World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Satan6396

کاربر سایت
Nov 21, 2008
136
نام
HamiD
ممنون حمید جان . از بقیه دوستان هم تشکر می‌کنم راستش من که فکر نکنم برم گیلد ایرانی‌ ولی‌ خوب .... راون کرست رفتم. کاش اوت لند میرفتم لول ۱۹ شد ل(( حالا نگید لول ۱۹ چی‌ واس‌ من که از لول آاپ متنفرم خیلی هست تازه بقیه رو هم با بوست لول ۹۰ لول آاپ کرده بودم ل((حیف دیگه balance code ادد نمیکن چقدر لول آاپ ....

خواهش میشه عزیزم .
خب میتونی منو ادد کنی یکی از دوستان پریست لول 30 داره فکر کنم با هم راحت تر لول آپ میکنید و اگر هم کمکی ازم برمیومد حتما بگید
قبلا کدوم ریلم بازی میکردی ؟

sendo

کاربر سایت
Jul 15, 2015
2,102
نام
سالار
با این که خودم فن wow هستم اما به هیچ وجه با wod نتونستم ارتباط برقرار کنم
یکی از دلایلش میتونه اومدن garrison باشه
کلا به نظرم garrison گند زد تو بازی
ببینیم این legion خوبه دوباره بشینیم بازی کنیم یا نه :(

EXiTE

کاربر سایت
Apr 17, 2012
255
آقا این gara پت هانتر رو چرا من نمیتونم تو shadowmoon ببینم ؟ یعنی اصلا نیستش که بخوام کوئست رو شروع کنم تا تیمش کنم.
هرچی هم گشتم تو نت همه فقط آموزش تیم کردنش بود چیزی نتوستم پیدا کنم که دلیل ندیدن gara رو بگه.
لطفا یکی کمک کنه ببینم مشکل چیه!

SH!N!GAMi

کاربر سایت
Sep 25, 2011
267
نام
میلاد
تایید شد!
ایلیدن تو legion یار خودیه و demon hunter ها رو بر علیه burning legion رهبری میکنه

به گفته ی ویکی
Prior to the events of World of Warcraft: Legion, Gul'dan finds Illidan's body. It is presumed he sets him free, though what condition Illidan is in and whom he serves remains to be seen

به شخصه خیلی دوست دارم الیدن رو اینبار نکشیم. درسته که الیدن کاراکتر خاکستری داره ولی مستحق مرگ نیست :((

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,204
نام
محمد
کجا گفته ایلیدن شخصیت بد نیست تو لژیون ؟ لینکی دارید ؟
خیلی میخوام به چیزی که لیاقتش رو داره برسه حقش نبود تو BC انقدر بد باشه الان بهترین موقست که Redeem ـش کنن بیاد کمک ما با Burning Legion بجنگیم .

Satan6396

کاربر سایت
Nov 21, 2008
136
نام
HamiD
تایید شد!
ایلیدن تو legion یار خودیه و demon hunter ها رو بر علیه burning legion رهبری میکنه

ای جان . چقدر این خبر برام هیجان انگیز ناک بود :)

البته پچ بعدی هم نوبت آرتاس شده مثل اینکه :))

- - -ویرایش - - -

آقا این gara پت هانتر رو چرا من نمیتونم تو shadowmoon ببینم ؟ یعنی اصلا نیستش که بخوام کوئست رو شروع کنم تا تیمش کنم.
هرچی هم گشتم تو نت همه فقط آموزش تیم کردنش بود چیزی نتوستم پیدا کنم که دلیل ندیدن gara رو بگه.
درود
دوست عزیز این پت به این راحتی تیم نمیشه و قبلش باید یه کوئست لاین بزنی و در آخر بتونی گارا رو ببینی و ....
میتونی این اینک رو بخونی و انجام بدی تا موفق بشی

How to tame Gara the Spirit Beast

اگر مشکلی باز داشتید خوشحال میشم کمکتون کنم

Grand master

کاربر سایت
Dec 1, 2013
517
نام
الیاس

این پت به این راحتی‌‌ها نمی‌شه به دست آورد قبلش باید کلی‌ آیتم اینا ق‌م کنید واسه سومون کردن اینا
در کّل اموزش‌های زیادی هست ولی‌ بهترینش این لینک ویدئو هست که میدم بهتون
اینو دانلود کنمید خیلی راحت مثل فیلم عمل کنید البته ۴۰ دقیقه وقتتونو میگره

https://www.youtube.com/watch?v=ZhX1_Z4N_k8 gara

https://www.youtube.com/watch?v=9tUZLPXikNI

Satan6396

کاربر سایت
Nov 21, 2008
136
نام
HamiD
سلام دوستا یه راهی بیدا کردم غوغا میکنه یعنی Ms شمارو عالی میکنه واقعا یکی از بهترین چیز هاست که تونستم بیدا کنم
http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/5578595314
این سایت رو بخونید کار هایی که گفته مو به مو انجام بدید واسه من که فوق العاده جواب داد اگر واسه شما هم جواب داد اینو Share کنید که ایشالا کسی دیگه مشکلی تو بازی نداشته باشه
اگر هم متوجه نشدید چی میگه بگید ترجمش رو میزارم

سامان جان این فایل DWORD رو که داخل قولدری که بیشترین ورودی داده رو داره میسازی 32 باشه یا 64 ( فکر کنم 64 چون ویندوز 64 هست)

مرسی عزیزم بابت لینک درهرصورت

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
سامان جان این فایل DWORD رو که داخل قولدری که بیشترین ورودی داده رو داره میسازی 32 باشه یا 64 ( فکر کنم 64 چون ویندوز 64 هست)

مرسی عزیزم بابت لینک درهرصورت

سلام 32 رو باید بزنید,
64 مختص به Qword میشه تو این guide هم تبصره نیاورده که اگر 64bit ّباشید Qword باید بزنید بس فکر میکنم 32 درسته باید باشه :d

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
سلام دوستا یه راهی بیدا کردم غوغا میکنه یعنی Ms شمارو عالی میکنه واقعا یکی از بهترین چیز هاست که تونستم بیدا کنم
http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/5578595314
این سایت رو بخونید کار هایی که گفته مو به مو انجام بدید واسه من که فوق العاده جواب داد اگر واسه شما هم جواب داد اینو Share کنید که ایشالا کسی دیگه مشکلی تو بازی نداشته باشه
اگر هم متوجه نشدید چی میگه بگید ترجمش رو میزارم
دقیق نمیدونم روز اول که استفاده کردم خیلی خوب شده بود اما بعدش زیاد فرقی نکرد یا حتی بدتر شد حالا شاید اینترنت من اتفاقی خراب شده اما به یه چیز دیگه توجه کردم امروز که چک کردم دیدم TCPAckFrequency خود به خود حذف شده و فقط TCPNoDelay: مونده حالا من کلا باک کردم اون Registry هارو که اضافه کرده بودم اگر رو اینترنت شما هم تاثیر منفی گذاشته شما هم حذف کنید بازم معذرت میخوام که فراموش کردم بگم قبل از نصب اضافه کردن یه Backup از Registry اتون بگیرید حلا کنید :d

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
سلام

یه addon برای CD announcer سراغ دارید که بشه از طریق منوی داخل بازی، طریقه announce کردن و اسپل ها رو تغییر داد نه از طریق دستکاری lua؟

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
سلام

یه addon برای CD announcer سراغ دارید که بشه از طریق منوی داخل بازی، طریقه announce کردن و اسپل ها رو تغییر داد نه از طریق دستکاری lua؟

سلام نمیدونم این اونیه که میخوای یا نه اما یه چک بکن
من به شخصه استفاده نکردم
CooldownAnnouncer - Combat - World of Warcraft Addons - Curse
http://www.curse.com/addons/wow/blt-raid-cooldowns
http://www.curse.com/addons/wow/rsa

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر