World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Sina.Tvsl

کاربر سایت
Jan 15, 2013
363
نام
SiNA
آقایون،کسی میدونه چجوری میشه مشکل سرور پانداشان رو حل کرد؟
داغونه واقعا!!!
همه جاش باگ داره،حتی با ریس Pandaren همون اولش سلاحشو لوت نمیکنه!:|
لطفا راهنمایی کنین؟مشکلش حل بشو نیس؟

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
در مورد گیم تیم چیزی نوشتن؟
::D
:D
Hey Saman

Sorry I was not able to chat online with you about this account action

After a careful investigation of your account closure, we have agreed to remove the suspension of your account from the World of Warcraft servers.

This change has already been put into effect, and your account should again be available for play. Please ensure you do not use any internet proxies

We have also removed your recurring subscription details from the account; you will not be billed again on this card unless you enter the details again manually. Once the current subscription is over, if no further payment details are added, your account will become frozen

If you have any additional questions or concerns, please reply to this ticket and we'll get back to you as soon as possible.

I hope this has been helpful, and should you ever need help in future, feel free to make another ticket and I will do my best to be the one that replies :)

Regards,
Korethind
English Game Master Team
Blizzard Europe

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
دیگه بلیزارد loom خیرات نمیکنه ...
یا باید یه لول 90 داشته باشی با اون بخری یا این راهی که من گفتم

الان خودمو کشتم 26 تا دارم اینم که 2 روز دیگه تموم میشه تا دفه ی بعد

من تو کازاک با این هیروم ک اولین هیروی کازاکم بود ( Goetze @ Kazzak - Community - World of Warcraft )
تو لول 50 تا 55 دوتا لووم گیلد رو خریدم...
زودتر از این فک نکنم بتونی...
مگه اینکه لول پایین همش بری کار کنی تا گلد گیرت بیاد...

من آدم کارییم گلدم هر وقت بخام می تونم گیر بیارم چون متریال دارم گذاشتم واسه روز مبادا:d
ولی کلا فک نمی کردم پول در آوردن تو بلیز این همه آسون باشه

از یکی از بچه های ایرانی که سریع لول آپ میکرد پرسیدم heirloom داری؟ گفت نه فقط همیجوری میرم دانجیون
دیروز 20 بود امروز 55ـه
وقتی کمک خاصی نمی کنه نرم دنبالش بهتره نمیاد xp بیشتر بده که!

راستی ilvlـم تو اینکه با چه گروهی تو دانجیون بیوفتی نقش داره؟

.:GHOST:.

کاربر سایت
Jun 6, 2013
245
من تو کازاک با این هیروم ک اولین هیروی کازاکم بود ( Goetze @ Kazzak - Community - World of Warcraft )
تو لول 50 تا 55 دوتا لووم گیلد رو خریدم...
زودتر از این فک نکنم بتونی...
مگه اینکه لول پایین همش بری کار کنی تا گلد گیرت بیاد...

- - -ویرایش - - -

ب هیچ وجه فیلم خوبی از اب در نمیاد!
از همین الان من میگم...
مثه پرنس پارسی...هر فیلمی ک از روی بازی ساخته شده به نظر من ارزش بازی افت کرده...
اصن جالب نبود این خبر...من موافق نیستم این کارو انجام بدن چون ارزش های رمان،بازی WoW از بین میره(این نظر منِ)

من تا حدی با نظرت موافقم چون سابقه اینجور کارها و اینجور ساخت ها همونطور که گفتی خوب نیست ولی من از یه طرف می گم شاید حساسیت های بلیزارد رو ساخت این فیلم بتونه عاملی باشه تا این فیلم چیزه خوبی از کار در بیاد. به هر حال باید امیدوار باشیم و ببنیم چی میشه و منتظر خبر های بعدی هم باشیم.

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
الان خودمو کشتم 26 تا دارم اینم که 2 روز دیگه تموم میشه تا دفه ی بعد

من آدم کارییم گلدم هر وقت بخام می تونم گیر بیارم چون متریال دارم گذاشتم واسه روز مبادا:d

از یکی از بچه های ایرانی که سریع لول آپ میکرد پرسیدم heirloom داری؟ گفت نه فقط همیجوری میرم دانجیون
دیروز 20 بود امروز 55ـه

نه نقشی نداره
ilvl تا قبل از لول 80 نباید واسه ات مهم باشه

Lichkinger

کاربر سایت
Nov 29, 2012
82
http://www.google.com/url?sa=t&rct=...v7tpXyJDz72fvKqldJlxjZw&bvm=bv.47534661,d.ZWU

- - -ویرایش - - -

ممنون از آقوی همساده...........

- - -ویرایش - - -

داداش حرف دل منو زدی......
به پیر....
به پیغمبر .....
به خدااااااااااااااااااااااااا.......................
این فیلم خوب از آب در نمیاد.....
دوستان من اینو کجا باید به آقای جونز و کریس متزن بگم.....
اگه اینطوری بشه همین 8 میلیون پلیرم از بین میرن.....

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
کسانی که چیز پی ان خوب ویژه wow سراغ دارند پ . خ کنند دیگه نمیتونم اینجوری بازی کنم :|
همه مشکلشون حل شد به جز من .. واقعا به خاک سیاه نشوندم، له له شدم :D

دیروز 20 بود امروز 55ـه

ilvl تا lvl 90 به هیچ عنوان مهم نیست و اصلا سراغشم نرو .. بعد که 90 شدی اون موقع به فکر ایتم کردن باشی خود به خود ilvl هم میره بالا
البته اینو بگم اگر بخوای LFR بری باید برای Raid ها حداقل 470 باشی
.............................
اون رفیقتم فکر کنم تانک هست و خودشو داره با LFG خفه می کنه :D
امکانش هست چون XP در LVLپایین زیاد نمیخواد
-------------------------
راستی بی خیال ایتم heirloom بشو وقتی هیرو lvl90 نداری

- - -ویرایش - - -

در مورد گیم تیم چیزی نوشتن؟
::D
Hey Saman

Sorry I was not able to chat online with you about this account action

After a careful investigation of your account closure, we have agreed to remove the suspension of your account from the World of Warcraft servers.

This change has already been put into effect, and your account should again be available for play. Please ensure you do not use any internet proxies

We have also removed your recurring subscription details from the account; you will not be billed again on this card unless you enter the details again manually. Once the current subscription is over, if no further payment details are added, your account will become frozen

If you have any additional questions or concerns, please reply to this ticket and we'll get back to you as soon as possible.

I hope this has been helpful, and should you ever need help in future, feel free to make another ticket and I will do my best to be the one that replies :)

Regards,
Korethind
English Game Master Team
Blizzard Europe
کلی داره میگه ما اکونتت رو unban کردیم و لطف کن دیگه از پرو* ک * سی استفاده نکن :D

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
اون رفیقتم فکر کنم تانک هست و خودشو داره با LFG خفه می کنه :D
امکانش هست چون XP در LVLپایین زیاد نمیخواد
-------------------------
راستی بی خیال ایتم heirloom بشو وقتی هیرو lvl90 نداری

اون که مث خودم warlockـه و راسشو بخای گفتم heirloom نفهمید چیه(فک نکنم خیلی حرفه ایم باشه)
البته منم که وارلاکم تو این دانجیون آخریه تقریبا نقش تانک بازی میکردم با این تفاوت که هیلر به من به زور هیل میداد:d همش با health 50% بازی میکردم هیلرم انگار نه انگار
heirloom بدرد نمی خوره همینجوریم سریم تو سرا:d

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
اون که مث خودم warlockـه و راسشو بخای گفتم heirloom نفهمید چیه(فک نکنم خیلی حرفه ایم باشه)
البته منم که وارلاکم تو این دانجیون آخریه تقریبا نقش تانک بازی میکردم با این تفاوت که هیلر به من به زور هیل میداد:d همش با health 50% بازی میکردم هیلرم انگار نه انگار
heirloom بدرد نمی خوره همینجوریم سریم تو سرا:d
heirloom بسیار تاثیر داره تو همه چی هم lvl up هم بازی هم dps هم pvp توی lvl های پایین تا موقعی که مصرفش تمام بشه و باید کنار گزاشته بشه.

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
کسانی که چیز پی ان خوب ویژه wow سراغ دارند پ . خ کنند دیگه نمیتونم اینجوری بازی کنم :|
همه مشکلشون حل شد به جز من .. واقعا به خاک سیاه نشوندم، له له شدم :D

ilvl تا lvl 90 به هیچ عنوان مهم نیست و اصلا سراغشم نرو .. بعد که 90 شدی اون موقع به فکر ایتم کردن باشی خود به خود ilvl هم میره بالا
البته اینو بگم اگر بخوای LFR بری باید برای Raid ها حداقل 470 باشی
به نظر من تا لول 80 چون که دانجن های لول 80 به بعد باید میانگین آیتم لول هات از یک حدی بالا تر باشه
البته lfr از 460 شروع می شه ها
-----------------------------
هوراااااااااااااااااااااا
از پس فردا می تونم بازی کنم

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
یه سوال . من لولم 83 رفتم uldum بهم کوئست نداد چرا ؟! همه جاشم گشتم ..

Quest های شروع uldum رو باید از board های org یا sw بگیری یا از NPC هایی که کنار portal های اون مناطق بودن...
بدون questهای شروع اونجا خبری از quest نیست..

کسی هست اینجا لول آپ کنه ؟ 80 تا 85 رو میخوام / بجاش گلد میدم توی کازاک . 2 روز بیشتر طول نکشه فقط
چقدر میتونی بدی ؟

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
دیروز 20 بود امروز 55ـه
تو پچ 5.3 بلیز لول آپ رو راحت تر کردش تا اونجایی ک رفیقم گفت یادم میاد 30% ایکس پی رو کم کردن...
و اینکه دوست شما از لول20 ب 55 رسیده ، بگم ک از اون موقعی ک کاراکتر رو ساختی تا لول 80 حداکثر 4 یا 5 روز طول میکشه حداقل 3 روز، واسه من اینطوری بوده...
لووم رو اگه فول ست کنی مثه این کاراکتر من ( Oskol @ Outland - Community - World of Warcraft ) میتونی 60%ایکس پی بیشتر بگیری :| تازه تا لول 85 هم هستش ک این خودش خعلی خوبه زیاد وقتتو نمیگیره...

من تا حدی با نظرت موافقم چون سابقه اینجور کارها و اینجور ساخت ها همونطور که گفتی خوب نیست ولی من از یه طرف می گم شاید حساسیت های بلیزارد رو ساخت این فیلم بتونه عاملی باشه تا این فیلم چیزه خوبی از کار در بیاد. به هر حال باید امیدوار باشیم و ببنیم چی میشه و منتظر خبر های بعدی هم باشیم.

من تا اخر عمرم،
فقط به همین چنتا کلیپی ک درست کرده اکتفا میکنم...9تایی ک تو واکرافت گذاشت،همین چنتایی ک تو واو گذاشته و میخواد بذاره واسم بسته...
بلیزارد درامد زیادی داره ،اگه بخواد همچین چیزی رو بسازه باید خعلی بیشتر از اینا خرج کنه،بعدش باید اینارو ب صورت سریالی در بیاره،یا اصن نسازه!
من فقط دعا میکنم از روی رمان بسازن از اول شروع بکنن...داستان رو خوب جلو ببرن...من دراوردی نشه! :|

- - -ویرایش - - -

یه سوال . من لولم 83 رفتم uldum بهم کوئست نداد چرا ؟! همه جاشم گشتم ..
برو بالای uldum همونجایی ک در ورودی هستش
اونجا ی دونه کاروان واساده منتظر توئه ک با تو وارد uldum بشه...
سوار شتر میشی میری و ادامه ی داستان...

- - -ویرایش - - -

کسی هست اینجا لول آپ کنه ؟ 80 تا 85 رو میخوام / بجاش گلد میدم توی کازاک . 2 روز بیشتر طول نکشه فقط
این اشتباه رو نکن ک اکانت خودتو بدی دست کسی...
ای پی تو عوض میشه ممکنه داستان دار بشه...بهتر هیچ وقت اکانت رو شِیر نکنی...
حالا هر جور خودت مایلی

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
تو پچ 5.3 بلیز لول آپ رو راحت تر کردش تا اونجایی ک رفیقم گفت یادم میاد 30% ایکس پی رو کم کردن...
و اینکه دوست شما از لول20 ب 55 رسیده ، بگم ک از اون موقعی ک کاراکتر رو ساختی تا لول 80 حداکثر 4 یا 5 روز طول میکشه حداقل 3 روز، واسه من اینطوری بوده...
لووم رو اگه فول ست کنی مثه این کاراکتر من ( Oskol @ Outland - Community - World of Warcraft ) میتونی 60%ایکس پی بیشتر بگیری :| تازه تا لول 85 هم هستش ک این خودش خعلی خوبه زیاد وقتتو نمیگیره...

من تا اخر عمرم،
فقط به همین چنتا کلیپی ک درست کرده اکتفا میکنم...9تایی ک تو واکرافت گذاشت،همین چنتایی ک تو واو گذاشته و میخواد بذاره واسم بسته...
بلیزارد درامد زیادی داره ،اگه بخواد همچین چیزی رو بسازه باید خعلی بیشتر از اینا خرج کنه،بعدش باید اینارو ب صورت سریالی در بیاره،یا اصن نسازه!
من فقط دعا میکنم از روی رمان بسازن از اول شروع بکنن...داستان رو خوب جلو ببرن...من دراوردی نشه! :|

خو نگو دیگه حالا که گیر من نمیاد هی میان مزیتاشو میگن)x

شما game of throne دیدین؟کتابش خیلی عالیه ولی فیلمش؟اصلا داستانش با کتاب فرق میکنه
اینم که چن تا عشق و عاشقی میزنن داخلش مثلا میگن واریان عاشق جیناست(اصلا شاید اسم چنتا شخصیتا رو هم عوض کنن)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر