World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
GZ Don:biggrin1::biggrin1::biggrin1:

با set gladiator هم بد جور موافقم ! خیلی بهتر از اینه که کلی dungoen بری و با بدبختی از heroic آیتم جم کنی البته الآن honored هم می تونه بره heroic این هم معضله هم خوبه :cheesygri ( نمی شد gladiato رو 1 ماه زودتر می گذاشتن تو honor reward !!! ) اینو بگیری چند تا آیتم rare-epic هم بزنی تنگش ... ایشالا بقیه رو از raid جم می کنی ....:cheesygri

حتما" از wowwiki اصلی ببینید تو پچ جدیده کلی اتفاق می افته ... کلی آیتم واقعا" خفن به reward های Badge of Justice اضافه شده ... واقعا" خفن در حد item BT !!!!!
و البته در مورد prince Keal'thas عزیز ماجراهای جالبی در پیشه !

صبح 4 شنبه ها هم همه realm ها off می شن که بلیز اگه تغیراتی داره انجام بده ( پچ جدید. رفع bug. تغییر در skill ها و کلا" هر نغییری تو بازی )

این پست آخرم رو که دادم فک کنم 1/30 ساعت طول کشید :-" هی یه خط می نوشتم بعد می رتم تو بازی ... دوباره یه خط ... دوباره تو بازی :cheesygri واسه همین پست تو ندیدم کوشا

آره Dungeon به خصوص Normal اش یه کم سر کاریه ! حالا بری اون آیتمی هم که می خوای اصلا Drop شه یا نه تازه اگه شد فقط تو بخوایش و به تو برسه ! اونم چه عطیقه هایی ! باز اگه Raid یا Heroic بود یه چیزی دست کم امیدواری که لااقل یه badge می بری از هر boss ...

رفتم تو یه گیلد نو ساز فعلا :p این جوری فکر کنم بهتر باشه ... آخه با یکی از بچه های Guild Atic Atac رفیق شدم و پرسیدم چه جوری بیام تو گیلدتون گفت تو سایت در خواست بده ... دادم قبول نکردن ولی یه جوری بود که می شد یه کاریش کرد ... ولی بهتر که نشد ... اونا الان Kael و Lady که زدن و دارن واسه Hyjal و BT آماده میشن ... منی که می خوام تانک شم ( هیچ جوره هم کوتاه نمیام :p ) و تا حالا Kara هم نرفتم چه جوری با هاشون برم the eye و ssc ؟!

فردا احتمالا برن Kara اگه بشه خودم و بچپونم تو raid خوب میشه :biggrin1::-" کلی رفتم باس ها رو بررسی کردم که یه وقت سوتی موتی چیزی ندم :-" هر چی گشتم نتونستم یه دموی خوب از kara گیر بیارم واسه دانلود free : (

Mace gladiator رو گرفتم راستی :p تنها آیتم epic ام :p ( به جز Mount 100 % :laughing: )

آره عجب آیتمایین :| یه چند تاشون اینان ... این 4 تا 150 تا badge می خوان (مدل 3D شون هم هست می تونین ببینین )
http://www.wowdb.com/item.aspx?id=34892
http://www.wowdb.com/item.aspx?id=34898 باید به فکر این باشم :-؟
http://www.wowdb.com/item.aspx?id=34891
http://www.wowdb.com/item.aspx?id=34896
http://www.wowdb.com/item.aspx?id=34895

این عکس یکی از boss های Sunwell که به صورت تست تو test reslm زدنش
http://i29.tinypic.com/nnobcx.jpg
از قماش pit lord ها حساب میشه به گمانم :cheesygri
این 4 شنبه ها چرا هی off میشن این realm ها ؟! آخه مگه هر هفته پچ جدید میاد ؟!

Lich king تو پستی دادی ؟ من هیچی تو پستت نمی بینم ! شاید عکسه که واسه من load نمیشه !

Kousha_theHunteR

کاربر سایت
Jan 23, 2008
25
نام
koosha
4 شنبه ها فقط به خاطر پچ نیست مثلا" اگه bug پیدا بشه اصلاحش می کنن یا اگه server ای مشکل داره حلش می کنن یا ...
ولی برای تانک کردن تو kara باید خیلی آیتم خوب داشته باشی:cool: شاید تا maiden بتونی ولی boss های بعدی واقعا" سگ ! تشریف دارن :cheesygri اگه میذارن آیتم تانک بگیری dps برو آیتم جم کن:cheesygri به هر حال wow رو برای healer - Tank ساختن همه گیلدها باید رو سرشون بذارن :biggrin1::biggrin1:

heroic هم mech & sp رو امتحان کن sp که خیلی جالبه کلی راه پیچوندن داره :cheesygri mech هم آسونه ( غیر از boss 3 اگه نشد بزنین ولش کن زن پر دردسریه تو heroic :cheesygri ) حیف قبلن اونجا 5 badge می داد حالا قراره بشه 3 تا ....:confused::((:((

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
بنظر من druid فقط یه چیز متنوع هست مثلا bear form که تانک حساب میشه ولی تانک warrior قوی تاره یا healerکه paladin خیلی بهتر میتونه انجام بده یا cat form که rouge بهتر انجام میده یا monk form که کهspel می زنه در نتیجه druid یه classi هست که همه class ها رو تو خودش جا داده بس توقع نداسته باشی که شما رو به جای tank-healer ببرن امید وارم ناراهد نشه باشی:biggrin1:

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
^^ چرا ناراحت شم ؟! اگه بخوام برم فعلا واسه dps می رم ... فعلا باید رو defence و agility م کار کنم ...
فعلا که 3-4 روزه 70 شدم بابا تازه اول راهم :p

فعلا مشکل اساسی نبود یه enchanter آشناست ... زده به سرم هر وقت یه کم از لحاظ Gold به خود کفایی رسیدم herb و reset کنم و enchant برم ... پدرم در اومد تا تونستم باکلی خرج +35 Agility رو Mace ام بزنم :|

Dark Light

کاربر سایت
Oct 10, 2005
177
نام
�* THE LAST WITH PAGAN BLOOD �*
بنظر من druid فقط یه چیز متنوع هست مثلا bear form که تانک حساب میشه ولی تانک warrior قوی تاره یا healerکه paladin خیلی بهتر میتونه انجام بده یا cat form که rouge بهتر انجام میده یا monk form که کهspel می زنه در نتیجه druid یه classi هست که همه class ها رو تو خودش جا داده بس توقع نداسته باشی که شما رو به جای tank-healer ببرن امید وارم ناراهد نشه باشی:biggrin1:

به نظر من druid برای شروع بهتر از war میتونه تانک شه bear form همون اول ارمور بالایی داره
و night elf .. druid هم dodge خوبی داره

به نظر من اکه بلد باشی با druid بازی کنی rouge هم میزنی چو ن faerie fire و rejovenation داره
اول از همه faerie fire میزنی مه هم نتونه invisible شه هم ارمورش کم شه بعد باش میجنگی موقعی هم که احساس کردی داری میمیری با حالت travel form دور میشی regrowth , rejovenation میکنی باز بر میگردی در کل کشتن hybrid ها مثل paladin . druid .shaman شخته اونم برا melee ها

mohammad_re

کاربر سایت
Mar 10, 2007
122
سلام به همه
ببخشید یک سوال داشتم
1-چجوری می تونم برگردم به مکان اول ام چون من الان ازش خیلی دور شدم و گمش کردم.
2-من روی یک چیز نورانی کلیک کردم و رفتم توی pvp ولی نمی دونم چجوری ازش بیرون بیام.
3- من همش باید تو این بازی کوئست انجام بدم؟
4-با بقیه که تو بازی هستن چجوری بازی کنم؟

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
من دارم اخر بازی رو میگم اگر کسی بتونه خوبwarrior رو بره همه رو میزنه:punish: ولی druid بستگی به talent داره که می تونه healer یا tank یا dps خوبی باشه و نمی تونه همه رو بزنه:hurted1:

آخرین ویرایش:

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
ببخشید یک سوال داشتم
1-چجوری می تونم برگردم به مکان اول ام چون من الان ازش خیلی دور شدم و گمش کردم.
2-من روی یک چیز نورانی کلیک کردم و رفتم توی pvp ولی نمی دونم چجوری ازش بیرون بیام.
3- من همش باید تو این بازی کوئست انجام بدم؟
4-با بقیه که تو بازی هستن چجوری بازی کنم؟
1_teleport kon
2_رو همون کیلک کن دوروست می شه
3_برای lvl up کردن item گرفتن اره
4_invite شون کن اگر قبول کردن با هم می تونید برید mob بزنید که البته xp نصف نصف است برای ins ها هم باید با gruop بشید

آخرین ویرایش:

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
ُسلام

دو نفر از اعضای این سایت هم به WoW باز ها اضافه شدن.

یه Cd- KEy و Game Card دو ماهه رو ردیف کردیم و ما رو هم الان WoW بازیم.

من و ZXC0012004.

فکر کنم الانه که معتاد شیم بره پی کارش. احمد که الان معتاد شده رفته. منم از امروز معتاد میشم :cheesygri

فعلا ...

Dark Light

کاربر سایت
Oct 10, 2005
177
نام
من دارم اخر بازی رو میگم اگر کسی بتونه خوبwarrior رو بره همه رو میزنه:punish: ولی druid بستگی به talent داره که می تونه healer یا tank یا dps خوبی باشه و نمی تونه همه رو بزنه:hurted1:

اصلا این طور نیست warrior همه رو بزنه اونم با tanking gear تمام کلاسها بالانسن warrior شانس کمی جلوی caster ها داره خیلی کم

Dark Light

کاربر سایت
Oct 10, 2005
177
نام
ُسلام

دو نفر از اعضای این سایت هم به WoW باز ها اضافه شدن.

یه Cd- KEy و Game Card دو ماهه رو ردیف کردیم و ما رو هم الان WoW بازیم.

من و ZXC0012004.

فکر کنم الانه که معتاد شیم بره پی کارش. احمد که الان معتاد شده رفته. منم از امروز معتاد میشم :cheesygri

فعلا ...

خوش اومدی

roham سرور us هست
برو auchidon ما هم میاایم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر