World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

sinasantana

کاربر سایت
Sep 15, 2008
60
بچه ها جریان چیه، من از دیشب تا الان بدون پی پی ان دارم میرم تو سایت battlenet
شما ها هم میتونید برید؟ تحریم رو برداشته؟ امتحان نکردم که تو بازی میره یا نه ولی تو سایت battlenet بدون پی پی ان میره!

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,468
نام
نیما
بچه ها جریان چیه، من از دیشب تا الان بدون پی پی ان دارم میرم تو سایت battlenet
شما ها هم میتونید برید؟ تحریم رو برداشته؟ امتحان نکردم که تو بازی میره یا نه ولی تو سایت battlenet بدون پی پی ان میره!
والا من که خیلی وقته میتونم برم ای دی اس ال مخابرات دارم :D شما هم اگه از قبل اینطوری بوده مثل ماله منه نتت اگه تازگی اینطوریه برداشته شده لابد :D بعضی نتا از اول میتونستن برن تو سایتش بدون چیز :D

sinasantana

کاربر سایت
Sep 15, 2008
60
والا من که خیلی وقته میتونم برم ای دی اس ال مخابرات دارم :D شما هم اگه از قبل اینطوری بوده مثل ماله منه نتت اگه تازگی اینطوریه برداشته شده لابد :D بعضی نتا از اول میتونستن برن تو سایتش بدون چیز :D

از همون روزی که واسه همه مشکل درست شد و دسترسی همه قطع شد، منم نتونستم بدون چیز کانکت بشم. تا اینکه دیشب اتفاقی دیدم وارد سایت battle میشم. اما میترسم بدون چیز وارد بازی شم.

لطفا دوستان هم امتحان کنن ببینن بدون چیز توی سایت battle میشه رفت.

smht_62

کاربر سایت
Aug 11, 2009
72
نام
حسن
گويا درست شده.
چون منم با وايمكس ايرانسل نميتونستم برم ولى الآن با gprs ايرانسل وارد ميشه. متاسفانه به وايمكسم دسترسى ندارم تا اونم رو چك كنم.
ولى آسياتك شيراز كارش درسته اصلا قطع نبود كه بخواد درس شه!!! با آمريكا فكر كنم زدوبند داره.

sinasantana

کاربر سایت
Sep 15, 2008
60
گويا درست شده.
چون منم با وايمكس ايرانسل نميتونستم برم ولى الآن با gprs ايرانسل وارد ميشه. متاسفانه به وايمكسم دسترسى ندارم تا اونم رو چك كنم.
ولى آسياتك شيراز كارش درسته اصلا قطع نبود كه بخواد درس شه!!! با آمريكا فكر كنم زدوبند داره.

رفیق gprs ایرانسل از همون اول درست بود :)
هرموقع با وایمکس امتحان کردی خبرشو بده.

AriDark

کاربر سایت
Jul 5, 2008
260
نام
آرین
سلام
بی زحمت یکی کمک کنه انگار تو بد دردسری افتادم . امروز اومدم بعد وقفه 1 ماهه لاگین کنم هم بازی رو آپدیت کنم اما موقع رفع آنلاک کردن اکانتم به مشکل خوردم . اول اینکه نامرد اون قسمتی که میخواد 6 رقم CD Key رو بدی زده بود فقط باید مال 3 روز اخیر باشه !! یعنی مال MoP ! منم هنوز اکانت رو ارتقا ندادم میخواستم تازه اینکارو کنم . بعد اینکه چون Security Question رو یادم رفته بود یکی دوبار که غلط زدم گفت :

You have made too many unsuccessful attempts. In order to continue the password reset process, please contact Customer Support.

آقا خدایی من الان باید چی کار کنم ؟! چه جوری تیکت بذارم وقتی نمیذاره لاگین کنم ؟؟ :(

//
ادیت: درست شد !!! قاطی داره بخدا :|

آخرین ویرایش:

mohsen67

کاربر سایت
Dec 6, 2006
519
درود
دوستان من بن شدم :( تیکت ساختم اینو جواب دادن
We are sending you this email to inform you that your World of Warcraft account has been suspended until such time that the ownership of the account has been confirmed.

In order for us to unlock the account, please provide us with the following information in a text document (.TXT file, e.g. Notepad file) as an attachment:

- Battle.net Account Name: The current account name (email address) you are using to login.

- Your Battle.net Secret Question and Answer.

- Name: The full name that the account was created with.

- A scan or digital image of nationally recognised photo ID, such as passport or drivers license on a current newspaper where we can CLEARLY see both the ID and the paper

- The last 4 numbers of the credit card you are using on this account or a picture of the game card used, if you use those.
چه باید کرد ؟

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
درود
دوستان من بن شدم :( تیکت ساختم اینو جواب دادن
We are sending you this email to inform you that your World of Warcraft account has been suspended until such time that the ownership of the account has been confirmed.

In order for us to unlock the account, please provide us with the following information in a text document (.TXT file, e.g. Notepad file) as an attachment:

- Battle.net Account Name: The current account name (email address) you are using to login.

- Your Battle.net Secret Question and Answer.

- Name: The full name that the account was created with.

- A scan or digital image of nationally recognised photo ID, such as passport or drivers license on a current newspaper where we can CLEARLY see both the ID and the paper

- The last 4 numbers of the credit card you are using on this account or a picture of the game card used, if you use those.
چه باید کرد ؟

منم همینطور فقط از من این اخری رو نخواسته بود منم یه عکس unclear از گواهینامم گرفتم که ÷رچمش دیده نشه و گفتم هندیهستم و کلی هم بهشون انگ نژاد ÷رستی زدم و گفتم اصلا دیگه از این اکانت استفاده نخواهم کرد unblock کرد معذرت خواهی کرد ولی گفت اگه بازم از چیز استفاده کنم همین اشو همین کاسه منم فعلا login نمیکنم شاید صلح شد لاقل اکانت ما نسوزه

halker-sniper

کاربر سایت
Jan 2, 2011
946
نام
ΑmΨr
آقا با تشکر از پاسخ شما اما این Molten Launcher 1.1.3.4 رو که اجرا می کنم error می ده و از برنامه خارج میشه (دات نت 4 رو هم نصب کردم) خطای stack over zero می ده

داداش اصلا از launcher استفاده نکن شما بازی رو به 4.1.0 تبدیل کن همینطور که گفتم بعد realm رو molten ست کن. همون فایل ساخته شده رو باز کن کانکت شو نیاز به Launcher نیست.

---------- نوشته در 04:06 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:04 PM ارسال شده بود ----------

منم همینطور فقط از من این اخری رو نخواسته بود منم یه عکس unclear از گواهینامم گرفتم که ÷رچمش دیده نشه و گفتم هندیهستم و کلی هم بهشون انگ نژاد ÷رستی زدم و گفتم اصلا دیگه از این اکانت استفاده نخواهم کرد unblock کرد معذرت خواهی کرد ولی گفت اگه بازم از چیز استفاده کنم همین اشو همین کاسه منم فعلا login نمیکنم شاید صلح شد لاقل اکانت ما نسوزه

والا من همچین چیزی نگرفتم معمولا برای آنلوک کردن تو قسمت can't login گزینه اکانت من هک شده رو انتخاب میکنم بعد راحت با اسم و فامیل و سوال امنیتی آنلاک میشه.

DotPy

کاربر سایت
Jun 8, 2012
524
نام
سعید
آقا من میخوام رو مولت بازی کنم
WORLD OF WARCRAFT WRATH OF THE LICH KING

پچش زو هم به 3.3.5a (12340)رسوندم دیگه چیز دیگه ای نیاز ندارم؟
و اینکه میگن لانچر باید نصب کنی این لانچر رو گشتم پیدا نکردم این لانچر برای بازی کردن در مولتن نیاز هست یا نه؟
----------
و یک سوال در مورد mop برای تهیه کردن بازی از کجا باید اقدام کنم
تو نت سرچ کردم دیدم فقط سی دی کی بازی رو میفروشن خود بازی رو از کجا میتونم تهیه کنم
و اینکه باید شارژ ماهیانه بدم تا بازی کنم یا نه فقط سی دی کی تا قیامت هم کافیه؟

Mohsen313

کاربر سایت
Mar 31, 2012
24
و یک سوال در مورد mop برای تهیه کردن بازی از کجا باید اقدام کنم
تو نت سرچ کردم دیدم فقط سی دی کی بازی رو میفروشن خود بازی رو از کجا میتونم تهیه کنم
و اینکه باید شارژ ماهیانه بدم تا بازی کنم یا نه فقط سی دی کی تا قیامت هم کافیه؟

شما سی دی کی رو که می خرید یعنی بازی رو خریدید اما این بازی بصورت آن لاین هستش و با گیم تایم کارت رو هم بخرید که تو ایران قبلا به صورت 1 و 2 ماه بود
یعنی هر 2 ماه حدود 50 هزار تومن پیاده میشی اما ارزشش رو داره بد جوری معتاد می کنه
خود کلاینت بازی رو از سایت اصلی بلیزارد می تونی دانلود کنی که حدود چند گیگ هستش:d

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
من تو سرور DIBAGOSTAR.NET دارم بازی میکنم
مثلا یه ماموریتی میگه 6 تا میوه کاکتوس بیارم بعد میگهمیوه ها کنار درخت کاکتوس رشد میکنه . میرم تو محل مورد نظر و میوه هارو هم میبینم ولی نمیچینتشون اعصابمو خورد کرده
یعنی باگه؟

Parham

کاربر سایت
Nov 17, 2005
826
نام
پرهام
خوب دیگه ... (AV (Call To Arms و Quest... اگر خاصی می تونم Battletag بدم.

---------- نوشته در 10:42 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:40 AM ارسال شده بود ----------

من تو سرور DIBAGOSTAR.NET دارم بازی میکنم
مثلا یه ماموریتی میگه 6 تا میوه کاکتوس بیارم بعد میگهمیوه ها کنار درخت کاکتوس رشد میکنه . میرم تو محل مورد نظر و میوه هارو هم میبینم ولی نمیچینتشون اعصابمو خورد کرده
یعنی باگه؟
اسم Quest

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر