World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

.:Arth@s:.

کاربر سایت
Oct 18, 2011
897
نام
محمد
dont spread bullshit, keep it to yourself!
یه quest line کامل و جامع وجود داره تو icecrown که چرا آرتاس اینقدر قدرتمند و شکست‌ناپذیره و راه شکست دادنش چیه. قدرت و دهشت سریر یخی از اراده‌ی آرتاس میاد که حتی نرزول رو هم پس میزنه.
این پس زدن نرزول مشکوک بودم اگه امضا مو بخونی میبینی ولی گفتم شاید این جمله زیاد معتر نباشه نگفتم D:

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
یه quest line کامل و جامع وجود داره تو icecrown که چرا آرتاس اینقدر قدرتمند و شکست‌ناپذیره و راه شکست دادنش چیه. قدرت و دهشت سریر یخی از اراده‌ی آرتاس میاد که حتی نرزول رو هم پس میزنه.
زیاد خودتو خسته نکن... ایشون میگن وقتی آرتاس فراست مورن رو گرفت مرد! باید بشینی حالا واسش فرق بین undead با مرده رو بگی :D
این پس زدن نرزول مشکوک بودم اگه امضا مو بخونی میبینی ولی گفتم شاید این جمله زیاد معتر نباشه نگفتم D:
نا معتبر؟!!!!!!!!!! دستت درد نکنه دیگه... حالا امضا قبلی ما شد نامعتبر؟! عیز من این متن دقیقا تو کتاب Arthas: Rise of the Lich King صفحه 307 (نسخه اورجینال) هست... واقعا رو سفیدم کردی :|

آخرین ویرایش:

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127

اراده ی ارتاس نروزل رو پس میزنه؟ احتمالا سورستون چرندیاتی هست که تو نته و میگن ارتاس با نروزل سالها تو فکرش میجنگید و اونور در فکرش کشت
فعلا اراده ی نرزول بود که ارتاس رو به frozen throne‌کشوند محض اطلاع :‌
The runeblade Frostmourne was also locked inside the Frozen Throne, but Ner'zhul cast it from the throne so it would eventually find its way to Arthas

و اینم بدونید روح کسی که در helm of domination پیوند داده شده و به undead‌ها دستور میده و یا rise میکنه nerzul هست
The Helm of Domination was crafted by demons, both to hold the spirit of Ner'zhul and grant him his Lich King powers. The helm, which helps command undead and others, plus the Plate of the Damned, which makes the wearer nearly invulnerable, were bonded to Ner'zhul's spirit and locked within the Frozen Throne

ارتاس بعد گرفتن Frostmourne که نقشه از قبل نرزول بوده بی اراده به سمت frozen throne‌کشیده شد بعد شما میگین اراده ارتاس نرزول رو پس میزنه؟ lol

کاربر سایت
Oct 18, 2011
897
نام
محمد
زیاد خودتو خسته نکن... ایشون میگن وقتی آرتاس فراست مورن رو گرفت مرد! باید بشینی حالا واسش فرق بین undead با مرده رو بگی :D

نا معتبر؟!!!!!!!!!! دستت درد نکنه دیگه... حالا امضا قبلی ما شد نامعتبر؟! عیز من این متن دقیقا تو کتاب Arthas: Rise of the Lich King صفحه 307 (نسخه اورجینال) هست... واقعا رو سفیدم کردی :|
:((((((((((((( منو ببخش xD من مانند یک dk زیر دسته شمام xD king arthas باو گفتم شاید خدایی نکرده اینجوری نباشه بد میشه بگم کتابشم هنوز دارم قبلیارو میخونم البته بد جور وسوسه شدم بیام سراغ این کتاب D:

- - -ویرایش - - -

اراده ی ارتاس نروزل رو پس میزنه؟ احتمالا سورستون چرندیاتی هست که تو نته و میگن ارتاس با نروزل سالها تو فکرش میجنگید و اونور در فکرش کشت
The runeblade Frostmourne was also locked inside the Frozen Throne, but Ner'zhul cast it from the throne so it would eventually find its way to Arthas

و اینم بدونید روح کسی که در helm of domination پیوند داده شده و به undead‌ها دستور میده و یا rise میکنه nerzul هست
The Helm of Domination was crafted by demons, both to hold the spirit of Ner'zhul and grant him his Lich King powers. The helm, which helps command undead and others, plus the Plate of the Damned, which makes the wearer nearly invulnerable, were bonded to Ner'zhul's spirit and locked within the Frozen Throne

ارتاس بعد گرفتن Frostmourne که نقشه از قبل نرزول بوده بی اراده به سمت frozen throne‌کشیده شد بعد شما میگین اراده ارتاس نرزول رو پس میزنه؟ lol
این قضیه واسه بعد از لیچ کینگ شدنه ارتاسه که پسش میزنه اونجوری که من از نتاب rise of horde نرزول رو میشناسم اراده نرزول بینه همه شمن ها از همه ضعیف تر بوده با این که از همشون قوی تر بوده

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
:((((((((((((( منو ببخش xD من مانند یک dk زیر دسته شمام xD king arthas باو گفتم شاید خدایی نکرده اینجوری نباشه بد میشه بگم کتابشم هنوز دارم قبلیارو میخونم البته بد جور وسوسه شدم بیام سراغ این کتاب D:

خیلی کتابِ حوصله سر بریه!!
واسه داستان آرتاس حداقل باید کمی قشنگترش میکردن!!
البته واسه اینکه بفهمی آرتاس چه شخصیتی داشته خوبه!!

amir9

کاربر سایت
May 28, 2012
1,179
نام
اميرحسين
سلام یه چند وقتیه به فکر خریدن رمان های این بازی

کدوم انشارات این رمان رو ترجمه میدن بیرون ؟؟؟

متاسفانه من شهرستانم برای همین فک نکنم اینجا چیزی گیرم بیاد

پ.ن : یه رمان هست اسمش به فارسی شوالیه مرگه بدجوری تو کفشم اونو اگه بگیرم حله ;)

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas

باو!!!!! تو داری از کریس متز هم ایراد میگیری؟!!!!!!!!!!!!!!! تو دیگه کی هستی؟!
آره عزیزم تو خوبی، همه دارن اشتباه میکنن فقط تو درست میگی... soothe/
خیلی کتابِ حوصله سر بریه!!
واسه داستان آرتاس حداقل باید کمی قشنگترش میکردن!!
البته واسه اینکه بفهمی آرتاس چه شخصیتی داشته خوبه!!
lol
کدوم کتابو میگی؟ Arthas: Rise of the Lich King؟ r u ****!n kiddin me ؟
بنظر من که جزو 3 تا رمان برتر وارکرفت هست.
پ.ن: البته من ترجمه فارسی رو نخوندم، اورجینالشو خوندمو که کیف کردم.

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127
باو!!!!! تو داری از کریس متز هم ایراد میگیری؟!!!!!!!!!!!!!!! تو دیگه کی هستی؟!
آره عزیزم تو خوبی، همه دارن اشتباه میکنن فقط تو درست میگی... soothe/

lol

شما بگو ببینم کریس متزن چی گفته
خوبه جا bmw و معرفی موتورهاش به من بگو کریس متزن چی گفته
اگر منظورت اینه که متزن و افراسیابی گفتن ارتاس بعد از گرفتن Frostmourne نمرد اینو کسانی قبول میکنن که همون حرف بلیز که گفت نه wod time travel‌نیست رو قبول کردند
در واقع کسی که روح ندراه زنده محسوب نمیشه تو دنیای وارکرفت اگه یک تکه از جسم کسیو باشه میشه به صورت undead‌زندش کرد ولی اون یک تکه دیگه اون شخص نیست
و دما اینکه لیچ کینگ چون هیچ وقت نمیمیره برای خودش demigod‌محسوب میشه حالا یه ادم mortal‌میاد میزنه رو درست اراده ی demigod !

- - -ویرایش - - -

- - -ویرایش - - -

این قضیه واسه بعد از لیچ کینگ شدنه ارتاسه که پسش میزنه اونجوری که من از نتاب rise of horde نرزول رو میشناسم اراده نرزول بینه همه شمن ها از همه ضعیف تر بوده با این که از همشون قوی تر بوده
همونطور که من بدون منبع حرف نمیزنم اگه میشه در این مورد از جایی سورس بدین من ببینم

آخرین ویرایش:

کاربر سایت
Oct 18, 2011
897
نام
محمد
اگر منظورت اینه که متزن و افراسیابی گفتن ارتاس بعد از گرفتن Frostmourne نمرد اینو کسانی قبول میکنن که همون حرف بلیز که گفت نه wod time travel‌نیست رو قبول کردند
در واقع کسی که روح ندراه زنده محسوب نمیشه تو دنیای وارکرفت اگه یک تکه از جسم کسیو باشه میشه به صورت undead‌زندش کرد ولی اون یک تکه دیگه اون شخص نیست
و دما اینکه لیچ کینگ چون هیچ وقت نمیمیره برای خودش demigod‌محسوب میشه حالا یه ادم mortal‌میاد میزنه رو درست اراده ی demigod !

- - -ویرایش - - -

همونطور که من بدون منبع حرف نمیزنم اگه میشه در این مورد از جایی سورس بدین من ببینم
در یاره اراده ضعیف نرزول ؟

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
گفتم که... شما خوبی :D
در ضمن بهت پیشنهاد میکنم بری این حرفتو tweet کنی و اصلا و ابدا هم کتاب Arthas: Rise of the Lich King رو نخون... اصن یه مشت خوزئول جات توش نوشته ها، نمیدونی که... این بلیز چه دروغایی تحویل ملت میده، واقعا که...
=============================

بنظرتون قشنگترین تایر واسه هر کلاسی کدوم تایر هست؟

آخرین ویرایش:

don_strife

کاربر سایت
Aug 22, 2009
271
نام
Arian
سلام،

ممنون از سیاوش. من یکم سرم خلوت شده و می خوام بعد از حدود 1 سال برگردم به WoW. اگر خدا بخواهد.
از سیاوش دیروز یه سری سوال کردم و جوابم رو هم گرفتم. می خوام بدونم من می تونم کل کارکترهایی که توی Auchindoun دارم رو ترنسفر کنم به یه ریلم دیگه ؟
یا به ازای هر کارکتر باید پول پرداخت کنم ؟
ظاهرا با این BN کارت ها میشه کارکترم رو ترنسفر کنم. 20 یورو شارژ میشه توی اکانتم.

اوضاع احوال Kazzak و TN چطوریاس ؟

یاعلی...
اره واسه همه باس جداگونه بدی پول . پاشو بیا کازاک پیشه ما دیگه :p
We miss you :)

Sparda

کاربر سایت
Nov 12, 2006
323
نام
Reza

lol

این توضیح رسمی هست که تو همون کوئست لاین در مورد قدرت آرتاس میبینیم. بلیزارد تو داستانی که تو اکسپنشن لیچ کینگ تعریف میکنه همیشه از لغت آرتاس استفاده میکنه. همه اون رو آرتاس خطاب میکنن.

این هم توضیح رسمی در مورد قدرت حقیقی ارتاس:
The prince's true power wasn't his ability to make armies out of corpses (اشاره به قدرت فراست‌مورن)
But killing his own men, with whom he'd shared many battles.The prince's true power was ability to do what had to be done

تو epilogue مربوط به Arthas : rise of the lich king هم این جمله اومده از دهان آرتاس پس از merge با نرزول در قامت لیچ‌کینگ نقل میشه:

No we. no one tells me what to do. I've got everything I need from you. now the power is mine and mine alone. now there is only I. I am the Lich King and I am ready

اگه متن و توضیح رسمی که بلیزاد تو بازیش استفاده میکنه از نظر تو چرندیات توی نت هست، من دیگه حرفی ندارم!

- - -ویرایش - - -

سلام،

ممنون از سیاوش. من یکم سرم خلوت شده و می خوام بعد از حدود 1 سال برگردم به WoW. اگر خدا بخواهد.
از سیاوش دیروز یه سری سوال کردم و جوابم رو هم گرفتم. می خوام بدونم من می تونم کل کارکترهایی که توی Auchindoun دارم رو ترنسفر کنم به یه ریلم دیگه ؟
یا به ازای هر کارکتر باید پول پرداخت کنم ؟
ظاهرا با این BN کارت ها میشه کارکترم رو ترنسفر کنم. 20 یورو شارژ میشه توی اکانتم.

اوضاع احوال Kazzak و TN چطوریاس ؟

یاعلی...

TN و Kazzak از چه از نظر PVP و چه از نظر PVE در سطح خیلی خوبی هستن، ولی خب کازاک ما رو داره و TN نداره پس برتری با کازاکه، بیا آقا دلمون تنگ شد :D

آخرین ویرایش:

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127
این توضیح رسمی هست که تو همون کوئست لاین در مورد قدرت آرتاس میبینیم. بلیزارد تو داستانی که تو اکسپنشن لیچ کینگ تعریف میکنه همیشه از لغت آرتاس استفاده میکنه. همه اون رو آرتاس خطاب میکنن.

این هم توضیح رسمی در مورد قدرت حقیقی ارتاس:

تو epilogue مربوط به Arthas : rise of the lich king هم این جمله اومده از دهان آرتاس پس از merge با نرزول در قامت لیچ‌کینگ نقل میشه:

اگه متن و توضیح رسمی که بلیزاد تو بازیش استفاده میکنه از نظر تو چرندیات توی نت هست، من دیگه حرفی ندارم!

- - -ویرایش - - -

TN و Kazzak از چه از نظر PVP و چه از نظر PVE در سطح خیلی خوبی هستن، ولی خب کازاک ما رو داره و TN نداره پس برتری با کازاکه، بیا آقا دلمون تنگ شد :D

منم جای ارتاس بودم شرو ور زیاد میگفتم
چیزی که الان هست و خواهد بود نرزول نفرین شده ( لیچ کینگ ) که بعضیا demigod‌میدوننش

- - -ویرایش - - -

در یاره اراده ضعیف نرزول ؟

من کاری به نرزول shaman ندارم بعد از اینکه نفرین شد چنین چیزی دربارش گفتن؟

- - -ویرایش - - -

گفتم که... شما خوبی :D
در ضمن بهت پیشنهاد میکنم بری این حرفتو tweet کنی و اصلا و ابدا هم کتاب Arthas: Rise of the Lich King رو نخون... اصن یه مشت خوزئول جات توش نوشته ها، نمیدونی که... این بلیز چه دروغایی تحویل ملت میده، واقعا که...
=============================

بنظرتون قشنگترین تایر واسه هر کلاسی کدوم تایر هست؟

من متوجه شدم کتابشو خوندی و متزن رو هم میشناسی نیازی به بازگویی نیست

کاربر سایت
Oct 18, 2011
897
نام
محمد
منم جای ارتاس بودم شرو ور زیاد میگفتم
چیزی که الان هست و خواهد بود نرزول نفرین شده ( لیچ کینگ ) که بعضیا demigod‌میدوننش

- - -ویرایش - - -

من کاری به نرزول shaman ندارم بعد از اینکه نفرین شد چنین چیزی دربارش گفتن؟

- - -ویرایش - - -

من متوجه شدم کتابشو خوندی و متزن رو هم میشناسی نیازی به بازگویی نیست
والا من همه کتاب هارو نخوندم هنوز ولی چند بار باید بگن نفرین شده یا نشده نرزول با یه نفرین ارادش بهتر نمیشه که D:

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
lol

نمی دونم شایدم به خاطرِ ترجمش بوده!!

- - -ویرایش - - -

درباره آرتاس!
DK چیه؟ موجودیه(نمیشه گفت انسان!!!:D) که روحش تیره و پلید شده! اگه آرتاس مرده بود و از خودش هیچ اراده ای نداشت و در نتیجه نرزول تونسته بود اونو تحت کنترلش بگیره پس آرتاسم(یا همون لیچ کینگ) باید میتونست شوالیه های مرگشو تحت کنترل داشته باشه و اونا بهش خیانت نمی کردن! تازه کسی که مرده که احساس پشیمونی نمیکنه!!(آخرای کتاب قبل از لیچ کینگ شدن!!)
اگه مرده بود که میشد زامبی یا آندد نه شوالیه‌ی مرگ!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر