World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

TeRMiNaTooR

کاربر سایت
Feb 12, 2008
16
آخه تو که پول دادی اصلی گرفتی خوب چرا میخوای بری سرور مجانی؟:confused:
پشت جعبه رو نگاه کن پایینش باید نوشته باشه:
Plays On European Servers Only
یا
Plays On American Servers Only
راستی از من میشنوی حتی برای تست هم نرو سرور free چون گریت میگیره
اگه بازیت اصلی باشه توی هر جعبه 2 تا سریال نامبر هست یکی برای 10 روزه یکی هم برای اکتیو کردن.
به محض اکتیو کردن 1 ماه میتونی free بازی کنی بعد اونم ماهی $15 باید پیاده بشه اگه بازم سوال داشتی بپرس با بچه ها تونستیم جواب میدیم:love:

TeRMiNaTooR

کاربر سایت
Feb 12, 2008
16
یعنی بازی رو شما بدون دریافت پول بابت بازی و پچ ها برای کسی میفرستی اگر اره یک لطفی کن یک پیام به من بده اگر نه هم یک پیام بده سر قیمت کنار میام
داوود جان من هیچ پولی نمیخوام میخوام با بچه های اینجا دوست بشم نه دوکون باز کنم که:cheesygri
من در خدمتم:love:

Hooshi

کاربر سایت
May 8, 2007
1,082
نام
Houshang
آخه تو که پول دادی اصلی گرفتی خوب چرا میخوای بری سرور مجانی؟:confused:
پشت جعبه رو نگاه کن پایینش باید نوشته باشه:
Plays On European Servers Only
یا
Plays On American Servers Only
راستی از من میشنوی حتی برای تست هم نرو سرور free چون گریت میگیره
اگه بازیت اصلی باشه توی هر جعبه 2 تا سریال نامبر هست یکی برای 10 روزه یکی هم برای اکتیو کردن.
به محض اکتیو کردن 1 ماه میتونی free بازی کنی بعد اونم ماهی $15 باید پیاده بشه اگه بازم سوال داشتی بپرس با بچه ها تونستیم جواب میدیم:love:
اره داره ولی چجوری استفاده کنم خو؟!:cheesygri

sata

کاربر سایت
Sep 17, 2007
293
نام
سینا
جواب

جریان aromry جیه ؟؟؟؟
چرا هیچ کدوم از سایت ها نمی تونن کاراکتر منو پیدا کنن؟؟؟؟
بابا سوال های منو جواب بدین دیگه:mad:
سوال های جدید
3-فقط 2 تا کار میشه داشت یخنی شغل های کمکی هم جزوه همون 2 تا حساب میشن ؟؟؟؟

TeRMiNaTooR

کاربر سایت
Feb 12, 2008
16
بابا سوال های منو جواب بدین دیگه:mad:
سوال های جدید
3-فقط 2 تا کار میشه داشت یخنی شغل های کمکی هم جزوه همون 2 تا حساب میشن ؟؟؟؟
sata جان کلا 5 تا کار میشه داشت که 2 تا اصلی و 3 تا کمکی
کار کمکی شامل: ماهیگیری و آشپزی و کمکهای اولیه هستش و 2 تا هم اصلی که به انتخاب خودته.
برای warrior هم باید ببینی میخوای چی کار کنی
اگه کار معمول میخوای Minning و Black Smithing برو پول هم در میاره
اگه پول برات مهم نیست هم برو Minning و Engineering که قوی میشی
بازم سوالی بود در خدمتم

lost_planet

کاربر سایت
Sep 7, 2006
43
توهین به Undead :eek:
عزیز اونجایی که رفته بودی توی ساعت زمان هستش
اون اینس که میگی شما رفته بودین زمانای قدیم دقیقا زمانیه که Thrall Boss Orgrimmar هنوز Boss نشده بود و تازه اومده بودن توی Azeroth
اگه تا تهش رفته باشین شما باید Thrall رو که Human ها زندانی کردن رو از زندان آزاد کنین
اون Map دقیقا Hillsbrad Foothills هستش که زیر Undercity واقع میشه Base Horde Tarren Mills و base Alliance Southshore هم اونجاست اگه بری توی Southshore اونجا میتونی Kel'Thuzad رو قبل اینکه Undead بشه و Human boode رو ببینی همون وستا میچرخه
اینم عکسش
vz7og4.jpg
من خودم الان Undead هستم ;)
نظر من اين هست كه human بهتر از Undead هست :-"(نظر دادن اشخاص فكر كنم آزاد باشه:cool:)

MARSHAL-AOL

کاربر سایت
Feb 11, 2008
74
نام
شهرام
سلام بر دوستان :biggrin1:
اقا من جفت WOW ها رو گرفتم(World Of Warcraft , World Of Warcraft : burning Crusade) از دوبی هم
گرفتم ميخواستم بدونم Us هست يا Eu ؟!
الان به من دقيق بگيد برای اينکه بيام تو سرور های مجّانی بايد چه پچ هايی رو دانلود کنم :confused:

نسخه اصلی و فرعی این بازی فرقی نداره یعنی این بازی اصلا گیر Orginal نداره فقط باید Cd-key یا Game Card بازی رو داشته باشی که به احتمال زیاد تو جعبه شما هست :biggrin1: برای بازی باید به سایت بازی رفته ابتدا Account بسازید و در مرحله بعد باید برید cd-key را در سایت وارد کنید تا Account شما فعال شود به هم میرید تو بازی حالشو میبرید

موفق باشی

من خودم الان Undead هستم ;)
نظر من اين هست كه human بهتر از Undead هست :-"(نظر دادن اشخاص فكر كنم آزاد باشه:cool:)

میشه بدونم چه طور به این نتیجه رسیدید چون در این بازی نژادها بر یکیدیگر برتری ندارد ( محسوس نیست )
مگر در بعضی موارد . وبیشتر انتخاب کلاس و نژاد تحت تاثیر سلیقه افراد هستش .

آخرین ویرایش:

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
اوه بی خیال بابا ... بحث های Racist ای راه نندازین این جا :laughing:
این که مسلمه خوب night elf نژاد برتره جای بحث نداره ( به جون خودم شوخی کردم جدی نگیرین :p )
بالاخره یه hard 40 gb از یکی از دوستام گرفتم ... از دیروز تا حالا دارم پچ دانلود می کنم ... بد جوری تو کفم ... جدا بد بیاری آوردم ...

ایول فکر کنم ضرر نکردم ... قبل از این که 2.4 بیاد کلی Void Crystal خریدم ... الان شنیدم پیشبینی ها درست در اومدن و قیمتش رفته بالا :cheesygri

این جا روببینین باحاله ... گزارش لحظه به لحظه realm ها از sunwell ... آلمانی ها ترکوندن ...
http://www.gorgonnash.info/

sata شاید تو هم سوتی منو میدی ؟ ^^ واسه armory eu باید اینجا رو بگردی ها
http://eu.wowarmory.com/

احتمالا قبلا تو us دنبالش می گشتی :-"

آخرین ویرایش:

MARSHAL-AOL

کاربر سایت
Feb 11, 2008
74
نام
شهرام
اوه بی خیال بابا ... بحث های Racist ای راه نندازین این جا :laughing:
این که مسلمه خوب night elf نژاد برتره جای بحث نداره ( به جون خودم شوخی کردم جدی نگیرین :p )
بالاخره یه hard 40 gb از یکی از دوستام گرفتم ... از دیروز تا حالا دارم پچ دانلود می کنم ... بد جوری تو کفم ... جدا بد بیاری آوردم ...

ایول فکر کنم ضرر نکردم ... قبل از این که 2.4 بیاد کلی Void Crystal خریدم ... الان شنیدم پیشبینی ها درست در اومدن و قیمتش رفته بالا :cheesygri

این جا روببینین باحاله ... گزارش لحظه به لحظه realm ها از sunwell ... آلمانی ها ترکوندن ...
http://www.gorgonnash.info/

sata شاید تو هم سوتی منو میدی ؟ ^^ واسه armory eu باید اینجا رو بگردی ها
http://eu.wowarmory.com/

احتمالا قبلا تو us دنبالش می گشتی :-"

جناب Don_lethon نگفتيد شما كدوم Blizzard بازي ميكنيد اروپا ؟ همو كه Gamecard ش 38000 تومان هست ؟ :love:
راستي اين 5% هلت بيشتر مال Druid هست فقط ؟يا همه Turen ها دارند ؟:love:
راستي فكر ميكنم Game card Wow:wrath of the Lich king از 60 تومان بيشتر نباشه ؟ ميشه جواب بديد :love::love:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Night Elf نژاد برتره ! :-"

TeRMiNaTooR

کاربر سایت
Feb 12, 2008
16
جناب Don_lethon نگفتيد شما كدوم Blizzard بازي ميكنيد اروپا ؟ همو كه Gamecard ش 38000 تومان هست ؟ :love:
راستي اين 5% هلت بيشتر مال Druid هست فقط ؟يا همه Turen ها دارند ؟:love:
راستي فكر ميكنم Game card Wow:wrath of the Lich king از 60 تومان بيشتر نباشه ؟ ميشه جواب بديد :love::love:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Night Elf نژاد برتره ! :-"
مارشال جان ببین قیمت واقعی گیم کارت اروپا و امریکا یکی هست ولی توی ایران چون اروپا طرفدار بیشتر داره قیمت گیم کارت اروپا بیشتره.
در مورد Wrath of the Lich King هم گیم کارت ها همه یکی هست فقت باید پچ رو خریداری کنی حالا چه wow Classic بازی کنی چه Burning Crusade چه در آینده که Wrath of the lich king میاد فقط باید پچ رو بخری
در مورد %5 Health Tauren هم باید بگم هر race توی این بازی قدرت های مخصوص خودشونو دارن مثلا Undead قدرت جا خالی دادن به جادو های سایه رو 10 تا بیشتر بقیه داره و 3 برابر بقیه بیشتر میتونه زیر آب باشه و چند تای دیگه
Race: Gnome هم یکی از فرقاش اینه که %10 mana بیشتر بقیه داره
Race: Night Elf میتونه غیب بشه و %1 قدرت جا خالی دادن به ضربات دشمن بیشتر بقیه
........
....
..
همه یه قدرتی دارن
حرفه ای ها همیشه نگاه میکنن که چه انتظاری از هیرو دارن بعد میسازن
شرمنده من به جای دوست خوبم Don_lethon جواب دادم

MARSHAL-AOL

کاربر سایت
Feb 11, 2008
74
نام
شهرام
مارشال جان ببین قیمت واقعی گیم کارت اروپا و امریکا یکی هست ولی توی ایران چون اروپا طرفدار بیشتر داره قیمت گیم کارت اروپا بیشتره.
در مورد Wrath of the Lich King هم گیم کارت ها همه یکی هست فقت باید پچ رو خریداری کنی حالا چه wow Classic بازی کنی چه Burning Crusade چه در آینده که Wrath of the lich king میاد فقط باید پچ رو بخری
در مورد %5 Health Tauren هم باید بگم هر race توی این بازی قدرت های مخصوص خودشونو دارن مثلا Undead قدرت جا خالی دادن به جادو های سایه رو 10 تا بیشتر بقیه داره و 3 برابر بقیه بیشتر میتونه زیر آب باشه و چند تای دیگه
Race: Gnome هم یکی از فرقاش اینه که %10 mana بیشتر بقیه داره
Race: Night Elf میتونه غیب بشه و %1 قدرت جا خالی دادن به ضربات دشمن بیشتر بقیه
........
....
..
همه یه قدرتی دارن
حرفه ای ها همیشه نگاه میکنن که چه انتظاری از هیرو دارن بعد میسازن
شرمنده من به جای دوست خوبم Don_lethon جواب دادم

سلام ممنون خواهش میکنم مشکلی نیست :love: :love:
جدا!! من نمیدونستم تازه متوجه شدم ممنون که گفتی :blushing:
یعنی Wrath of lich king قیمت گیم کارتش با Bc یکی هست مطمعن هستی یعنی 5 تومان هم روش نمیره :eek: ؟
میدونم هر Race خصوصیات خودشو داره فقط در مورد این 5٪ فعلا سوال دارم یعنی چی 5٪ Hp بیشتره این مقدار نسب کل Hp هست ؟
میشه درم ورد اینکه ار کاراکتر چه انتظاری داری یه توضیح بدی منظورت Damage و Armor هست
ممنون :love::biggrin1:

TeRMiNaTooR

کاربر سایت
Feb 12, 2008
16
سلام ممنون خواهش میکنم مشکلی نیست :love: :love:
جدا!! من نمیدونستم تازه متوجه شدم ممنون که گفتی :blushing:
یعنی Wrath of lich king قیمت گیم کارتش با Bc یکی هست مطمعن هستی یعنی 5 تومان هم روش نمیره :eek: ؟
میدونم هر Race خصوصیات خودشو داره فقط در مورد این 5٪ فعلا سوال دارم یعنی چی 5٪ Hp بیشتره این مقدار نسب کل Hp هست ؟
میشه درم ورد اینکه ار کاراکتر چه انتظاری داری یه توضیح بدی منظورت Damage و Armor هست
ممنون :love::biggrin1:
ببین گیم کارت bc یا classic یا wrath of the lich king نداره همش یکیه
مثل اینکه ماشینت با بنزین کار کنه اگه رینگ سپورت بندازی بجای بنزین گازئیل که نمیریزی بازم بنزینه
این گیم کارت کارش مثل بنزینه یعنی کارش شارژ کردن یوزره خالا یوزر هر چیزی میخواد باشه. چه wow Classic چه bc چه بعد ها که بیاد.
یه چیزه دیگه که ممکنه ندونی اینه که کسایی که wow Classic دارن با کسایی که bc دارن همه یه جا بازی میکنن با هم از هم جدا نیستن همه پیش همن. فقط فرقش اینه که کسایی که wow classic بازی میکنن:
فقط تا لول 60 بیشتر نمیتونن برن
سرزمین silvermoon و Exodar و Outland نمیتونن برن
ولی به محض اینکه bc رو بخرن تا لول 70 میتونن آپ کنن و اون سرزمینا هم برن
اگه wrath of the lich king بیاد اگه بخریمش(سریالشو)میتونیم تا لول 80 بریم و سرزمین جدیدی رو که اظافه شده هم بریم اسمشم Northren هستش اگه نخریم نمیتونیم بریم ولی بازم همه یک جا هستیم
در مورد %5 هم آره به نسبت کل Hp به هیرو %5 Hp میده یعنی اگه قرر باشه hp تو 10000 باشه میشه 10500 تا:cheesygri به به
در مورد انتظار از هیرو منظورم اینه مثلا اگه می خوای warrior بسازی اگه میخوای warrior رو تانک کنی بهتره که warrior Tauren گاو:cheesygri بسازی چون %5 Hp بیشتر داره ولی اگه بخوای بزنش کنی Warrior Orc بهتره بخاطر Attack Power که داره
و بقیه هیروها همین طور
البته این نظر من کاملا شخصی هست و هر کسی نظری داره.
بازم مشکلی داشتد در خدمتم:love:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر