World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

gamestation

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,273
نام
محمد
خوب قرار شد در مورد شغل ها ( Proff ) یکم توضیح بدم .
ببینید توی بازی ما دو دسته شغل داریم . یدسته به اسم Primary Proff و یدسته هم به اسم Secondry Proff .
از 10 تاشغل Primary شما فقط میتونید 2 تاشو انتخاب کنید و از 3 تا شغل ثانویه می تونید هر 3تاشو انتخاب کنید . خوب حالا این شغلا چین ؟؟؟ :
Primary Proff :
Tailoring : خیاطی . ساختن Itemهایی با جنس Cloth برای کلاس هایی که میتونن از لباسهای جنس پارچه ایی استفاده کنند ( آخر این پست میگم که چه کلاس هایی چه نوع Itemهایی میتونن استفاده کنن )

Enchanting : اضافه کردن یه سری قابلیت ها به Item ها . مثلا افزودن Staminaو یا Sprit و .. به ه Item ( که تو پست های بعدی هم در مورد Stamina و Armor و توضیح میدم )

Blacksmiting : آهنگری . ساختن لباس ها و اسلحه های قوی و دارای Armor بالا

Engineering : ساختن بمب ها و اسلحه های دورزن مثل تفنگ .

Mining : معدنچی . معادن توی سرزمین ها رو استخراج می کنید و یه سری عنصر از این راه بدست میارید که بدرد Enchanting و Blacksmiting و Engineering میخورن

Leatherworking : چرم سازی . ساختن Itemهایی از جنس Leather یا چرم برای کلاس هایی که Item های Leather می پوشن .

Skinnig : دباغی . کندن پوست حیوانات برای تامین نیاز های شغل Leatherworking

Alchemy : عطاری یا کیمیاگری . کهمی تونید توسط این شغل Potion های مختلفی بسازید

Herbalism : برای جمع آوری گل و گیاه و تامین نیاز های شغل Alchemy

Jwelcrafting : ساختن جواهرات مثل Trinket و گردنبند و کلاه و ... . که این شغل نیازمند پک TBC هست

شغل های Secondry هم 3 تا هستند :

First Aid : کمک های اولیه . که میتونید Health خودتون یا دیگران رو پر کنید

Cooking : پخت غذا و آشپزی

Fishing : ماهیگیری و تامین نیاز های 2 شغل Alchemy و Cooking

------------------------------------------

خوب در مورد لباس ها هم بگم که ما 4 نوع لباس داریم به ترتیب قوی بودنشون میگم :

Cloth که سه کلاس Warlock ، Mage و Priest از این نوع میپوشن که این نوع از Armor پایینی برخورداره

Leather : کلاس های Druidو Hunter و Shaman و Rogue از این نوع استفاده می کنن

Mail : کلاس های Hunter و shaman در Levelهای بالاتر و Warrior و Paladin از این نوع لباس استفاده می کنن

Plate : که بالا ترین Amor رو دارن و کلاس های Warrior و Paladin از این نوع لباس در Levelهای بالاتر استفاده می کنن

To be continue ...

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
یه چند تا سوال برام پیش اومد :
این Talnet و TANK ,DPS چیه ؟
یه بار گفتی بازی 90 نوع کلاس داره بعد گفتی 9 تا داره ؟!
سوال اخر هم اینکه نحوه LEVELUP شدن خودمون و یادگرفتن جادوها و ارتقا دادنشون چطوریه ؟ شبیه DOTA میمونه ؟

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
اوه اوه ...
آقا همه شنیدن دیگه کهBlizzard و Activision به هم پیوستن ...
یه خبر های زیر زمینی هست ! مبنی بر این که در آینده بازی با نام WoW2 بیاد ... یه بازی 100 % نسل جدید ...
قراره هیچ هیرویی از بین نره و همه انتقال داده بشن به WoW 2 ... و یا باید با WoW خداحافظی کنیم (!) یا این که سیستم های نفتی و ذغالی خودمون رو ارتقا بدیم ... احتمالا اون موقع همین جا یه تاپیک بزنم و بگم همینک نیازمند یاری سبزتان هستیم ... :-"
خوب البته هیچ خبری هنوز منتشر نشده ... و اینا همه حدس و گمان ...
بعد یه نکته ای ... Blizzard از همون اول هم برای آینده نقشه داشت از همون اولین روز انتشار WoW ... اون جوری نیست که فکر کنین مثلا آخر ماه جم میشن دور هم و می گن خوب بچه ها بیاین یه پچ بدیم بیرون که یه Ins توش باز شه ... بعد یکی میگه اسمشو چی بزاریم ... یکی از اون ته پا میشه میگه بزاریم Sunwell (مثلا )

واقعا داستان فوق العاده و پیچیده ای داره این WoW ... وقتی بخواین Illidari Council رو بکشین یکیشون داد میزنه ... For Qual Thalas ... For the Sunwell ...
یعنی حتی رو Dialog ها هم با فکر کار کردن ...
همه ی اینایی هم که گفتم تنهایی گفتم ^^
آره رهام JC رو پایتم ^^ به خصوص gem ها +15 Stamina ...
من از 2 روز بعد به مدت فکر کنم 1 ماه (یه کم بیشتر ) نیستم ... جواب این رفیقمون هم یکی زحمت میکشه میده حتما :-" من برم از ساعات پایانی adsl ام استفاده کنم :-":S

Dark Light

کاربر سایت
Oct 10, 2005
177
نام
�* THE LAST WITH PAGAN BLOOD �*
درود

Mining : معدنچی . معادن توی سرزمین ها رو استخراج می کنید و یه سری عنصر از این راه بدست میارید که بدرد Enchanting و Blacksmiting و Engineering میخورن

همینطور تو Jwelcrafting

آقا همه شنیدن دیگه کهBlizzard و Activision به هم پیوستن

بله cnn هم اعلام کرد ولی چیزی از wow 2 نگفت فقط گفت میخوان همکاری کنن

آره رهام JC رو پایتم ^^ به خصوص gem ها +15 Stamina ...

این که بهتره
WoWScrnShot_122407_153443.jpg

با این من unbuff هفده کیلو hp دارم که با buff به 21 کیلو میرسه
recips این جم رو هم میتونید با reputation به دست بیارید lovercity
البته این ایتم bop میشه و نمیتونید به کسی بدید فقط خودتون میتونید داشته باشید

WoWScrnShot_122407_153509.jpg

این هم یه متا جمه که شما رو تو godmode شدن کمک میکنه 12 defence rating میده
و هر ذربه که بزنید hp پر میکنه

WoWScrnShot_122407_153811.JPG

hp از donatoraye سرور هم بیشتره

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
خوب cnn که نمیاد شایعه پخش کنه ... اینی شایعاتیه که تو Furom های خارجی پخش شده بود ^^ من jc نرفتم تا حالا ... چند وقت پیش داشتم armory Kungen رو دید میزدم +15 stamina رو دیدم ... همین !:P

qx_roham_xp

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,872
نام
رهام
سلام
اون gem که یاسر گفت فوقالعاده هست و توی private سرور که دیگه خداست به علت باگی که همه جا هست !
در ضمن منم رفتم retail توی ریلم silvermoon
امشب یک جنگ بزرگ اتفاق افتاد............یک لشکر کشی خیلی عظیم به org و هرچی بود و نبود از بین رفت
من آخراش رسیدم اما دیر یادم افتاد عکس بگیرم
فکر کنم ویدئو امشب رو بزارن youtube
فقط این 2 تا رو داشته باشین :
6yz4c9v.jpg

6o0gile.jpg

دهن horde سرویس شد.......2 تا raid 25 نفره
آدم retail که بازی می کنه اصلا دیگه دلش نمی خواد سراغ private server برگرده اصلا ترجیح می ده بازی نکنه !!!!
درسته خیلی سخت تره اما خیلیییییییییییییی کیفش بیشتره مخصوصا الان که من رفتم با 3 ماه پیش خیلی فرق ها کرده بود..............

lupin

کاربر سایت
Dec 25, 2007
2
با سلام!
من تازه کارم! مي‌تونيد توضيح بديد براي اين‌که بتونم آنلاين بازي کنم، بايد چي‌کار کنم؟ بايد هزينه بدم؟!

اگه بخوايم شبکه بازي کنيم، بايد چي‌کار کنيم؟ تنظيماتي چيزي اگه داره لطف کنيد بگيد!

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
آره این لشکر کشی ها خیلی با حالن ^^ منم یه بار 5-6 صبح آن شدم تو SW بودم ... دیدم یه بار نوشت Stormwind under attack ...
بعد 2-3 min ... یهو Spam شد ... رفتم به سمت ورودی ... دیدم سیتمم یه lag وحشتناک گرفت ... نشمردم چند تا بودن ^^ خیلی با حال بود 70 های ally 6-7 نفر اومدن ولی هیشکی attack نمداد ... همه رفته بودن به استقبالشون ... ولی boss رو نتونستن بزنن :cheesygri اونا هم احتمالا یا 2 تا raid 40 تایی بودن ... یا 3 تا 25 تایی ...
راستی پیش پیش آغاز سال نوی میلادی مبارک :toot:

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
ميخواستم بپرسم براي كلاس Warrior چه شغلي خوبه و چه آيتمايي بايد براي لول 70 جمع كرد
تو بليزارد

Blacksmithing - Mining شغل استاندارد واسه Warr هستش ... بستگی داره چی بخوای بشی ... Tank یا DPS (یا Healer :cheesygri)

با Mining میشه ترکوند تو Gold در آوردن ... Skill ات 375 باشه ... 2 روز تو Nagrand فقط Mining کنی 5000 تا gold واسه 280 % ات جوره :biggrin1: کار پول سازیه :cheesygri

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,015
نام
Milad
امين خيلي باحال بود
راستي Warrior رو بيشتر تانك ميكنند آره
اگه تانك باشه همين 2 تا كافيه
چه آيتمي ببنده تا hp بالا بره
براي لول 70

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
به نظر من Mining بیشترین پول توشه ...
pet های غیر فانتزی هم هست ... یه سریش واسه Quest هستن ... یه سری drop میشن ...

Warr اکثرا Tank میشه ولی DPS اش هم خیلی خفنه ... یه دمو بود Warrior fury ... تو Black temple ... اوله تو dps واقعا عالیه ...
کلا بهتره که بری صفحه Armory ببینی ... راهیه که رفته شده بهتره بری item هاشون + enchant های روی item ها + gem ها رو ببینی ... talent هم check کنی ببینی دقیقا چی رفته مثلا tank های خفن یا dps های توپ ...

Dark Light

کاربر سایت
Oct 10, 2005
177
نام
�* THE LAST WITH PAGAN BLOOD �*
Racial Traits

یه سری اطلاعات هست که واقعا به درد میخوره که به شما کمک میکنه که چه کلاسی رو از چه ریسی انتخاب کنید که هیروتون بهترین باشه

Blood elves
elves.JPG

arcane affinity : کمک میکنه اسکیل profession enchant شما به ازای هر بار 15 تا زیاد شه

arcane torrent : دشمنای اطراف شما رو به مدت 2 سانیه بی حرکت میکنه

magic resistance : شما رو در برابر تمام جاذوها 5 مقاوم میکنه

mana tap :مانای دشمنو کم می کنه و به شما arcance energy میده

پس میشه نتیجه کزفت که classi انتخاب کنید از blood elves که احتیاج به enchant داشته باشه و اسپل هم داشته باشه چون این ریس از تمام ریسها ماناش بیشتره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر