World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

warl0ck

کاربر سایت
Aug 27, 2010
114
نام
وحید
حالا فرض کن یکی اومد یه مبلغی گرفت و از بن در اومدی حال میخوای چی کار کنی الان دوباره استفاده کنی که دوباره بن میشی بعده 4 5 روز اونوقت باز میخوای بن در بیاری اینجوری فک کنم هزینه بازی کردنت سر به فلک بکشه ها
اینم حرف درست و منطقی هست من خودمم که فکرشو کردم دیدم بهتره که همینطوری بن بمونم چون اگه از بن در بیارم وسوسه میشم دوباره بازی کنم و شاید دوباره بن بشم!!!! الان فقط باید بشینیم منتظر بمونیم شاید فرجی شد و از بن در اومدیم :)
در نتیجه الان اکانت ما shut down هست و هر موقع از لیست کشورهای بن شده در بیایم با یک ایمیل و فرستادن مدارک فکر میکنم حل شه .

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
اینم حرف درست و منطقی هست من خودمم که فکرشو کردم دیدم بهتره که همینطوری بن بمونم چون اگه از بن در بیارم وسوسه میشم دوباره بازی کنم و شاید دوباره بن بشم!!!! الان فقط باید بشینیم منتظر بمونیم شاید فرجی شد و از بن در اومدیم :)
در نتیجه الان اکانت ما shut down هست و هر موقع از لیست کشورهای بن شده در بیایم با یک ایمیل و فرستادن مدارک فکر میکنم حل شه .
البته من نمیگم تلاش نکنید که از بن در بیان ولی اینکه بخواین هزینه کنین در این راه به نظرم درست نیست اینم تو این شرایط

---------- نوشته در 01:05 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:04 PM ارسال شده بود ----------

اقا واسه یکی از اکانتام این جوابو دادن و وا کردن اون قرمزا رو نفهمیدم نکته مهم اینکه این اکانت کوفتی استارتر کیت بود و اصلا ارزشی نداره واسم ولی بازم نشون میده امیدی هست
Hi Majid,

I hope you're well.

After a careful investigation of your account closure, we have agreed to remove the permanent suspension of your account from the World of Warcraft servers.

This change has already been put into effect, and your account should again be available for play.

We have also removed your recurring subscription details from the account; you will not be billed again on this card unless you enter the details again manually. Once the current subscription is over, if no further payment details are added, your account will become frozen.

Having investigated the actions taken against this account, I believe this account may have been accessed via a Proxy Service.

We appreciate there are circumstances when use of a Proxy can be beneficial, however such services are routinely used to attempt to hide the actions of Online Trading companies and users attempting to use exploitative third party programs. As such, we do not support the use of Proxy services and if you continue to use these, we regret that this may result in further suspensions placed on your account.

If you wish to review our current Rules and Policies, they can be found at:

http://eu.battle.net/support/en/games/wow/conduct-penalties
Blizzard Entertainment: Battle.net Terms of Use

If you have any additional questions or concerns, please reply to this ticket and we'll get back to you as soon as possible.

Kind regards,
لطفا یکی که این قرمزه رو میفهمه به منم بگه

Dead Aragorn

کاربر سایت
Jul 28, 2009
234
من میخوام گلد جمع کنم 80k گیم کارت بخرم که مطمئن باشم بن نمیشم مسوالم اینه که مطمئن راهی که میشه گلدرو ترید کرد چی هست ؟
گيم تايم كه ارزون تر از اين حرفاس
2ماهه 15k
يه ماهه هم حدود 10k
بهتري راه هم اينه كه بريزي تو گيلد بانك اون از تو گيلد بانك برداره.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
گيم تايم كه ارزون تر از اين حرفاس
2ماهه 15k
يه ماهه هم حدود 10k
بهتري راه هم اينه كه بريزي تو گيلد بانك اون از تو گيلد بانك برداره.
میدونم ارزون تر هست اما توی این اوضاع خیلی خطری هست که RAF کنم

---------- نوشته در 04:34 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:30 PM ارسال شده بود ----------

Mbox میگم شما احیانا raf نکردی یا چیزی که از کارت استفاده کرده باشه ؟ شایدم گیم کارت باشه
میگه ما اون اطلاعاتی که در مورد کارت شما داشتیم از بین رفته و میگه بیاید ئ اطلاعات رو خودتون دستی وارد کنید اگر مدت زمانش بگذره و این کار رو انجام ندید اکونت شما Frozen میشه

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
من میخوام گلد جمع کنم 80k گیم کارت بخرم که مطمئن باشم بن نمیشم مسوالم اینه که مطمئن راهی که میشه گلدرو ترید کرد چی هست ؟
بن شدن سر خرید گیم تایم یا mount سر ترید گلد نیست، نکته اینه که بسیاری از این عزیزان برای خرید گیم تایم و امثال اینها از Credit card دزدی استفاده می کنن و چون پیگیری میشه این قضیه و مشخص میشه مثلا فلان گیم تایم با این کارت خریده شده، وقتی شما اون گیم تایم خریده شده با CC دزدی رو وارد اکانت می کنی بن میشی. زیاد ربطی به ترید گلد نداره.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
Wow هک شد :D

600x-1

طرف که هک کرده گفته کار اسونی بوده اما بهتون نمیگم چی کار کردم. البته گفته این کار من بدتر از اون شرکت های چینی نیست که میان هر روز گلد میفروشند نیست. خودتون قضوات کنید که کدوم بدتر هست ؟

---------- نوشته در 09:25 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:22 PM ارسال شده بود ----------

بن شدن سر خرید گیم تایم یا mount سر ترید گلد نیست، نکته اینه که بسیاری از این عزیزان برای خرید گیم تایم و امثال اینها از Credit card دزدی استفاده می کنن و چون پیگیری میشه این قضیه و مشخص میشه مثلا فلان گیم تایم با این کارت خریده شده، وقتی شما اون گیم تایم خریده شده با CC دزدی رو وارد اکانت می کنی بن میشی. زیاد ربطی به ترید گلد نداره.
یعنی اگر من بیام 20k ترید کنم بن نمیشم ؟

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
Wow هک شد :D

600x-1

طرف که هک کرده گفته کار اسونی بوده اما بهتون نمیگم چی کار کردم. البته گفته این کار من بدتر از اون شرکت های چینی نیست که میان هر روز گلد میفروشند نیست. خودتون قضوات کنید که کدوم بدتر هست ؟

---------- نوشته در 09:25 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:22 PM ارسال شده بود ----------
دمش گرم هر کی این کارو کرده
اینم خدمت دوستانی که میگن pingzapper باعث میشه بن نشید بعد از اینکه ازشون در اینباره سوال کردم اینو گفتن
In the terms of use, you agree that you will not:
E. host, provide or develop matchmaking services for the Game or the Service, or intercept, emulate or redirect the communication protocols used by Blizzard in any way, for any purpose, including without limitation unauthorized play over the internet, network play, or as part of content aggregation networks;​

Pushing your connection through any sort of tunnel is redirecting a communication protocol used by Blizzard. Apparently they're looking for that, and you got banned because of it.

---------- نوشته در 10:43 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:33 PM ارسال شده بود ----------

در ضمن یه نکته ای که بعد از خوندن این توافقنامه بیلیزارد که هممون قبول کردیم فهمیدم و حیفم میاد نگم اینه که
بیلیزارد میتونه هر کسی رو با دلیل موجه و یا بدون دلیل موجه بن کنه و اینکه دوباره از بن در بیاره فقط از طریق مذاکره با تیم سا÷ورت و صلاحدید اوناست
این یعنی هممون بریم کشک بسابیم:d

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
کسی از دوستان میدونه با وی پی ان آمریکا پینگ بهتری میتونم داشته باشم یا انگلیس؟؟؟؟
البته کشورم در داخل اکانت UK هستش و تا حالا همیشه با وی پی ان آمریکا وصل شدم!!!

_Shahab_

کاربر سایت
Jul 10, 2012
21
help

سلام
یه سوال :)
من چندتا ایتم لول 70 دارم که میشه بهشون gem اضافه کرد
چندتا gem هم خریدم که skill اضافه میکنه ولی نمیدونم چطوری بچسبونمشون به ایتم هام
میشه یکی توزیع بده در این مورد که چیکار باید بکنم :d

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
کسی از دوستان میدونه با وی پی ان آمریکا پینگ بهتری میتونم داشته باشم یا انگلیس؟؟؟؟
البته کشورم در داخل اکانت UK هستش و تا حالا همیشه با وی پی ان آمریکا وصل شدم!!!
با مال اروپا بهتره ... بعضی ها هلند داشتن خوب بوده البته از کسانی که استفاده می کنند بپرس
سلام
چندتا gem هم خریدم که skill اضافه میکنه ولی نمیدونم چطوری بچسبونمشون به ایتم هام
شما روی ایتم مورد نظر Shift + right click میکنی و یک صفحه باز میشه که میتونی Gem به اون ایتم اضافه کنی
هر رنگی هم خواستی میتونی بزنی اما در صورتی که رنگ gem خود ایتم بزنی اون مقداری که پایین Gem نوشته رو به بهت میده

Mohsen313

کاربر سایت
Mar 31, 2012
24
سلام
آیتم های لول 70 Gemهای لول 70 بهش میخوره
شما نمی تونی gem لول 80 - 85 یا 90 بخری روی آیتم لول 70 بزاری (صرفا جهت اطلاع گفتم)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر