World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
خب به نظر من شما اکانت قدیمیت رو حفظ کن، تو ریلمی که میخوای بوست 100 ات رو بزن و اگه جای دیگه ای خواستی هم هیرو آپ کن. level up دیگه مثل قدیم داستان دار نیست، خیلی راحت تر میشه کاراکتر جدید آپ کنی. ضمن اینکه با این قابلیت cross-realm که تو این چند سال اخیر اضافه شده به بازی فاصله ریلم ها کم شده و میتونی با دوستات تو ریلم های مختلف تا حد زیادی بازی کنی. اگه یه RAF هم پیدا کنی که دیگه چه بهتر، میری خیلی راحت هرجا دوست داری سریع کاراکتراتو آپ میکنی.

من هنوز سردرگمم که چه کلاس و اسپکی رو main کنم تو لیجن. خودم تشنه shadow priest ام ولی میترسم به سرنوشت شوم اکسپنشنای قبلی دچار شم و آخرش ناچار به heal شم. از این جهت ترجیح میدم کلاسی بازی کنم که فقط اسپک دمیج داشته باشه... باز از طرفی بین rogue و warlock موندم. و تازه میج و حتی هانتر... خوددرگیری ای شده اصلا ~X(

پیشنهاد من اینه که هر کلاسی و هر spec ـی که دوست داری بازی کن ، چون قطعا توی کلاسی که دوست داری بازی کنی پرفرمنس بهتری داری تا کلاسی که flavor of the month ـه و یا اینکه رید لیدر ازت می خواد انو بازی کنی ،تو لیجن shadow priest هم خیلی جالب شده ولی یه نکته رو در نظر بگیر فقط با یه spec بازی کردن به مرور زمان کمی خسته کننده میشه ، و مشکلی که پریست داره اینه که دو اسپک دیگه اش هیل هست و اگه نمی تونی با هیل کردن کنار بیای ، آپشن های دیگه ای هم هست .

بنظر شخصی من اینکه همه spec های هر کلاسی که گفتی بازی کن سعی کن کلاسی رو برداری که شرایط زیر رو داشته باشه :

1.حداقل دو spec اش دارای گیم پلی قشنگ و لذت بخش باشه و طوری که کلاس رو به مرور زمان خسته کننده نکنه .
2.از لحاظ داستان و فانتزی با کلاس ارتباط برقرار کنی .

الان که هیچ ولی وقتی لیجن عرضه بشه :
potion, flask اول اکسپنشن فروش خیلی خیلی خوبی دارند .
World drop boe اگه خوش شانس باشید و boe titan forged بتونید پیدا کنید .
آیتم های کرفتی توی هفته ی قبل از باز شدن رید خوب فروش میرند .
enchanting, inscription,jc, هم فروش ثابتی دارند .
اگه حوصله proff ندارید هم می تونید روی Alt های مختلف رید های cata و mop رو فارم کنید .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: musketeer

musketeer

کاربر سایت
May 16, 2008
382
پیشنهاد من اینه که هر کلاسی و هر spec ـی که دوست داری بازی کن ، چون قطعا توی کلاسی که دوست داری بازی کنی پرفرمنس بهتری داری تا کلاسی که flavor of the month ـه و یا اینکه رید لیدر ازت می خواد انو بازی کنی ،تو لیجن shadow priest هم خیلی جالب شده ولی یه نکته رو در نظر بگیر فقط با یه spec بازی کردن به مرور زمان کمی خسته کننده میشه ، و مشکلی که پریست داره اینه که دو اسپک دیگه اش هیل هست و اگه نمی تونی با هیل کردن کنار بیای ، آپشن های دیگه ای هم هست .

بنظر شخصی من اینکه همه spec های هر کلاسی که گفتی بازی کن سعی کن کلاسی رو برداری که شرایط زیر رو داشته باشه :

1.حداقل دو spec اش دارای گیم پلی قشنگ و لذت بخش باشه و طوری که کلاس رو به مرور زمان خسته کننده نکنه .
2.از لحاظ داستان و فانتزی با کلاس ارتباط برقرار کنی .
با تمام حرفای شما کاملاً موافقم. خودمم همین پریست رو دوست دارم و تو این اکسپنشنای اخیر بازی کردم و کاملاً هم حال میده. همه ی اسپک هاش هم خوبه و کلی هم حال میکنم با کل فانتزیش. و از همه بیشتر هم همین shadow priest رو دوست دارم که هیچوقت نزاشتن بازی کنمش. هر اکسپنشن اولش به گیلد گفتم آقا من رو shadow حساب کنید، ولی میرفتیم سر رید یطور دیگه پیش میرفت اوضاع که باز باید میرفتم heal و اغلب disc... مشکلی با هیل ندارم خیلی هم خوبه. ولی خودت میدونی دیگه داستانای هیل رو... هر سری هم قسم خوردم دیگه هیل بازی نکنم ولی نمیشه دیگه... :-??به این خاطره که میگم برم یه کلاسی که فقط اسپک دمیج داشته باشه. وارلاک هم خیلی دوست دارم، روگ رو هم همینطور... واقعاً به خوددرگیری رسیدم. آخرشم میدونم همین پریست رو ادامه میدم به خیال shadow و بازم به خودم میام میبینم دارم هیل میدم و هرکی fail بده من فحششو میخورم که چرا مرده :)) تنها امیدی که دارم اینه که بخاطر حذف شدن مکانیک absorb دیگه ملت بیخیال disc شن.

• Like
Reactions: soltanmasoud

papa22

کاربر سایت
Jul 14, 2012
416
نام
علی
سوالی داشتم دوستان
میخواستم بدونم بدونه خرید بازی میشه بازی رو به آخرین ورژن دانلود کرد؟(فعلا حجمش رو دارم که دانلود کنم چون بعدا قصد اومدن دارم با خودم گفتم اگر بشه فعلا بگیرمش)

Amin.max

کاربر سایت
Jun 23, 2016
40
سوالی داشتم دوستان
میخواستم بدونم بدونه خرید بازی میشه بازی رو به آخرین ورژن دانلود کرد؟(فعلا حجمش رو دارم که دانلود کنم چون بعدا قصد اومدن دارم با خودم گفتم اگر بشه فعلا بگیرمش)
بله می شه

• Like
Reactions: papa22

Horas_Norden

کاربر سایت
Apr 2, 2008
348
نام
محمد
سلام
دیدم دوستان در مورد کتاب های وارکرفت صحبت کردن و اینکه کجا میشه تهیه کرد...همونطور که دوستمون در صفحات قبل گفت نشر زهره ( و بعد شد وسعت ) 6 کتاب از وارکرفت رو ترجمه کرد ( کتاب هفتم آنسوی درگاه تاریکی هم ترجمه شد ولی با تیراژ خیلی کم )که خودم 6 تاشو دارم و حالا به دلایلی که میدونید در نت نسخه های اسکن شدش به وفور پیدا شد و اون انتشارات هم از ادامه کار منصرف و نا امید شد....اما از سال 94 جناب افشین اردشیری که خودش آثار وارکرفت و کتاب های دیگه رو ترجمه میکرد و تو وبلاگش میزاشت با نشر ویدا شروع به همکاری کرده و میخوان که تمامی کتاب های این سری رو ترجمه و منتشر کنن که تا الان هم 5 اثر رو ترجمه کردن که شامل : روز اژدها - شب اژدها - آرتاس - گرگ دل و استورم ریج میشه که این آخری چند روزی میشه که منتشر شده . منتهی آقای اردشیری بر اساس خط سیر داستانی که تعریف شده پیش نمیرن و نظرشون اینه که هر کتاب وارکرفت یه داستان جدا و مختص به خودشو داره که در عین حال به صورت جسته و گریخته به هم ربط دارن ...واسه همین کتاب ها به صورت رندوم دارن منتشر میشن و خط سیر زمانی توشون رعایت نشده.

واسه تهیه کتاب ها هم 4 کتاب اول رو میتونین از اینجا و کتاب پنجم رو هم از اینجا تهیه کنین .

در ضمن اون دوستانی هم که دوست دارن اون 7 کتاب قبلی رو که نشر زهره منتشر کرده بود رو بخونن میتونن از طریف نرم افزار فیدیبو ( Fidibo ) که یه نرم افزار کتابخوان واسه گوشی های هوشمند هست کتابای وارکرفتو با قیمت کمتر نسبت به نسخه فیزیکی بخرن و تو خود نرم افزار مطالعه کنن که منم این مورد رو پیشنهاد میکنم که این 7 کتاب رو قبل از این کتاب های جدید بخونین چون خط سیر داستانی توش رعایت شده و بیشتر میتونین با داستان بازی آشنا بشین و بهتر درکش کنین و از دنیای بیکران وارکرفت لذت ببرین .

tasnim114

عضو جدید
Aug 19, 2008
198
نام
محمد
سلام من یه اکانت دارم لول 100 هم داره ولی میخواستم بدونم اگر از اول بازی شروع کنم چه مزایایی برای من داره؟ اون کسی منو raf کنه چه مزایایی در اختیارم قرار میده؟

یا برم اکانت قبلی رو شارژ کنم؟

چند تا هیرو میتونم به وسیله raf حدودا 100 کنم؟
اگر 5 6 تا هیرو توی 2 تا ریلم بخوام میتونم؟

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
ای جانم! چه وضعیتی دارن سرورا، بوی سوختگیشون تا اینجا میاد :D

بچه ها، کسی 110 شده؟ تقریبا تا 110 شدن چقدر زمان میبره ( با کوئست نه با دانجن)؟

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
ای جانم! چه وضعیتی دارن سرورا، بوی سوختگیشون تا اینجا میاد :D

بچه ها، کسی 110 شده؟ تقریبا تا 110 شدن چقدر زمان میبره ( با کوئست نه با دانجن)؟
بکی از دوستام از ساعت 5صبح نشسته پاش تا الان که دیدمش شده 107 . خودم ک تو 70 دقیفه همین طرفا لول اپ کردم . فکر میکنم واسه کسایی که خوب بلدن بازی کنن تا 40دقیقه میره

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
اقا کسی اچیومنت فلای رو میدونه چیه؟یا پولیه
........
تو بازی تریجور داره ولی نمیتونم ادوان هامو روشن کنم اصلا نمیدونم مشکل چیه . تو بخش اپشن که میرم اصلا گذینش نیست
واسه شما هم اینجوره؟

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
اقا کسی اچیومنت فلای رو میدونه چیه؟یا پولیه
........
تو بازی تریجور داره ولی نمیتونم ادوان هامو روشن کنم اصلا نمیدونم مشکل چیه . تو بخش اپشن که میرم اصلا گذینش نیست
واسه شما هم اینجوره؟
تا اونجا که میدونم واسه Fly speed اچیومنت هست... بعید میدونم اینا اصن حالا حالا ها fly رو باز کنن واسه Broken Isle.

اونجا منظورم از لول آپ از 100 تا 110 بود، نه از صفر :D ایضاً دم رفیقت گرم با پشت کارش :D
بنظرم بهترین وقت لول آپ از همون 4-5 صبحه تا 9-10 صبح، بعدش دیگه سرورا میترکن، مثه الان :D

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
تا اونجا که میدونم واسه Fly speed اچیومنت هست... بعید میدونم اینا اصن حالا حالا ها fly رو باز کنن واسه Broken Isle.

اونجا منظورم از لول آپ از 100 تا 110 بود، نه از صفر :D ایضاً دم رفیقت گرم با پشت کارش :D
بنظرم بهترین وقت لول آپ از همون 4-5 صبحه تا 9-10 صبح، بعدش دیگه سرورا میترکن، مثه الان :D
من منطورم در ازای هر لول بود :d
فکر نمیکردم دسته بلیزارد باشه فلای
فکر میکنم این پج خیلی بهتر از وارلرد و پاندا هست اگه کسی توسنت امار فروش این پچ رو بگه ممنون میشم. میخوام بدون بپا ارتاس که 13میلیون بود میرسه؟

tasnim114

عضو جدید
Aug 19, 2008
198
نام
محمد
درود
دوست عزیز همونطور که خودتون گفتید بهتره یک اکانت جدید بسازید چون تنها هزینه ای که باید بیشتر پرداخت کنید هزینه بتل چست هست ( 40 تومن من میفروشم) وگرنه در هرصورت شما هزینه لژیون ( 175 تومن) بپزدازید و مشکل دیگری که شما دارید ریجن اکانت قدیمی انگلیس هست که الان دیگه باید پوند بخرید و گرون تر براتون میوفته تا یورو و البته برتری های ساختن اکانت جدید هزینه بتل چست با یک ماه گیم تایم فری که همراهش هست برابر هست ( در نتیجه شما هزینه زیادی پرداخت نکردید) و در ادامه میتونید از RAF استفاده کنید که لول آپ رو براتون خیلی راحت میکنه ( با سرعت 3-4 برابر حالت معمولی) و اگر خواستید من خودم RAF براتون بفرستم 45 هزارتا گلد + 5 مونت اپیک بهترین و سریعترین راه برای لول آپ ( یک روزه 100 میشی) و اگر ریلم خودمون رو انتخاب کردی رایدینگ لژیون رو میتونم پیشنهاد بدم .
در مورد سایت برای خرید گیم کی کافیه گوگل کنی ( اگر خواستی من اینجا هزینه ها رو گفتم قیمت مناسبی هست برای دوستان ) و اما در مورد کلاینت خود بازی اگر ساکن تهران هستید که همونطور که به دیگر دوستان گفتم یه تماس با هم میگیریم و میتونید تشریف بیارید و بگیرید بازی رو ( ازونجایی که کلاینت 52 گیگ هست نمیشه رایت کرد :) و اگر هم ساکن تهران نیستید سایت ها فکر کنم با هزینه 20-25 میفروشند
و در آخر هم اگر پرسشی بود بتل تگ منو ادد کنید

سلام اگر بخوام raf بشم با اینکه اکانت و لول 100 دارم باید از اول و بتل چست تهیه کنم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر