World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

azaramir

کاربر سایت
Nov 28, 2010
736
نام
امیر
سلام لطفا یکی بگه این چیه باهاش چیکار کنم می خوام اون مانت رو بگیرم اگه میشه راهنمایم کنید یه سوال دیگه achievement points رو باید از کجا بگیرم
e4vyv7d1wxc8empo162w.jpg

آخرین ویرایش:

ExMusic

کاربر سایت
Jun 22, 2009
149
نام
محمد
سلام

من تو eternal بازی میکنم و لول 46 شدم ولی یه دفعه که رفتم با پورتال به dalaran الان دیگه از سرور دیسکانکت میشه ! یعنی هر وقت که وارد بازی میشم میبینم جلوی پورتال دالاران هستم و بعد از چند ثانیه دیسکانکت میشه .

اینترنتم هم 2 مگابیت و پینگم هم با سرورش 300 هست !

دوستان لطفا کسی کمک کنه . من دیگه حال دوباره بازی کردن ندارم !

سوال بعدی هم اینکه این دوسته بالایی مون که عکس گذاشته ؛ میخوام ببینم چطوری جادو ها رو تو هر جای صفحه قرار میدن ؟ مثلا طرف راست صفحه و افقی ؟

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
احتمالا مشکل تایم اوت شدن گریبان شمارم گرفته ، .

پ ن : سیاوش mount problem,kind sir ?

ExMusic

کاربر سایت
Jun 22, 2009
149
نام
محمد
احتمالا مشکل تایم اوت شدن گریبان شمارم گرفته ، .

پ ن : سیاوش mount problem,kind sir ?

آخه من یه کاراکتر دیگه میسازم و راحت میتونم بازی کنم ولی فقط اون کاراکترم اینجوری میشه !؟

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
آخه من یه کاراکتر دیگه میسازم و راحت میتونم بازی کنم ولی فقط اون کاراکترم اینجوری میشه !؟
یه تیکت بزن که Character ـت رو انتقال بدن به یه جای دیگه.اون بار هارو هم میتونی از منوی Infterface>Action Bars فعال کنی.
mount هم اگر اشتباه نکنم باید با یه Faction خاص Exalted شی.

• Like
Reactions: ExMusic

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
این lopov ـه هنوز زندس گویا :D
http://eu.battle.net/wow/en/character/auchindoun/Lopov/simple

177K HK داره :D

خاطرات جالبی بود :D

من حوصله molten front ندارم، اصلا حوصله daily ندارم زیاد. ولی روزه آخر که رفته بودم همراه با یه Shadow priest بودیم، خیلی Gank شدیم به صورتی که عملا انجام دادن daily ها غیر ممکن بود، در حین gank شدن و برگشتن توی base برای جلوگیری از مردن یه spot بسیار خوشگل پیدا کردیم دقیقا بالا سر ملتی که دارن daily میرن که از اون زاویه میشه با Range قشنگ ملت رو به باد فنا داد :D یه 20 دقیقه ای اونجا در حال Gank کردن بودیم بعدش دیگه تابلو شد اومدن همون جا خفت کردنمون :D
بعد از اونم دیگه نرفتم اصلا MF، با تعریف این خاطره ها پا میشم میرم gank خور کنم :D

آخرین ویرایش:

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
سلام

من تو eternal بازی میکنم و لول 46 شدم ولی یه دفعه که رفتم با پورتال به dalaran الان دیگه از سرور دیسکانکت میشه ! یعنی هر وقت که وارد بازی میشم میبینم جلوی پورتال دالاران هستم و بعد از چند ثانیه دیسکانکت میشه .

سوال بعدی هم اینکه این دوسته بالایی مون که عکس گذاشته ؛ میخوام ببینم چطوری جادو ها رو تو هر جای صفحه قرار میدن ؟ مثلا طرف راست صفحه و افقی ؟
ctrl + z !
کسی نمیدونه فایل های .MPQ رو کجا باید ریخت برا آپدیت ؟

• Like
Reactions: ExMusic

TtTtTerrible

کاربر سایت
Oct 23, 2010
157
نام
حسین
سلام

موقعی که میوفتی بیرون ارور هم میده؟؟؟
ببین من قبلا مشکل تورو داشتم اما یه خورده متفاوت....وقتی میرفتم ناحیه ای که به پچ burning crusade مربوط میشد دیسکانکت میشدم!!!مثلا نمیتونستم blood elf بسازم...یعنی وقتی میساختم خیلی سریع دیسکانکت میشد و ارور میداد..البته dk رو با bloodelf میشد ساخت چون تو اون ناحیه نبود و به پچ classic مربوط میشد...یا مثلا نمیشد وقتی 60 شدی بری outland ....فهمیدم که یه سری فایل هام مشکل دارن از دوستم پرسیدم و فهمیدم یه فایل رو نداشتم که ازش گرفتم و حل شد مشکل....
شما برو از کسی که مشکلی نداره از دوستات بپرس و چک کن که تو فولدر data چه تفاوت هایی دارن فایل ها ت ابفهمی چیارو کم داری و ....
و البته یه چیز دیگه هم هست که شاید مشکل از بازی شما نباشه و مشکل این باشه که شما خیلی زود رفتی dalaran آحه مرم 46 رفتی اونجا که چی؟؟؟
شاید به خاطر این تو این سرور که بازی میکنی طوری هست که باگ هست و نمیشه رفت و آمد کنی پیشنهاد میکنم از خود سایت unstuck کن و هر کاری رو به موقع خودش انجام بده...این حالت در صورتی درسته که اگه تو تو سرورهای دیگه میتونی بری دالاران..برو یه سرور فان یه 80 سریع بساز ببین میتونی تو دالاران وایسی یا نه!!!!!ا
موفق باشی

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
این سرور منم هستم... دالارانش خیلی شلوغه و کلا اونجا همه لگ میشن و خیلی ها که پینگشون بالاست معمولا دیسکانکت! تو یه سرور خلوت برو ببین هنوز مشکل داری یا نه ؟

ExMusic

کاربر سایت
Jun 22, 2009
149
نام
محمد
ممنون از همه دوستان

امروز که پینگم بهتر بود منو یه لحظه بیرون ننداخت و زود برگشتم و با پورتال از اونجا تلپورت کردم .

اون شهر زیادی شلوغه .

TtTtTerrible

کاربر سایت
Oct 23, 2010
157
نام
حسین
ممنون از همه دوستان

امروز که پینگم بهتر بود منو یه لحظه بیرون ننداخت و زود برگشتم و با پورتال از اونجا تلپورت کردم .

اون شهر زیادی شلوغه .
والله اونجور که تو گفتی 2مگ داریو این حرفا زیاد احتمال این مشکل نمیرفت....

ExMusic

کاربر سایت
Jun 22, 2009
149
نام
محمد
والله اونجور که تو گفتی 2مگ داریو این حرفا زیاد احتمال این مشکل نمیرفت....

راستش میخوام برم از شرکتی که سرویس گرفتم ( ماکس نت ) شکایت بکنم .

آخه الان 2-3 هفته است که سرعت دانلودم به 50-60 رسیده !

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام پیرمرد، (با احمدم)

چطوری استاد ؟ من هرچی از این Lockـم بلدم از این احمد دکی خودمون بلدم.

از این Lopov حرف زدی. بله. منم به طورش خوردم. شدید تو همین IoQD. حسابی منو خفت کرده بود. بالای 50 بار. به طوری که بعضی وقتا ترجیح می دادم از بازی بیرون بیام. چون حریفش نمیشدم.

یادمه تو Dalaran که راه می رفتم میدیدم که با اون Shaman ـت با این Lopov ، توی زیرزمین Dalaran، Duel می کردی. درست می گم مهندس !!!

جات خالی احمد. به کسی مثل تو احتیاج داریم یه Leader وارد و مسلط.

این استاد بزرگ؛ AffliLockـی داره که هنوز که هنوزه من دوست دارم باهاش بازی کنم. یعنی افتخار می کنم که با احمد تا لول 35 با هم اومدیم بالا. چیزی نیست که ندونه. تمام دنیای WoW من برمیگرده به احمد. با دقت و وقت کامل جواب سوال های منه Nooooob رو می داد. یادته این mount منو رفتی گرفتین باسم. تو - ممد - سپهر و من. هنوز 250g بهت بدهکارم. یادمه.
یادته منو با تمام مشکلاتی که داشتم به Guildـتون Inv کردی ؟

یادته وقتی 70 شدم، کلی برام وقت گذاشتی که با Rep برم Item بگیرم. اصول بازی رو بهم یاد دادی. اگه برگردی میرم یه Char دیگه می یارم بالا. Lock رو به استادی مثل شما واگذار می کنم.

در کل. هر جا هستی ما مخلصتیم. دیروز به یادت بودم. جدی میگم.

مبارکم باشه.

یا علی ....

RezaRazeR

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,432
نام
Reza
یادش بخیر...از بی پولی داشتم میمردم...پیش این ATM نشسته بودم منتظر یارانه ها بودم...

68115799018_3.jpg

بچه ها به دادم رسیدن و یارانه نقدی رو واریز کردن...خیلی بدردم خورد...دمشون گرم مخصوصاً حسین که 10g داد...اون موقع 10g خیلی زیاد بود واسم:D
یادم باشه قسطی بهت برگردونم:p

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: .Masoud.

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
این lopov ـه هنوز زندس گویا :D
http://eu.battle.net/wow/en/character/auchindoun/Lopov/simple

177K HK داره :D

خاطرات جالبی بود :D

من حوصله molten front ندارم، اصلا حوصله daily ندارم زیاد. ولی روزه آخر که رفته بودم همراه با یه Shadow priest بودیم، خیلی Gank شدیم به صورتی که عملا انجام دادن daily ها غیر ممکن بود، در حین gank شدن و برگشتن توی base برای جلوگیری از مردن یه spot بسیار خوشگل پیدا کردیم دقیقا بالا سر ملتی که دارن daily میرن که از اون زاویه میشه با Range قشنگ ملت رو به باد فنا داد :D یه 20 دقیقه ای اونجا در حال Gank کردن بودیم بعدش دیگه تابلو شد اومدن همون جا خفت کردنمون :D
بعد از اونم دیگه نرفتم اصلا MF، با تعریف این خاطره ها پا میشم میرم gank خور کنم :D

صبر کنید روگم 85 بشه... Lopov رو فراموش میکنید :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر