World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
سلام
کسی می دونه از کجا می شه اکانت wow گیر اورد؟(ادرس دقیق plz )و همچنین قیمتش چنده؟

realmist Skullcrsherکسی داره؟
westgame.ir داره ولی یکم گرون میدن البته خیلی جاهای دیگه هم دارن.
اگه فروشنده منصف پیدا کنی WOW کلاسیک با یک ماه مجانی میتونی 25-30 هزارتومن بگیری. burning crusade هم میتونی 30-35 بگیری.
skullcrusher هم اگه میخوای بری باید اکانت اروپا بخری (اگه نمیخوای بری هم اروپا بخر چون پینگش برا ما از آمریکا بهتره) بعد کاراکترتو تو skullcrusher بسازی. فقط کافی هست اکانتی که میخری اروپا باشه اونوقت میتونی تو هرکدوم از سرورهای اروپا که خواستی بازی کنی.

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
عجب ! واقعا بدشانسی به این می گن ها ! بعد این همه مدت که تونستم بالاخره یه guid خیلی Active و خوب پیدا کنم ... sepanta همه کار هامو خراب کرد ... من فکر می کردم فقط Hyjal و نمی کشه ... ولی the eye هم رفتم باهاشون اونجا هم نکشید ... دیگه تابلو شدم ... 24 نفره ادامه دادن تا سر Kael thas -.-
حالا این 1 هفته آخر که دیگه زده به سیم آخر ! Latency به 16k هم رسید :love:

3025sad.jpg
فردای the eye یه ZA رفتم باهاشون ... net خوب بود تا hex lord رفتیم ... از کل ZA یه Neck می خوام + اون Head Leather که از Jan alai میافته ... اتفاقا زدیم و drop شد ... 2 تا druid بودیم roll زدیم من بوردم ... خیلی خوشحال بودم دیدم item و به من ندادن ! و دادن به اون یکی druid -.- گفت اون تو guild Member و تو trial !
با این که تو healing done اول بودم و اون 3 وم ! (واسه چی پس گفت roll بزنیم و موندم هنوز ... ! )
t4u3qb.jpg
a2rsow.jpg
szyc93.jpg

خوبیش اینه که الان یکی از دوستام هم sepanta داره ... تو بازی با هم Lag میشیم ... یعنی ایراد از ما نیست ...
2 روز بیشتر هم نمونده و دیگه پشت دستم و داغ میکنم و سمت sepnta نمیرم ... فقط بلدن آمار اینترنت رایگان هاشونو گنده کنن و بزارن اول سایت !
یه نفر میگفت برو Datak ... کسی Datak داره ؟ هنوز سر Parsonline یه کم 2 دلم ... دیگه نمی خوام ریسک کنم ... کسی هست که pars یه datak داشته باشه و raid 25 نفره بدون مشکل و dc و lag بره ؟
isp های دیگه چطور ؟ دمتون گرم یه کمکی برسونین ... ممنون

راستی یه خبر جالب که تو سایت Nihilum چند روز پیش دیدم ... بعضی از Raid هاشون رو از قبل اعلام میکنن و از دید 4 تا از Character ها که یکیش kungen هستش به صورت زنده از تو سایتشون میشه دید !

یه خبر دیگه هم این که Awake همون Paladin معروف Character اشو نفرخته ... بلکه اسم character اشو فروخته ... نمی دونم چند ولی احتمالا گرون ^^

الان هم یه رقابت خیلی سنگین راه افتاده سره First Kill Kiljaedan ... خوب SK Gaming می خواد اعتبارشو بیشتر کنه و جای خودشو تو Rank 1 محکمتر و Nihilum هم میخواد کم کاری ها و عقب موندگی هاشو با این fisrt kill جبران کنه ...
http://i26.tinypic.com/20mdtc.jpg

و خبر آخر این که Death and Taxes گیلد معروف و Rank 1 US چند وقت پیش Disband شد !!!
http://www.dtguilds.com/index.php
13 تا First Kill داشتن ...

آخرین ویرایش:

kaveh

کاربر سایت
Dec 11, 2005
518
نام
کاوه
من wow نمیام ولی cs زیاد میرفتم برای منهم سپنتا گند زده مخصوصا این ماه های اخیر که افتض بود میخوام Laser بگیرم 256 میده 28 تومان (سپنتا 128 میده 30 تومان:eek:) میگن خوبه حالا تا ببینیم چی میشه در ضمن خیلی از دوستام داتک دشتند نصف شاکی بودند نصف هم راضی البته طرف پارس آنلاین اصلا نرو که کلا ISP تعطیلی همیشه پینگ ها در پارس نجومی بوده از 12 ماه 10 ماهش اونهای که پارس داشتند نمیتونستند بیان سرور چون لتنسی شون بالا 400 بود .

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
hmmm
عجب ! تکلیف چیه بالاخره :(؟
الان تو realm Magtheridon رفتم یه گوشه خلوت گیر آوردم و وایستادم ... بازم latency +1500 و هر 6-7 دقیقه 1 بار dc میشم ... !!!

از 10 صبح می گن تو Sunwell ان ... ( به وقت پاریس ) ... آخرین آمار میگن تا 25 % زدن ... ببینیم first kill میشه یا نه ... چند تا از realm ها تا 15 (به وقت پاریس ) off هستن ... frostmane و realm SK Gaming هم جزو اونان ... بیچاره ها الان چه حرصی دارن می خورن :p

این ss رو همین الان گرفتم ... یهو متوجه این شدم که bandwith رو نشون میده این
in و Out اش و نمیدونم کدوم به کدومه ... لطفا یکی تفسیر کنه واسم ... الان وضعیت چه جوریه ؟؟؟
2vuj41i.jpg

آخرین ویرایش:

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
hmmm
الان تو realm Magtheridon رفتم یه گوشه خلوت گیر آوردم و وایستادم ... بازم latency +1500 و هر 6-7 دقیقه 1 بار dc میشم ... !!!

از 10 صبح می گن تو Sunwell ان ... ( به وقت پاریس ) ... آخرین آمار میگن تا 25 % زدن ... ببینیم first kill میشه یا نه ... چند تا از realm ها تا 15 (به وقت پاریس ) off هستن ... frostmane و realm SK Gaming هم جزو اونان ... بیچاره ها الان چه حرصی دارن می خورن :p

in و Out اش و نمیدونم کدوم به کدومه ... لطفا یکی تفسیر کنه واسم ... الان وضعیت چه جوریه ؟؟؟
2vuj41i.jpg
in سرعتی هست که wow باهاش داره از سرور download میکنه و out سرعتی که داره upload میکنه کلا از این عددا چیز زیادی دستگیرت نمیشه.

برا پینگ هم بعضی addon ها هستن که با بغیه sync میکنن اینجور addon هارو سعی کن syncشونو خاموش کنی مثلا gatherer و DBM. ویروس گارد و فایر وال و این چیزارم خاموش کن. مطمعنا تاثیر داره. کامپیوترتم با یه ویروس گارد جدید scan کن ممکنه trojan یا worm ی چیزی داره پهنای باندتو استفاده میکنه.

Dark Light

کاربر سایت
Oct 10, 2005
177
نام
�* THE LAST WITH PAGAN BLOOD �*
hmmm

http://www.gamespot.com/video/942519/6190739/world-of-warcraft-wrath-of-the-lich-king-vehicle-combat

[s

اینو تست کن جادو نمیکنه شاید 200 300 تا کم کنه
Faster Ping

Reduces your latency / gives better ping times in World of Warcraft (and other Multiplayer Games) by optimizing network registry settings (Windows default setting are intentionally causing delays on small packets and ACKs).

نظر یه سری که نصب کردن

این video رو هم ببینید نمیدونم fake یا نه
World of Warcraft: Wrath of the Lich King Vehicle Combat

آخرین ویرایش:

toxic_devilcs

کاربر سایت
Aug 28, 2007
416
نام
اصغر
کمک کنید ! دستم به دامنتون !:crying:

بابا من تو WoW به یه مشکل اساسی برخوردم ! لطفا کمکم کنید !:(
من نژاد Human هستم ! تو DuskWood یه lvl 70 دخلم رو آورد lvl خودم هم 33 بود ! PING م هم 200 - 300 تا بود ! یه لحظه LogOff کردم بعد On شدم ، البته Ghost ! بعد که می خواستم برم پیش جسدم ، هم تو نقشه نبود هم سر جاش نبود !:(( پیش Healer هم رفتم اون هم زنده ام نکرد ! حدود 3 - 4 ساعته که روحم ! ;کمک کنید !:crying: خواهش می کنم ! کمک !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
کمک کنید ! دستم به دامنتون !:crying:

بابا من تو WoW به یه مشکل اساسی برخوردم ! لطفا کمکم کنید !:(
من نژاد Human هستم ! تو DuskWood یه lvl 70 دخلم رو آورد lvl خودم هم 33 بود ! PING م هم 200 - 300 تا بود ! یه لحظه LogOff کردم بعد On شدم ، البته Ghost ! بعد که می خواستم برم پیش جسدم ، هم تو نقشه نبود هم سر جاش نبود !:(( پیش Healer هم رفتم اون هم زنده ام نکرد ! حدود 3 - 4 ساعته که روحم ! ;کمک کنید !:crying: خواهش می کنم ! کمک !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دوست عزیز شما باید از یک GM توی بازی کمک بگیری اینجا کسی نمیتونه کمکی بهت بکنه.

qx_roham_xp

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,872
نام
رهام
نمی دونم فیلtر هست یا نه دیگه مشکل خودتونه اما ارزش دیدن داره:biggrin1: :
Deathknight Alpha Test
http://www.youtube.com/watch?v=v-cRf2o5XcM&NR=1
World of Warcraft: Wrath of the Lich King Preview pt 1
http://www.youtube.com/watch?v=hNtqpVP5st4&feature=related
World of Warcraft: Wrath of the Lich King Preview pt 2
http://www.youtube.com/watch?v=TxZ2lzPbuDA
-----------------
قرار بود پست ندم اما:-".................خودتون ببینین می فهمین می گم ارزش داره :biggrin1:

prince_fable

کاربر سایت
Jan 4, 2008
719
اینو تست کن جادو نمیکنه شاید 200 300 تا کم کنه
Faster Ping

Reduces your latency / gives better ping times in World of Warcraft (and other Multiplayer Games) by optimizing network registry settings (Windows default setting are intentionally causing delays on small packets and ACKs).

نظر یه سری که نصب کردن

این video رو هم ببینید نمیدونم fake یا نه
World of Warcraft: Wrath of the Lich King Vehicle Combat
سلام
اين برنامش چه جوري نصب ميشه؟ وقتي apply ميزنم ميگه:
please reboot your computer
منم ريستارت ميكنم ولي باز همين پيغام رو ميده!!:confused:

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
من که دیگه adsl ام تموم شد ... مرسی از این همه isp های خوب که معرفی کردین ! واقعا کسی یه isp مناسب برای WoW سراغ نداره ؟!
Dark Light عزیز خیلی ممنون ولی این هم جواب نداد :(

و اما خبر اصلی :
Kil'Jaeden world first kill By SK Gaming

آخرین Boss Burning Crusade هم کشته شد ! خدا Nihilum رو بیامرزه :-"
بعد از 4 روز Raid فوق سنگین بالاخره در ساعت 1:27 (صبح) KJ رو زدن ...

این نظر Raid Leader های SK Gaming هست در مورد Sunwell

Blizzard has finally done a good job on a TBC instance with Sunwell. The difficulty level compared to BT is not even comparable it's soo much harder. In BT you could have 5 bad players and still carry them no problem, Sunwell requries consistent perfection. We are soo happy that they have finally delivered a non cockblocked but very hard instance!.

http://www.sk-gaming.com/content/17166-KilJaeden_DOWN_World_First

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر