World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
اطلاع داری که wow از dx11 استفاده می کنه برای رندر؟ البته اگر PC مورد نیازش رو داشته باشی.
mop همین الانش داره یه بازی مثل gw2 رو که پارسال ساخته شده از لحاظ گرافیک فنی و هنری می خوره.
بله از dx 11 استفاده میکنه و نسبت به اکسپنش های قبلی پیشرفت گرافیکی خوبی داشته ولی موتور پایه که همون موتور سال 2003 هستش.اگر هم سنگینه به خاطر بزرگ بودن محیط هستش ولی از نظر فنی و هنری جلوی خیلی از عناوین روز حرف خاصی برای گفتن نداره.در ضمن کاهش پلایرهای بازی به هفت و نیم میلیون از دوازده میلیون هم خود گواه بر از دست دادن جذابیت این بازیست.هر چند هنوز هم به شخصه احترام فوق العاده ای برای این عنوان و بلیزارد قایل هستم.

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127
بله از dx 11 استفاده میکنه و نسبت به اکسپنش های قبلی پیشرفت گرافیکی خوبی داشته ولی موتور پایه که همون موتور سال 2003 هستش.اگر هم سنگینه به خاطر بزرگ بودن محیط هستش ولی از نظر فنی و هنری جلوی خیلی از عناوین روز حرف خاصی برای گفتن نداره.در ضمن کاهش پلایرهای بازی به هفت و نیم میلیون از دوازده میلیون هم خود گواه بر از دست دادن جذابیت این بازیست.هر چند هنوز هم به شخصه احترام فوق العاده ای برای این عنوان و بلیزارد قایل هستم.

شما میتونید درک کنید این پلیرهایی که از دست داده فقط بخاطر سن بازی هست؟ ۹ سال از این بازی میگذره اخه کدوم احمقی میتونه انتظار داشته باشه همه پلیرهاش مونده باشه و یه چیزیم زیاد شده باشه
اره به قول بعضیا گرافیک نصف بازیه lol

Sparda

کاربر سایت
Nov 12, 2006
323
نام
Reza
WOW از روز اول داشته پلیر جذب میکرده و البته از دست میداده. یه زمانی نسبت جذب پلیر به از دست دادنش بیشتر بوده،‌حالا این نسبت برعکس شده. ربطی هم به کهنه بودن بازی نداره. بقیه MMOهای مثلا مدرن هم مجموعا رو هم 2 میلیون پلیر ندارن. پلیرهای امروز MMOباز نیستن، هرکاری هم بلیزار بکنه سمت اینطور بازیها نمیان. خودتم جزوشون محسوب میشی. اون امضاتم بردار بلیزارد فهمید کاراکتر مردمه fakeئه تو نمیخوای برداری؟

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
بله از dx 11 استفاده میکنه و نسبت به اکسپنش های قبلی پیشرفت گرافیکی خوبی داشته ولی موتور پایه که همون موتور سال 2003 هستش.
خوبه که اصلا نمی دونی موتور بازی هر 2 سال به صورت کامل Revise می شه و الان میشه گفت موتوری که وجود داره چیزی نیست که 2004 لانچ شده بود.
بقیه حرفات هم مغلطه محض هست. ارزش بحث نداره چون جواب سوال من رو ندادی.

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
WOW از روز اول داشته پلیر جذب میکرده و البته از دست میداده. یه زمانی نسبت جذب پلیر به از دست دادنش بیشتر بوده،‌حالا این نسبت برعکس شده. ربطی هم به کهنه بودن بازی نداره. بقیه MMOهای مثلا مدرن هم مجموعا رو هم 2 میلیون پلیر ندارن. پلیرهای امروز MMOباز نیستن، هرکاری هم بلیزار بکنه سمت اینطور بازیها نمیان. خودتم جزوشون محسوب میشی. اون امضاتم بردار بلیزارد فهمید کاراکتر مردمه fakeئه تو نمیخوای برداری؟

اون بازیا رو هم 2 میلیون پلیر ندارن چون خلاقیت و داستان خوبی مث wow ندارن وگرنه پلیرای اونام زیاد میشد! اصلنم قبول ندارم که پلیرای امروز MMOباز نیستن!!
از هر لحاظ حساب کنیم گرافیکش خوب نیست!! درسته که گرافیک mop خیلی بهتر از قبل شد ولی بازم خیلی جا داره!
گرافیکش واقعا از بازیای روز عقبه!!(البته شاید بگین واسه MMO همین قدر کافیه!!!)
یه جوری حرف میزنین که آدم فک میکنه این 2 3 سال هیچ بازی‌ای نکردین!!!

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
یه کم نیاز های گیمر های امروزی رو برای من تفسیر کن، خوشحال می شم بدونم نیاز های گیمر هایی که audience ـه wow بودن چه جوری الان برطرف نشده؟
گفتی نیاز گیمرهای امروزی! باشه برات توضیح میدم.l-)
یه روزی روزگاری حدود سال 2003 وقتی پلایری wow بازی میکرد از همه لحاظ ارضا میشد چون خیلی از امکانات رو میتونست یکجا در یه بازی تجربه کنه از طرف دیگه اون زمان یا اکثر بازی ها بخش آنلاین نداشتن یا اگر داشتن حرف زیادی برای گفتن نداشت پس اگر کسی میخواست یه بازی آنلاین درست و درمون بازی کنه خب مسلما بهترین انتخابش همین wow بود.و یه نکته دیگه این که هنوز بازی های با کیفیت و F2P مثل lol و dota 2 هم پا به عرصه نذاشته بودن در نتیجه کسانی که عشق اینو داشتن که با هوش انسانی دست و پنجه نرم کنن حالا چه به صورت همکاری و چه به صورت رقابتی دستشون برای انتخاب خیلی باز نبود.ولی الان دیگه اوضاع کاملا عوض شده که البته همین کار بلیز رو به شدت دشوار کرده....
خودتم جزوشون محسوب میشی. اون امضاتم بردار بلیزارد فهمید کاراکتر مردمه fakeئه تو نمیخوای برداری؟
این کاراکتر خودمه چون مدتی آنلاین نشدم دیگه آرموریش رو نشون نمیده!;)

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
یه روزی روزگاری حدود سال 2003 وقتی پلایری wow بازی میکرد از همه لحاظ ارضا میشد چون خیلی از امکانات رو میتونست یکجا در یه بازی تجربه کنه از طرف دیگه اون زمان یا اکثر بازی ها بخش آنلاین نداشتن یا اگر داشتن حرف زیادی برای گفتن نداشت پس اگر کسی میخواست یه بازی آنلاین درست و درمون بازی کنه خب مسلما بهترین انتخابش همین wow بود.و یه نکته دیگه این که هنوز بازی های با کیفیت و F2P مثل lol و dota 2 هم پا به عرصه نذاشته بودن در نتیجه کسانی که عشق اینو داشتن که با هوش انسانی دست و پنجه نرم کنن حالا چه به صورت همکاری و چه به صورت رقابتی دستشون برای انتخاب خیلی باز نبود.ولی الان دیگه اوضاع کاملا عوض شده که البته همین کار بلیز رو به شدت دشوار کرده....
1- لانچ بازی 2004-2005 بوده، 2003 چیه هی میگی برای همگان نامعلوم ـه
2- wow از لحاظ Feature تقریبا هیچ رقیبی نداره، نمی گم حتی نزدیک... کلا رقیب نداره، gw2 که شاید نزدیک ترین رقیب wow باشه فرسنگ ها فاصله داره.
3- می گم مغلطه می کنی نگو نه، dota 2 و lol چه ربطی به سبک و سیاق ـه wow و بازی های مشابه دارن؟ دست واسه بازی کردن به صورت pvp قدیما خیلی باز تر بود، مشکل اینه که شما و امثال شما با lol و این چیزا با دنیای بازی های آنلاین آشنا شدید.
4- بیلیزارد توی زمینه کاری خودش کاملا یکه تازه و اصولا هیچ نگرانی نسبت به بقیه بازی ها نداره.

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
نزدیک 22-23 ماه wow بازی نکردم ، تو این مدت سراغ هر بازی ای (آنلاین نبودن) رفتم که از نظر گرافیکی هم تاپ بودن جذبم نکرد و کلا بیخیال همه گیم ها شدم ، و 3 ماه پیش که دوباره برگشتم wow کاملا راضی ام و هیچی دلمو نزده ، این قضیه کاملا سلیقه ایه
اونایی که رقابت کردن (حالا نه لزوما تاپ بودن ، همین که تو زمین باشن) واسشون جذابه ، معمولا زیاد کاری به جلوه های گرافیکی مثل بقیه solo gamer ها ندارن ، همون طور که الان دیگه انصافا warcraft3 از نظر گرافیکی هیچی نداره و با قدیمی ترین سیستم ها هم اجرا میشه ولی هنوز خیلی ها دنبالشن و مسابقات هم برگزار میشه واسش ، به شخصه گرافیک واسم کاملا مهمه ، ولی گیم پلی و هیچ وقت فدای گرافیک نمی کنم که بلیزارد تو این زمینه بی رقیب بوده تا الان
اینجا یه عده ای که حالا تو این زمین رقابت به هر نحوی لطمه می خورن یا تو فکر و خیالشون از بعضی رقبا که واسشون مهمتره عقب می مونن و شاید یه کم احساس سرخوردگی کنن و دیگه از بازی لذت نمی برن ، میرن تو حاشیه و گارد میگیرن

AriDark

کاربر سایت
Jul 5, 2008
260
نام
آرین
البته اگه شما مدل ها و سرزمین جدید اکسپنشن بعدی رو دیده بودید الان قطعا ایرادی به گرافیک بازی نمیگرفتید ...

من هم نظرم اینه wow بی رقیب تو هر زمینه ای البته تو سبک خودش . حالا اگه هنوز یک سری هستن تو این زمینه شک دارن خب میتونید واستید تا ریلیز WoD اونجا دیگه بدون شک نمیتونید جلوی اون شاهکار ایرادی رو بگیرید !

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
می گم مغلطه می کنی نگو نه، dota 2 و lol چه ربطی به سبک و سیاق ـه wow و بازی های مشابه دارن؟ دست واسه بازی کردن به صورت pvp قدیما خیلی باز تر بود، مشکل اینه که شما و امثال شما با lol و این چیزا با دنیای بازی های آنلاین آشنا شدید.
شاید ژانرشون متفاوت باشه ولی قضیه همون هوش انسانیه،طرف میخواد با هوش انسانی طرف باشه حالا میخواد mmo باشه میخواد استراتژیک یا fps به هر حال هوش انسانیه!
در ضمن خود من با wow حتی قبل از وارکرافت آشنا شدم.درسته بعد از وارکرافت اومد ولی من اصلا علاقه به وار نداشتم و به خاطر wow بعدا جذب وار هم شدم!

Sparda

کاربر سایت
Nov 12, 2006
323
نام
Reza

WOW سال 2005 منتشر شد، همون موقع 2 تا از برترین RPGهای تاریخ گیم که از لحاظ گیم‌پلی نقش آفرینی wow و امثال اون هرگز بهشون نمیرسن در دسترس بودن. وقتی wow منتشر شد وضعیت mainstreamیی داشت در برابر بازیهای hardcoreیی مثل Ultima online(پدر همه‌ی بازیهای rpg امروزی) و Everquest. ربط بازیهای moba رو هم به wow نمیفهمم! به این میگن مغلطه!

درضمن من با صاحب این کاراکتر که تو امضات گذاشتی دوران cata بازی میکردم و خب واضحه که اون شخص تو نیستی!

در ضمن خود من با wow حتی قبل از وارکرافت آشنا شدم.درسته بعد از وارکرافت اومد ولی من اصلا علاقه به وار نداشتم و به خاطر wow بعدا جذب وار هم شدم!​

قبل از وارکرفت بازی دیگه‌ای در مورد azeroth اومده؟ قبل از وارکرفت 1 که دیگه پوچی بوده lmao

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127

لطفا کم تریپ old school بردار واسه ما! هر کی یه batlechest‌واسه ما فری بازی کرده شده صاحب نظر
برو مصاحبه های با method , paragon‌رو بخون بعد نظر بده

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
PVP 5v5 توی Wow چیه پس ؟ bg های 40 نفره چی ؟! همین الان BF که میاد ادعا میکنه من نقشه هام 64 نفرست و یکی از دلایل برتری خودش به COD میدونه هنوز به WOW نرسیده
الان شما پچ 5.4 SoO بازی کردید ؟ زمانی که گفتند flex می خواد بیاد من شخصم نظرم این بود بازی بیشتر عامه پسند شد اما وقتی اومد قهمیدم بلیزارد چه کمک بزرگی به همه کرد هم حرفه ای ها و هم پلیر های معمولی ( مثل خود من ! )
سیستم باس های SoO شاید ساده باشه یعنی کسانی که قبلا Expansion های قبلی بازی کرده باشند بگند اره مثلا این باس کپی اون باس هست اما همین سیستم ساده هنوز خیلی ها هستد نتوستند کامل روی HC کامل SoO رو بزنند با اینکه بیشتر از 2 ماه هم از اومدن پچ گذشته نمونش همین Dream varamin که پلیرهای شاخی داره و هفته اول Normal را کامل زدند الان 11/14 HC هستند

شاید خیلی ها سرور مجانی بازی کنند فکر کنند اره Wow اینه چرته اما تا وقتی بلیزارد نیایی نمیفهمی واقعا چی میگم

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
لطفا کم تریپ old school بردار واسه ما! هر کی یه batlechest‌واسه ما فری بازی کرده شده صاحب نظر
برو مصاحبه های با method , paragon‌رو بخون بعد نظر بده
من ادعایی ندارم ولی از کی تاحالا با بتل چست هیرو لول 90 میشه؟
خواستی عکس از داخل اکانت هم بذارم.
خب شما هم یه آرموری بده ببینیم چه کاره ای...
در ضمن من تا آخر 5.1 بیشتر فرصت نکردم بازی کنم ولی میخوام قبل از اومدم wod یه حال اساسی به main خودم بدم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر