World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Code 6

کاربر سایت
Nov 13, 2007
226
نام
محمّدرضا
ممنون از اطلاعات
این Mystery هم همه چیش خوبه جز اینکه خلوته:(
XP rate پایین هست . البتهquest ها رو هم باید دید که زیادی باگ نداشته باشند
اگه چند تا از بچه های اینجا رو جمع کنیم می تونیم بریم پرش کنیم :cheesygri

پ.ن:من که باید از scape مهاجرت کنم . یامیرم اینحا یاnel

dc_error691

کاربر سایت
Apr 14, 2008
186
نام
علی
البته XP که 7X هست زیاد بد نیست ولی مشکل سرور خلوت AH و Arena و BattleGround هم میتونه باشه و یا نبود Raid
NEL هنوز بهترین گزینه هست از نظر من:laughing:

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام

میشه لینک های مستقیم آپدیت های WoW رو به من بدین؟ خیلی دوست دارم یه بار تجربش کنم.
اگرم بگین که بچه های ایرانی کجا ها هستن و چطوری باید بهشون وصل بشم هم ممنون میشم, من xfire هم دارم.

هدفم حرفه ای بازی کردن نیست, فقط میخوام تجربش کنم. یه serial number original هم دارم که فک کنم فقط 1 ماه باشه, نه؟ بازیش رو اورجینال یه دوستی داره.

یه دوستی مارو راهنمایی کنه ممنون میشم.

nima_pcbaz

کاربر سایت
Aug 19, 2007
73
نام
نیما
من از scape مهاجرت كردم رفتم تو spidernet romania
پيشنهاد ميكنم بياين تو اين سرور در حد blizz فقط يكم خلوتتر !!
من الان 30 ام و هيچ bugي توش نديدم achiv كاملا سالمه AH مثل blizz و قيمت هاي ارزون :cheesygriديگه مثل scape نيست كه 200k قينت بزارن
جمعيتشم از بقيه سرورا بيشتره و OS و Naxx رو 10man و 25man ميرن
XP rate هم 1x هست.

Ario Barzan

کاربر سایت
Aug 15, 2009
44
من از scape مهاجرت كردم رفتم تو spidernet romania
پيشنهاد ميكنم بياين تو اين سرور در حد blizz فقط يكم خلوتتر !!
من الان 30 ام و هيچ bugي توش نديدم achiv كاملا سالمه AH مثل blizz و قيمت هاي ارزون :cheesygriديگه مثل scape نيست كه 200k قينت بزارن
جمعيتشم از بقيه سرورا بيشتره و OS و Naxx رو 10man و 25man ميرن
XP rate هم 1x هست.
بهتره بياي نل
كاربراي ايراني بيشتر داره و به زودي به 3.2 اپ ميشه
يه guild‌هم به زودي واسه ايرانيا ميزنيم

آخرین ویرایش:

Zalamen

کاربر سایت
Mar 15, 2009
472
نام
محسن
من تو هر سروری که رفتم Carbonite کار کرده ولی خیلی افتضاح هست:sick:همن Quest Helper+Cartographer رو ترجیح میدم.:love:
بابا این spidernet romania اتک های فضایی میدن!آخه من با Mage لول 8 نمیتونستم دو تا mob رو با هم بزنم:laughing:
روز درختکاری:biggrin1:
WoWScrnShot_081909_170622.jpg
به امید 70 شدن:laughing:
WoWScrnShot_081909_191838.jpg
WoWScrnShot_081909_170622.jpg

url%5D

Code 6

کاربر سایت
Nov 13, 2007
226
نام
محمّدرضا
من تو هر سروری که رفتم Carbonite کار کرده ولی خیلی افتضاح هست:sick:همن Quest Helper+Cartographer رو ترجیح میدم.:love:
بابا این spidernet romania اتک های فضایی میدن!آخه من با Mage لول 8 نمیتونستم دو تا mob رو با هم بزنم:laughing:

url%5D

با این وضعیت Xp نمیشه اینجا رفت :gunner:. به نظر من فقط بلیزارد با XP rate یکش ارزش بازی کردن توش رو داره .

Nel هم که داره پالادین رو به آشغال ترین class تبدیل می کنه ، جدیدا seal of blood رو disable کرده:crying1:.

پ.ن: WoWBeez هم سرور جالبیه

آخرین ویرایش:

dc_error691

کاربر سایت
Apr 14, 2008
186
نام
علی
Nel هم که داره پالادین رو به آشغال ترین class تبدیل می کنه
:eek::eek::eek:
نکنه شما Bugg تلنت Reckoning رو ندیدی یهو پالادین می ترکونه 3-4 تا Attack میده؟
به نظر من که از قوی ترین Class های Nel هست
Class داغون تو NEL کلاس Rogue هست که Hunger for Blood - Killing Spree کار نمی کنه و Ambush هم آشغال میزنه

Code 6

کاربر سایت
Nov 13, 2007
226
نام
محمّدرضا
:eek::eek::eek:
نکنه شما Bugg تلنت Reckoning رو ندیدی یهو پالادین می ترکونه 3-4 تا Attack میده؟
به نظر من که از قوی ترین Class های Nel هست
Class داغون تو NEL کلاس Rogue هست که Hunger for Blood - Killing Spree کار نمی کنه و Ambush هم آشغال میزنه

Reckoning رو غیر فعال کردن دیدن درست نشد فهمیدن که اشکال از seal of blood هست برا همین برش داشتن. الان دیگه پالا به درد نمی خوره:sick:

Code 6

کاربر سایت
Nov 13, 2007
226
نام
محمّدرضا

dc_error691

کاربر سایت
Apr 14, 2008
186
نام
علی
اسمش چیه؟
//////////////

من چطوری میتونم برگردم پیش lich king همون جا که death night ها ظاهر میشن
Ally : Persian Elite
Horde : Persian Guys

البته کسی رو نمی شناسم که INV کنه ها!
===========================
برو پیش WarNPC همون روباته بزن Ebon Hold
===========================
مثل اینکه این آقای افراسیابی یه RING +1000Defence واسه خودش درست کرده!!

به نظر شما کدوم از اینا واسه هانتر بهتره؟(سوکت در انواع رنگها موجود است!)
Shooter's Glory
Bow of Bone and Sinew
اگه نظرتون اولیه چه سوکتی بهتره؟

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر