World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

trall

کاربر سایت
Feb 17, 2008
65
معلومه با raid خوبی رفتی که هیچکس چیزی نمی خواسته don lethon سعی کن همیشه با همچین کسایی بری
من خودم دیشب tk full clear بودم فقط سر کل و وش هنوز نمی برنم یه همین دلیل هنور هایجال نمی تونم برم

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

خب من چند تا سوال دارم :

اول اینکه مثلا اومدیم توی یه Quest، یه بابایی به نام Knuckleort رو در بین Sanctum of the moon و Windrunner Village بزنیم. والا این Viodwalker ما یکم خل شد، رفت رو Aggressive رفت چسبید به این بابا با لول 21. ما هم 18 . هم تیمی های ما هم داشتن گردو بازی می کردن. تا رسیدن به ما، یه 50 درصد جون این بابا رو زده بودیم.

حالا سوال اینه : اینDrop هایی که میشه بر چه اساسی هستش. مثلا من وقتی Luzran رو کشتم. یه Ring داد به اسم Ring of the Moon . یعد هم تیمی ها داشتن گریه می کردن که اینو بده به ما.

سوالم اینه که این Drop ، چرا مثلا به من رسیده ؟ ایا دلیل خاصی داشته.

سوال دوم :

در مورد این add on هاس. Don Lethon عزیز یه توضیحی بده که اولا این Add onـی که گذاشتی رو ی بازیت دقیقا چیه ؟

و اینکه بگو چه جوری Spellهات اینقدرخوب رفته یه طرف.

لطفا راهنمایی کن. چون این جور حالت صفحه خیلی خوبه. اینی که تو داری. البته منم الان از صفحه بازیم راضی هستم. ولی بعضی وقتا یکم روی دکمه ها اشتباه می کنم. ممنون می شم اینو بگی. لطفا کامل توضیح بده. مرسی ازت.

++++++++++++++++++++++++

الان هم یه بابای داشت دنبال ادم میگشت. دیدم Guildـش 31 نفر داره. گفتم بزار فعلا بهش بچسبم، اگه دیدم حال نداد leave می کنم و خلاص می شم. فعلا برای بعضی Q ها لازمه این گیلد و 3 تا هم رفیق توش دارم فعلا که هر وقت بگم می یان کمک.

امشب یه بابایی رو توی Duel بد جور زدم. اوایل خوب می باختم. ولی کم کم دارم یاد می گیرم. یه Hunter 17. اول یه Fear Spell میزدم روی کله این pet بنده خدا یه یه ربعی داشت باسه خودش چرخ می زد. Viodwalkerـم هم حسابی از خجالت این بابا در اومد. در کل 8-1 بردمش. قرار بود 10g بهم بده اگه ببرمش. ولی ناکس خالی بست. گفت اگه 10 بار مسابقه بدی میدم بهت. منم یه نیش خند بهش زدم گفتم losser و خدافظی کردم باهاش. باور کنین 10 قدم اومدم این ور 10g رو کرد 15g. منم گفتم بای... اخه فکر نمی کنم کسی توی لول 17، این قدر G داشته باشه. طرف داشت خالی می بست. در کل حسابی از خجالتش در اومدم.

ببخشید خاطرات ما یکم سطح پایینه..

یا علی ...

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
آخ آخ ... کوشا آی گفتیا ... این gold واسه Repair دادن خیلی ستمه ... به خصوص اگه چیزی گیرت نیاد و گلد هم بدی ... خوب من همه boss ها رو مطالعه کردم ار bosskiller و جا های دیگه ... 14 gb هم فعلا دمو دارم ولی واقعا تا از نزدیک نباشی هیچی نمیشه گفت ... سر پرنس دو بار اول همون اول مردم ... وقتی enfeeble رو روت میزنه ... خوب قاطی می کردم یه لحظه بار اول که همون جور وایستادم یه شتل زد پرت شدم هوا همون 8-9 % که زده بودن مردم ... خیلی ضایع بود سریع گفتم اوه lag :-"
دیشب واقعا رو شانس بودم ... فقط هیف که Hand رو بازم واسه Warlock و Mage و hunter ( اگه اشتباه نکنم :-؟ ) و داد ... ولی واقعا خوب شانس آوردم ها ... اولین بار بود که prience و می زدم :cheesygri

مرسی tk بازین پس همه ^^ ایول بابا کارتون درسته ... من که فعلا اول راهم ^^ alar و دیدم (البته از نزدیک نه ... تو دمو زیارتش کردم :-" ) بابا خیلی طولانیه ! بعد فکر کنم 5-6 تا تانک می خواد درسته ؟ باس هایی که زدنشون طولانی میشه خوب مسلما احتمال سوتی دادن می ره بالا ... مثل kael thas از خدا بی خبر ...

سیستم loot هم اگه grp باشی خوب random ... چیز خاصی نداره ...
واسه add-on ها من از اینا استفاده می کنم ... می تونی تو همون سایت
http://wow.curse.com/downloads/addons/
سرچ کنی ... بهترین سایت واسه addon هاست ...

AtlasLoot Enhanced v4.03.00 همه آیتم ها رو نشون میده ... واسه همه instance ها و boss ها و event ها و PvP ها و ...
Bartender3.1.3-r59028واسه همون چیدن spell ها و Bar هام ...
Cartographer-r59076.8 واسه map که خوبه ... می تونی حتی ببینی هم Guild ای هات کجاب Map ان ... و مختصات هم میده که از همه مهمتره ...
DamageMeters_5.8.2 که تو Raid یا group نشون میده dps افراد رو ... یا healing healer ها و خیلی چیزای دیگه ...
DeadlyBossMod که خیلی مهمه ... تو aid که باشی واسه Boss ها می گه مثلا این Boss تا 20 ثانیه دیگه فلان کار رو میکنه ...
GroupCalendar_4.0b3 که یه جور تقویمه و قرار ها رو میشه توش ثبت کرد ...
Mail10 واسه Mail هست که کار و یه مقدار آسون می کنه ...
Omen که یه threate metter هست ... threate هر کی اول باشه اون agro میشه ...
TitanPanel312.20300-Rev240a بالا و پایین تصویر یه سری اطلاعات و خلاصه می نویسه ...
X-Perl 2.3.9b هم که قبلا گفتم و تو raid هم که باشه هم تیمی ها رو راحت می تونی ببینی ... و کلی تنظیمات مختلف داره ...
از druid fubar هم استفاده می کردم که نسخه جدیدش نیمده و تو این version ایراد می گیره ازشو نمیتونم استفاده کنم ...
که البته واسه Search دیگه به اون version هاشون احتیاجی نیست ...

Kousha_theHunteR

کاربر سایت
Jan 23, 2008
25
نام
koosha
خوب A'lar واقعا" boss حساب می شه تو TK :cool: حتما" یه raid قوی می خواد :-"
VR بنده خدا استثناس ... خیلی از گیلد ها A'lar رو کاری ندارن می ذارن واسه خودش پرواز کنه
یه راست می رن VR رو می زنن ... خوب یه boss راحت که T5 می ده دیگه چی از این بهتر :p
مسلما" زور گیلد ما در این سطح به بقیه boss های ssc & TK نمی رسه واقعا" raid قوی
می خواد :cheesygri:cheesygri:cheesygri

vampire may cry

کاربر سایت
May 14, 2007
347
1rq06x.png
یه چیز جالب...
امروز با trialتو سرور warsongبا یک night elf,hunter,lvl 5داشتم می رفتم به سمت dolanaarبهو یکی بهم pmداد که من رو نزدیک راهی که به سمت جنوی میره(یه سمت dolanaar.)ببین..خلاصه ما هم رفتیم اونجا دیدیم یه night elf,druid,female,lvl2هست.بعد ازش پرسیدم چی می خوای بعد یهو دیدم گیر داده که بیا boyfriendه من شو...نمی دونم زنیکه از من چی دیده بود..من اصلا نمی شناختمش...یعنی اصلا ندیده بودمش...خلاصه بعد از یه مدت چسب بازی آر اعصابم خورد شد گفتم باشه بابا هرچی تو بگی ولی اکانت من trialه 10روز دیگه باید برم ولی باز گیر داده بود....فقط می تونم بگم خدا شفا بده...انهمه پول داده بود که بیاد تو بازی پسر بازی کنه....lolالان نمی دونم چرا نمی تونم آپلود کنم....هروقت شد ssها رو هم آپلود می کنم.
====================
mty1q0.png

======
اونیکی ssرو هم بعدا می زارم.

آخرین ویرایش:

lost_planet

کاربر سایت
Sep 7, 2006
43
سلام
داشتم تو ORG چرخ ميزدم كه يه Mount ديدم كه چشمم گرفت:love: (نگاه كن مونته منو :)))
ميخاستم ببينم جريان اين مونته چجورياس ؟ اخه تو لانچر هم عكسشو گذاشته!

trall

کاربر سایت
Feb 17, 2008
65
a'lar تانک 4 تا میخواد vr هم بستگی داره که کسی سوتی نده
این مانت هم جایزه بعضی گیم کارت های مخصوص بلیزارد که هر چند وقت بکبار یکی از توش در می یاد

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
ای Vampire شیطون ... تو هم اعصابت خورد شد ؟! :cheesygri تو دنیای مجازی هم بیخیال نمیشین ؟:laughing:

آره این Mount و خیلی چیز های دیگه واسه اونه ... کسی Mount Rocket دیده تا حالا ؟ من که ندیدم ... اگه میشه یه ss بزارین اگه دیدین ...
ایول خسرو 58 مبارک :blushing:

بالاخره تو 2 تا herioc بدون مشکل تانک شدم :love:
Ramparts و Underbog
الان 56 تا Badge دارم ... نمی دونم از 75 تایی ها خرج کنم یا این که وایستم 2.4 بیاد ... آخه کلی آیتم Badge جدید اضافه میشه که 140 تا می خواد ! در حد t6 هستن ... خودم فکر میکنم فعلا پس انداز کنم بهتره ...

DAVOOD THE GREAT

کاربر سایت
Jan 22, 2008
201
ای Vampire شیطون ... تو هم اعصابت خورد شد ؟! :cheesygri تو دنیای مجازی هم بیخیال نمیشین ؟:laughing:

آره این Mount و خیلی چیز های دیگه واسه اونه ... کسی Mount Rocket دیده تا حالا ؟ من که ندیدم ... اگه میشه یه ss بزارین اگه دیدین ...
ایول خسرو 58 مبارک :blushing:

بالاخره تو 2 تا herioc بدون مشکل تانک شدم :love:
Ramparts و Underbog
الان 56 تا Badge دارم ... نمی دونم از 75 تایی ها خرج کنم یا این که وایستم 2.4 بیاد ... آخه کلی آیتم Badge جدید اضافه میشه که 140 تا می خواد ! در حد t6 هستن ... خودم فکر میکنم فعلا پس انداز کنم بهتره ...

بعد از چندی دوری
اگر منظورت این هستش برو این عکس رو ببین
http://www.wowhead.com/?item=35226
اینم یک ققنوسی هستش که از کلفزارد دراپ میشه
http://www.wowhead.com/?item=32458
اینم یک مانتی هستش که به درد میج ها و وارلاک ها . هری پاتریستها می خوره البته در استفاده از این مانت برای هیچ کلاسی محدودیتی نداره
http://www.wowhead.com/?item=33182

آخرین ویرایش:

lost_planet

کاربر سایت
Sep 7, 2006
43
سلام

61 ^^
پسر خيلي سخت شده آپ كردن :((
======
رفته بوديم ramp داشتيم اينو ميزديم كه همگي سره 3% مييت شديم.(اين پلا رو كه ميبينيد healere ين هم مرد):

عكس دوم هم يه mount fly كه تاحالا نديده بودمش(فك كنم همونه كه امين ميگي ولي اين 60% )

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
ایول خسرو ... مهم اینه که الان دیگه +60 ای ... اصلا عجله نکن که سری 70 شی ... از بازی لذت ببر ...
( همیشه میگن تو حال زندگی کنین ... در لحظه زندگی کن ... (من دیگه نمی دونم ربطی داشت یا نداشت یه سایه روشن از یه جا دیگه اومد تو ذهنم نوشتم خوب :-" ) )
می بینی چه سوزشی داره ؟ :cheesygri حالا 1 % یه کم بیشتر می سوزونه :p

نه rocket این نیست همون طور که lich گفت این واسه engineering ...

در یه حرکت کمدی Enchant و Reset کردم و 2 باره Herbalism رفتم :-" واقعا اشتباه محض کردم که herb و اون موقع reset کردم ... :| enchant واقعا خرج داره ... gold ام به 500 رسید :|
واقعا دارم به این نتیجه میرسم که دیکه هیچ هیروی melee بر ندارم با این lag ... دارم item Healer ای جم می کنم ... چند وقت دیگه rest می کنم و resto میشم ... فعلا 600 تا میشه +healing م که با این + healing فکر نکنم حتی Dungeon Normal هم بشه رفت :-" هر وقت به 1500 برسه سریعا rest می کنم ... Bye Feral

vampire may cry

کاربر سایت
May 14, 2007
347
ای Vampire شیطون ... تو هم اعصابت خورد شد ؟! :cheesygri تو دنیای مجازی هم بیخیال نمیشین ؟:laughing:[quote/]
نه بابا خداییش قصدم این نبود...:laughing:(به حرفی که زدم تو عکس اول نگاه کن.)
می خواستم بپرسم کسی می دونه در شرایط حاضر کدوم سرور(eu)برای کاربران ایرانی کمترین latencyرو داره؟

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
maghridon بیا اونجا منم هستم

راستی بچه ها امروز رفتیم sfk یا همون shadow fang keep خیلی حال داد بعضی حاش واسه lvl 20 هست اینا به من رسید البته اینایی که می گم مهم هاش هست http://thottbot.com/i3748 که اینو نینجا کردم بعد که پرسیدن گفتم من greed کردم نمی دونم چه طوری need شد:cheesygri

http://thottbot.com/i6320

این drop شد خیلی حال کردم http://thottbot.com/i6633

اینم بعد نبود http://thottbot.com/i6340
اینایی که نوشتم مال 20 هست ولی من هنوز 19 هستم حالا فردا SS می گیرم نشونتون می دم

اینم SS از من
2q8yolj.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر