Wii U و مصاحبه اي درباره ي سخت افزار آن

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
درود

wiiUconsole6.10.jpg

شركت بزرگ نينتندو طي يك مصاحبه طولاني اطلاعات بسيار كاملي از سخت افزار اين كنسول ارائه كرد كه اشاره به بخش كوچكي از آن خالي از لطف نيست و براي طرفداران اين كنسول مفيد و جالب خواهد بود.
اين مصاحبه بر روي صفحه اصلي خود سايت نينتندو نيز وجود دارد و مي توانيد از آنجا نيز متن كامل اين مصاحبه را مشاهده كنيد.

تا به حال صحبت هاي بسيار زيادي در مورد سخت افزار اين كنسول و توانايي هاي آن شده است كه شايد اين مصاحبه بتواند به تمامي سوالات پاسخ دهد.

در مقايسه با Wii كنسول Wii U مي تواند با استفاده از سيستم قدرتمند خود زماني حدود 3 برابر بيش تر از Wii روشن بماند و آن هم بدون اينكه مانند كنسول قبلي داغ كند كه اين مورد خود به تنهايي راضي كننده و خوب به نظر ميرسد.

جناب Yasuhisa Kitano از شكرت نينتندو گفت:

ما راه حل هاي مختلفي براي اين موضوع در نظر گرفته ايم براي مثال استفاده از فن بزرگ تر و قوي تر يكي از همين روش هاست.تا به حال نمونه هاي اوليه تست شده اند و با كار گذاشتن سوراخ هاي متناسب تهويه هوا به جواب رسيده ايم.

WiiuUntitled-6.jpg

WiiUUUntitled-3.jpg

در ادامه به بخشي از اين مصاحبه مي پردازيم

در ابتداي اين مصاحبه هريك از اشخاص مهم و كليدي خود را معرفي كردند

Iwata: لطفا در ابتدا اجازه دهيد كه از شما براي اينكه دعوت مارا پذيرفتيد تشكر كنم ولي قبل از اينكه به صحبت در مورد مسائل سخت افزاري بپردازيم بهتر است تا يك معرفي كوچك از شما داشته باشيم

================

Takeda: من Takeda هستم خوش حالم كه بار ديگر در خدمت شما هستم.

photo1.jpg

Shiota: من Shiota از بخش تحقيقات و توسعه بخش هستم. بخشي كه نظارت بر موارد سخت افزاري كنسول هايي همچون Wii و Wii U را برعهده داشته و دارد و به طور كامل آنهارا كنترل ميكند.

photo2.jpg

پس ازآن نوبت به آقاي Kitano رسيد و وي خود را معرفي كرد:

Kitano: من در بخش نظارت و توسعه سخت افزار مشغول هستم.من در حال حاضر مشغول طراحي مكانيكي كنسول Wii U هستم و علاه بر آن در بخش هاي حرارتي كنسول و موادسازنده مانند كانكتور و كابل ها فعاليت ميكنم.

photo3.jpg

Akagi: من نيز در بخش نظارت و توسعه فعاليت ميكنم.ديگر دوستانم بر روي بخش سخت افزار اين كنسول نظارت دارند اما كار اصلي من در بخش نرم افزار اين كنسول است.البته وقتي مي گويم نرم افزار صرفا به معناي بازي و گيم نيست بلكه من مسئول تست برنامه هاي لازم براي تكميل روند ساخت اين كنسول هستم.

photo4.jpg

Iwata: از همه ي شما آقايان تشكر ميكنم اما سوال، هنگامي كه ساخت يك كنسول جديد آغاز مي شود چه مدت به طول مي انجامد تا قطعات مورد نظر براي آن تهيه و انتخاب شود؟در كنسول Wii U اين روند چگوه بوده است؟

Takeda

جناب Takeda به طور خلاصه در جواب به اين سوال در مورد به روي كار آمدن تكنولوژي HD و دسترسي تلوزيون هاي HD در سراسر دنيا گفت و تبديل تصاوير SD ( اين اصطلاح به معني كيفيت تصوير استاندار و معولي و وضوح كمتر از 720 مي باشد) به HD
( اين اصطلاح به منظور تصاوير با كيفيت و وضوح بالا 720 به كار ميرود ) را به عنوان گامي براي پيشرفت دانست.

Iwata

سپس جناب Iwata به طور خلاصه در مورد به روي كارآمدن HD به جاي SD صحبت كرد.
سپس وي كمي در مورد ويژگي هاي اين تلويزيون ها مثل وضوح تصوير 720 به بالا و وجود صفحه عريض ( wide screen ) اشاره كرد.

Takeda

اما Wii تنها قادر به پشتيبانياز وضوح تصوير پايين ( SD ) بود. ما براي Wii U به تفاوتي بزرگ نياز داشتيم پس به سوي تصاوير HD رفتيم تا هركس بتواند از اين وضوح تصوير و مزاياي آن نسبت به SD لذت ببرد.

Iwata

كابل هاي زرد رنگ قديمي ( اين كابل ها يكي از گونه هاي كانكتور ها هستند و معمولا با نام كابل هاي مركب شناخته مي شوند و از آن ها براي انتقال سيگنال و فرستادن صدا و تصوير به تلويزيون استفاده مي شود) كه براي انتقال تصوير استفاده ميشدند امروزه ديگر كاربردي ندارند و
HDMI ™ 0.5 ( اين ورودي براي وسايل خانگي و تجهيزات AV به كار مي رود و كار هاي دريافت و انتقال سيگنال هاي صوتي، تصويري و كنترل آنها را با يك سيم به طور همزمان انجام ميدهد )بدون وجود هيچ يك از آن مشكلات كيفيتي بهتر و صدالبته وضوحي بيش تر را ارئه ميدهد.

Takeda

بله درست است ما مي خواستيم كه طرفداران زماني كه در اتاق نشيمن خود نشسته اند بيش ترين لذت را ببرند ولي متاسفانه اين مهم با Wii امكان پذير نبود اما واقعا فكر ميكنيم كه Wii U نسبت به قيمت آن بسيار عالي است و خدمات زيادي را ارائه ميدهد.
البته پيش تر از Wii كنسول GameCube نيز در مصرف انرژي مشكل داشت و به خوبي بهينه سازي نشده بود اما Wii U از هر لحاظ كامل خواهد بود.

Iwata

خوب پس كليد موفقيت براي رسيدن به مصرف انرژي مناسب در چه بود؟

Takeda

بيش تر از هر چيزي اين مربوط به CPU قدرتمند اين دستگاه است كه به طور همزمان مي تواند چند كار را انجام دهد و تمامي نواقص گذشته را برطرف كند.

در ادامه مطلب جناب Takeda و Shiota اطلاعات بسيار كاملي از GPU ( واحد پردازش گرافيكي ) اين دستگاه و چگونگي بهره گيري از آن دادند.

سپس از سوي Iwata سوالي مطرح مي شود.

درست است كه در ساخت اين دستگاه مشكلات و نواقص زيادي وجود داشته اما آيا اين روند ساخت به آرامي پيش ميرود؟

در انتها جناب Shiota و Iwata با وجود تاييد مشكلات زياد روند ساخت را مثبت و خوب دانستند.

اين مصاحبه طولاني چيزي حدود 4 صفحه است كه ميتوانيد ادامه مطلب از اينجا مشاهده كنيد.

Source

اگر متن ديگه زيادي خلاصه يا بد بود به بزرگي خودتون ببخشيد;)

آخرین ویرایش:

Doom IV

کاربر سایت
Oct 20, 2011
170
معمولا یه خبر طولانی را میشه خلاصه ترجمه کرد ومنظور را با 4-5 خط رسوند ولی وقتی اسم تاپیک مصاحبه است هرکسی میاد توقع داره متن کاملش را بخونه

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
معمولا یه خبر طولانی را میشه خلاصه ترجمه کرد ومنظور را با 4-5 خط رسوند ولی وقتی اسم تاپیک مصاحبه است هرکسی میاد توقع داره متن کاملش را بخونه
بله درسته ولي عزيز دلم اگه اون 4 صفحه رو مي خواستم ترجمه كنم ريش درمياوردم:d

amirsaman2

کاربر سایت
Feb 17, 2008
639
نام
سامان
واقعا جای سواله که تنها یک ماه مونده به انتشار این کنسول و هنوز هیچکسی از Spec کامل این کنسول خبر نداره ؟!!!! (البته به جز گیم سازها):-/

در ابتدای همین نسل دوشرکت MicroSoft و Sony چندین ماه قبل از انتشار دستگاشون اطلاعات کافی در اختیار همه قرار دادن ، دلیلشم این بود که سخت افزار X360 و PS3 در زمان خودشون بی نظیر بودن و این دو شرکت ترسی از ارائه Spec اونا نداشتن چون Config اون دستگاه ها کامل رقابتی بسته شده بود .در مقابل باید این سوال رو از خودمون بپرسیم که چرا هنوز اطلاعاتی از Wii U منتشر نمیشه ؟:|
فقط یه جواب برای من هست ................:|

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
یکم خبر رو ویاریش کنن چهار تا نکته بهش بی افزا..
محمد امين خودم نفهميدم به چه منظور اينو زدم خوددرگيري پيدا كرديم:d

ولي باشه تا امشب اگه وقت آزاد پيدا كردم و در توانم بود ويرايش ميكنم;)

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,506
نام
میلاد
این الان مصاحبه شد!؟:-/
من فقط فهمیدم Wii U سوراخاش زیاده تا دیرتر گرم شه!
اما اگه یذره دیگه از اطلاعاتشو ترجمه میکردی خبر خوبی میشد...

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
واقعا جای سواله که تنها یک ماه مونده به انتشار این کنسول و هنوز هیچکسی از Spec کامل این کنسول خبر نداره ؟!!!! (البته به جز گیم سازها):-/

در ابتدای همین نسل دوشرکت MicroSoft و Sony چندین ماه قبل از انتشار دستگاشون اطلاعات کافی در اختیار همه قرار دادن ، دلیلشم این بود که سخت افزار X360 و PS3 در زمان خودشون بی نظیر بودن و این دو شرکت ترسی از ارائه Spec اونا نداشتن چون Config اون دستگاه ها کامل رقابتی بسته شده بود .در مقابل باید این سوال رو از خودمون بپرسیم که چرا هنوز اطلاعاتی از Wii U منتشر نمیشه ؟:|
فقط یه جواب برای من هست ................:|

کلا نینتندو اطلاعات سخت افزارش رو رو نمیکنه
برای wii هم همین بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر