World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
سلام raf می خوای بری یا همین طوری؟ چون raf با elixir of main با یه باگی 1000% xp می ده
کسی از دوستان هست بخواد شروع کنه با battle chest برین واسه raf من پایم دو ماه game time هم free بش می دم
سلام داداش من هنوز متوجه نشدم. یکی از دوستان بهم گفت که هرکس بتل چست بگیر تا ۳ماه میتونه raf بازی کنه من ۱ماه خریدم و قبلا به یکی دیگه زده بودم . اما الان که فهمیدم گفتن میشه با هرکی که خواستم raf رفت
پس الان یعنی من و شما میتونیم بریم واسه لول آپ.اگر این موضوع صحت داره و میدونید میشه پس منو اد کن تا بریم لول اپ prapertodie

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
سلام داداش من هنوز متوجه نشدم. یکی از دوستان بهم گفت که هرکس بتل چست بگیر تا ۳ماه میتونه raf بازی کنه من ۱ماه خریدم و قبلا به یکی دیگه زده بودم . اما الان که فهمیدم گفتن میشه با هرکی که خواستم raf رفت
پس الان یعنی من و شما میتونیم بریم واسه لول آپ.اگر این موضوع صحت داره و میدونید میشه پس منو اد کن تا بریم لول اپ prapertodie

چرا لقمه رو دور سر خودت می چرخونی،شما تا 80 روز بعد از اینکه به بازی raf شدید می تونید با اونی که raf ـتون کرده لول آپ کنید. و شرایطش هم :
1. اون کسی که دارید باهاش level up می کنید بیشتر از 4 لول از شما بالاتر نباشه (به عبارتی گفتنی هم level هم باشید) .
2.ریلم و فکشن هر دوتاتون یکی باشه .

حالا از raf که کلا بگذریم .شما می تونید با هر کسی که دوست دارید level up کنید، ولی قابلیت Xp سه برابر گرفتن فقط مختص شما و کسی هست که شما رو raf کرده و نه هیچ کس دیگه ای .

Jupiter Gamer

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,024
نام
Hamed
دوستان WOW باز به تاپیک بنده سر بزنید و محصولات مختلف Blizzard رو با کمترین قیمت بخرید . (تاپیک بازارچه خود بازیسنتر هست حالا نمیدونم از نظر ناظم ها مشکل داره یا نه که اینجا پست زدم) . هدف اصلی زدن این تاپیک هم راحتی بچه های بازی سنتر برای خرید های خودشون با کمترین قیمت هستش .
█ ▇ خرید محصولات دیجیتالی(CD Key انواع بازی و ...) از Kinguin.net با کمترین قیمت ممکن ▇ █

• Like
Reactions: papa22

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
این گریسون از وقتی یه اهنگ انتخاب کردم که و بعدش که زدم defult music garrison تا الان همش یه اهنگ میاره و هر مپی میرم همون اهنگ ادامه داره
مشکل از کجاست؟من گزینه defult رو میزنم اما یه اهنگ دیگه پخش میشه و مشکل اصلی اینجاست که تو مپ غیر گریسون اگه از بخش option اون تیک sound music رو برندارم و دوباره بزنم همش یه اهنگ پخش میشه
خیلی رو اعصابمه . ممنون میشم کمک کنین و بزارم رو حالت اصلی

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
نه میزنه کرش شده
اها باشه. این سری اگر بازم کرش شد هرچی که اونجا نوشته رو copy-past یا دستی تیپ کن چون اونجا دقیقا مشخص میکنه مشکل از کجاست و دلیل کرش چی بوده.
فقط کرش میخوره یا کامپیوتر هم Freez میشه؟
Windows یا Mac? اگر ویندوز هست.چه ویندوزی Xp-7-vista-8 یا ۱۰؟ ویندوز ۶۴bit یا ۳۲bit?
%D8%B9%D8%B2%DB%8C%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%A8%D8%AE%D8%B4%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%87-%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2%DB%8C-1.jpg
دریور ها مثل گرافیک و غیره اپدیت هستن؟ اگر نیستن همشو اپدیت کن یکبار هم اگر اجازه بدی ویندوز Auto-update بشه بد نیست.

آخرین ویرایش:

ShadowFex

کاربر سایت
Mar 24, 2015
1,121
خطر spoiler

"The enemy of my enemy"

- Illidan seals the Dark Portal after his failure to destroy the Lich King

- Maiev was turned down by several factions in her crusade against Illidan

- Maiev misses Darnassus (Not sure if Darnassus actually existed at that time??)

- Magtheridon was imprisoned so as to harvest his blood to produce more fel orcs.

- Kael'thas goes missing after leading an expedition force to Netherstorm

- Illidan doesn't really care because he has his new Demon Hunters

- Kil'jaeden was already interested in recruiting Kael'thas during their initial meeting after taking over the Black Temple

- Mo'args were present during the Burning Legion's second invasion of Azeroth apparently.

- Demon Hunters devour the heart of a demon during their transformation ritual

- Demon Hunter's gorge out their own eyes after seeing the horrors of the Burning Legion

- 1 in 5 survives the transition

- Implied that Veras Darkshadow discovered Akama plotting with Maiev to overthrow Illidan

- Akama's soul was ripped out to create the Shade of Akama, through this all the Ashtongue broken could be corrupted (Khala)

- Akama was forced to betray Maiev by leading her army into a trap at the Hand of Gul'dan

- Maiev was captured, imprisoned and kept alive the same way Illidan was during his captivity.

- Maiev was picked on by those mean guards

- Maiev starts thinking about a spell to capture Illidan after she escapes

- Lots of Broken was killed, in addition to Maiev's Army

- Illidan consumed the soul of all the injured and dead to open a portal

- Illidan laid siege to the homeworld of the Nathrezim, Nathreza

- Demons killed here die permanently (as stated in Chronicles)

- Enters the archives of the Nathrezim and steals the Seal of Argus, a compass which points to the Eredar homeworld

- Scores of Demon was lured to defend the world, Illidan closed the portal which connected the two worlds, resulting energies shattered Nathreza

- Burning Legion retaliates by opening more portals into Outland and Azeroth

- Highlord Kruul tries to set a trap for Illidan and fails miserably

- Dark Portal was opened two months before Illidan's defeat

- Kruul intended for the forces of Azeroth to go after Illidan and hinder his plans for Argus

- Illidan prevented Highlord Kruul from flanking the Azerothian forces at the Stairs of Destiny

- Illidan projected his spirit to Argus

- Kil'jaeden's palace is in Argus

- Mysterious Voice saves Illidan and casts him back to his body before Kil'jaeden discovered him

- Magtheridon & Vashj were killed a month into the invasion

- Illidan joined the legion to learn more about them

- Auchindoun was used to power the soul siphon to open a portal to Argus

- Illidan was informed that Tempest Keep was taken a day before the assault on Black Temple, he doesn't care

- Gruul was allied with Illidan

- Illidan links Outland to Argus

- Alliance & Horde forces besiege Black Temple

- Akama betrays Illidan and frees Maiev

- Azerothian forces laid siege to Black Temple while Maiev & Akama infiltrate it

- Maiev focuses on reaching Illidan

- Akama led a force into the sewers and to defeat his shade.

- Maiev knocks out our Demon Hunter protagonist, Vandel

- Illidan opens the portal and sends all of his demon hunter through, less Vandel

- "You are not prepared"

- Vandel survives and the realisation of being the last Demon Hunter left sinks in, Illidan's spirit tells him to be prepared

Do not continue reading if you do not want to see any major spoilers.

MAJOR SPOILERS, YOU HAVE BEEN WARNED

Anduin is not the champion of the light

Proof! imgur.com/a/Rfbq1 (Add the http Can't link since i haven't posted too much lol)

When Illidan astral projects himself to set up the wards connecting Outland to Argus, he encounters an Elder Naaru. The very same voice which saved him earlier during his initial adventure to Argus

- Elder Naaru is more powerful than any of the Naaru's encountered

- Elder Naaru informs Illidan that his true enemy is the void

- Illidan gets a forehead mark from the Naaru

- Illidan experiences a vision where he is a champion of light against the void(he has a halo!)

Before Illidan could defend himself in any way, a bolt of pure Light blasted from the Naaru. It struck his empty eye sockets and filled them with a golden glow. Illidan braced himself for a blast of Agony that did not come. In the pastsuch magic had always racked him with pain. It would normally have done the same to any user of fel magics. His vision shimmered and faded, and he found himself looking down on a terrible battlefield.

Amid mountains of corpses, a winged figured battled at the head of the legions of Lights. A golden glow surrounded his warglaives. He cleft demons asunder with mighty blows. The soldiers surrounding him gazed up in awe and wonder at their leader. It took Illidan a moment to realize that this being's features were his own, transformed, his eyes glowing fiercely. This avatar of the Light looked calm and strong and at peace. His face was filled with confidence, shorn of all suffering.

As Illidan watched, the winged figure rose above the battle, defying gigantic entities of darkness, creations of the evil of the Void. A halo played around his head. His body began to glow brighter than the sun, and from his outstretched arms, rays of Light emerged to strike down his foes.

There was a sense of rightness about this, as if he looked upon a vision of the unborn future. For a moment he could not believe in it, but then his doubts rushed back. This could not be true. It was not any path he had ever set out on. It was not who he was. He was a fighter and a killer , as driven by darkness and his own desires as he was by any urge to do right.

"You will defy death," the naaru's voice said as the vision faded. "I have seen this. Whatever you were, whatever you are, a champion of Light is what you will be."

There was utter certainty in the naaru's voice, and it communicated itself to Illidan. For a moment, he felt the Light embrace him, and his heart was at rest. He had been given a vision of redemption beyond any he had hoped for. Peace filled him as he communed silently with the naaru. The moment lasted only a heartbeat, but when it ended, Illidan felt as if it might have been a lifetime.

"You will be a hero," said the naaru. "But there will be a price."

"There always is."

dfatemi

کاربر سایت
Apr 16, 2016
3
بازی برای پلیرهای تازه وارد ورای فاجعه است.دو ماه عمرم رو سر این بازی تلف کردم اخر سر از داستان بازی چیزی دستگیرم نشد.گرافیک و گیمپلی هم که با معیارهای الان به هیچ وجه قابل قبول نیست.بازی گویا ۱۲۰۰۰ کوءست داره که کلا میشه تو ۳ تا کوءست خلاصش کرد.هدف بازی فقط loot و gear up کردنه که مشکل اصلی برای بازیکنای تازه وارد از اینجا شروع میشه مثلا در end game وقتی به ilvl699 رسیدم بازی ازم خواست که دانجن ها رو میسیک برم و من رو به group finder ارجاع داد.جایزه هم یه ایتم با لول ۶۸۵ بود ولی بدبختی این بود که هر گروه تشکیل شده ای کاراکتر با لول ۷۰۵ به بالا می خواست.توی گیلد هم که عملا نمیشه رید کرد.گیلد من ۱۰۰۰ عضو داره ولی عده ی محدودی اجازه رید کردن دارن و بقیه از گیلد به عنوان چتروم استفاده می کنند و کلا فلسفشون اینه که بازیکنای تازه وارد باید فقط سوشال باشن.پس برای لول اپ کردن تنها شانس من جمع کردن یه نوع سنگ برای ساخت لجندری رینگ و جمع کردن پارچه برای ساخت ۳ تا لباس کرفت شده است در کنار این ها هر هفته یک بار می تونم یه غول بی شاخ و دم به اسم لرد کازاک رو بکشم و یه ایتم با لول ۷۰۵ بگیرم.
این بازی انتظار داره ماهی ۴۶ هزار تومن پول بدم و در عوض چند تا سنگ و پارچه جمع کنم و یه دونه غول رو هر هفته بکشم و در کنار این ها برای سوشال شدن به جای فیسبوک و مسنجر از این گیم استفاده کنم.

ShadowFex

کاربر سایت
Mar 24, 2015
1,121
بازی برای پلیرهای تازه وارد ورای فاجعه است.دو ماه عمرم رو سر این بازی تلف کردم اخر سر از داستان بازی چیزی دستگیرم نشد.گرافیک و گیمپلی هم که با معیارهای الان به هیچ وجه قابل قبول نیست.بازی گویا ۱۲۰۰۰ کوءست داره که کلا میشه تو ۳ تا کوءست خلاصش کرد.هدف بازی فقط loot و gear up کردنه که مشکل اصلی برای بازیکنای تازه وارد از اینجا شروع میشه مثلا در end game وقتی به ilvl699 رسیدم بازی ازم خواست که دانجن ها رو میسیک برم و من رو به group finder ارجاع داد.جایزه هم یه ایتم با لول ۶۸۵ بود ولی بدبختی این بود که هر گروه تشکیل شده ای کاراکتر با لول ۷۰۵ به بالا می خواست.توی گیلد هم که عملا نمیشه رید کرد.گیلد من ۱۰۰۰ عضو داره ولی عده ی محدودی اجازه رید کردن دارن و بقیه از گیلد به عنوان چتروم استفاده می کنند و کلا فلسفشون اینه که بازیکنای تازه وارد باید فقط سوشال باشن.پس برای لول اپ کردن تنها شانس من جمع کردن یه نوع سنگ برای ساخت لجندری رینگ و جمع کردن پارچه برای ساخت ۳ تا لباس کرفت شده است در کنار این ها هر هفته یک بار می تونم یه غول بی شاخ و دم به اسم لرد کازاک رو بکشم و یه ایتم با لول ۷۰۵ بگیرم.
این بازی انتظار داره ماهی ۴۶ هزار تومن پول بدم و در عوض چند تا سنگ و پارچه جمع کنم و یه دونه غول رو هر هفته بکشم و در کنار این ها برای سوشال شدن به جای فیسبوک و مسنجر از این گیم استفاده کنم.
اگه داستان رو میخوای پیگیر بشی باید کتاب هاش رو بخونی
این بازی همهیشه اخرش همینه اگه میخوای این مشکلات پیش نیاد باید از اول xpack بازی کنی و در کل solo هم نیابد بازی کن باید یه گیلد پیدا کنی که اگه از اول xpack بیای راحته پیدا کردن ولی الان نه
من چند صفحه پیش گفتم فعلا wod رو نخرید و legion بیاید اونم اولش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر