World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

ExMusic

کاربر سایت
Jun 22, 2009
149
نام
محمد
سلام دوستان

من 3.3.5 رو دانلود کردم .

حالا تو molten wow هم ثبت نام کردم ولی نمیدونم باید چی کار کنم تا بتونم تو اون سایت بازی کنم .

میدونم که باید یه عده جای بازی رو دستکاری کنم ولی نمیدونم کجا ؟

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
سلام دوستان

حالا تو molten wow هم ثبت نام کردم ولی نمیدونم باید چی کار کنم تا بتونم تو اون سایت بازی کنم .

شما realmlist رو تنظیم میکنید؟ از مسیر زیر فایل reamlist رو پیدا کنید بعد ریلمی رو که تو سایت نوشته رو وارد کنید.
\Data\enUS

don_strife

کاربر سایت
Aug 22, 2009
271
نام
Arian
سلام دوستان

من از روزی که ملتن باز شده اونجا بازی می کنم برو تو Folder wow
data-->engb--> realmlist
با نت پد باز کن اینو بنویس اونجا
set realmlist logon.molten-wow.com

• Like
Reactions: ExMusic

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
وقتی CD KEY می زنم اینو می ده اشتباهی TBC دادن فکر کنم
The Burning Crusade is included with World of Warcraft.
The Burning Crusade is now automatically included (for free) in the core version of World of Warcraft. You do not need to redeem a game key in order to access it.
For more information on game keys, please visit our Su
شما دیگه لازم نیست CD Key مربوط به Burning Crusade رو بخری. اون کسی که بهت فروخته اگه از چهارشنبه به بعد خریدی ازش یکم نامردی کرده در حقت! باید بهت می گفت که TBC دیگه وجود نداره. چون با CK Key Standard یا همون Classic خودشون اتوماتیک اکانت رو به TBC تبدیل می کنن.

این قضیه های "تازه شروع کردم بازی رو بلد نیستم"، "کد از کجا بخرم و چجوری Upgrade کنم و کجا وارد کنم" و "DVD کاتا رو از کجا بخرم" خیلی سوال میشه. فکر کنم بهتره این سایت رو هر چه سریعتر راه بندازم. کلا داریم سعی می کنیم بیشتر مطالب Wowpedia.org رو ترجمه کنیم و یک ویکی کامل و فارسی داشته باشیم.

آخرین ویرایش:

don_strife

کاربر سایت
Aug 22, 2009
271
نام
Arian
شما دیگه لازم نیست CD Key مربوط به Burning Crusade رو بخری. اون کسی که بهت فروخته اگه از چهارشنبه به بعد خریدی ازش یکم نامردی کرده در حقت! باید بهت می گفت که TBC دیگه وجود نداره. چون با CK Key Standard یا همون Classic خودشون اتوماتیک اکانت رو به TBC تبدیل می کنن.
زنگ زدم عوض کرد احمق جای TBC,Classic داده بود

آخرین ویرایش:

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
پچ هایی که من دارم تا 3.3.5 همه enGB اند با این پچا می شه eu بازی کرد؟ یا اصلا ربطی نداره
eu اگه منظورت سرور اروپای بلیزارده که اصلا ربط نداره. الان پچ بلیزارد 4.2 هست و باید کاتا رو نصب کنی. و نکته دیگه اینکه eu یا us بودن بازی به اینکه کدوم سرور بازی کنی ربطی نداره و فقط با تغییر دادن Realmlist به eu حتی اگه نسخه بازیت us باشه کارت راه میفته. فقط کد هایی که میخری مهمه. اگه بخوای اروپا بازی کنی همه کد ها باید eu باشن.

ExMusic

کاربر سایت
Jun 22, 2009
149
نام
محمد
من از روزی که ملتن باز شده اونجا بازی می کنم برو تو Folder wow
data-->engb--> realmlist
با نت پد باز کن اینو بنویس اونجا
set realmlist logon.molten-wow.com

شما realmlist رو تنظیم میکنید؟ از مسیر زیر فایل reamlist رو پیدا کنید بعد ریلمی رو که تو سایت نوشته رو وارد کنید.
\Data\enUS

از هر دوتون ممنون . rep فقط به یکیتون اجازه داد بدم .>:d<:d

sinasantana

کاربر سایت
Sep 15, 2008
60

این قضیه های "تازه شروع کردم بازی رو بلد نیستم"، "کد از کجا بخرم و چجوری Upgrade کنم و کجا وارد کنم" و "DVD کاتا رو از کجا بخرم" خیلی سوال میشه. فکر کنم بهتره این سایت رو هر چه سریعتر راه بندازم. کلا داریم سعی می کنیم بیشتر مطالب Wowpedia.org رو ترجمه کنیم و یک ویکی کامل و فارسی داشته باشیم.

دستتون طلا خیلی عالیه
کاش توی این 10 سالی که wow اومده بود یه wiki فارسی راه افتاده بود. من که تازه واردم تا بخوام یاد بگیرم صبح شده! واقعا واسه noob ها خیلی گیج کنندست. :-/

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
دستتون طلا خیلی عالیه
کاش توی این 10 سالی که wow اومده بود یه wiki فارسی راه افتاده بود. من که تازه واردم تا بخوام یاد بگیرم صبح شده! واقعا واسه noob ها خیلی گیج کنندست. :-/
خیلی سایت ها این کارو کردن. یکیش wowwiki.ir ولی نه ایرانی ها بلدن خوب ویکی رو Edit کنن تا صفحه هاش زیاد بشه و نه مدیریت اون سایت اصلا به سایتش سر می زنه. سایت همینجوری افتاده بود و چند نفر هم چند تا مطلب به زبون کوچه بازاری نوشتن که نه آموزشیه نه اصلا ارزش خوندن داره.
منم دست تنهام توی سایتی که خودم زدم. هر کسی 1 هفته پا به پای من تو سایت کار کرد کشید کنار و متاسفانه چون حقوقی وسط نیست، تو ایران علاقه به WoW به هیچ عنوان کسی رو تشویق به این کارا نمی کنه.
من نزدیک 3 ، 4 ماه وقتی Domain رو خریدم دنبال یه طراح وب بودم. خب حرفه ای هاش که دور و ور 1 تومن حرف می زدن، اونایی هم که راه میومدن سر قیمت، بد قولی کردن و هیچ کاری نکردن. منم الان یه قالب آماده Mediawiki برای قسمت ویکی سایت، یه قالب آماده جوملا برای قسمت اخبار و یه قالب آماده برای فروم استفاده کردم. مشکلات طراحی وب زیاد دارم اما هیچ کس حاضر نیست کمک کنه.

sinasantana

کاربر سایت
Sep 15, 2008
60
خیلی سایت ها این کارو کردن. یکیش wowwiki.ir ولی نه ایرانی ها بلدن خوب ویکی رو Edit کنن تا صفحه هاش زیاد بشه و نه مدیریت اون سایت اصلا به سایتش سر می زنه. سایت همینجوری افتاده بود و چند نفر هم چند تا مطلب به زبون کوچه بازاری نوشتن که نه آموزشیه نه اصلا ارزش خوندن داره.
منم دست تنهام توی سایتی که خودم زدم. هر کسی 1 هفته پا به پای من تو سایت کار کرد کشید کنار و متاسفانه چون حقوقی وسط نیست، تو ایران علاقه به WoW به هیچ عنوان کسی رو تشویق به این کارا نمی کنه.
من نزدیک 3 ، 4 ماه وقتی Domain رو خریدم دنبال یه طراح وب بودم. خب حرفه ای هاش که دور و ور 1 تومن حرف می زدن، اونایی هم که راه میومدن سر قیمت، بد قولی کردن و هیچ کاری نکردن. منم الان یه قالب آماده Mediawiki برای قسمت ویکی سایت، یه قالب آماده جوملا برای قسمت اخبار و یه قالب آماده برای فروم استفاده کردم. مشکلات طراحی وب زیاد دارم اما هیچ کس حاضر نیست کمک کنه.

آخه خداییش کار سختیه. خیلی. مطالب وحشتناک زیادن. یه کتاب 800 صفحه ای میشه! تازه از طرفی هرکسی هم نمیتونه این کار رو انجام بده و باید حتما مدتها بازی هم کرده باشه. خدا بهت صبر بده :)
راستی به نظرم یه قسمت هم به اصطلاحات عامیانه ای که خودتون بلدین و هی میگید و ما نمیفهمیم اختصاص بده! معنی اونا رو بنویس.

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
من Damage meter ربختم بعد روش راست کلیک کردم چندتا گزینه برای نشون دادن Damage داره
کدومش باید انتخاب کنم؟ ؟ ؟
در حالت عادی بین تانک و DPS کدوم باید بیشترین Damage بدن؟؟؟
بهترین Spec برای وارلاک چیه؟؟؟
من از ساعت 7 تا حالا نمیتونم وارد WOW بشم کسی همچین مشکلی نداره؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر