World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

go_vahid_go

کاربر سایت
Jul 18, 2008
83
اقا یه چیز عجیب امروز دیدم ...

یه یارو 2 تا اکانت داشت بعد 2 تا هیرو کپی هم ساخته بود (troll hunter ) بعد راه میرفت اونم دنبالش میومد یا میپرید با هم میپردن ... مثلا میگفت hi دو تاشون همزمان با هم میگفتن hi ...

تو مبارزه ها هم 2 تا شون دقیقا مثل هم attack میکردن .. اصلا یه چیزی بود ...

ازش پرسیدم گفت با استفاده از برنامه keyclone این کارو میکنه و میگفت کار باهاش خیلی راحته ...

میخواستم ببینم کسی با این برنامه کار کرده یا نه ؟؟

در ضمن این یارو تو ریلم frostmane بود اخه خودم هم تو frostmane بازی میکنم ..:cheesygri

GZ
اما مگه نگفتي Horde مي خواي وايسي !!!!

go_vahid_go

کاربر سایت
Jul 18, 2008
83
اينم از اين :

بدون شرح:
15d59h1.jpg

بهترين دوست و mage :p:
rkbn15.jpg

اينم واسه G-man : م (macro)
262urd0.jpg

اينم يه مطلب كه نگن Spame نده ::p
همه چیزراجع بهAdd-Onها
ادون های این سری خیلی کامل ترهستند.این سری یه توضیح کاملتری راجع به ادون هامی نویسم.برای نصب اول فولدرinterfaceروپاک کنیدازفلدراصلی بازی بعدش برای نصب،جای فولدراصلیwowروبهش بدین:
1. ادون هایی که پیش نیازبرای سایرادون ها هستندبه قرارزیرند:
· Aceهابرای ادون هایی نظیرskinner,titan,bigwigs,…موردنیازهست البته گذاشتنش دلخواه است
· Swatterبرای ادون های زیادی بکارمی ره مثلbigwig,cartographer,…که توصیه می شه حتما تیکش روبذارید
· Babbleکه برای یه سری ادون مثلautoprfix,….بکارمی ره
· Btm scannerبرای امارگیری ازایتم هادرادونtitan panelبکارمی ره
· Libgratuityکه برای ادون هایی مثلautoprofixو...بکارمی ره
· Stubbyیه ادون مهم که اغلب ادون هاازش استفاده می کنن
2. Swatterبرای دیباگ یارفع اشکال بهتربکارمی ره
3. AcsisRecipeبرای تشخیص این بکارمی ره که تویه قسمت برگه مشاغل می گه که تاالان که شماتااینskill یادگرفتیدچهrecipeهایی تااینskillبرای شماوجودداره
4. Ag_frameunitبرای عوض کردن تصویریاportraitشماروعوض می کنه مه می تونیدجابجاش کنیدوسایر targetهاتونومی تونیدتغییربدین یااینکه به چه صورت هایی نشون بده وکلی امکانات دیگه
5. Arena calculatorکه برای محاسبهratingبهarena pointوبالعکس استفاده می شه که ازبرگهpvpقابل دسترسی هست
6. Armoryیه آمارکلی ازکاراکترهاتون می ده
7. Armorytitanامکاناتarmoryروبهtitanاضافه می کنه
8. ادون های سریashهمونDoT_Timerهستندکهcooldownومدتی که dotهاتون روحریف می مونه رو میگه
9. Atlaslootهم تمام لوت هایی که یه باس ازیهinstanceویاهرnpcتویهinstanceمیده به اضافه تمام ست ها و آیتم هایpvpروبراتون لیست می کنه باجزییاتش
10. Auction houseهاوauctioneerبدردبررسی وآمارگیری ازحراجی ریلم خودتون می خوره ومرتب آمارحاجی هارو بررسی می کنه وبهتون گزارش می ده
11. Autoprofixتمام ایتم های خاکستری راهنگامی که بایه فروشنده صحبت می کنیدخودبه خودمی فروشه
12. Bagnonکل کیف شماروبه کیف تبدیل می کنه که کاملامی تونین رو کنترل داشته باشین.سایزش روکوچیک بزرگ کنین و...برای کارایی بهتربایدbagnon for ever وbagnon optionوbagnon tooltipروبذارین
13. Bartenderکه برای جداکردن ومدیریتaction barهابکارمی ره ومی تونین هرجورکه می خواینaction barهاتونوبچینین وسایزش رو تنظیم کنیدو....
14. Beancounterبرای آمارگیری وتکمیل کاراهای ادون های سری aucبکارمی ره
15. ازباف هاودیباف های raidآمارگیری می کنه
16. Big guildبرای مدیریت بهترگیلداستفاده می شه که تقویم برای raidوگروه بندی و.... داره
17. bigtroubleبدردHunterهامی خوره ویهcast barویه سری امکانات برایaim shotوauto shotفراهم می کنه
18. سریgridبرای مدیریتraidخیلی مناسبه.امکاناتش خیلی بیشترازاون چیزیه که بشه راجبش اینجا صحبت کرد امامیشه گفت که شکلgroupهاروبه صورت خلاصه ومستطیل درمیاره احتمالات تو دموهاو عکس های بازیکنای دیگه دیدین که باپرشدن وخالی شدن مستطیل میگه hpوmanaو...افراددرraidبه چه صورت هست ویا چه باف ها ودیباف هایی روشون خورده و....
19. Cartographerکه یه مپ به شمامیده که همون باmکارمی کنه می تونین سایزش رو تغییربدین،رو مپ ویا مینی مپ یادداشت گذاری کنید،اگه دنبالherbوminingو...هستنی رو مپ براتون نمایش می ده. یه فلش ایجادمی کنه که جای کوئست ها وغیره روهم می گه وهزارکاره دیگه
20. Clearfontهایه سری فونت جدید می دن
21. Cycricleهااین امکان روایجادمی کنندکه شکلslotهایactionبارتون عوض بشه
22. Damagemeterکه امارDDها،dpsها،hpsهاو....کل گروه رو میده
23. Demotrainerکه شکل برگهdemotrainerروبرای وارلاک هاعوض می کنه ومثلtrainerهای عادی می شه که امارgrimoreهایminionهاتون روداشته باشین
24. Detach minimap buttonدکمه های اطراف می نی مپ رو می کنه ومی تونین جابجاکنین
25. Eepanelکه امکان می ده تایه سری فضا درست کنیدبراشtextureانتخاب کنیدو... وازاین فضاها برای چیدمان های مختلف مثل چیدمان اسپل هااستفاده کنید
26. Elephantکه مثل یه منشی تلفنی عمل می کنه وکلابرای مدیریتchatبکارمیره
27. Elkbuffbarبرای مدیریت باف هایی که روraidوخودتون می ذنین ومعمولابدرد بافرraidمی خوره
28. سریenchantrixبرای امارگیری ازآیتم هامثل قیمت خریدوفروش،آیتم هایdisenchantشده ای که می دن و.... بکارمی رود
29. Enemylistلیست کسانی روکه باهاشون جنگیدیدوآمارHpوmanaو...رو بهتون می ده
30. Enhtootipبرای آیتم هاتون دوتاtooltipایجادمی کنه که اطلاعاتشون قاطی نشه
31. Bigwigکه امارباس هارومی ده که کی چیکارمی کنندتاآماده باشین
32. Informantاطلاعات کاملی ازقیمت خریدوفروش،مقدارstack،کاربردآیتم و....می ده
33. Loreهاکه هم داستان هایی رو که توبزی گیرمیاریدویامدیریت چت بیشتربکارمی ره
34. Metahudهااماری مثل فاصله تاهدف،hpو...رومیندازه وسط صفحه و دورکاراکترتون
35. Mobinfoامارمربوط بهnpc]ایی رو که کشتیدمی ده متلhp،لوت ها،پول ها،دمیج و....
36. Move anythingازاسمش معموله.همه چیوجابجا می کنه
37. Musicplayerباید ازمیانبری که بعدازنصب رو دسک تاپ ساخته می شه آهنگ هاتونو توش کپی کنید بعدش اون فایلexeای که باز میانبررو دسک تاپ می کشه رو اجراودکمه create playlistرو بزنین بعدبرین تو بازی آهنگ گوش کنین.اگرفایروالتون گفت که این فایل exeمی خوادبه اینترنت دسترسی پیدا کنهblock,denyیا هرچیزی تو این مایه هابودبزنین.ویروس نیست واحتمالاتروجان هم نیست ولی نمی دونم چرامی خواد به اینترنت وصل بهتره بلوکش کنیداگه استفاده می کنیدولی آسیبی هم نمی رسونه.تست کردم.
38. Necrosis یه ادون خوف برای وارلاک ها که تا50%فضایslotهاشونوکاهش می ده.کنترلfearوenslaveو بررسیNightfalوbacklashروآسون می کنه و کلی خرت و پرت دیگه.نبایدازدستش داد
39. Omenکه آمارthreadگروه رومی ده و مدیریتش
40. Onebagکل کیف هارویکی می کنه
41. Onebankکل کیف های بانک رو یک می کنه
42. Onestorage,Onae viewنمی دونم ولی یه کاری تو همون مایه ها میکنه.کلاbagnonبذارین بهتره
43. Plannerکه باهاش می تونین تلنت هایی رو که می خواین یه دور امتحانی بگیرین مثلtalent calculatorمی مونه
44. Professionbook که میگه الان چه اسپل هایی ازشغلتون رومی تونین یادبگیریدوبعدهاچه یادخواهید گرفت
45. Questhelperکه برنده جایزه هم شده.شروع وپایان کوئست رو رو مپ و می نی مپ مشخص می کنه. میگه چهnpcهایی روبایدرکجاچکارکنیدویاچه آیتمی روبایددرکجاچکارکنید.همینطورمشخص می کنه چطوری بایدازکجابه کجابرای کوئستتون بریدوچه قدر طول می کشه باپرنده یاهمونflightmasterبه جایی برید.
46. Ratingbusterنشون می ده که ایتم جدیدی که می گیریدچه چیزهایی اضافه ترازایتم خودتون رو می ده
47. Ricominipmapکه مختصات فعلی شمارونشون میده ومینی مپ روبه شکل های مختلف درمیاره.به سادگی میتونین جابجا کنیدوسایزش روهم تغییربدین
48. Simple chatوcombat،نوشته های برگهchatوcombatروساده می کنن
49. Skinnerبرای ساخت پس زمینه برای برگه ها وقسمت های اینترفیس بکارمی ره
50. سریtitanکه برایtitan panelبکارمی ره یه نواری مثلtask barپایین صفحه میندازه ویه سری اطلاعاتی که می خواین روبطورخلاصه بهتون نشون مید مثل پولتون،honor،durabilityکل و......
51. Visualthemکه افکت های ویستاروبه اینترفیستون اضافه می کنه
52. Weapon quick swapکه تعویض اسلحه روبراتون آسون ترمی کنه.(افزایش کارایی ماکروهاروبیشترمی کنه)

دراستفاده ازادون بایدبدونیدکه روfpsبازی تاثیرمیذاره.بهتره ازحداقل ادون استفاده کنیدمگه اینکه حافظه ای بیش از 1 گیگابایت داشته باشید.ادون هاکارهارو اسون می کنندوفضاروخلوت ترمی کنندولی اگه زیاده روی کنیدبدترازحالت معمولی می شن.بهتره نسبت به نیازتون ادون هارو استفاده کنید.ادون هایی که بیشترین حافظه رو مصرف می کنند به قرارزیرند:
Questhelper,Cartographer,atlas_loot,bigwigs,grid,bartender,cycricle,auc series,professions series
بعضی ادون هارومثلstubyبایدحتمااستفاده کنید اگه ادونی روفعال می کنید. یه سری ادون خوبی که می تونید استفاده کنید به قرار زیره:
cartographer,quest helper,move anything,atlas_loot(which one u need),rating buster,omen,necrosis(for locks),informant,mobinfo,stubby,swatter,bagnon series

نقل قول : http://iranwow.blogfa.com

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
GZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ايول ايول داش وحيد ايول....
اين هم از 70 حالا بدو دنباله ايتم :cheesygri
عجب عكسي از من گزاشتي :love:
حيف كه شارژم تموم شده وگرنه يه Duel مشت ميزديم:((
Cool

j0onevar

کاربر سایت
Oct 3, 2007
6
ببخشید از این پستا میزنم ولی مجبورم:confused:

سلام.
با تشکر از جوابتون.
دوستان من دنبال یه Character هستم.کسی قصد فروش داره؟اینم شرایط, 100% این شرایطو داشته باشه لطفا :blushing:

1.Allicane
2.ترجیحا Dwarf or Gnome
3.آیتم ها اصلا مهم نیست.PVP باشه بهتره
4.ریلم هم مهم نیست
5.LVL 60-70

اگه موردی بود به من SMS بدین زودتر.حتما میخوام. 09179144043.قیمتو هم بگید.

Doom3

کاربر سایت
Aug 24, 2006
569
نام
saeed
سلام این add-on هارو از کجا دانلود کنیم و چه جوری استفاده کنیم مخصوصا اینارو:
بعضی ادون هارومثلstubyبایدحتمااستفاده کنید اگه ادونی روفعال می کنید. یه سری ادون خوبی که می تونید استفاده کنید به قرار زیره:
cartographer,quest helper,move anything,atlas_loot(which one u need),rating buster,omen,necrosis(for locks),informant,mobinfo,stubby,swatter,bagnon series

go_vahid_go

کاربر سایت
Jul 18, 2008
83
سلام این add-on هارو از کجا دانلود کنیم و چه جوری استفاده کنیم مخصوصا اینارو:

شما فقط كافي هست هر Addons كه مي خايين اسمش رو اين جا Search كنيد :
wow.curse.com

sm4

کاربر سایت
Aug 26, 2007
1,480
نام
میلاد
اقا سلام من wow پچ 1.5.0 هستش
میخوام به بالاترین پچ برسونمش لطفن کمک کنین
از کجا دانلود و در کجای بازی نصب کنم
==
من تو wow scape فکر کنم اشتبهنوشتم یه اکانکت درست کردم ولی وقتی رمزو میزنم بازی نمیاد
لطف کنید راهنمایی کنید
==
بخسید اگه زیاد سوال پرسیدم

DONTE SPARDA

کاربر سایت
Apr 27, 2007
216
نام
محسن
سلام.یکی توی WOW به من پیشنهاد داد بیا بریم Quest ولی اون توی Stranglethorne Vale هست ولی من توی Ashenvale.با کشتی رفتم اون Eastern Kingdoms ولی تا تون جا خیلی راهه اگه بخوام پیاده برم.راه دیگه ای به جز پیاده رفتن هم هست؟چون هیچی Flight Path اون جا Discover نکردم.:((

G-Man

کاربر سایت
Jul 30, 2007
433
نام
روزبه
ببین میری orgrimmar میای بیرونش یه خورده میری سمت چپ یه برج هست که zeppelin یا کشتی هوایی داره ...

2 تا کشتی داره یکی به trisfal glade یا همون under city یکی هم به booty bay داره .. این booty bay رو که سوار بشی صاف میری همونجایی که دلت میخواد ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر