World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

lost_planet

کاربر سایت
Sep 7, 2006
43
باور می کونی من دارام دیونه میشم موندم چه race چه class بسازم:((
به قول يكي از بچه ها همه ي كلاسها balance هستن (يكي و انتخاب كن تا اخرش برو)
منم كه الان 64 هستم بعضي وقتا از كلاسم بدم مياد ولي به مرور زمان مهارتت تو هر كلاسي بالا ميره.

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
کوشا و alprh بابا شما که hunter هستید به ما لول پایینا کمک کنید دیگه
من تو کدوم ورقه talent بزنم بهتره؟
هانتر ضعیفه یا من بد بازی می کنم ؟؟؟
درود
برای آپ کردن lvl من beast mastry گرفتم که توی این لینک میتونی ببینی :
http://www.wowhead.com/?talent=cE0h0gxocZVx0o
تا lvl 50 این ها رو گرفتم .
بعدش کلا un learn کردم و قصد دارم که این ها رو بگیرم :
http://www.wowhead.com/?talent=cE0h0oZVxbRVuGeot0h

Kousha_theHunteR

کاربر سایت
Jan 23, 2008
25
نام
koosha
سلام بر همه GZ سال نو ایشالا سال خوب و پر drop و بدون wipe باشه برا همه :cheesygri:cheesygri

Sata عزیز من هم beastmastery رفتم برا lvl up تا lvl 70 هم عوضش نکردم pet قوی تو
lvl up خیلی کمک می کنه به خصوص تو outland
اول 5 تا talent lethal shot در marksmanship رو بگیری بعد بری Beastmastery بهتره بعد از
این که 41 یعنی تا آخر beastmastery رفتی برو بقیه marksmanship رو ادامه بده .... :cool:

این کاریه که من کردم و بد نبود :cheesygri lvl up هانتر تو lvl های پایین سخته ولی یه کم که
خودت و پتت راه افتادین خیلی خیلی باحال و آسون می شه راحت می تونی elite هارو بزنی
group quest بری و ... :cool:

چنین چیزی شد کلا" http://www.wowhead.com/?talent=cVcM0ggRVuVoVxbRm

آخرین ویرایش:

sata

کاربر سایت
Sep 17, 2007
293
نام
سینا
ممنونم کوشا
عجب صبحی بود اونقدر hord دیدم دیگه داشت حالم از hord به هم می خورد :sick::sick:امروز یه orc 25 warrior یه23 blood elf hunter و 3 4 نفر دیکه به منه بدبخت lvl 20 :baby:حمله کردن من فقط تونستم اون دو تایی که گفتم بکشم بقیه رو پیچ زدم (حتی نگام نکردم چی بودن)(blood elf بدبخت داشت میمرد منو زد منم حالشو گرفتم:twisted:)
یه چند تا اصطلاح هست که من تو معنیشون موندم :confused:
wte یعنی چی >؟؟
lfm یعنی چی ؟؟؟
wtb یعنی چی ؟؟؟
بابا یکم در مورد اینا توضیح بدین
http://www.wowhead.com/?talent=cVcM0ggRVuVoVxbRm
کوشا تو میگی این جوری پیش برم این جوری که فقط pet قوی میشه ؟؟
همیشه که pet همراه ادم نیست

من تا حالا این جوری پیش رفتم چه طوره/؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Kousha_theHunteR

کاربر سایت
Jan 23, 2008
25
نام
koosha
خوب ببین Beastmastery فقط واسه قوی کردن pet نیست در کنار این که pet رو قوی می کنه
واسه pvp و حتی pve هم خیلی خوبه :cool:
مثلا" talent آخر beastmastery رو ببین ( the beast within ) که وقتی Beastial wrath رو cast می کنی رو pet. خودت تا هم 18 ثانیه anty charm می شی ( نه stun نه fear نه daze ... کلا" هیچ spell باز دارنده ای اثر نداره ) این واسه pvp خیلی به درد می خوره :cool:
mana همه spell ها 20% کم و damage 10% زیاد می شه که خوب تو dps در pve کلی خوبه :love: تو این مدت هم pet علاوه بر anty charm بودن 50% damage بیشتر می ده !
cooldown اش هم 2min هست فقط ! یعنی فقط باید 1 دقیقه و 48 ثانیه منتظر BW بعدی باشی:love::love::love:

یا talent serpent swiftness که شاید موثر ترین تلنت برای تاثیر مستقیم در dps باشه تو کل تلنت های هانتر درسته که
range attack power در marksmanship خیلی بیشتر بشه ولی dps هانتر beastmaster به خاطر همین speed به marksman هم می رسه :cool:

ferocius inspiration هم کل dps گروه رو 3% زیاد می کنه از trueshot aura در marksman بعضی مواقع بهتره
و ...

تو اون spec هم یه اشتباهی کردم تو ردیف دوم beastmastery به جای thick hide اشتباهی
imp asp of monkey رو زدم تو اون talent :love::love: یعنی http://www.wowhead.com/?talent=cV0G0ggRVuVoVxbRm

اگر هم نظر منو بخوای بهتره یه spec رو کامل کنی بعد یه چیز دیگه رو پر کنی lvl 20 این بودم :
http://www.wowhead.com/?talent=cV0G0ggRVuVoVxbRm

qx_roham_xp

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,872
نام
رهام
Guess Who is Back.....Back Again.......Roham is Back......With New Gear

سلام سلام ســـــــــــــــلام
بعد از یک ماه :blushing:
بدون هیچ حرف اضافی بریم سراغ عکس :
ورود به outland:
2n72yx4.jpg
Stratholme :
بیچاره یه روزی غولی بوده واسه خودش......سال دیگه illidan هم به همین سادگی می میره :((
35lcc4x.jpg
Fresh Meat !!!
2reqwjc.jpg
بدون شرح (خیلی باحال بود)
1d636.jpg
Draenei Druid !!!! (tunk tunk tunk) lol
2lnes82.jpg
لحظه ی رویایی
w6640.jpg
آرزو بر جوانان عیب نیست!
oichom.jpg
:-"
:blink:
:exclaim:
:confused:
:-"
:frown:
:o
2wnxuo8.jpg
دارم روی گلادیاتور کار می کنم + arena
توی sedition که application پر کرده بودم گفتن حد اقل ورود t4 :eek:
سایتشون اینه :
www.guildsedition.com
اگه بجنبم ممکنه......
-------------------------
راستی اینم واسه امین به درد من که خیلی خورد :
http://wow.crafterstome.com/recipes/alchemy.html
-------------------------
wte = want to enchant
wtb = want to buy
wts = want to sell
امیدوارم یه روزی به جایی برسی که بپرسی lf premade av یعنی چی ;) (قابل توجه همه ی allience ها lol lol lol lol )

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

خب من هم یه شات بزارم. نمی دونم این چی هست . فقط داشتم با این Bat یه دوری میزدم اینو دیدم.

کسی می دونی این چیه ؟

اینم فول سایز :

خب من الان لولم شده 28. کلی کار داره هنوز

یا علی ...

Dark Light

کاربر سایت
Oct 10, 2005
177
نام
�* THE LAST WITH PAGAN BLOOD �*
سلام

خب من هم یه شات بزارم. نمی دونم این چی هست . فقط داشتم با این Bat یه دوری میزدم اینو دیدم.

کسی می دونی این چیه ؟

اینم فول سایز :

خب من الان لولم شده 28. کلی کار داره هنوز

یا علی ...

این Dalaran هست که پچ جدید باز میشه
260px-Citydalaran.jpg

که سری هم نابود میشه جون arthas و kel'thuzad بهش حمله میکنن و archimonde شهرو نابود میکنه
history
Dalaran was one of the original city-states founded during the Arathorian empire. Since its inception, the city has served as a hub of magical knowledge and experimentation in Lordaeron and the world. A multi-racial wizards’ council called the Kirin Tor ruled the city for centuries, overseeing Dalaran from the Violet Citadel — a great, slender spire in the city’s heart that housed the most extensive libraries and greatest laboratories in the world. The traitor Prince Arthas laid siege to Dalaran in the Third War. He murdered its citizens, including the great archmage Antonidas, and broke into the city’s heart. His ally, the lich Kel’Thuzad, then summoned Archimonde, the Burning Legion’s leader. Archimonde wielded foul magic to topple the city’s towers and sunder its walls. Shortly after Dalaran’s fall, the undead abandoned the city to the wind and mist. Months later, a resistance force led by the surviving Dalaran wizards arrived and laid claim to the ruins. Pooling their magical power, the wizards covered Dalaran in an opaque magical sphere. It is unknown what occurs beneath the dome and the wizards warn others not to get too clos

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر