World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Napalm

کاربر سایت
Oct 28, 2010
6
نام
شلغم‌الدّین
به نظر من شما دو تا که دارین با هم بحث می کنین بیشتر از روی تعصب هستش، نقد باید منصفانه و بدون هیچ تعصب و نظر قبلی باشه!

Sajadgamer عزیز این نکته هم باید در نظر داشت "هر چقدر پول بدی آش می خوری" هیچ وقت مشکلات بزرگ سرور های مجانی نمیشه نادیده گرفت! اما بعضی از سرور ها کم تر و بعضی ها بیشتر، و این بسته به تعداد بازیکنای سرور هستش. هیچ وقت نمیشه شرکتی که اینهمه متخصص داره رو با سرورهایی که توسط گروهی از افراد هدایت میشه مقایسه کرد...!

پیروز باشید

sajadgamer

کاربر سایت
Feb 22, 2009
189
نام
sajad hosseini
ه نظر من شما دو تا که دارین با هم بحث می کنین بیشتر از روی تعصب هستش، نقد باید منصفانه و بدون هیچ تعصب و نظر قبلی باشه!

Sajadgamer عزیز این نکته هم باید در نظر داشت "هر چقدر پول بدی آش می خوری" هیچ وقت مشکلات بزرگ سرور های مجانی نمیشه نادیده گرفت! اما بعضی از سرور ها کم تر و بعضی ها بیشتر، و این بسته به تعداد بازیکنای سرور هستش. هیچ وقت نمیشه شرکتی که اینهمه متخصص داره رو با سرورهایی که توسط گروهی از افراد هدایت میشه مقایسه کرد...!

پیروز باشید
ای بابا شما چرا همش حرف منو نقل قول میکنید خب منم همینو میگم هر چقدر پول بدی اش میخوری.منم میگم بلیزارد قابل مقایسه نیست ولی وقتی تو یه سرور رایگان پول نمیدی و چند برابر اون که باید گیرت بیاد اش میخوری این بده؟.منم حرف هام دفاع از بعضی سرور هاست که در حال مجانی بودن بسیار خوب پیش رفتن.یهو طرف درمیاد میگه سرورش اینه اونه.....

TtTtTerrible

کاربر سایت
Oct 23, 2010
157
نام
حسین
ای بابا شما چرا همش حرف منو نقل قول میکنید
کسی دیگه سجاد رو اذیت نکنه ها)xوگرنه با من طرفه)x
حالا این رفیقمون اومد یه دفاعی از سرورهای رایگان بکنه اینقدر هم نتوپید بهش.
راستی یکی گفت بعضیا رو تعصب مینویسن که اگه منظورشون من بودم باید بگمم رو تعصب اون حرفهارو ننوشتم بنده خیلی از سرورها رو تجربه کردم و نتیجه تجربه رو گفتم همین..واین که هرچی پول بدی آش میخوری رو من درمورد سرور بلیزارد خیلی به دوستام تاکید میکنم و واقعا اینجا این جمله معنی ویژه ای میده..خوشحالم یکی دقیقا به این نکته اشاره کرد که معلومه حرف همو میفهمیم.آخه تو بعضی جاها مثل همین کشور عزیزمون هرچی پول بدی شوله زرد هم نمیزارن جلوی آدم!!!:d
این جمله آخرم ربطی به wow نداشت.
البته اینم باید اضافه کنم که سجاد یه جورایی بدم نمیگه چول این سرورها رایگان هست و نسبت به رایگان بودنشون خوب جلو میرن البته باید دید که کی بلیزارد جلوشون رو میگیره آخه هرکدوم
عمر کوتاهی دارن و بعد از مدتی بسته میشن.اما خودمونیم این شارژ بلیزاردم کمرشکنه:))

TtTtTerrible

کاربر سایت
Oct 23, 2010
157
نام
حسین
سجاد جان یه سوال
خداوکیلی تو همه ی اینا رو که تو مشخصاتت وارد کردی داری؟؟؟
منظورم ps 2 ps 3 xbox و... هستش
اگه داری که بابا دمت گرم.

hoseinlu

کاربر سایت
Jan 28, 2008
480
نام
زهير
با سلام خدمت دوستان .
من تازه دارم یه گیم نت را میندازم و می خوام که wow رو به صورت آفلان و چند نفره بزارم بچه ها بازی کنن . حقیقتش حوصله ندارم 250 صفحه رو بخونم و تازه شایدم با خوندنش چیزی گیرم نیاد . اگه دوستان لطف کنن ساده ترین روش رو برام بزارن خیلی ممنون میشم .

tasnim114

عضو جدید
Aug 19, 2008
198
نام
محمد
سلام من 1 ماهی این بازی انجام ندادم و مولتن بودم ولی مولتن خیلی شولوغ هست همیش باید توی صف موند خوب یه سرور دیگه سراغ دارید بشه راحت روش بازی کرد .البته تعداد بازیکن بالا باشه و باگ کم . یه هزینه کامل به من بدید برای همه سی دی کی ها با هم ببینم چقدر میشه ممنون و یه جایی برای خریدش با قیمت مناسب

TtTtTerrible

کاربر سایت
Oct 23, 2010
157
نام
حسین
عزیزم اگه شما توی گوگل سرچ میکردی خیلی راحت جوابتون رو میگرفتی
مثلا سرچ کن ساخت سرور محلی یا سرور آفلاین کوچک که البته اصلا حس نمیده توش بازی کردن
فقط خودتون میرید که نهایتش بشید 10 نفر که البته اگه اگه همه بیان داخل!!!
اما یه چند تا باید نرم افزار هک گیر بیارید واسه ایجاد سرور.
یعنی این برنامه ها برای ایجاد سرورهای آفلاین و محلی کوچک ساخته شدن که چون این بازی کلا
به صورت آنلاین هست اسم این برنامه ها رو هک میذارن وگرنه ربطی به هک نداره.
من قبلا این برنامه رو داشتم اما الان نمیدونم اسمش چیه.
بازم میگم:جستجو در گوگل بهترین راه حل واسه این کار.

TtTtTerrible

کاربر سایت
Oct 23, 2010
157
نام
حسین
سلام من 1 ماهی این بازی انجام ندادم و مولتن بودم ولی مولتن خیلی شولوغ هست همیش باید توی صف موند خوب یه سرور دیگه سراغ دارید بشه راحت روش بازی کرد .البته تعداد بازیکن بالا باشه و باگ کم . یه هزینه کامل به من بدید برای همه سی دی کی ها با هم ببینم چقدر میشه ممنون و یه جایی برای خریدش با قیمت مناسب

بهترین سرور همون بلیزارد هستش که باید پول پرداخت کنید.
گیم کارت تقریبا 30 تومن واسه 60 روز بازی
wotlk فکر کنم الان 36 تومن باشه تقریبا
و BC هم 20 تومن هستش که میتونی با 50 تومن یه دفعه همشو بگیری
با یک ماه بازی رایگان.
بهترین کار اینه که بری داخل سایت از قسمتی که 10 روز مجانی میده ثبت نام کنی
و 10 روز بازی کنی که تو این 10 روز تا level 20 میتونی پیش بری.
بعدش 50 تومن بدی و تا 80 رو باز کنی و یک ماه هم رایگان تحویل میگیری.
از اون به بعد هم 30 تومن میدی هر 60 روز البته فکر کنم patch جدید که بیاد
برای خرید اون که 80-85 هست هم باید پولی داده بشه.
در کل اگه یه نسخه جدید از بازی بیاد که تغیرات زیادی ایجاد کنه باید پول پرداخت کرد
اما وقتی پچ رو آپدیت میکنن پولی لازم نیست بپردازی.و همون هر 2 ماه 30 تومان رو
پرداخت کنی.
درضمن اگه مستر کارت داری میتونی ارزون تر گیر بیاری مثلا 60 هزار تومن 6 ماه بازی
البته خوب یادم نیست اما حدودا قیمتش همون قدر بود در کل زیاد تر بخری
ارزون تر در میاد.
حالا شما گفتی مولتن بازی میکردی.اگه سروری مثل اون میخواهی که سرگرم کننده باشه
و صف هم توکارش نباشه میتونی بری wowbeez بازی کنی که بد نیست.
من خودم بازی میکردم اگه خواستی بازی کنی آیدی و پسورد اکانتم رو بدم برو بازی کن
که زیاد اذیت نشی آخه چند تا 80 با چند تا آیتم داره و vote هم تو اکانتش بد نیست.

sajadgamer

کاربر سایت
Feb 22, 2009
189
نام
sajad hosseini
سجاد جان یه سوال
خداوکیلی تو همه ی اینا رو که تو مشخصاتت وارد کردی داری؟؟؟
منظورم ps 2 ps 3 xbox و... هستش
اگه داری که بابا دمت گرم
.
[/QUOTE]با سلام راستش نه همه رو داشتم اما الان PSP رو فروختم دیگه حوصله ویرایش پروفایلو نداشتم الان
Ps 3 - Ps 2 - Pc - Xbox360 دارم.

sajadgamer

کاربر سایت
Feb 22, 2009
189
نام
sajad hosseini
الان
Ps 3 - Ps 2 - Pc - Xbox360 دارم.
بابا تو که مایه داری خب چرا رفتی پارس گیم؟؟؟خب میرفتی بلیزارد شارژ میکردی!!!
پول مارو هم حساب میکردی:d
راستی سجاد xbox 260 بهتره یا ps3 ؟
[/QUOTE]

:d با حال بود.تو بلیزارد هستم اما اینترنتم داغون شده نمیتونم بازی کنم.
به نظر من از لحاظ قیمت و بازار بازی ها Xbox360 اما از نظر سخت افزار و کیفیت کاری Ps3 .در ضمن من پول دار نیستم کلی هم بدهکارم.

برادر سجاد گیمر شما ادمین این پارس گیم هستین؟
ادمین نه اما جز گروه مدیریتی هستم.ناظم اونجام.

toxic_devilcs

کاربر سایت
Aug 28, 2007
416
نام
اصغر
رفع مشکل tasnim114 و hoseinlu عزیز

دوست عزیز یه چندتا وب سایت هست که میشه از طریقشون سرورهای مجازی Wow رو دید ،راحتر بگم موتور جستجویی برای سرورهای Wow و MMO های دیگه هستش.
- ویژگی های اون سرورها و آدرسشون زیرشون درج شده::arrowd:
وب سایتهای دیگه هم هست ،ولی من این دوتا رو توصیه می کنم :

xtremetop100.com
gtop100.com
- و برای خرید DVD های World of Warcraft : Wrath of the Lich King به بخش خرید این وب مراجعه بفرمائید :arrowd:

با سلام خدمت دوستان .
من تازه دارم یه گیم نت را میندازم و می خوام که wow رو به صورت آفلان و چند نفره بزارم بچه ها بازی کنن . حقیقتش حوصله ندارم 250 صفحه رو بخونم و تازه شایدم با خوندنش چیزی گیرم نیاد . اگه دوستان لطف کنن ساده ترین روش رو برام بزارن خیلی ممنون میشم .

جناب شما هم اگه راه انداز یه سرور مجازی می خوای چیزه خاصی ندارن ،یه پایگاه اطلاعات هستش و یه هسته راه انداز،در ضمن نیازی به انجام کاره دیگه ی ندارید فقط این برنامه ها رو دانلود کنید و چندتا ابزار مکمل برای اجرای اون هستش حتما تهیه کنید ::arrowd:

- این راه انداز واسه ورژن 3.3.5:12340 ساخته شده

ابرارهای مکمل:
راه انداز سرور مجازی:
ArcEmu Repack v4.6

ِ
Download Link (70.78 MB

نکات :
- لینک دانلود مدت دار می باشد . . .
- واسه مدیریت با Admin Account واردشوید:
User : Admin
Password : Admin

موفق باشید . . .

آخرین ویرایش:

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
من حدود 3 ماه دارم وارکرفت بازی میکنم و یک کاراکتر لول 73 دارم
Tauren Druid
ماشالله بازیش انقدر گسترده و متنوع هست مغزم منفجر میشه. . .
چندین سوال دارم.
glyph در World of warcraft چطور میشه بدست آورد به جز خریدنش؟
در مورد کلا کلاس Druid چندتا سوال دارم
1.من همه Talent هام به Balance دادم خب در این صورت من Healer , DPS یا Tank هستم؟
2.اگر بخوام DPS باشم حتما باید Talent هام و به Feral بدم؟
3.من تو حالت Monk میتونم نقش تانک انجام بدم ؟
باز هم سوال هست . . .:d

toxic_devilcs

کاربر سایت
Aug 28, 2007
416
نام
اصغر
جواب سوالات MG.Snake عزیز

من حدود 3 ماه دارم وارکرفت بازی میکنم و یک کاراکتر لول 73 دارم
Tauren Druid
ماشالله بازیش انقدر گسترده و متنوع هست مغزم منفجر میشه. . .
چندین سوال دارم.
glyph در World of warcraft چطور میشه بدست آورد به جز خریدنش؟
در مورد کلا کلاس Druid چندتا سوال دارم
1.من همه Talent هام به Balance دادم خب در این صورت من Healer , DPS یا Tank هستم؟
2.اگر بخوام DPS باشم حتما باید Talent هام و به Feral بدم؟
3.من تو حالت Monk میتونم نقش تانک انجام بدم ؟
باز هم سوال هست . . .:d
سلام دوست عزیز

بازی هر چه قد هم متنوع باشه نهایتی داره ،که وقتی بهش می رسی فکر می کنی چه قد کوتاه بود و کم ،که فکرشو نمی کردی :d:)
خوب بریم سراغ سوالاتت :

- Glyph : حکم بروز رسانی Spell و Buff Effect ها رو داره ،که انواعی داره واسه هر کلاس. در کل به چند دسته تقسیم میشن : Minor و Major و Prime
با Skillی به نام Inscription ساخته میشن.

- Balance Talent : واسه R-DPS ه ( Range Demage Per Second ) و فرم اصلی ه اون Moonkin هستش.

- Feral Talent : واسه M-DPS ه ( Melee Demage Per Second ) و دو فرم اصلی اون Dire Bear یا Bear و Cat هستش،تو Dire Bear یا Bear واسه Armor و Statی که از Druid می کشه بالا واسه Tank بودن استفاده می شه و تو حالت Cat اون Armor و Stat ه بالا رو نداری به جاش Attack Speed و Movement Speed و Power بالای که داری واسه DPS Melee استفاده می شه.

- Restoration Talent : واسه HPS یا همون Healerی ( Healing Per Second ) و فرم اصلی اون Tree هستش .

اطلاعات بیشتر در مورد Druid Class

امیدوارم که این اطلاعات کم ما به کارتون بیاد آقا MG.Snake و دیگر عزیزانی که می خونن مطلب رو . . .
اگر هم چیزی اشتباه گفتم ذکر کنین :d

ّ

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: MG.Snake

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر