World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

quartz

کاربر سایت
Feb 9, 2013
15
سلام دوستان
من حدود 3 هفته است که به جمع بازیکنان بازی wow پیوستم....به سوال داشتم؟؟؟؟؟ الان یه هانتر لول 84 دارم ولی با pet گرفتن مشکل دارم!! تنها پتی که تونستم بگیرم یه ببر از لول های پایین بود!! هر حیوون دیگه ای میخوام پت کنم نمیشه!! مثلا یه خرس میخواستم بگیرم هر کاری کردم نشد...روش خاصی داره؟!! ممنون میشم راهنماییم کنید.........

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
سلام دوستان......
من حدود 3 هفته است که به بازیکنان بازی wow پیوستم...یه سوال داشتم؟؟؟؟ من یه هیروی هانتر لول 84 دارم ولی با pet گرفتن مشکل دارم. تنها پتی که تونستم بگیرم یه ببر از لول های پایین بود. بقیه جانوران را نمی تونم پت کنم....مثلا یه خرس میخواستم بگیرم هر کاری کردم نشد...یا موجودات دیگر!!!!!!!! روش خاصی داره؟ میشه منا راهنمایی کنید؟!! ممنونم
تمام موجوداتی که نوشته شده beast رو شما میتونید تبدیل به پت خودتون کنید ولی اون حیوان نباید از لول خودتون بالاتر باشه و مشکلی در کل نداره
حیواناتی که الایت هستند زمان بیشتری نیاز هست تا تبدیل به پت شما بشوند و البته اونهایی که لولشون اسکلت هست و یا باس ها رو اصلا نمی تونید تبدیل به پت خودتون بکنید.
بعد نشد رو دقیق منظورتون نفهمیدم ؟! میمرید ؟ پیغام میده اون موجود نمیشه ؟ کلا چه التفاقی می افته ...
در کل اگر ماموریت هانتر برای پت داشتن کامل انجام داده باشید و شرایط بالا رعایت کنید هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد اما اگر ماموریت هانتر انجام نداده باشید شما برای انجام دادن کامل ماموریت باید در طی 3 مرحله یک جغد، عنکبوت و ببر رو تبدیل به پت خودتون کنید تا بتونید حیوان های دیگه رو تبدیل کنید
راستی اگر پت دارید یا باید اون رو از بین ببرید ( dismit pet یا همچین چیزی ) و یا درون اسطبل قرار بدید تا پتونید پت دیگه بگیرید

DarkSider

کاربر سایت
Sep 2, 2009
286
دوست عزیز چون شما پچ کاتا هستی این کوئستی که Susha گفت را ندارید ولی باید پت خودتون را Dissmiss کنید.
البته باید توجه داشته باشید که Pet Call خودتون را برای تعداد پت بالاتر ترین کرده باشین.

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
سلام دوستان
من حدود 3 هفته است که به جمع بازیکنان بازی wow پیوستم....به سوال داشتم؟؟؟؟؟ الان یه هانتر لول 84 دارم ولی با pet گرفتن مشکل دارم!! تنها پتی که تونستم بگیرم یه ببر از لول های پایین بود!! هر حیوون دیگه ای میخوام پت کنم نمیشه!! مثلا یه خرس میخواستم بگیرم هر کاری کردم نشد...روش خاصی داره؟!! ممنون میشم راهنماییم کنید.........
برای گرفتن پت برای هانتر من یه توضیح می دم که دیگه کاملا متوجه بشی.اولا هانتر توی لولهای مختلف تعداد محدودی pet می تونه نگه داری کنه مثلا شما توی لول 85 می تونین 5 تا pet داشته باشین دیگه نمی تونین 6 تا بگیرین راه حلش چی هست ؟! راه حلش stable master هست معمولا تو اکثر شهرهای کوچیک و بزرگ هست اونجا می تونین pet هاتون رو بزارین و نگه داری کنین یا می تونین دور بندازید اگر نخواستین.یه نکته دیگه در مورد pet این هست که شما pet های EXOTIC رو نمی تونین بگیرین فقط با تلتن Beast Mastery می شه این pet ها رو گرفت که این امر هم توی لول بالا ( یادم نیست چه لولی spellesh باز می شه) ممکن هست.اگر هم می خوای pet ها رو ببینی و اطلاعات کسب کنی از این سایت Petopia: A complete guide to hunter pets in the World of Warcraft. می تونی استفاده کنی.

---------- نوشته در 01:53 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:51 PM ارسال شده بود ----------

سلام بچه ها چرا رو سر اينا دعوا مي كنيد مني كه ٤ سال wow پلي مي كنم به نظرم ايتم ست warlock و priest و paladin قشنگه كجاي ماله dk قشنگه فقط shoulder هاش باحاله ماله hunter هم كه يارو شاخ داره معمولا pvp set بهتر ان تا pve set من كه season 8 ي warlock بهترينه خدا وكيلي نگاه كن ماله پريست هم باحاله
اکثر کسایی که wow خیلی وقت هست بازی می کنن می دونن یکی از مهمترین کارهای تو بازی transmog کردن هست یعنی ست ها قشنگ رو پیدا کنی و transmog کنی.به نظرم هم بحث خیلی مهمی هست ولی ما با هم تبادل نظر می کردیم نه بحث :d

آخرین ویرایش:

xmoxlive

کاربر سایت
Jun 26, 2012
181
نام
محمد
بچه ها یه سرور خوب یا معمولی رایگان که ایرانی توش زیاد باشه چی پیشنهاد میکنید؟

من الان call of wow بازی میکنم چطوره؟

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
بچه ها یه سرور خوب یا معمولی رایگان که ایرانی توش زیاد باشه چی پیشنهاد میکنید؟

من الان call of wow بازی میکنم چطوره؟
http://www.iranianwow.ir من چندتا از دوستام اینجا بازی می کنن و شلوغ و fix تر از بقیه سرورهای ایرانی هست. من تو شهر ally هاش رفتم جمعیتش خوب بود.

amir9

کاربر سایت
May 28, 2012
1,179
نام
اميرحسين
اقا من الان يه dk دارم با يه pet اصلي
البته قبلش تلنت unholy رو كامل كردم
مي خوام بدونم براي اين جند تا pet اصلي همزمان كامل كنم بايد ججور تلنتي رو كامل كنم ؟؟؟

amir9

کاربر سایت
May 28, 2012
1,179
نام
اميرحسين
امير جان اسمت رو بگو چيه بيام كمكت فكر كنماونجا يه وارلاك ٤٨٠٠ مونده. باشه بقيشو فروختم چون بيام كمكت ديگه هي اينجا اسپم نكني

كي من اسبم كردم
من توو سرور ابسيديان بازي ميكنم
اينم سايت سرور Wish Only Well - wowzone.com
سوزر : tempalar

samuraii

کاربر سایت
Jan 29, 2013
4
یه اکانت با exp mop دارم با 1 char lvl 90 warrior.این اکانت با ID card آشنام در خارج کشور ساخته شده و ID کارتش موجوده.1 ماه و نیم هم TIME داره هر کی خواست PM خصوصی بفرسته(قیمت 160)همچنین با استفاده از raf تایم این اکانت ban نمیشه و با قیمت پایین میتونید گیم تایم استفاده کنید.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
یعنی بلیزارد با خودشونم مشکل دارن !! ... نمی دونم چی بگم ... زبان از وصف این حرکت جالب بلیزارد عاجز هست

اما ماجرا از چه قراره ؟! یک روز یکی از دوستام که توی بازی با هم اشنا شدیم به من در یاهو مسنجر گفت که ای وای بن شدم، گفتم چرا گه 200k گلد خریدم :| و به خاطر همین بلیزارد من رو بن کرده و یک پیام هم داده که شما به دلیل خرید و فروش گلد بن شدید و اون هم ticket میزنه که من قول میدم دیگه این کارا نکنم و از این جور حرفها لطفا من رو از بن در بیارید.

بلیزارد هم در جواب میگه شما باید یک عکس از پاسپورتتون بفرستید تا ما شما رو از بن بیارید بیرون ... به من گفت چی کار کنم من گفتم کارت ملی که نمیشه فرستاد برو سایت بووووووق نوشته خدمات ID card میده و با پرداخت پول برات مشکلت رو درست می کنه .. این رفیقمون هم پول رو میده

بیشتر از یک هفته میگذره اما خبری نمیشه میگه بزار همین کارت ملی رو بفرستم و یکم التماسشون کنم شاید جواب داد و از بن اومدم بیرون ... تا این که 20 دقیقه بعد جواب بلیزارد میاد که اصل ماجرا این جاست !

ما از این که عکس از مدرکتون فرستادیم متشکریم و اکونت شما از بن خارج میشه و لطف کنید دیگر از پراکسی برای بازی های ما استفاده نکنید !
با تشکر بلیزارد

من اولش باورم نشد گفتم دروغ میگی باید عکس بگیری ... و بعد از دیدن عکس ها به معنی واقعی این جوری شدم :|
حالا جالبیش اینه که میگفت من با گوشیم عکس از کارت ملیم گرفتم و فرستادم

اینم عکس ها:
http://upload.tehran98.com/img1/m341actfm9goqgr4id05.jpg
http://upload.tehran98.com/img1/ztstuz7flrca71ql8j8i.jpg

خلاصه کلام اقایونی که بن شدن یک تلاشی بکنند و عکس کارت ملی خودشون رو بفرستند شاید از بن بیرون اومدن :D

AriDark

کاربر سایت
Jul 5, 2008
260
نام
آرین
ممنون از پست خوبتون .. امیدوار کننده بود واسه بازگشت به wow . فقط یه سوال واقعنی عکس کارت ملی بود ؟ چون تو عکس که نمیشد ببینیم آخه خیلی باور کردنش سخته ! یا اینکه GM مهربونی بوده :)

من خیلی وقت دلم میخواد برگردم اما همچنان بعد اون قضیه از ترس بن نرفتم سراغش و خودمو با باقی بازیا مشغول کردم .. الان اگه این چیزی که شما میگی درست باشه من برمیگردم دوباره :D

یه چیز مهمی که این وسط هست اینه که برنامه های کاهش پینگ هم یه جورایی پ.ر.و.ک.س.ی محسوب میشن (؟) خب با اونا بازی کنیم مشکلی نداره ؟ کسی بوده این رو مستقیم از بلیزارد بپرسه ؟

البته ناگفته نمونه یه دوست من فقط با یه چیز پی ان یه کشور ثابت تو سایت بلیزارد لاگ میکنه و بازی رو با pingzapper انجام میده و هیچ مشکلی نداشته تا الان

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
ممنون از پست خوبتون .. امیدوار کننده بود واسه بازگشت به wow . فقط یه سوال واقعنی عکس کارت ملی بود ؟ چون تو عکس که نمیشد ببینیم آخه خیلی باور کردنش سخته ! یا اینکه GM مهربونی بوده :)

من خیلی وقت دلم میخواد برگردم اما همچنان بعد اون قضیه از ترس بن نرفتم سراغش و خودمو با باقی بازیا مشغول کردم .. الان اگه این چیزی که شما میگی درست باشه من برمیگردم دوباره :D

یه چیز مهمی که این وسط هست اینه که برنامه های کاهش پینگ هم یه جورایی پ.ر.و.ک.س.ی محسوب میشن (؟) خب با اونا بازی کنیم مشکلی نداره ؟ کسی بوده این رو مستقیم از بلیزارد بپرسه ؟

البته ناگفته نمونه یه دوست من فقط با یه چیز پی ان یه کشور ثابت تو سایت بلیزارد لاگ میکنه و بازی رو با pingzapper انجام میده و هیچ مشکلی نداشته تا الان
منم باورش برام سخت بود اما اتفاق افتاده اما این دلیل نمیشه حتما برای همه بیوفته ... بیشتر 2 تا منظور داشتم: این که کسانی که بن شدن یک تلاشی بکنند شاید unban شدن و این که بگم بلیزارد قاطی داره، اونم اساسی !
خوب توی جواب دوم بلیزارد گفته که از هیچ پرو*کسی استفاده نکنید و برنامه های مثل pingzapper از پرو*کسی استفاده می کنند ... قبلا در همین تاپیک کسانی بودند که از خود بلیزارد پرسیدند و اون ها در جواب پاسخ دادند که اون برنامه ها می تونه باعث بن شدن بشه و البته افرادی هم بن شدن و کسانی مثل شما هم هستند که تا الان مشکلی پیش نیومده
کلا راه حل قطعی وجود نداره ادم دلش خوش باشه

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
من تازه wow رو نصب کردم
وارد سرزمین میشم ولی هیروم هیچ کاری نمیکنه و اصلا اتک نمیده
مشکل کجاست
شما روی اون موجود کلیک راست کنید اتک میده و البته باید نزدیک هم بهش باشید
البته یک سری قدرت و جادو هم دارید که در لیست پایین صفحه نشونتون داده که با زدن دکمه و یا با ماوس میتونید ازشون استفاده کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر