World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

dc_error691

کاربر سایت
Apr 14, 2008
186
نام
علی
دوستان یه سرور مجانی با مشخصات زیر میشناسین؟

MidRate : 5x-15x
Online Player 3000+
Patch 3.3.5a
ایرانی هم داشته باشه

قبلاً Neverendless بازی می کردم اما انگار الان خیلی خلوت شده

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
مولتن تو 4 تا ریلم 15 هزار نفر داره اما هر کدوم queue دارند . انلاین پلیر واست چرا مهمه من تو گیمر دیتسریکت مشکلی ندارم کلا 700-1000 نفرن

dc_error691

کاربر سایت
Apr 14, 2008
186
نام
علی
... اما هر کدوم queue دارند...
ها؟ این یعنی چی؟ :d
انلاین پلیر واست چرا مهمه من تو گیمر دیتسریکت مشکلی ندارم کلا 700-1000 نفرن
خب خیلی مهمه به خاطر AH و Arena و Battleground و Raid ها به Ins و شهرها!
اصلاً همینجوری رد میشی آدم میبینی خودش تقویت روحیست!:d

lycan222

کاربر سایت
Jul 20, 2010
234
نام
مسعود
مولتن تو 4 تا ریلم 15 هزار نفر داره اما هر کدوم queue دارند . انلاین پلیر واست چرا مهمه من تو گیمر دیتسریکت مشکلی ندارم کلا 700-1000 نفرن
من مولتن بازی میکنم , اگه کسی اونجاست بگه تا با هم لول اپ کنیم ;)

pmnr

کاربر سایت
Apr 4, 2010
38
سلام
دوستان تو گشت گذاری که داشتم به این سایت بر خوردم:"
http://www.xtremetop100.com/world-of-warcraft
دوستان آماری که میگه واقعی هستش اگه وقتشو دارین یه مقدار در مورد سرور هایی که نوشته توضیح بدین درضمن دنبال یه سرور به غیر از (نورلس)و (ملتن) هستم (همش دیس میشه؟!!اون یکیهم صفیه)لطفاسرعت (لول آپش) بالا باشه. میخوام هیرهای سبکهای مختلف رو امتهان کنم....
چطور میتونم دوباره پچ 3.3.5 به333a تبدیلش کنم ؟
امکانش هست؟؟؟؟ چطوری یونستالش کنم؟؟؟
مرسی;)

progamer

کاربر سایت
Mar 31, 2008
199
سلام
دوستان من چند تا سوال داشتم جوابشون رو پیدا نکردم خیلی تاپیک شلوغه! لطفا راهنمایی کنید
»ن اولین باری هست که می خواهم WOW بازی کنم! برای نصب lich king حتما burning crusade لازمه؟
بعد وقتی ریختم الان توی سرور ها پچ با چه ورژنی باید استفاده کنم؟
لیست سرور ها رو از کجا باید پیدا کنم؟ روی سرور های اروپایی با اینترنت 512 لگ دارم؟
سرور پیشگامان چطوره وضعیتش؟ قیمت ماهیانه سرور hard و easy چه قدر هست؟
چه جوری باید آدرس سرور رو اضافه کنم به بازی؟
اگر نکته دیگه ای هم دارید که به درد من تازه کار بخوره ممنون می شم

saeed-evil

کاربر سایت
Aug 24, 2008
311
نام
Saeed
سلام
دوستان من چند تا سوال داشتم جوابشون رو پیدا نکردم خیلی تاپیک شلوغه! لطفا راهنمایی کنید
»ن اولین باری هست که می خواهم WOW بازی کنم! برای نصب lich king حتما burning crusade لازمه؟
لیست سرور ها رو از کجا باید پیدا کنم؟ روی سرور های اروپایی با اینترنت 512 لگ دارم؟

سلام.
1-بله حتما باید BC ریخته باشی تا بتونی بازی کنی.
2-الان پچ رو سرور اصلی بازی 3.3.5a ولی تو رایگان 3.3.3a هم پیدا میشه من به شما توصیه میکنم 3.3.5a رو بریزی.
3-شما میخوای رایگاتن بازی کنی یا سرور اصلی؟اگه رایگان که تو گوگل سرچ کنی کلی سرور پیدا میکنی تو هم پستهای بالاترم بچه ها کلی سرور خوب معرفی کردن.اگرم میخوای پولی بازی کنی بحثش جداس.
4-پیشگامان فک کنم دیگه نباشه اگرم باشه با پچ پایین اجرا میشه دقیق اطلاع ندارم.
5- برای وارد کردن آدرس سرور به این آدرس برو و مشخصلت سرورو وارد کن:
wow-Data-enUs-realmlist
این فایل realmlisto با نوت پت باز کن و هرچی توشه پاک کن و مشخصات سروری که میخوایو توش وارد کن.
6-شما هرچی مشکل داشتی بپرس در خدمتیم;)

Sabzali

کاربر سایت
Sep 29, 2008
76
سلام

سلام دوست عزیز.
شما برای بازی کردن باید کامل بازی نصب کنید یعنی چی؟ یعنی اول Classicرو نصب می کنید بعدشBurning Crusade رو نصب می کنید و بعدWrath Of The Lich King رو نصب می کنید بعد شروع به نصب کردن Patch ها می کنید درنتیجه شما نباید وقتی که Burning Crusade رو نصب کردین شروع به نصب Patch های سری 2 بکنید!!!
از نظر Version بهتره EU نصب کنی که اگر بعدا خواستی تو Blizzard بازی کنی دچار مشکل نشی چون معمولا ایرانی ها EU بازی می کنند به خاطر Lag-Ping-Latency با Us معمولا همه Lag دارن.
لیست سرور ها رو می تونی با چند تا Search با موضوعه Free Serves For Wow پیدا کنی.
در مورد اینترنت به عدد کاری نداشته باش ممکنه یک شخص با اینترنته 128k تو Blizzard کیف می کنه ولی یک کسی مثل من با سرعت 512k دارم تو Blizzard گریه می کنم.این مساءل به ISPتون بر می گرده و سرعت دانلود و آپلود و Bandwich .
سرور ها معمولا free هستن به جز سرور اصلی که همون Blizzard هست که می توانید قیمت ها رو در این سایت ببینید:Www.Nimlog.com/wow من خودم از این شخص به مدت یکسال خرید می کنم و کاملا مطمءنه.
گفتی نکته:من به شما افرادی که تازه می خواهین wow بازی بکنین پیشنهاد می کنم اول به Server های مجانی برید و بازی رو یاد بگیرید و بگم که اگه زبان انگلیسی بلد باشید سریعتر بازی رو یاد می گیرید.
در مورد RealmList شما وقتی توی اون سایتی که می خواهید توش بازی کنید عضو می شید اگه کمی روی مانیتور رو بگردید یک Set RealmList پیدا می کنید که اونجا adresse این سرور رو نوشته که شما باید این آدرس رو به بازی بدهید حالا این سوال پیش می یاد چجوری؟؟؟
شما اون Realm رو از توی سایت کپی می کنید و در فایل Realm List در enGB در پوشه ی Data به این صورت وارد می کنید :در خط اول نوشته شده set realmlist eu.logon.worldofwarcraft.com
شما تمام نوشته های بعد از کلمه ی Realmlist رو پاک می کنید به جز Space رو و بعد اون ریلمی رو که در سایت Copy کردین را اینجا paste می کنید.b-)

vampire may cry

کاربر سایت
May 14, 2007
347
بچه ها کسی می دونه که تو بلیزارد می شه regionرو عوض کرد یا نه؟یعنی مثلا اکانتت euباشه و بخوای عوض کنی بهru؟اگه می شه چه جوری؟من تو account managementه بلیز همچین گزینه ای رو ندیدم.
ممنون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر