World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
نمی دونم چرا احساس می کنم هر چه جلوتر میریم سرور های بلیزارد با اینترنت ایران ناسازگار تر میشه ، تاجایی که بازی های اخیر این شرکت heroes غیر قابل بازیه، و کلا امیدی ندارم overwatch رو بشه با این نت بازی کرد. جدا نمی دونم چطوری بعضی پلیر های ایرانی با این وضعیت می تونند raid برن.
مثه اینکه تازه اوومدی ایران :D
اینترنت ایران سال به سال از خرداد میره تو حالت اغما تا مهر، نیازی به گفتن نداره بگم چرا... اما vps یا همین سرویس های کاهش پینگ بهترین راهه
سلام Cmd رو باز کن این رو تیب کن 8.8.8.8 -t بعد ببین timeout داری یا نه
خب یه اشتباهی که اکثریت میکنن اینه که دلشون رو به پینگ cmd خوش میکنن در صورتی که کاملا غلطه! شما پینگی که از این طریق به شما نشون داده میشه رو پروتکل https هست. ولی وقتی شما لاگین میکنید تو یه بازی آنلاین اینترنت شما دیگه از https استفاده نمیکنه و میره سراغ UDP... که این پروتکل عزیز و دوست داشتنی تو ایران زدن مادرشو به عزاش نشوندن، چراش هم به دلیل 30یا30 شدن قضیه نمیشه گفت
اگر از کارت ملی عکس بگیری به blizzard بدی اکانت رو بهتون بس میدن
ثبت احوال تو بلیزارد نماینده داره مگه؟! یا بلیزارد تو ثبت احوال؟! holy Sh!t :D

BasharAsad

کاربر سایت
Jul 9, 2015
9
سلام من دو سال wowzone بازی میکردم پچ 3.3.5 و 4.3.4 از 4.3.4 خوشم نیومد ولش کردم.الان میخوام برم بلیزارد .دیروز بازی رو گذاشتم دانلود شه شب تا صبح هفت گیگ دانلود شد رفتم تو بازی چه قدر ریلم داره این بلیزارد ! کدوم رو برم بهتره؟ نرمال ترکیب pve و pvp هست دیگه?بعد سرور آگه جمعیتش کمتر باشه بهتر نیست? مخصوصا برای سرعت اینترنت.
راستی من الان باس یه بتل چست بخرم با خود پچ وارلرد فقط این بتل چست رو زدن تا کاتاکلیسم داره پس تکلیف پاندا چی میشه .ممنون میشم جواب بدید

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
مثه اینکه تازه اوومدی ایران :D
اینترنت ایران سال به سال از خرداد میره تو حالت اغما تا مهر، نیازی به گفتن نداره بگم چرا... اما vps یا همین سرویس های کاهش پینگ بهترین راهه

خب یه اشتباهی که اکثریت میکنن اینه که دلشون رو به پینگ cmd خوش میکنن در صورتی که کاملا غلطه! شما پینگی که از این طریق به شما نشون داده میشه رو پروتکل https هست. ولی وقتی شما لاگین میکنید تو یه بازی آنلاین اینترنت شما دیگه از https استفاده نمیکنه و میره سراغ UDP... که این پروتکل عزیز و دوست داشتنی تو ایران زدن مادرشو به عزاش نشوندن، چراش هم به دلیل 30یا30 شدن قضیه نمیشه گفت
والا نمیدونم ولی وقتی من از cmd ها timeout ندارم تو game هم خوبه اما timeout تو cmd بده تو game هم بد میشه:d

ثبت احوال تو بلیزارد نماینده داره مگه؟! یا بلیزارد تو ثبت احوال؟!

کارشون درسته :d من یبار این secret امو یادم رفته بود کارت ملی نشون دادم واز کردن اکانتمو :d

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
دوستان میخام بازی رو اجرا کنم ولی بازی بالا نمیاد هیچ اتفاقی هم نمیوفنه...چرا؟
اگه 2-3 روزه که آنلاین نشدی، نزدیک به 25 مگ آپدیت بصورت in game اوومده، که از وقتی شما بازی اجرا میکنید شروع به دانلود میکنه، واسه همین نسبت به سرعت اینترنتتت صبر کن تا این مقدار دانلود بشه بعد خوده بازی بالا میاد

Satan6396

کاربر سایت
Nov 21, 2008
136
نام
HamiD
ببخشید اشتب شد :D

بلیزارد پچ 6 ایتم لول هم 637 ... ریلم Kazzak

درود
دوست عزیز من kazzak بازی نمی کنم ولی این ایتم لول شما برای rdf HC هست و اگر آشنا داشته باشی راحت میتونند توی Highmaul بوست کنند و بعد هم بری BRf

اگر آلینس بودی حتما کمکت میکردم ولی خب horde رو دیگه نمیتونم کاری کنم

- - -ویرایش - - -

تفاوت ریلم ها چیه
چرا کازاک بهتره ؟
شلوغ ترین ریلم چیه ؟
یکم توضیح میدی

چون تعداد پلییر horde ایرانی زیاد داره وگرنه هیچ برتری دیگه نداره
اینجا هم میتونید حمعیت ریلم ها رو به تفکیک ببینید

https://realmpop.com/eu.html

در کل شلوغ بودن ریلم دیگه چندان اهمیتی نداره ( مگر بخوایی توی guild اکتیو باشه مثل raid - RBG و ...) وگرنه شما میتونی premade همه کارهاتو بکنی

Satan6396

کاربر سایت
Nov 21, 2008
136
نام
HamiD
نمی دونم چرا احساس می کنم هر چه جلوتر میریم سرور های بلیزارد با اینترنت ایران ناسازگار تر میشه ، تاجایی که بازی های اخیر این شرکت heroes غیر قابل بازیه، و کلا امیدی ندارم overwatch رو بشه با این نت بازی کرد. جدا نمی دونم چطوری بعضی پلیر های ایرانی با این وضعیت می تونند raid برن.

درود
دوست عزیز شما میتونید از سرویس های کاهش پینگ گیمینگ استفاده کنید که مخصوص این کار هستند
واین مشکل بلیزارد نیست بلکه سیاست کاری isp های داخل هست که پهنای باند واقعی برای اینترنت نمیذارند تا کاربران از سرعت سرور های داخلی ذوق کنند و کم کم به سمت اینترنت ملی برند(خیلی خلاصه)

من خودم در نهایت ناباوری در ساعات استفاده رایگان ترافیک (ساعت یک به بعد) دارم با latency <200 بازی میکنم و چون سرور اروپا بازی میکنیم خلاصه بدون هیچ مشکل raid میرم و کارامو میکنم

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
خیر سرمون مکتب تموم کردیم با خیال cutting edge این expansion رو شروع کردیم ،cutting edge که هیچ ahead of the curve گرفتن هم زهر مارمون شد ، نه میشه guild progressive عضو شد نه هیچ، باید روزی 100 بار خدا خدا کنیم که شاید ساعت 3 شب اگه ستاره ها با هم توی خط بایستند و دریا دچار جزرو مد نشه و لنگر کشتی نیافته رو کابل اینترنت، یه پاگ درست حسابی پیدا شه آدم بتونه چهار تا باس بزنه، بدترین قسمتش وقتیه که میدونی پلیر خوبی هستی و بخاطر این اینترنت فاجعه با یه عده پلیر موز(میوه) خورپاگ کنی ، تو توی فکر Line up کردن باف و پراک و کول دانی، طرف تو آتیش واساده داره میمیره /facepalm ، من که رسما بعد از curve این expansion رید رفتن رو کنار میزارم تا زمانی که کشورم رو عوض کنم .

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
ببخشید اشتب شد :D

بلیزارد پچ 6 ایتم لول هم 637 ... ریلم Kazzak
سلام
شما برو ashran بعد 1-2 روز یا کمتر ilvl 670 میشی بعد از اونجا برو dungeon Mythic شانس بیاری 1-2 هفته ای 685 میشی این وسط mythic dungeon ها Brf normal یا highmaul Hc هم میتونی بری که البته بستگی داره به این داره که Healer.dps یا تانک باشی معمولا تانک و healer رو اگر ilvl اشون متوسط باشه سریع تر invite میکنن ولی Dps رو سعی میکنن کسی که ilvl اش بالا باشه ارو ببرن
این Video Guide های Raid اینارو هم ببین که قشنگ با Tactic اینا اشنا بشید
همین سایت ایرانی aparat فکر میکنم guide video هاشو داشته باشه :d

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
خیر سرمون مکتب تموم کردیم با خیال cutting edge این expansion رو شروع کردیم ،cutting edge که هیچ ahead of the curve گرفتن هم زهر مارمون شد.
ینی رفتم رو هوا :D
خب تو که انفد دو آتیشه هستی چرا از این سرویس های کاهش پینگ استفاده نمیکنی که هم من و هم بقیه بهت گفتیم

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
ینی رفتم رو هوا :D
خب تو که انفد دو آتیشه هستی چرا از این سرویس های کاهش پینگ استفاده نمیکنی که هم من و هم بقیه بهت گفتیم

البته این کاهش ping ها وقتی کار میکنه که timeout نداشته باشی ولی اگر فقط MS ات بالاست کاهش ping ها خوب ان:d

Ahmad220

کاربر سایت
Jun 22, 2012
141
نام
احمدرضا
سلام
شما برو ashran بعد 1-2 روز یا کمتر ilvl 670 میشی بعد از اونجا برو dungeon Mythic شانس بیاری 1-2 هفته ای 685 میشی این وسط mythic dungeon ها Brf normal یا highmaul Hc هم میتونی بری که البته بستگی داره به این داره که Healer.dps یا تانک باشی معمولا تانک و healer رو اگر ilvl اشون متوسط باشه سریع تر invite میکنن ولی Dps رو سعی میکنن کسی که ilvl اش بالا باشه ارو ببرن
این Video Guide های Raid اینارو هم ببین که قشنگ با Tactic اینا اشنا بشید
همین سایت ایرانی aparat فکر میکنم guide video هاشو داشته باشه :d

تاکتیک های highmaul و BRF رو تا حدودی بلدم :D
فقط شما چجوری تو Ashran 2 روزه 670 میشید ؟ کاره خاصی باید انجام بدید ؟

Satan6396

کاربر سایت
Nov 21, 2008
136
نام
HamiD
تاکتیک های highmaul و BRF رو تا حدودی بلدم :D
فقط شما چجوری تو Ashran 2 روزه 670 میشید ؟ کاره خاصی باید انجام بدید ؟

درود
دوست عزیز شما میتونی بری elite rare in tanan jungle بزنی و ایتم ها با لول 650 دراپ کنی و گاهی هم 675 میشه و خیلی راحت آیتم لول رو به بالای 650 برسونی چند ساعته و میتونی 20k apexis جم کنی و آپگرید کنی به آیتم لول 690
این ساده ترین راه آیتم لول بالا بردن هست و از این پچ بلیزارد time warp event گذاشته که دانجن های لیچ یا 2.4.3 رو میری و آیتم لول 660 یا 675 میده که خیلی خوب هستند
و در آخر کافی هست شما آیتم لول رو به 650 برسونی و LFR HFC بری و آیتم 685/690 بگیری دیگه ازین ساده تر ؟!!

Ahmad220

کاربر سایت
Jun 22, 2012
141
نام
احمدرضا
درود
دوست عزیز شما میتونی بری elite rare in tanan jungle بزنی و ایتم ها با لول 650 دراپ کنی و گاهی هم 675 میشه و خیلی راحت آیتم لول رو به بالای 650 برسونی چند ساعته و میتونی 20k apexis جم کنی و آپگرید کنی به آیتم لول 690
این ساده ترین راه آیتم لول بالا بردن هست و از این پچ بلیزارد time warp event گذاشته که دانجن های لیچ یا 2.4.3 رو میری و آیتم لول 660 یا 675 میده که خیلی خوب هستند
و در آخر کافی هست شما آیتم لول رو به 650 برسونی و LFR HFC بری و آیتم 685/690 بگیری دیگه ازین ساده تر ؟!!

LFR و این اونت و اینارو همرو میدونم , فقط همین Npc Elite هایی که گفتینو نمیدونستم .. ممنون خیلی کمک کردین .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر