World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Sowan

کاربر سایت
Feb 7, 2010
62
لول :d 90% ایرانی ها کازاک ان
Righteous Fist @ Kazzak - Game - World of Warcraft
S U P R E M E @ Kazzak - Game - World of Warcraft
DREAM Varamin @ Kazzak - Game - World of Warcraft
Demon Academy @ Kazzak - Game - World of Warcraft
Royal Guard @ Kazzak - Game - World of Warcraft

یه چنتا گیلد دیگه هم بود یادم نیس اسمشون دوستان بیان بگن

پی نوشت :
یکی دیگه یادم اومد persepolis @ Kazzak - Game - World of Warcraft
اینا که همه Horde هستن ! هیچ Guild Alliance نداره Kazzak ?!

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
alliance اونم تو کازاک /:)فکر نکنم باشه تو کازاک معمولا هفته یه بار جمع میشن میرن SW رو با خاک یکسان می کنن بر می گردن :d

کلی گیلد دیگه هم هست که من نمی شناسم دیروز یکی داشت تو trade و جمعه ها دنبال holy pala می گشت فکر کنم اسم گیلدشون helion بود گیلد s a n c t um هم فکر کنم ایرانی اه البته مطمئن نیستم چون برا ایرانی بودن زیادی گیلد خفنی ایه b-) یکی از بچه ها می گفت ایرانیه گیلدش

aliance می خوای باید بری فراست مین یا ravencast

Dark Elites @ Ravencrest - Game - World of Warcraft

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
این همه بازیکن داریم ولی یک گیلد ایرانی درست حسابی نست
چرا جمع نمیشیم با هم یک گیلد درست و حسابی یزنیم؟
میدونم مشکل اینترنت و . . . هست ولی میشه حلش کرد
این آلمانی ها و فرانسوری ها چی کم داریم؟بیاید همت کنیم یک گیلد تشکیل بدیم. . .

Sowan

کاربر سایت
Feb 7, 2010
62
من یه 2سالی هست که بازی میکنم اما تو سرور های فری بودم الان با چندتا از بچه ها اومدیم Kazzak Alliance اما وا قعا پشیمون شدیم ! می خوایم Realm رو Change بدیم به احتمال زیاد بریم Raven !
نظر شما را جب Realm ها چیه ؟ کدوم realm بهتر واسه ایرانیا که guild های خوب توش داره چون واسه ما PvE خیلی مهمه دنبال Guild خوب هستیم

آخرین ویرایش:

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
بزرگترین مشکل رو که خودت گفتی ولی با همین وضعم خیلی از همین گیلد ها هیچی از گیلد های دیگه کم ندارن 90% دارن hc میزنن تو wowprogress نگاه کنی جزو گیلد خوب ریلم ان

sanctum اولین گیلدی بوده که تو ریلم marchock hc زده WoW Guild S a n c t u m @ Kazzak :: WoWProgress - World of Warcraft Rankings and History
یا dream varamin بد کار نکرده WoW Guild DREAM Varamin @ Kazzak :: WoWProgress - World of Warcraft Rankings and History

کازاک کلا یه ریلم هورده ravencast Dark Elitesتیم یکشون فوله مگه این که بتونی با گروپ 2 بری

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
واقعا برام سواله که چرا کسی نسبت به تشکیل گیلد کاملا ایرانی نداره. . . . . .

این همه گیلد ایرانی، هی باز بگو چرا کسی علاقه نداره ؟ :D
یکی از دلایل ـش شاید اینکه عزیزان نمی تونن مثل انسان با هم صحبت کنن، فقط کافی بود طرز برخورد و حرف زدن ایرانی های Kazzak رو توی LFR ببینی و اونجا باشه آرزو کنی که ای کاش ایرانی نبودی.

این یه نمونه اش بود، بقیه حالا بماند.

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
آره اینم یه دلیلشه واقعا
من که به احتمال خیلی زیاد 5 شنبه migrate می کنم ravencrest ، اول کار میرم dark elites حالا ببینیم تا بعد چی میشه (بسازیم با هم یا نه و این بحثا :P )
همین که ایرانین و raid تایمشون از 5 تا 8 بعد از ظهره واسه من خیلی خوبه

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
لول عصری یه سری از بچه ها تو ترید داشتن همدیگه رو مورد عنایت قرار میدادن یه قسمت از صحبتاشون
بوق بوق ...... بوبوق بوق...بووووووووووووووق :d................نه اینکه خدایی نکرده واقعا به هم بگنا لهجه شون همینطوریه

هیچ وقت یادم نمی ره فراستمین بودم یه بنده خدایی بعد کلی التماس یه ایتم boe گرفت که من هیلر گیلدم و فلانم نیاز دارم بدینش به من بعد رفته بود 31k فروخته بود :|

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
چقدر این ریلم Kazzak باحاله اتفاقا امروز به یکی از بچه های گیلدمون گفتم میخوام برم Kazzak گفت نرو اونجا بی شعور زیاده :biggrin1: بعد تو Dungeon از چندتا بازیکن های Kazzak پرسیدم که درسته اونجا پر از بازیکن های بیشعور هست اونها هم تائید کردن :biggrin1:

آخرین ویرایش:

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
سلام دوستان چند تا سوال
من بازی wow catalysm رو از این سایت دانلود کردم.
من این بازی رو نصب کردم حالا شروع میکنه به آپدیت 7 گیگ!!!باید اینجا چیکار کنم؟
2-لطفاً یه سرور ایرانی خوب برای این بازی و پچ های لازم برای این بازی رو به من بدید.ممنونم!راستی پچ من 4.0.0 هست لطفاً سرور رو که پیشنهاد میکنین لینک پچ هاش رو هم بدین تا ما ارتقاء بدیم و مثل خر تو گل نمونیم ممنووووووووون..

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
واقعا برام سواله که چرا کسی نسبت به تشکیل گیلد کاملا ایرانی نداره. . . . . .
به غیر از اینایی که دوستان اسم بردن تو Kazzak ما توی Skullcrusher دو تا گیلد خیلی عالی ایرانی داریم، کاملا ایرانی هستن. چطور میگید کسی علاقه نشون نداده به تشکیل گیلد ایرانی؟
WoW Realm EU-Skullcrusher :: WoWProgress - World of Warcraft Rankings and History
Erra و Halfblind دو تا گیلد ایرانی این Realm هستن.
Halfblind یه گیلد کرمانی هست که همه شون از یه گیم نت آنلاین میشن و از صبح تا شب دارن Progress می کنن :d همه شون هم از اول پچ ثابت موندن و Gear خیلی خوبی دارن واسه همین موفق هستن.
من توی Erra هستم، گیلد ما یکم بد شانسی آورد وگرنه الان حداقل 4/8 بودیم، Druid Balance ما که Legendary Staff رو گرفته بود کم آنلاین میشه، چند نفر از بهترین هامون ترک WoW کردن یا به دلیل مشکلات شخصی Leave Guild دادن، و اگر آیتم های کارکترهای Raid اصلی ما رو با بقیه گیلد های 2/8 مقایسه کنید تا همینجا هم شاهکار زدیم چون خیلی از ما ها مجبور شدیم با Alt هامون بازی کنیم که ترکیب Raid بهم نخوره.
هنوزم گیلد به Holy Paladin یا Disc/Holy Priest و تعدادی DPS خوب که بازیشون در حد Heroic Dragon Soul باشه نیاز داره. Gear مهم نیست فقط Skill و اخلاق مهمه. گیلد ما یه گیلد خیلی دوستانه هست و تمام بچه ها با هم رفیق هستن حتی اونایی که توی محیط WoW با هم آشنا شدن. اگر کسی تمایل داره میتونه توی بازی با Rareelement ، Astoh یا Trollmar صحبت کنه یا در صورتی که با Alt هاشون آنلاین باشن از هر کی عضو گیلد هست سراغ Officer ها یا G Master رو بگیره. اگر کسی بتونه Spot رید اصلی رو بگیره مطمئنا گیلد 100% کمکش می کنه توی Gear و خیلی چیزای دیگه. برنامه ریزی ای که توی گیلد ما هست برای Raid اصلی خیلی دقیق و منطقیه.

---------- نوشته در 09:04 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:55 AM ارسال شده بود ----------

چقدر این ریلم Kazzak باحاله اتفاقا امروز به یکی از بچه های گیلدمون گفتم میخوام برم Kazzak گفت نرو اونجا بی شعور زیاده :biggrin1: بعد تو Dungeon از چندتا بازیکن های Kazzak پرسیدم که درسته اونجا پر از بازیکن های بیشعور هست اونها هم تائید کردن :biggrin1:
الان دیگه شما نمیتونی یه Realm اسم ببری که بد نباشه، چون کلا WoW عوض شده و خیلی ساده شده دیگه خبری از اون بازیکن های حرفه ای که PUG جمع میکردن نیست. من یادمه توی Twisting Nether بودم توی پچ Lich King، اونجا چنان Pug هایی جمع می کردن که آدم میگفت آخه اینا چرا با گیلدشون نمیرن! مثلا ToC Heroic زمان خودش جمع می شد، ICC Heroic تا باس 6 یا 7 میزدن. اما الان شما برو همین Twisting Nether که فوق العاده بود قبلا، توی این پچ که Firelands اصلا خنده داره، Normal رو Pug می کنن سر Trash هاش Wipe میدن بعد هم همه Leave میدن میرن. دیگه وقتی بهترین Realm اروپا یه همچین وضعی داشته باشه از بقیه چه انتظاری داری.

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
به غیر از اینایی که دوستان اسم بردن تو Kazzak ما توی Skullcrusher دو تا گیلد خیلی عالی ایرانی داریم، کاملا ایرانی هستن. چطور میگید کسی علاقه نشون نداده به تشکیل گیلد ایرانی؟
WoW Realm EU-Skullcrusher :: WoWProgress - World of Warcraft Rankings and History
Erra و Halfblind دو تا گیلد ایرانی این Realm هستن.
Halfblind یه گیلد کرمانی هست که همه شون از یه گیم نت آنلاین میشن و از صبح تا شب دارن Progress می کنن :d همه شون هم از اول پچ ثابت موندن و Gear خیلی خوبی دارن واسه همین موفق هستن.
من توی Erra هستم، گیلد ما یکم بد شانسی آورد وگرنه الان حداقل 4/8 بودیم، Druid Balance ما که Legendary Staff رو گرفته بود کم آنلاین میشه، چند نفر از بهترین هامون ترک WoW کردن یا به دلیل مشکلات شخصی Leave Guild دادن، و اگر آیتم های کارکترهای Raid اصلی ما رو با بقیه گیلد های 2/8 مقایسه کنید تا همینجا هم شاهکار زدیم چون خیلی از ما ها مجبور شدیم با Alt هامون بازی کنیم که ترکیب Raid بهم نخوره.
هنوزم گیلد به Holy Paladin یا Disc/Holy Priest و تعدادی DPS خوب که بازیشون در حد Heroic Dragon Soul باشه نیاز داره. Gear مهم نیست فقط Skill و اخلاق مهمه. گیلد ما یه گیلد خیلی دوستانه هست و تمام بچه ها با هم رفیق هستن حتی اونایی که توی محیط WoW با هم آشنا شدن. اگر کسی تمایل داره میتونه توی بازی با Rareelement ، Astoh یا Trollmar صحبت کنه یا در صورتی که با Alt هاشون آنلاین باشن از هر کی عضو گیلد هست سراغ Officer ها یا G Master رو بگیره. اگر کسی بتونه Spot رید اصلی رو بگیره مطمئنا گیلد 100% کمکش می کنه توی Gear و خیلی چیزای دیگه. برنامه ریزی ای که توی گیلد ما هست برای Raid اصلی خیلی دقیق و منطقیه.

---------- نوشته در 09:04 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:55 AM ارسال شده بود ----------

الان دیگه شما نمیتونی یه Realm اسم ببری که بد نباشه، چون کلا WoW عوض شده و خیلی ساده شده دیگه خبری از اون بازیکن های حرفه ای که PUG جمع میکردن نیست. من یادمه توی Twisting Nether بودم توی پچ Lich King، اونجا چنان Pug هایی جمع می کردن که آدم میگفت آخه اینا چرا با گیلدشون نمیرن! مثلا ToC Heroic زمان خودش جمع می شد، ICC Heroic تا باس 6 یا 7 میزدن. اما الان شما برو همین Twisting Nether که فوق العاده بود قبلا، توی این پچ که Firelands اصلا خنده داره، Normal رو Pug می کنن سر Trash هاش Wipe میدن بعد هم همه Leave میدن میرن. دیگه وقتی بهترین Realm اروپا یه همچین وضعی داشته باشه از بقیه چه انتظاری داری.

حیف که realm اتون کم جمعیته و یه کم تو زوق می زنه ، اگه مشکل پولی نبود اصلا واسم مهم نبود که ally باشم یا horde ولی چون دوست دارم بعدا alt هم migrate کنم باید ally بمونم و تنها انتخابم همین dark elites که البته بچه های خوبی به نظر می رسن ، gamenet اشون رفتم اسمش ggc بود نت اش خیلی خفن بود :D من فقط یه جا می خوام که full باشه و ravencrest هم که دیگه از این بابت کم و کسری نداره
این قضیه هم درسته کاملا و دلیلش هم به نظر من لیو وو کردنه خیلی از player های قدیمی ، تعداد زیاد player های جدیده . در مورد ایرانی های kazzak هم فکر کنم چون خیلی ها شون جدیدا این جوریه ، و الا قدیمی ترا فکر نمی کنم این قدرا هم داغون باشن .

ps3amir

کاربر سایت
Aug 19, 2008
677
نام
مسعود
سلام
من تا حالا wow بازی نکردم و ندارم.
میخواستم بدونم :
1.برای انجام بازی باید نسخه آخر wow cataclysm را تهیه کنم؟
2.میشه این بازی را آنلاین بازی کرد بدونه مشکل؟
3.برای انجام آنلاین بازی باید پچ هایی دانلود کرد؟حجمشون تقریبا چقدر میشه؟
4.وضعیت پینگ در سرور ها چطوریه؟(در سرور های مجانی)
5.برای آنلاین بازی کردن پول هم باید داد؟
6.میشه این بازی را به صورت شبکه لن بازی کرد؟
7.برای بازی کردن به صورت لن به پچ و... نیازی هست؟سرور شدن در لن سخته؟
8.برای لن که یک کامپیوتر ضعیف هست چه نسخه ای را پیشنهاد میدین؟
9.سبک ترین نسخه کدام است؟حجمش چقدره؟
ممنون

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
1.هر نسخه ای که می خوای بازی کنی باید همون رو تهیه کنی الان بیشتر سرور ها یا cataclysm ان یا lich king
2.چرا نشه
3.بستگی داره به سرورت پچش چند باشه پچی که الان داری چند باشه اگه یکی باشه اصلا لازم نیس پچ دانلود کنی اگه نباشه باید پچتو با سرور یکی کنی می تونی از اینجا دانلود کنی و حجمشون رو ببینی WoW-Patch.in - World of Warcraft - Direct Patch Download - Home
4.تو مولتن بازی کردم پینگش واقعا خوبه moten-wow.com
5.به ناحیه تو پرانتز قسمت 4 مراجعه شود :d البته به غیر از پول adsl
6.خیر (الیته با سرور افلاین ساختن میشه یه کارایی کرد و بیخیال شی بهتره )
7.........................................
8........................................
9.کلاسیک فکر کنم 7 8 گیگی میشد8-| نسخه پیشنهادی لیچ کینگه
خواهش می کنم o:-)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر