World of Goo برترین بازی تاریخ از نظر منتقدین! -Metacritic-

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
به نظر می‌رسد شرکت 2D Boy با اولین ساخته دو بعدی رسمی خود توانسته است به همگان ثابت کند یک بازی دو بعدی ساده با شخصیت‌هایی که نه فحش می‌دهند نه اره برقی به تفنگ‌هایشان وصل است و فقط و فقط توپ‌های کوچک چسب‌ناک هستند، می‌تواند واقعا شگفتی ساز باشد!
World of Goo طبق آمار Metacritic در حال حاضر با میانگین امتیاز 97/100 برترین بازی تاریخ از نظر منتقدین است، که دنیای توپ‌های چسبناک بامزه را به برترین بازی تاریخ از نظر امتیازدهی تبدیل می‌کند.

world-of-goo-20080415014551176_640w.jpg

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
عالیـــه. همونطور که خوب بودن یک بچه به پدر و مادرش بستگی داره، خوب بودن یک بازی هم به سازندگانش وابسته ست.
اگر سازنده یک آدم جوگیر دائم الخمر باشه و از دلقک بازی توی E3 لذت ببره، دیگه از بازیش چه انتظاری میشه داشت؟

راستی این بازی روی کنسول Wii رتبه ی هشتم از نظر IGN رو داره:
http://wii.ign.com

doghri

کاربر سایت
Dec 7, 2006
504
نام
علیرضا !!!
فقط میتونم در یک کلمه بگم که عالی بود :love: من که اصلا اهله پازل مازل نیستم از این یکی بسیار خوشم آمد دستتون درد نکنه بابت معرفی این بازی

SamFisher

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,583
نام
امید
بازی واقعا فوق العاده است ... بعضی مراحلش واقعا مُخ آدم رو به کار میگیره ...
الان به چپتر پاییزش رسیدم ... بعد از مدتها یه بازی پیدا کردم که توش یه مقدار فکر کنم !
قوانین فیزیکی هم واقعا به شکل وحشتناکی توش دخیل هست ...
مثل اون مرحله ای از چپتر 1 که باید یه برج بسازیم . اگر طبقات ( ! ) پایینش رو محکم درست نکنین عمرا" به طبقه چهارم برسیم ! :D

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
World of Goo حتما بازی فوق العاده ی ولی عمرا، سر هرچی که دوست داشتید شرط میبندم، یعنی قول میدم یک هزارم LBP هم نیست.
بعد از یک هفته هنوز تو کماشم، معنی بیکران و بینهایت ( تو همه زمینه ها ) LBP ـه.

پ.ن. مقایسه نکردم، تاپیک بهم نریزه یه وقت :smile: (:biggrin1:).

آخرین ویرایش:

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
چند تا Review بیشتر برای این بازی نیست بگذارید حداقل Review ها به 10 تا برسه بعد بیاید بگید بهترین بازی تاریخ از نظر امتیاز!!
این اینطوری حساب میکردن که برای مثال GTA IV یا MGS4 یا Little Big Planet در همون 10 Review های اولشون فقط نمرات 10 گرفتن ! پس فعلا صبر کنید
بدون شک میانگین امتیازاتش خیلی پایین تر از چیزیه که الان هست.

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
World of Goo حتما بازی فوق العاده ی ولی عمرا، سرهمه هرچی که دوست داشتید شرط میبندم، یعنی قول میدم یک هزارم LBP هم نیست.
بعد از یک هفته هنوز تو کماشم، معنی بیکارن و بینهایت ( تو همه زمینه ها ) LBP ـه.

پ.ن. مقایسه نکردم، تاپیک بهم نریزه یه وقت :smile: (:biggrin1:).
فکر نکنم بازی رو دیده باشی فریدون عزیز. خودت مقایسه کن، این بازی چه تعاملی با یک بازی پلتفورمر مثل LBP داره ؟:biggrin1:

البته اسکرین شاتها خیلی بیکیفیته، باید خود بازی رو بازی کنید تا بفهمید چه بازی پازل قشنگیه.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
کر نکنم بازی رو دیده باشی فریدون عزیز. خودت مقایسه کن، این بازی چه تعاملی با یک بازی پلتفورمر مثل LBP داره ؟:biggrin1:
نه متاسفانه هنوز که ندیدم ولی "برترین بازی تاریخ از نظر منتقدین" یعنی بین همه بازی ها در هر ژانری که هستن دیگه، درسته؟
با اینش مشکل دارم :D.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
به نظر می‌رسد شرکت 2D Boy با اولین ساخته دو بعدی رسمی خود توانسته است به همگان ثابت کند یک بازی دو بعدی ساده با شخصیت‌هایی که نه فحش می‌دهند نه اره برقی به تفنگ‌هایشان وصل است و فقط و فقط توپ‌های کوچک چسب‌ناک هستند، می‌تواند واقعا شگفتی ساز باشد!
و نه شخصيت هايي كه از تاريكي به روشنايي ميرن چشاشون ميسوزه و با يك سري موجود نا معلومي سركارند برابري ميكنه اين قبول دارم :biggrin1:

بازيه قشنگي ولي زود نيست ؟ آخه نمره 9.7 فعلا براش هست چهار ماه ديگه اگر زير 9 نره خيلي چون اين معدل بازي هست نه نمره يك سايت مطمئنا اگر جاهايي مثل 1up و دوستان خوشحال بهش نمره بدن فكر نميكنم 9.7 بمونه ...

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
فکر می کنم واضح بیان شده "در حال حاضر" و در "در حال حاضر" به معنی تا همیشه نیست. هدف فقط این بود که نشون داده بشه یه بازی ساخته یه شرکت که کارکنناش به تعداد انگشتان دست نمی رسن چقدر می تونه بازیش خوب باشه.

Erebus

کاربر سایت
Jun 8, 2007
574
نام
کیانوش
این بازی واقعا بازی فوق العاده ایه و حکم گلی توی کویر رو داره، چون الان توی دوره ای هستیم که برای خیلیا بازی خوب بودن لازمه اش تفنگ داشتن و خون و خونریزیه و به همین دلیل هم خیلی از شرکت های بازیسازی سعی میکنن بازی هاشونو تا جایی که میشه مطابق با این سلایق بسازن!
خیلیا بودن که هورا میکشیدن تا یه بازی M بیاد و بهترین بازیه تاریخ بشه (که هیچ وقت نمیشه!)
با همه این تفاسیر، دادن لقب برترین بازی تاریخ به این بازی اشتباهه چون همین الان و حتی با همین 6 تا دونه review هم این بازی با برترین بازی تاریخ زیاد فاصله داره:

http://www.metacritic.com/games/platforms/n64/legendofzeldaocarina

متوسط امتیاز Zelda OoT حدود 99 هستش!

آخرین ویرایش:

PeaCe

کاربر سایت
Jul 7, 2006
207
نام
حسین حسینیان
این بازی بر اساس یکی از پروژه های سایت experimentalgameplay به نام Tower of Goo ساخته شده، ایده اصلی بازی فوق العاده جالب و جذاب هست، پیشنهاد میکنم قبل از اینکه سراغ خود بازی حتما این پروژه رو هم ببینید.
این بخش توی تگ اسپویلر Previewـی هست که چند ماه پیش توی بلاگ Gameview به بهانه جایزه هایی که این بازی توی IGF گرفت نوشتم که مستقیما میگذارمش اینجا:
World of Goo Preview

++++++++++++

به نام او

wog_t2.jpg
wog_t1.jpg

wog_t3.jpg
wog_t4.jpg

World of Goo یکی از جذابترین بازیهای indie هست که به زودی منتشر خواهد شد، به همین بهونه یه خورده در مورد این بازی و سازنده هاش توضیح میدم.
همونطور که می دونید بازی جذاب World of Goo تونست جایزه 2 تا از 3 تا بخشی که نامزد شده بود رو ببره یعنی:

Technical Excellence ($2,500): World of Goo
Design Innovation Award ($2,500): World Of Goo

سرچشمه این بازی بر میگرده به یه به اسم Tower of Goo که توی سایت ExperimentalGamePlay ارائه شد ... شاید تو برخورد اول بازیهای این سایت به طور کامل تعریفی رو که ما امروز از بازیها داریم پوشش ندن ولی بعد از یه مدت می بینید که چه قدر می تونه گیم پلی های متنوع و خلاقی وجود داشته باشه که ما فقط با عادت به یه سری کلیشه تو این زمینه ذهنمون رو برای کارهایی خلاقانه شبیه این بازی بستیم (زیادی روده درازی نکنم ، در هر صورت اگه وقت کردید یه سری به این سایت بزنید
11.gif
)
Goo ها یه سری موجودات گردالی ریز با خصوصیتهای جالبی هستن که دستمایه متن اصلی گیم پلی این بازی شدن و تونستن دنیای جالبی رو ایجاد کنن ، World of Goo قراره که با استفاده از خصوصیت این Goo ها و یه تهمایه ای از فیزیک لحظاتی شاد رو بیافرینه ، برای آشنایی بیشتر با چیزی که می گم پیشنهاد می کنم همین الان Tower of Goo رو که قراره یکی از بخشهای این بازی باشه رو امتحان کنید وببینید که چه قدر جالب یه ایده کوچیک می تونه آدم رو لحظاتی سر گرم کنه ...
برای بازی کردن این بازی من لحظه شماری می کردم که متاسفانه شایدم خوشبختانه بازی تاریخ انتشار خودش رو از دست داد، این بازی قرار بود 14 Feb منتشر بشه که به خاطر تصمیم حضور این بازی روی Wii این تاریخ از بین رفت و قراره به زودی هر دو نسخه با هم ارائه بشن .
این بازی ساخته دو نفر به اسمهای Ron Carmel (یکی از کسایی که رو پروژه POGO که مربوط یه EA هست هم کار میکنه) و Kyle Gabler (یکی از آدمای اصلی ExperimentalGamePlayProject ) هست که به تازگی با هم شروع به ساخت بازی کردن و اسم گروهشون رو گذاشتن 2dBoys و با این شعار :
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]make games that everyone can play, with gameplay nobody has seen before[/FONT]
با سرعت پیش میرن ...
در نهایت بازی کردن این بخش کوچیک از این بازی رو به همه توصیه می کنم و یه trailer هم از خود بازی میگذارم که بیشتر آشنا بشید با خود بازی . . . (حواستون باشه که چه قدر راحت !!! از طریق یه indiegame وارد این صنعت شدن ، منظورم قراردادشون با نینتندو هست)
بابت اینکه یه خورده این مطلب قدیمی هست معذرت میخوام، امیدوارم به درد خورده باشه.
در هر صورت بازی الان Release شده و می تونید دموی بازی رو از این لینک بگیرید.
اگر مثل من با این سایت مشکل داشتید، توی این بخش از forum سایت بازی یه سری mirror واسه این دمو هست.
امیدوارم حداکثر لذت رو از این بازی زیبا ببرید ...

Genesis

کاربر سایت
Dec 20, 2007
708
در هر صورت بازی الان Release شده و می تونید دموی بازی رو از این لینک بگیرید.
؟؟یعنی من که الان رسیدم به chapter4 تو دمو رسیدم؟!!! مرارت ها داشت!
نه دیگه ! وقتی خود بازی هست چرا لینک دمو رو میزاری؟:biggrin1:

PeaCe

کاربر سایت
Jul 7, 2006
207
نام
حسین حسینیان
؟؟یعنی من که الان رسیدم به chapter4 تو دمو رسیدم؟!!! مرارت ها داشت!
نه دیگه ! وقتی خود بازی هست چرا لینک دمو رو میزاری؟:biggrin1:
چی میتونم بگم واقعا ...
این بلا رو حداقل سر indie جماعت نیاریم ...
خواهش می کنم ...
خواهش ...
کسی توجه میکنه ؟!!
اکووووووو
شدغذخیغفاثقث
:قثشمفثشق:

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر