World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
توجه توجه

wow اگر در ثریا باشد مردانی از جنس اقای همساده ( به اواتار مراجعه شود :D ) بدان دست خواهند یافت
تحریم های ایران هم براحتی هر چه تمام تر دور زدم و وارد بازی شدم .. کافیه فقط همون اول از یوزر و پسورد عبور کنید دیگه بقیش مشکلی ندارید
اما چگونه ؟
گر صبر کنی ز قوره حلوا سازی !
دقیقا صبر راه حلش هست ......... زمانی که یوزر و پسورد وارد می کنه تو اتفاق میوفته یکی درجا Disconnect میکنه اما بعضی وقت ها میزنه success و گیر میکنه و هیچی نمیشه ... حالا زمانی که success شد فقط صبر کن بالاخره وارد میشه و هیچ کار دیگه ای نمیخواد بکنی !
.........
بعد از یک دل سیر بازی کردن امضا هم تغییر بدیم :D
من که الان عروسیم ـه، شما چطور ؟ :D

Sina.Tvsl

کاربر سایت
Jan 15, 2013
363
نام
SiNA
توجه توجه

wow اگر در ثریا باشد مردانی از جنس اقای همساده ( به اواتار مراجعه شود :D ) بدان دست خواهند یافت
تحریم های ایران هم براحتی هر چه تمام تر دور زدم و وارد بازی شدم .. کافیه فقط همون اول از یوزر و پسورد عبور کنید دیگه بقیش مشکلی ندارید
اما چگونه ؟
گر صبر کنی ز قوره حلوا سازی !
دقیقا صبر راه حلش هست ......... زمانی که یوزر و پسورد وارد می کنه تو اتفاق میوفته یکی درجا Disconnect میکنه اما بعضی وقت ها میزنه success و گیر میکنه و هیچی نمیشه ... حالا زمانی که success شد فقط صبر کن بالاخره وارد میشه و هیچ کار دیگه ای نمیخواد بکنی !
.........
بعد از یک دل سیر بازی کردن امضا هم تغییر بدیم :D
من که الان عروسیم ـه، شما چطور ؟ :D
نمیدونم چرا شرایط منو تو مثل هم ـه!:d
منم دارم حال میکنم!دیشب ساعت 12 شروع کردم ساعت 1:30 خوابیدم،صبح ساعت 8 شروع کردم تا الان ساعت 12 ظهر!
سرعتشم عالــــــیه!

- - -ویرایش - - -

چجوری میشه ایرانی هارو پیدا کرد؟
مثلا تو BG یا DF ...

madman

کاربر سایت
Dec 9, 2008
48
نمیدونم چرا شرایط منو تو مثل هم ـه!:d
منم دارم حال میکنم!دیشب ساعت 12 شروع کردم ساعت 1:30 خوابیدم،صبح ساعت 8 شروع کردم تا الان ساعت 12 ظهر!
سرعتشم عالــــــیه!

- - -ویرایش - - -

چجوری میشه ایرانی هارو پیدا کرد؟
مثلا تو BG یا DF ...

دوست عزیز راهه خاصی وجود نداره اما یه سری کارها هست که به شناخت ایرانی ها در wow کمک میکنه مثلا:
1- اگه دیدی کسی داره یه حرکت جلف میکنه ازش بپرس ایرانی هستی؟؟؟:d
2- اگه یکی توی دانج یا رید آیتم نینجا کرد 50 درصد احتمال داره ایرانی باشه...
3- اگه کسی رو توی دانج دیدی که زیاد بازی بلد نیست اما میخواد راه رو مشخص کنه 30 درصد احتمال داره ایرانی باشه..
و مهمترین حالت اگه یه پلیر یه سری اشتباه کرد و بعد یکی خواست درست راهنماییش کنه و بعد اون طرف شروع کرد فحش دادن 90 درصد از خاورمیانه اس....:d

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
دوست عزیز راهه خاصی وجود نداره اما یه سری کارها هست که به شناخت ایرانی ها در wow کمک میکنه مثلا:
1- اگه دیدی کسی داره یه حرکت جلف میکنه ازش بپرس ایرانی هستی؟؟؟:d
2- اگه یکی توی دانج یا رید آیتم نینجا کرد 50 درصد احتمال داره ایرانی باشه...
3- اگه کسی رو توی دانج دیدی که زیاد بازی بلد نیست اما میخواد راه رو مشخص کنه 30 درصد احتمال داره ایرانی باشه..
و مهمترین حالت اگه یه پلیر یه سری اشتباه کرد و بعد یکی خواست درست راهنماییش کنه و بعد اون طرف شروع کرد فحش دادن 90 درصد از خاورمیانه اس....:d
چرا اینقدر شلوغش می کنین و الکی می بندین به ایرانی ها والا ما که این طوریش رو ندیدیم اتفاقا خیلی با شخصیت هستند شاید ایرانی هایی که توی us هستند این طوری هستند
اتفاقا فامبل ما که guild master ما هم هست ما که باهاش آشنا هستیم رو بعد چندین سال officer نمی کنه و بخوایم آیتم الکی از guild ّبرداریم برخورد می کنه و ....
حالا شما و بقیه ایرانی ها رو خراب کن.اصلا بیا اینجا من که ایرانی هستم ببین چطوری رفتار می کنم اینایی که گفتین آخه چیه یهو بگو با انسان های شیزوفرنی حاد طرفیم.

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
من دو سه روز تو بلیز بازی کردم بیخیال شدم
آخه اعتیاد به wow تو بلیز خیلی شدیدتر از اعتیاد به wow خالیه
همون سرورای فری خیلی بهتره اقلن اگه خاستم بی خیال بازی بشم دلیلی دارم که به خودم بگم ولی تو بلیز چی؟
والا اونی ک میاد بلیزز گفتم!
میخواد لذت کامل رو ببره...نگفتم حتماً بیاید بلیز ،بلیز نیای اصن دیگه واو بازی نکن!
شما میخوای اعتیاد پیدا نکنی همین ،سرور رایگان و ، فان خوبه...
من افراد رو چند دسته کردم :D
برو دوباره پست رو بخون...
کسی ک بلیز میاد 100% مطمئن شو ک از بازی واو همه چی سر در میاره، ی جورایی ناب(نوب فرقی نمیکنه :D) نیست!
واسه همین بلیزز رو انتخاب میکنه...و بهش 100% اعتیاد داره، وگرنه بیکار نیست ک همه چی رو ول کنه بچسبه ب واو...
الان ی چنتا کاربر تو این سایت هست ک اگه ببینی دارن خودشونو میزنن به اینبر ،اونبر ک بیان بلیز...

- - -ویرایش - - -

چرا اینقدر شلوغش می کنین و الکی می بندین به ایرانی ها والا ما که این طوریش رو ندیدیم اتفاقا خیلی با شخصیت هستند شاید ایرانی هایی که توی us هستند این طوری هستند
اتفاقا فامبل ما که guild master ما هم هست ما که باهاش آشنا هستیم رو بعد چندین سال officer نمی کنه و بخوایم آیتم الکی از guild ّبرداریم برخورد می کنه و ....
حالا شما و بقیه ایرانی ها رو خراب کن.اصلا بیا اینجا من که ایرانی هستم ببین چطوری رفتار می کنم اینایی که گفتین آخه چیه یهو بگو با انسان های شیزوفرنی حاد طرفیم.
راست میگه
اگه توجه کنی فقط ما ایرانی ها هستیم ک ب این بازی اینقد هزینه پرداخت میکنی...
در حالی ک خارج طرف راحت میتونه 5تا اکانت بخره و 5 تا اکانت رو ،5تا کاراکتر بسازه ، و با 5تا کاراکتر میتونه همزمان بازی کنه...
فک نکن وضعیت مالیش توپه نه!اونم مثه منو تو ،هم سنو ساله منوتوئه،میره تو ی سوپر مارکتی کار میکنه کلی پول میاد دستش!
حالا ما میریم جون میکنیم ی ذره از پول واو گیرمون میاد!این فرق بین ما و اونایی هست ک خارج از کشور ایران هستن!
حالا چرا اینو گفتم !
چون اگه فک کنی میبینی ک ایرانی وقتی میره بلیزز قدره پولشو میدونه و مطمئنن بازیشم خعلی بهتر از اونایی هست ک میرن سرور رایگان...
و من هر چی ایرانی دیدم خداییش سرتر از هر چی پلیر خارجی بوده...
گوش کن ببین چی میگم
madman
کاتا اوایلش!همون موقه ک کاتا تازه اومد ی مقدار دیگه ایتم های لووم اضافه شد،من رفتم دانجئون دیدم طرف فول ست لووم داشت!میبینی!فوول ست لووم داشت
بعد هر اتکی ک ب الیت ها میزد ،پخش زمین میشد،تانک بود،بعد من خندیدم، گفت مرگ!دیدم ایرانیه!
طرف ارزش وقتی ک پایه این واو میذاره رو میدونه،پس الکی هدر نمیده!
الکی نگو ایرانی ها دزدن!شما تو سرور رایگان میری ninja بازی در میاری ، دلیل نمیشه ک ایرانی ها همه مثه شما هستن!
بم برخورد!

madman

کاربر سایت
Dec 9, 2008
48
میخواد لذت کامل رو ببره...نگفتم حتماً بیاید بلیز ،بلیز نیای اصن دیگه واو بازی نکن!
کسی ک بلیز میاد 100% مطمئن شو ک از بازی واو همه چی سر در میاره، ی جورایی ناب(نوب فرقی نمیکنه :D) نیست!
واسه همین بلیزز رو انتخاب میکنه...و بهش 100% اعتیاد داره، وگرنه بیکار نیست ک همه چی رو ول کنه بچسبه ب واو...
الان ی چنتا کاربر تو این سایت هست ک اگه ببینی دارن خودشونو میزنن به اینبر ،اونبر ک بیان بلیز...

- - -ویرایش - - -

راست میگه
اگه توجه کنی فقط ما ایرانی ها هستیم ک ب این بازی اینقد هزینه پرداخت میکنی...
در حالی ک خارج طرف راحت میتونه 5تا اکانت بخره و 5 تا اکانت رو ،5تا کاراکتر بسازه ، و با 5تا کاراکتر میتونه همزمان بازی کنه...
فک نکن وضعیت مالیش توپه نه!اونم مثه منو تو ،هم سنو ساله منوتوئه،میره تو ی سوپر مارکتی کار میکنه کلی پول میاد دستش!
حالا ما میریم جون میکنیم ی ذره از پول واو گیرمون میاد!این فرق بین ما و اونایی هست ک خارج از کشور ایران هستن!
حالا چرا اینو گفتم !
چون اگه فک کنی میبینی ک ایرانی وقتی میره بلیزز قدره پولشو میدونه و مطمئنن بازیشم خعلی بهتر از اونایی هست ک میرن سرور رایگان...
و من هر چی ایرانی دیدم خداییش سرتر از هر چی پلیر خارجی بوده...
گوش کن ببین چی میگم
madman
کاتا اوایلش!همون موقه ک کاتا تازه اومد ی مقدار دیگه ایتم های لووم اضافه شد،من رفتم دانجئون دیدم طرف فول ست لووم داشت!میبینی!فوول ست لووم داشت
بعد هر اتکی ک ب الیت ها میزد ،پخش زمین میشد،تانک بود،بعد من خندیدم، گفت مرگ!دیدم ایرانیه!
طرف ارزش وقتی ک پایه این واو میذاره رو میدونه،پس الکی هدر نمیده!
الکی نگو ایرانی ها دزدن!شما تو سرور رایگان میری ninja بازی در میاری ، دلیل نمیشه ک ایرانی ها همه مثه شما هستن!
بم برخورد!

عزیزم من از TBC دارم توی بلیز بازی می کنم....11 تا کارکتر لول 90 دارم....اونوقت شما میخوای wow رو به من یاد بدی؟؟؟ درسته الان دیگه مشغله زندگی نمیذاره زیاد بازی کنم اما اون موقعی که من wow بازی می کردم فکر کنم شما اسمش رو هم نشنیده بودی!!؟؟
تمام این چیزهایی هم که گفتم خودم به چشم از ایرانی ها دیدم....البته پلیر خیلی خوب هم زیاد داریم و البته من نگفتم بازیشون بده...من اخلاقشون رو گفتم...یعنی حرفه ای ترین پلیرهای ایرانی هم بعضی هاشون نینجان...من تونی سرور های Twisting nether و sylvanas هیرو دارم و تعداد زیادی هم ایرانی توی این 2 سرور میشناسم که متاسفانه همه این مواردی رو که گفتم ازشون دیدم...
در ضمن خوب نیست آدم 2 ماه یه بازی رو شروع کرده بیاد جوگیر بازی در بیاره و فکر کنه همه چیزش رو میدونه!!!!

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY

همه ی حرفامو پس میگیرم چون دیگه تحریم نیستیم فقط کجا گیم کارت ارزون گیر میاد؟
و تو اکانت قبلیم Authenticator رو فعال کردم حالا نمی دونم چجوری وارد اکانتم بشم چیکار باید بکنم همون رمزی که اولین بار زده بودمو باید بزنم؟

راستی اون 20 گیگ رو خودم دان کردم با 128 چار روز طول کشید

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر