World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
سلام،

این رو نمی دونستم جواد جوووووون :d (5 تا و بیشتر من دوست دارما).
الان یه سوال :

من اگه بخوام کارکترهام رو از Auchindoun ببرم به Twisted Nether باید چی کار کنم ؟ راه حلی هست که بلیزارد مشکوک نشه ؟

این رو هم در نظر بگیرین که من اصلا مشکلی برا بازی کردن توی Blizzard ندارم.

یاعلی...
قربونت محمد جون.
اگر واسه بازی کردن مشکلی نداری، فکر نکنم واسه Transfer هم مشکلی داشته باشی ها! یه سوالی از این سایت ها که Transfer انجام میدن بپرسی بد نیست ولی. چون من یادمه اون اواخر خیلی به transfer گیر می دادن.

draka

کاربر سایت
Feb 11, 2013
53
نام
میثم
یه سوال از اوناهایی که با تجربه ترن نظرتون راجب MOP چیه؟
من خودم از فنهای تعصبی wow هستم.با اینکه پک WOTLK واقعا رویایی بود و اکثر پلیرها از تغییراتی که تو cataclysm دادن راضی نبودن ولی به نظر من cataclysm فوق العاده بود واقعا اکثر تغییرات مثبت بود.
حتی من از cata بیشتر از WOTLK لذت بردم.
ولی MOP من اصلا از spell specialization و مخصوصا سیستم talent که به نظر من مسخره بود اصلا خوشم نیومد(یه جورایی اصلا تنوع نداشت و به شدت easy شده بود این داستان)
professions هم که سه سوت اپ میشد.
البته من خیلی کم بازی کردم شاید 10 روز یا کمتر فقط یه character لول 90 کردم بدم چندتا dungeon رفتم.
محیطها و کوئست و کلا لول اپ تو pandaria واقعا بهم حال داد.
به هر حال میخواستم نظر شما رو هم بدونم.

Arsames

کاربر سایت
Jan 24, 2010
15
نام
رضا
سلام دوستان.
یه خبر خوب برای پلیرهای WoW دارم.
من و یکی دوتا از دوستان تونستیم یه سیستم راه اندازی کنیم که تحریمهای بلیزارد رو دور بزنیم و با لتنسی خیلی خوب وارد بازی بشیم. لتنسی بعضی از بچه ها حتی به 110ms هم رسیده. لتنسی خود من به 150 تا 180 میرسه معمولا. این که چه لتنسی بگیرید 100% به سرویس ISP خودتون بستگی داره که با سرور ما چه پینگی داشته باشه. طبق تجربه ای که از تست اکثر ISPهای ایران بدست اوردیم بدترین لتنسی حدود 250ms میشه، بدون هیچ گونه لگ و spike البته که باز هم قابل قبوله.

دوستانی که علاقه مندن استفاده کنن یا اطلاعات بگیرن میتونن به این سرور teamspeak بیان و صحبت کنن.
آی پی تیم اسپیک: 5.61.24.226
پسورد: 110
یا اگر دسترسی ندارید به TS میتونید تماس بگیرید: 9177042422

توی TS اکثر بچه ها از این سرویس استفاده میکنن، میتونید آمار بگیرید. من این فروم رو زیاد چک نمیکنم. اگر جواب ندادم فکر نکنید آنلاین نیستم.
ضمنا این سرویس فقط و فقط برای پلیرهای بازیهای بلیزارد هست. بازیهای غیر بلیزارد به این ربطی نداره.

امیدوارم که بتونیم قسمت کوچیکی از مشکل اینترنت رو حل کنیم.
موفق باشید.

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
یه سوال از اوناهایی که با تجربه ترن نظرتون راجب MOP چیه؟
من به شخصه 2-3 ماه MoP رو بازی کردم... MoP کلا به نظرم قسمت lvl کردنش واقعا عالی بود، چون طراحی zone هاش خیلی خوب بود و Quest هاش هم اکثرا جالب بودن. گرچه من تونستم با این سیستم جدید talent کنار بیام اما باید قبول کرد کلا همه بازی های امروزی دارن به سمت ساده سازی پیش میرن و wow هم تافته جدا بافته نیست و باید این حقیقت تلخ رو قبول کرد.
اما طراحی Dungeon ها خیلی خوب بود، فرق بین ورژن های N-HC هم کاملا قابل مشاهده بود و بعضا مکانیزم های جدیدی توی باس فایت هاش وجود داشت که واقعا جالب بودن. اما خوب من خودم شدیدا PvE باز بودم و هستم و اکثر وقتم رو چندین سال توی wow پای Raid گذاشتم... Raid های T14 افتضاح بود... واقعا هیچ ایده جدیدی نه توی فایت ها و مکانیزم ـشون بود نه داستان چندان جالبی داشت... PvP هم که بدتر... متاسفانه به خاطر بعضی تغییرات شدیدا unbalance شده بود. هم Arena و هم BG به شدت افتضاح شده بود...
یکی دیگه از ایراد های بازی این بود که یه جوری مجبور می شدی هر روز یه تعداد زیادی daily quest بری که به نظر من و خیلی های دیگه اصلا جالب نبود و بازی تبدیل شده بود به world of dailycraft!
من 4-5 ماهه بازی نکردم و حقیقتش دیگه اخبار wow رو هم دنبال نمی کنم چون جز حرص خوردن عاقبت دیگه ای برای من نداره :D شاید تغییراتی توی این قسمت ها داده باشن که من بی اطلاع باشم.

و اما بزرگترین دلیل quit کردن واسه من این بود که خیلی از دوست هام به خاطر مشغله های زندگی، قیمت فضایی GC و احتمال بالای بن شدن و از دست دادن زحمات چندین ساله که روی اکانتشون داشتن، حاضر نیستن که دیگه بازی کنن... منم حقیقتش wow بدون دوستانم بهم حال نمیده...

آخرین ویرایش:

kuroshbaratian

کاربر سایت
May 11, 2013
1
سلام به همه دوستان الالخصوص wow بازا
من تصمیم دارم یکی رو RAF کنم اونم به خاطر اینکه میخوام خیلی سریع چند تا شخصیت رو 90 کنم من حاضرم 10k گلد اول بازی بدم توی بهترین گیلد PVE سرور ببرمتون اگه خواستید PVP کارکنید boost میکنمتون که خیلی سریع gear هاتون بیاد بالا و اگه بازیتون خوب باشه توی تیم ما که میخواییم RBG بزنیم inv میشید. برنا مه هم به صورت ایده ال اینه که اگه یه روز اختصاص بدین به بازی با تجربه من میتونیم لول 80 بشیم و 80-90 رو تو 2 روز عادی میریم.
اگه تمایل داشتین یا هر سوالی در این مورد دارید ای میل بزنید به kuroshbaratian@yahoo.com یا با این شماره تماس بگیرید 09358954457

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
سلام.
چجوری باید پرتال و تلپرت های شهر های دیگه رو به هیروم اضافه کنم ؟ (mage)
فقط میتونم پرتال به سیلورمون باز کنم ...

سلام بر شما دوست عزیز :D

راحترین راه :
داداش گلم شما اگه در پچ 3.3.5a بازی میکنید باید برید تو خود Zone و میرید پیش کسی ک نزدیک Trainer Mage هستش... و اسمش هم Trainer Portal هستش (تو Cata هم باید همینطوری باشه...)
و واسه Mop شما باید بری از همون Trainer Mage یاد بگیرید، باید Gold همراهتون باشه تا بتونید اون پرتال رو یاد بگیرید...
تو پچ پاندا کسی ک به شما یاد میده تو Og هستش، راحت میتونی پیداش کنی بغله پرتال Outland e

با لول آپ باز میشن البته بعضیاشم با کوئیست گرفتن به دست میاری

من تا اونجایی ک میدونم فقط DALARAN رو Quest میده!

آخرین ویرایش:

soltanmasoud

کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,771
نام
Masoud
سلام بر شما دوست عزیز :D

راحترین راه :
داداش گلم شما اگه در پچ 3.3.5a بازی میکنید باید برید تو خود Zone و میرید پیش کسی ک نزدیک Trainer Mage هستش... و اسمش هم Trainer Portal هستش (تو Cata هم باشد همینطوری باشه...)
و واسه Mop شما باید بری از همون Trainer Mage یاد بگیرید باید Gold همراهتون باشه تا یاد بگیرید...
تو پچ پاندا کسی ک یاد میده تو Og راحت میتونی پیداش کنی بغله پرتال Outland e

من تا اونجایی ک میدونم فقط DALARAN رو Quest میده!

ممنون ...

4.3.4 بازی میکنم ...

draka

کاربر سایت
Feb 11, 2013
53
نام
میثم
اما خوب من خودم شدیدا PvE باز بودم و هستم و اکثر وقتم رو چندین سال توی wow پای Raid گذاشتم... Raid های T14 افتضاح بود... واقعا هیچ ایده جدیدی نه توی فایت ها و مکانیزم ـشون بود نه داستان چندان جالبی داشت... PvP هم که بدتر... متاسفانه به خاطر بعضی تغییرات شدیدا unbalance شده بود. هم Arena و هم BG به شدت افتضاح شده بود...

اولویت فنهای درست حسابی zone های قشنگ نیست بلکه خلاقیت تو raid های جدید و یه سیستم متعادل وجذاب pvp هست.
هدف اصلی بلیزارد از MOP فقط وفقط جذب پلیر جدید بوده واصلا به فنهای اصیل خودش فکر نکرده که نه تو جذب پلیر جدید موفق بوده هم کل فنهاش quit کردند.نتیجش هم بد این همه سال میشه 8 میلیون پلیر.
اخ اگه من اونی که این سیاست گذاری رو کرده گیر بیارم)xمخصوصا اونی که گفته ایرانیها رو بن کنید:d

و اما بزرگترین دلیل quit کردن واسه من این بود که خیلی از دوست هام به خاطر مشغله های زندگی، قیمت فضایی GC و احتمال بالای بن شدن و از دست دادن زحمات چندین ساله که روی اکانتشون داشتن، حاضر نیستن که دیگه بازی کنن... منم حقیقتش wow بدون دوستانم بهم حال نمیده...

من خودم دقیقا 100% کسایی که میشناختم quit کردند.تو این 10 روزی که MOP بازی میکردم wow برام شکل قبرستون بود.
اصلا روز اول که ان شدم لیست friend ها رو باز کرم 1 نفر on نبودlast online ها هم بر میگشت به حداقل 1 ماه پیش...یه گیلد ایرانی هم رو پا نبود...به قول رحیم قلبم گرفت:d
پارسال همین وقتها تو همین realm که من بازی میکردم تو general چت پر بود از گیلدهای ایرانی که دنبال پلیر میگشتند :(.....یه raid پاگ میرفتی یکی دوتا ایرانی توش در میومد:d
شاید منم باید quit کنم برا همیشه ولی مشکلی که هست ایه که من رو این گیم تعصب خاصی دارم.فعلا که تو فکر برگشتنم;)

آخرین ویرایش:

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
من خودم دقیقا 100% کسایی که میشناختم quit کردند.تو این 10 روزی که MOP بازی میکردم wow برام شکل قبرستون بود.
اصلا روز اول که ان شدم لیست friend ها رو باز کرم 1 نفر on نبودlast online ها هم بر میگشت به حداقل 1 ماه پیش...یه گیلد ایرانی هم رو پا نبود...به قول رحیم قلبم گرفت:d
پارسال همین وقتها تو همین realm که من بازی میکردم تو general چت پر بود از گیلدهای ایرانی که دنبال پلیر میگشتند :(.....یه raid پاگ میرفتی یکی دوتا ایرانی توش در میومد:d
شاید منم باید quit کنم برا همیشه ولی مشکلی که هست ایه که من رو این گیم تعصب خاصی دارم.فعلا که تو فکر برگشتنم;)

اتفاقا بلعکس حرفتو من قبول دارم...
چون من ب عینه با 4تا چشمم دیدم(عینک میزنم :D :P ) پلیر ایرانی هست...نه مثه اون موقع ولی هستش و اینکه الان تو این موقعیت دیگه ایرانی کمتر خودشو جلو اینو اون نشون میده...
مثلا طرف اومده بود raid ایرانی بود میدونستم...خودشو زده بود به لال بودن (به قول تو "رحیم : قلبم گرفت" ... طرف هم اینطوری شده بود :| ) :D
جالبه بلیز ی کاری کرده ک از نظر جسمانی هم فلج شدیم... :|

draka

کاربر سایت
Feb 11, 2013
53
نام
میثم
اتفاقا بلعکس حرفتو من قبول دارم...
چون من ب عینه با 4تا چشمم دیدم(عینک میزنم :D :P ) پلیر ایرانی هست...نه مثه اون موقع ولی هستش و اینکه الان تو این موقعیت دیگه ایرانی کمتر خودشو جلو اینو اون نشون میده...
مثلا طرف اومده بود raid ایرانی بود میدونستم...خودشو زده بود به لال بودن (به قول تو "رحیم : قلبم گرفت" ... طرف هم اینطوری شده بود :| ) :D
جالبه بلیز ی کاری کرده ک از نظر جسمانی هم فلج شدیم... :|

بله منم نمیگم اصلا نیست ولی قبول کن خیلی کم شده امار دقیق نیست که ولی من میگم شاید 10% پلیر های ایرانی 1 سال پیش الان بازی میکنند.
به قول تو ابزار زبانی نداریم دگه ما هیشکی صداش در نمیاد یه گیلد بخوای پیدا کنی باید واسطه گری کنی مستقیم هیچ کاری نمیشه کرد...
گیلد خارجی هم که درک نمیکنن یه شب raid run باشه لتنسیت بالا باشه replace شدی رفته(تجربش هم دارم که می گم....)الان که دیگه حرف هم نمیشه زد.....
ولی بازم میگم تو ریلمی که بازی میکردم هر کی رو من میشناختم quit کرده...

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
بله منم نمیگم اصلا نیست ولی قبول کن خیلی کم شده امار دقیق نیست که ولی من میگم شاید 10% پلیر های ایرانی 1 سال پیش الان بازی میکنند.
به قول تو ابزار زبانی نداریم دگه ما هیشکی صداش در نمیاد یه گیلد بخوای پیدا کنی باید واسطه گری کنی مستقیم هیچ کاری نمیشه کرد...
گیلد خارجی هم که درک نمیکنن یه شب raid run باشه لتنسیت بالا باشه replace شدی رفته(تجربش هم دارم که می گم....)الان که دیگه حرف هم نمیشه زد.....
ولی بازم میگم تو ریلمی که بازی میکردم هر کی رو من میشناختم quit کرده...
اره منم میگم، دیگه مثه پارسال نیست...!
دیگه هم نمیشه ، مگه اینکه تحریم برداشته شه!
ی مثال بگم ک من برای چی میگم ایرانیا فرار میکنن...
طرف اسمش "Haji" بود گفتم اینم ایرانیه اولش بذار انگلیسی بحرفیم شاید اون فینگلیش ج داد... منم با این کاراکتر بودم Oskol @ Outland - Community - World of Warcraft (معلومه از اسم کاراکترم ایرانیه! :D )
گفتم چ اسم باحالی داری اونم در جواب گفت :
" :) " (آخه اینم شد جواب :| )

آخرین ویرایش:

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
سلام
بحث جالبیه...
والا به شخصه دلیل علاقه من به سری warcraft داستان و شخصیت پردازی های فوق العاده قشنگ و بینظیرش بود اما این بازی واسه من از 5 دقیقه آخر 3.3.5a تموم شد... وقتی دیدم لیچ کینگی که انقدر خود بلیزارد بهش ابهت داده بود به اون کشکی شکست میخوره با خودم گفتم دیگه بلیزارد زد تو کار ماست مالی! و تو کاتا این حرفم ثابت شد و فقط بیلز شروع کرد به کش دادن داستاناش! از نظر گیم پلی هم بنظرمن کاتا از بالانس در اوومد و MOP هم که دیگه باید اصلا اسمشو WOW 2 میزاشتن
درباره quit کردن هم از اونجا که این آمار اخیر فقط مربوط به خود بلیزارده دلیلشو این میدونم که خیلیا quit نکردن و فقط تغییر سرور دادن... نمونمش خود من، وقتی دیدم وضعیت این پچ آخریا اینه گفتم بلیز جون تا الان می ارزید هر چفدر هزینه کردم، حتی بنظرم کم هم بود اما حالا که سیستم اینه از ما خدافظ... میرم سرور فیری پلی میکنم که الان تقریبا 75% اسکریپت شدن و هنوز که هنوزه من 3.3.5a پلی میدم... و خیلیا رو تو همین سرورای فیری دیدم که خودشون از پلیرای بلیز بودن (چه ایرانی چه خارجی) اما اومدن دارن رو سرور فیری پلی میدن
آخ پسر! دلم اصلا هوس TBC کرد!!!! واااااااای چه روزایی بود... ای بلیزارد!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر