World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Ahmad220

کاربر سایت
Jun 22, 2012
141
نام
احمدرضا
سلام خدمت دوستان WoW باز . برای شارژ Game Time بازی اونم نسخه روسی باید گیم تایم EU بخرم یا همون RU ? چجوریه بحثه گیم تایمش ؟

mansour2023

کاربر سایت
Feb 9, 2015
1,251
سلام
خسته نباشید
چند تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید
من تو این بازی عضو جدیدم، در واقع نوبم :D
تو سرور اصلی بازی میکنم. ( WOD )
هیروم، روگ-بلود الف، هستش و میخواستم بدونم تلنت هاشو درست زدم؟
assassination :

utuf8pvz9i8rrfojmbtc.jpg

تو تصویر زیر فیلدهای چپ به چه دردی میخوره؟ برای درگیریه؟ ( دومی هم گفته باید لول 100 بشی تا فعال شه )
اگه اون تب های بالا که علامت پرچم سبز و قرمز هستش رو علامت بزنم چی میشه؟

xl4a687fwb0bwhdi3kbu.jpg

و اما مهمترین سوالم اینه: ( تصویر پایین )
فیلدهای چپ برای جنگ های گروهیه؟ battle ground با arena فرقشون تو چیه؟ ( این برای فیلد اول بود)
برای بقیه فیلدها ( دوم سوم چهارم ) چه جوریه؟ چیه؟ :D

dmoxhcljmmx5a0ovvwuo.jpg

و یه چیز دیگه، آیتم هم میشه خرید و فروش کرد؟ از کجا؟ پولش همین گلد ـه؟

خیلی ممنون میشم پاسخ بدید. :x

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
tmorph همونه که فقط اسکین اینارو عوض میکنه دیگه ؟
کلا میتونی باهاش شکل هر چیزی که مربوط به خودت میشه رو عوض کنی دیگه... مثلا من الان Undead DK هستم، ولی خودمو بصورت worgen همراه با shdowmourn میبینم :| :D
اما بدیش اینه که فقط خودت تغییرای خودتو میبینی، بقیه پلیرها بصورت همون اوریج مبیننت :D
سلام
خسته نباشید
assassination :
تو تصویر زیر فیلدهای چپ به چه دردی میخوره؟ برای درگیریه؟ ( دومی هم گفته باید لول 100 بشی تا فعال شه )
اگه اون تب های بالا که علامت پرچم سبز و قرمز هستش رو علامت بزنم چی میشه؟

و اما مهمترین سوالم اینه: ( تصویر پایین )
فیلدهای چپ برای جنگ های گروهیه؟ battle ground با arena فرقشون تو چیه؟ ( این برای فیلد اول بود)
برای بقیه فیلدها ( دوم سوم چهارم ) چه جوریه؟ چیه؟ :D
و یه چیز دیگه، آیتم هم میشه خرید و فروش کرد؟ از کجا؟ پولش همین گلد ـه؟

خیلی ممنون میشم پاسخ بدید. :x
در رابطه با تصویر تلنت، نظری ندارم، چون rougeباز نیستم. اما تو فروم خوده بلیز میتونی کمک بگیری. فقط قبلش تعیین کن که تلنت واسه PvE میخوای یا PvP
واسه تصویر Dungeon finder هم، عرض کنم که بهتره در رجه اول شما تمرکزت رو بزاری واسه لول آپ، چون اصل این قضایا واسه وقتی هست که شما لول 100 بشین. اما بطور مختصر: فیلد Dungeon finder شما رو در صف (queue) میزاره تا برای شما Dungeonی مناسب با شرایط شما (لول کارکترتون و آیتم لول آیتمهاتون) براتون پیدا کنه. که مقداری زمان میگیره، چون باید گروهتون از نظر نقشها کامل بشه. (سه تا dmg dealer، یه تانک و یه هیلر). برای جایزه بهتر و همچنین تسریع در گروهبندیتون پیشنهاد میکنم که type رو از Specific dungeons به random dungeons تغییر بدید. فیلد Raid Finder شبیه به dungeon finder هست و برای شما گروهی رو محیا میکنه که بتونید رایدی رو که انتخاب کردید رو جوین بشین. منتها اینجا گروهتون جای 5 نفر، 25 نفره هست و البته جایزه (Loot) های خیلی بهتری نسبت به Dungeon بهتون میده. ولی یادتون باشه که برای استفاده از Raid finder باید لول 100 باشید + اینکه آیتم لولتون هم بیش از 630 (اگه درست یادم باشه) باشه. فیلد premade groups هم، همونطور که از اسمش پیداست، گروههایی هست که خوده پلیرها ساختن و خودشون میخوان که گروهشون رو بسازن، تا با بقیه پلیرها Raid یا quest یا ... برن.
علامت پرچم به این معنی هست که شما به دانجن و رایدها و تاکتیکاشون وارد هستید و میتونید یه گروه رو لیدری کنید. سه آیکن دیگه نقش شما رو مشخص میکنه، علامت شمشیر یعنی من میخوام damage dealer باشم تو گروه، علامت + یعنی من میخوام هیلر باشم تو گروه و علامت سپر یعنی من میخوام تانک باشم تو گروه. (که در مورد شما، چون rouge هستید، فقط میتونید dmg dealer باشید)
درباره تصویر PvP هم باید بگم که از منوهای اینجا میتونید با بقیه پلیرها بجنگین. این جنگها صورتهای مختلفی میتونه باشه اما در هر صورت گروهی هستن. در BG شما با فکشن مخالفتون رقابت میکنین، که معمولاً از 10 به 10 هست تا 40 به 40. یادتون باشه که این جنگ و رقابت به معنیه این نیست که هرکی بیشتر اون یکی رو کشت، هر مپ هرف خودشو داره، و گروهی که زودتر به اون هدف برسه برنده هست. Arena یعنی هرکی زودتر اون یکی رو زد :D منتها برای جوین شدن لازمه شما که تیم داشته باشین. یعنی با یکی دیگه برین یه تیم بسازین، از طریق صحبت با arena masterها و بعد جوین بدین واسه Arena.آرنا به شما پولی میده به اسم conquest point و Bg به شما به مقدار زیادی honor point بعلاوه مقدار خیلی کمی conquest point میده. که برای خرید آیتمهای بهتر میتونین استفاده کنین. فیلدهای دیگه هم مربوط به bg هستن منتها با گروهی که خودتون ساختین. که خب مسلما افراد proتر و مبارزه های سنگینتری در پی دارن.
در رابطه با سوال آخر هم بعضی از آیتمها رو میشه خرید و فروش کرد. از طریق auction house که در شهرهای اصلی هستن، برای شما که هورد هستی: Orgimmar, silvermoon,undercity,thunder و Ashran. برای پیدا کردن محل دقیق auction house با گاردها و نگهبانای این شهرها صحبت کنید و سراغ auction house رو بگیرید تا روی مپتون یه علامت پرچم قرار بدن.

اووف، چقدر تایپ کردم... فقط چون horde بودیا :D

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
سلام دوستان اونطور که من تو عکس ها دیدم (من از mop به بعد بازی نکردم) یه گزینه premade groups اضافه شده دقیقا چیه به چه کار میاد؟؟ یعنی scenario حذف شد
بعد هم مگه قبلا وقتی خودت گروه تشکیل می دادی و بعد می رفتی تو rdf تو را با party ات به dungeon نمی برد!؟
کسی می تونه خیلی مختصر از تغییرات سیستم دانجن تو این پچ بگه
خواهش می کنم کلا میارزه این پچ؟؟؟

آخرین ویرایش:

RezaRazeR

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,432
نام
Reza
سلام دوستان اونطور که من تو عکس ها دیدم (من از mop به بعد بازی نکردم) یه گزینه premade groups اضافه شده دقیقا چیه به چه کار میاد؟؟ یعنی scenario حذف شد
بعد هم مگه قبلا وقتی خودت گروه تشکیل می دادی و بعد می رفتی تو rdf تو را با party ات به dungeon نمی برد!؟
کسی می تونه خیلی مختصر از تغییرات سیستم دانجن تو این پچ بگه
خواهش می کنم کلا میارزه این پچ؟؟؟
سیستم های دانجن قبلی هنوز هم موجوده،premade group یک سیستم که شما توش میتونی گروه تشکیل بدی و ملت رو inv کنی،و دیگه اسپم نکنی تو چت جنرال بازی،اینجا مثلا واسه فلان raid گروه تشکیل میدی و ملت درخواست میدن و دعوت میکنی،یا برای world boss ها و event های pvp و هر چیز دیگه گروه تشکیل میدی،همچنین میتونی دنبال گروه بگردی،مثلا شما میخوای از فلان باس ادامه ی raid رو با pug بری یا به دنبال partner برای pvp هستی،از همین premade استفاده میکنی،

من خودم شخصا همین اکسپنشن ترک wow کردم(دلایل تکنیکی :D)،ولی 100 % می ارزه و حتما بگیر،اکسپنشن خوبیه.

Grand master

کاربر سایت
Dec 1, 2013
517
نام
الیاس
سلام
خسته نباشید
assassination :

تلنت واسه PvE میخوای یا PvP ?

mansour2023

کاربر سایت
Feb 9, 2015
1,251
سلام
خسته نباشید
assassination :

تلنت واسه PvE میخوای یا PvP ?

برای PvP داداش
یه چیز دیگه اینکه ، این glyphs , enchants , gear , gems چیه؟
glyph رو چک کردم دیدم 6 تا جای خالی داره و بغل ش هم چند تا لول (آیتمه چیه :D ) هست که بعضی هاش غیر فعاله، اگه جای گذاری کنم چی میشه؟ چه جوری بقیه ش فعال میشه؟
یه چیز دیگه اینکه من رفتم تو منطقه Ashran در واقع یکی از ماموریتها بود اونجا هم کردمش new home، اونجا همه لول ها 100 ـه من تنها 92 ، زود اومدم؟ اشتباه اومدم؟ برگردم؟، یا باید اینقدر ماموریت برم تا لولم 100 شه همونجا؟چه جوری خودمو قویتر کنم؟
راستی death knight اگه بخوام بسازم باید دوباره از لول یک شروع کنم دیگه؟ بوست به لول 90 قبول میکنه؟ :D
اصلا خوبه این؟

چقده پرسیدم ، شرمنده :D

Grand master

کاربر سایت
Dec 1, 2013
517
نام
الیاس
باید عرض کنم خدمت شما که اینspace چه تو پوپ چه pve تو این پتچ خیلی ضعیفه بهتره که combat یا sup پلی کنید
واسه شما که تازی کار هستید کمبت بهتره ساپ یه خورده سخت هست

اینا قدرت هیرو تو بیشتر می‌کنه یا بیاد واسه گرفتن اونا شغل داشته باشی‌ یا ازgarrison در بیاری و یا از ah با گلد بخری
گلیپ رو هم یا باید اینسکریپتشن داشته باشید یا بخرید گلیپ از واجباته تو این بازی

ارشان واسه لول ۱۰۰ هاست هنوز شما باید لول آاپ کنید

نه dk از لول ۶۵ یا ۵۵ ( یادم نیست ) میده از لول ۱ نیمید واسه دک حیف بوست تو لول ۹۰ بزنی‌ .مگر مثل من تنبل باشید:">
تو اینجا گلیپی اصلی‌ رو نشون میده و همچنین چیدمان تلنت رو ولی‌ ۱۰۰% درست نیست
http://www.worldofwargraphs.com/stats-talents-4-0-0-0-0-0-0-0.html
http://www.worldofwargraphs.com/stats-bestplayers-4-0-0-0-0-0-0-0.html

mansour2023

کاربر سایت
Feb 9, 2015
1,251
پس با این اوضاع برم از ارشان و لول 100 برگردم درسته؟
از کجا باید شغل ـم رو انتخاب کنم؟ اینسکریپتشن و ازgarrison چیه؟
تلنتو تغییر بدم به combat و اونایی هم که گرفتمو unlearn کنم درسته؟

Grand master

کاربر سایت
Dec 1, 2013
517
نام
الیاس
) بله برید لول آاپ
۲) شغل رو نگه دارید لول ۱۰۰ چون دیگه لول ۹۲ شدید ( بحث گرریسن خیلی طولانی هست به صفحات قبل تاپیک مراجعه کنید)
۳)تلنت بله کمبت کنید واسه لول آاپ هم بهتر هست
تلنت گرفتن لول آاپ با تلنت گرفتن لول ۱۰۰ واسه پوپ فرق داره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر