشرط wowhead بهشون داده ميشه...+يه نفر كه بليط blizzcon رو ميبره..
رهام دست بكار شو...
جدی میگی ؟
تو 3.1.1a حذف شده ؟
حیف شد خیلی حال میداد :biggrin1: ( نه که خیلی هم استفاده میکردیم ازش ) .

Last edited by a moderator:

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
علي ميترسم پير شي تا همه رو بنويسي :p
ولي اگر اينكارو كردي واقعا تك ميشه توي ايران...
====
Premonition هم بعد از ensidia دومين گيلديه كه تونست اچيومنت Heroic: Glory of the Ulduar Raider رو تكميل كنه...و اون mount 310% رو بگيره...
اين گيلد واقعا تكه تو آمريكا...يه روز حساب كردم اعضاش حدوده 10 -12 تا legendary دارن...
---
راستي اشكان آخر فك كنم kungen تونست algalon رو بزنه بنده خدا...:)

McAfeex

کاربر سایت
Sep 24, 2008
1,015
نام
maziar
دوستان يکی لينک دانلود اتلس کامل رو بهم ميده ؟
من اتلس رو نصب کردم اما فقط اتلس آيتم ها هست و نقشه ها و ... رو نشون نميده . ممنون ميشم لينک دانلود بديد

go_vahid_go

کاربر سایت
Jul 18, 2008
83
دوستان يکی لينک دانلود اتلس کامل رو بهم ميده ؟
من اتلس رو نصب کردم اما فقط اتلس آيتم ها هست و نقشه ها و ... رو نشون نميده . ممنون ميشم لينک دانلود بديد

بهترين set اتلس اينه به نظر من - كه اين 2 اتلس در واقع تكميل كننده هم هستش يعني يه دونش map ها رو نشون مي ده( Atlas ) و يكشم item ها ( Atlasloot Enhanced )
Download Atlas : كليك
Download Atlasloot Enhanced : كليك

واسه downlod رو manual instal كيك كن

وارد بازي كه شدي رو mini-map ايكنش مياد
Dungenon ya ins مورد نظر رو انتخاب مي كني بعد سمت جپ map رو نشون مي ده و سمت راست اسم Boss ها - وقتي رو اسم boss مورد نظر كليك كني item هايي كه boss مي ندازه رو برات نشون مي ده مطابق عكس زير (اين در صورتي مي باشد كه 2 addons بالا رو داشته باشي)
2vba60z.jpg

cool00boy00

کاربر سایت
May 12, 2009
24
نام
alii
علي ميترسم پير شي تا همه رو بنويسي :p
ولي اگر اينكارو كردي واقعا تك ميشه توي ايران...
====
Premonition هم بعد از ensidia دومين گيلديه كه تونست اچيومنت Heroic: Glory of the Ulduar Raider رو تكميل كنه...و اون mount 310% رو بگيره...
اين گيلد واقعا تكه تو آمريكا...يه روز حساب كردم اعضاش حدوده 10 -12 تا legendary دارن...
---
راستي اشكان آخر فك كنم kungen تونست algalon رو بزنه بنده خدا...:)
بابا جای روحیه دادنه :biggrin1: ؟
فعلا که دارم پیش میرم !
ولی به هر حال بعد یه مدت چیزی نمیونه و میرسم به موضوعات خفنتر
مثل نحوه گرفتن Talnet . PvP و ...
به هر حال فکر کنم تا اینجاش هم یه چیزایی دست تازه کارها بیاد !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر