Virtua Tennis 4 | PS3

Corrinne Yu

کاربر سایت
Aug 11, 2008
676
نام
Mahdi
virtuatennis4_020711_cover.jpg

بالاخره پس از کش و قوس های زیاد از نمایشگاه Gamescom پارسال که این بازی قرار بود تنها کنترلر حرکتی Move رو پشتیبانی کنه و تا چند ماه پیش که برای کینکت و Wiimote هم تایید شد، این بازی هم عرضه شد.
بازی ای که پتانسیل خوبی برای بالا کشیدن خود دارد و می تواند یک بازی دلچسب را برای همه به خانه هایشان ببرد . بله . Virtua Tennis 4 بازی تنیس محبوبی هست که خیلیا برای آمدنش لحظه شماری می کردن و منتظر همچین روزی بودند اما همچنان اختلاف نظر شدیدی بین طرفداران Top Spin و Virtua Tennis وجود دارد چرا که هر کدام میگویند بازی ما به واقعیت نزدیک تر است . هر کسی استدلال خودش را دارد اما واقعا برگ برنده دست کدامیک از این بازی ها قرار خواهد گرفت ؟

من بعد از عرضه Top Spin 4 و تست کردن بازی با کنترلر Move واقعا نا امید شدم و فکر کنم اگر شرکت 2K Sports این بازی رو Move Support نمیکرد سنگینتر بود !! و با این اوضاع امیدم روی بازی Virtua Tennis 4 بیشتر شد . اولین کاری که بعد از خریدن این بازی کردم تست کردن این بازی با Move بود . بعد از نصب 3.5 گیگ و بالا آمدن منوی بازی دیدم یک گزینه جدا برای بازی با Move به اسم Motion Play وجود داره . بعد از گذشتن Calibrate و راهنمای کنترلر در منوی بازی هیچ گونه راهنمایی برای Move در بازی نشده و من واقعا تعجب کردم . وقتی وارد بازی شدم دیدم اصلا این کنترل نیازی به راهنمایی نمیخواد ! شما در بازی فقط حرکت Forehand و Backhand رو انجام خواهید داد و باقی کار ها رو بسپارید به خود بازی ! حرکت ها ، جای گیری ها و تمامی کار ها به عهده خود بازی است . بازی به این گونه هست که وقتی توپ نزدیک راکت شما شد دوربین به نزدیک دستتون میاد ( دید اول شخص ) و وقتی که به توپ ضربه میزنید دوباره دید به حالت عادی باز میگرده . شاید اگر بازی ای مثل Sports Champions عرضه نمیشد و بازی پینگ پونگ اشو بازی نمیکردم میگفتم شاید اشکال از Move هست که نمیشه بازی راکتی قشنگ ساخت ولی با وجود همچین بازی ای که شرکت Zindagi Games عرضه کرد باید بگم که متاسفانه این مشکل از کم کاری شرکت های بازی سازیه . بازی از 18 بازیکن نامدار دنیا تشکیل شده که به غیر از اینها بازیکن های Becker و Edberg و Rafter برای نسخه PS3 در انحصار است .بازی بر روی 1080p اجرا میشه و دارای قابلیت 3D ست .طراحی چهره ها چنگی به دل نمیزند و معمولی هستند .

VT42_1863714b.jpg

گرافیک محیط هم بد نیست و زمین خاکی بازی هنگام حرکت بازیکن ها و برخورد توپ با زمین افکت پخش شدن خاک دیده میشه اما جای توپ تا آخر بازی روی زمین نخواهد ماند ! بازیکن ها در هنگام بازی عرق میکنند ولی لباسشان اصلا خیس نمیشود اما در کنار اینها طراحی خیلی عالی راکت ها رو شاهد هستیم که فکر نکنم نظیر داشته باشن و بغیر از این قسمت Replay بازی واقعا گرافیک خیره کننده ای رو داره !

12961.jpg

.صدا گذاری بازی هم مثل همیشه با موزیک های خطی و معمولی همراه هست اما صدا گذاری توپ هنگام برخورد با راکت در حد یک بازی بدمینتون هست ! صدای توپ اصلا حس صدای توپ تنیس رو نمیده . و اما گیم پلی با Joestick های Dualshock کلا چیزی فراتر از بازی با Move هست . بازی کردن با Move رو کلا فراموش کنید چرا که این 2 قسمت ( بازی با Dualshock و Move ) کاملا جدا از هم و دارای سبک بازی کاملا متفاوت تری هستند .

y3oxqliktfvu7d5axkqn.jpg

بازی دارای سرعت بالایی هست و برای اول کار سخت میشه باهاش هماهنگ شد ولی میشه عادت کرد . بازی در کل سخت هست . در این بازی جایگیری درست حرف اول رو میزنه . با وجود صفر تا صد بالای بازیکن ها در این بازی !! باز هم در بعضی مواقع به دلیل جایگیری نا مناسب به توپ نمیرسید . ضربات تا حدودی میشه گفت خوب کار شده و میشه روی این بازی به عنوان یه بازی خوب ، حساب باز کرد . در بازی قابلیت جدیدی وجود داره که شبیه شو در بازی Fifa Street دیدیم و اون هم پر شدن قدرت یه ضربه استثنایی برای اون بازیکنه

zvhlnjms3n26ttdqppur.jpg

اون قدرت در هر بازیکن متفاوته مثلا Andy Roddick ضربه های محکمش این قدرت پر میشه و یا Andy Murray با Backhand هاش همین اتفاق واسش میفته . بازی دارای بخش مولتیپلیر هم هست ولی بدلیل به گل آراسته شدن PSN از تست کردن این قسمت عاجز موندیم . این بازی هم محاسن و معایب خودشو داره ولی این نسخه از Virtua Tennis همونطور که سازندگانش گفتن نسبت به سری های دیگه خیلی حرفه ای تر شده و میتونه به عنوان یه بازی تنیس میتونه شما رو ساعت ها سرگرم کنه ;)

آخرین ویرایش:

dr_shahrooz

کاربر سایت
Sep 3, 2010
464
نام
شهروز غفوری نیا
توضیحاتت وافعا خوب بود مرسی.من خودمم یه زمان Virtua tennis 2009 رو پی سی میزدم چه حالی هم میکردم ولی وقتی Top Spin 4 اومد فهمیدم که دنیا دست کیه !!!!!
به نظر من مقایسه ی این بازی Arcade با Top Spin 4 از پایه غلطه و اصلا نمیتونه باهاش رقابت کنه
نشون به اون نشون که گیم اسپات به این بازی نمره ی متوسط 5.5 و به Top Spin 4 نمره ی عالی 9 داده...همونطور که Pes از Fifa به شدت عقب افتاده،این 2 بازی هم همین وضعیت رو دارن...

Corrinne Yu

کاربر سایت
Aug 11, 2008
676
نام
Mahdi
توضیحاتت وافعا خوب بود مرسی.من خودمم یه زمان Virtua tennis 2009 رو پی سی میزدم چه حالی هم میکردم ولی وقتی Top Spin 4 اومد فهمیدم که دنیا دست کیه !!!!!
به نظر من مقایسه ی این بازی Arcade با Top Spin 4 از پایه غلطه و اصلا نمیتونه باهاش رقابت کنه
نشون به اون نشون که گیم اسپات به این بازی نمره ی متوسط 5.5 و به Top Spin 4 نمره ی عالی 9 داده...همونطور که Pes از Fifa به شدت عقب افتاده،این 2 بازی هم همین وضعیت رو دارن...

اتفاقا طراحی منو های Virtua Tennis 4 خیلی منو یاد PES میندازه ( اولش که میخواد یه Save بسازه دقیقا عین اول بازی PES که یه مستطیل وسط سفحه سیاه باز میشه :d ) . اما منو های اصلی بازی گرافیک خیلی قشنگ و رنگ بندی جذابی داره که همش میخوای دوباره بشینی و بازی کنی . من خیلی به بازی کردن با Move تو Virtua Tennis 4 امیدوار بودم که متاسفانه چیز خاصی ندیدم ! درسته که بازی به دلیل سرعت زیادش واسه طرفدارای Top Spin خیلی معمولی و Arcade به نظر بیاد ولی کسانی که قبلا Virtua Tennis بازی میکردن حتما با این نسخه از این بازی زوق میزنن :d چون گیم پلی اش خیلی پیشرفت کرده و بازی نسبت به نسخه های قبلی خیلی حرفه ای تر شده .
اگه بخوایم این 2 بازی رو مقایسه کنیم هر کدوم نقاط ضعف و قوت های زیادی دارن :

- VT4 دارای طراحی راکت خیلی بهتری نسبت به TS4 داره ( وقتی که با Move بازی کنید و راکت رو در دستهای بازیکن اتون ببینید میفهمید چی میگم )
- TS4 دارای گرافیک و طراحی چهره بهتری نسبت به VT4 داره
- سرعت TS4 کند و سرعت VT4 زیادی تند هستند . هیچ کدام سرعت واقعی تنیس رو ندارن
- جایگیری بازیکن ها در VT4 نسبت به TS4 طبیعی تر و سخت تر هست
- VT4 دارای یک بازی روون و TS4 دارای یک بازی فنی با سنگینی خاص خودش هست
- ضربه های TS4 نسبت به VT4 دارای دقت بهتری هست

توی بازی مثل FIFA همه چی کامل هست و جای هیچ حرف و حدیثی باقی نمیزاره و توی خرید اش اصلا شک و تردید بهتون دست نمیده ولی در مورد خرید این 2 بازی کاملا به سلیقه طرف مربوط هست . چون هر دوی این بازی ها کامل و شبیه ساز نیستن

آخرین ویرایش:

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
دوستان اگه میشه یه توضیح درمورد سرور های این دوبازی هم بدید من میخوام آنلاین بازی کنم پینگمم ذغالیه بنظرشما کدومو بگیرم///؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر