PlayStation Until Dawn

0emf0u8pohueith8u2k6.jpg

عنوان بازی : Until Dawn
سازنده :Supermassive Games
ناشر : Sony Computer Entertainment
پلتفرم : PlayStation 4
ژانر : Horror
8 نوجوان که واسه سالگرد مرگ یکی از دوستانشان دور هم جمع شدند درگیر یک سری مسائل وحشتناک مربوط به
یه قاتل زنجیره ای میشوند ...
44115108486444330593.png

wdjc2r6tv3oymk73a84v.jpg

720P

تصاویر :

آخرین ویرایش:

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
برای اسپویل و لو دادن تمامی قسمت های بازی از تگ اسپویلر استفاده کنید.
در غیر اینصورت از این به بعد با کاربرخاطی برخورد خواهد شد.

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
سوالاتونو بزارید تو اسپویلر

دوستان جواب دادن پیش از این! هر کاری بکنی نمی تونی جاش رو نجات بدی... سوال بعدیت رو نفهمیدم، منظورت چیه ؟ اکه منظورت توتِم ها باید برگردی جای جای بازی رو تا آخر کار میشه همه ی توتم ها رو پیدا کرد. اگر براساس تصاویر نشون داده تو تونم ها بازی رو بازی کنین داستان درستش دستتون میاد به تصاویر دقت کنین

دوست عزیز جاش رو هم میشه زنده نگه داشت ، تو چپتر 10 وقتی با سم و مایک همون اول وارد آب میشیم یک مقدار که جلو میریم سمت چپ یک راه هستش که وقتی اون رو ادامه بدی میشه از آب خارج شد ... اونجا یک دفترچه خاطرات پیدا میکنی که برای هانا هستش و اتفاقات بعد از سقوط رو داخلش نوشته و با خوندن اون باعث میشه که وقتی جاش رو پیدا میکنیم و بر میگردیم تو آب هانا دیگه جاش رو نمیکشه و فقط با خودش میبرتش

Devil-Girl

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,238
دوست عزیز جاش رو هم میشه زنده نگه داشت ، تو چپتر 10 وقتی با سم و مایک همون اول وارد آب میشیم یک مقدار که جلو میریم سمت چپ یک راه هستش که وقتی اون رو ادامه بدی میشه از آب خارج شد ... اونجا یک دفترچه خاطرات پیدا میکنی که برای هانا هستش و اتفاقات بعد از سقوط رو داخلش نوشته و با خوندن اون باعث میشه که وقتی جاش رو پیدا میکنیم و بر میگردیم تو آب هانا دیگه جاش رو نمیکشه و فقط با خودش میبرتش

اینو خودم می دونم شرلوک! منظورم با قسمت اول ماجرا بود که جاش مرگ خودش رو فیک کرده بود! بله وقتی دفترچه خاطرات رو بخونی اونوقت سم به جاش میگه هانا وندیگو شده و وقتی با جاش داریم بر میگردیم پیش بقیه، هانا میاد و جاش رو میگیره و جاش از روی خالکوبیه بازوی وندیگو می فهمه هاناس و اینطوری زنده می مونه و تبدیل به وندیگو میشه. پایانی که من گرفتم همشون زنده موندن!

amir_clk500

کاربر سایت
Aug 26, 2007
783
نام
امیرحسین
منم بازی رو امشب اجاره کردم ۳ دلار و فردا شب باید ببرم پسش بدم و به همین روی باید سریع تمومش کنم و تا الان ۵ چپتر رفتم.

تو یک کلام این یه بازی نیست! یه اثر هنریه! من همچین صورت و میمیک ها طبیعی تا حالا تو هیچ بازی ایی ندیدم!‌تنها بازی ایی که یکم شبیهش بود la noire بود و این نسخه بسیار پیشرفته تر اون تو موشن کپچر صورت هستش! و واقعا بعضی جاها با فیلم اشتباه میگیره ادم بازی رو! عالیه یعنی. گرافیکش بدون شک بهترین بازی نسل تا الان بوده و اوردر ۱۸۸۶ رو به راحتی نابود میکنه!

روایت داستانی و جذابیتش اینام که یه هورور تین ایجر پسند هست که خب جذاب و قابل قبوله

تنها ایرادی که بازی وارده اینه که کرکتر نمیدود! و دویدن تعبیه شده هم هیچ فرقی با راه رفتن معمولیش نداره.

در کل بازی واقعا هنرمندانه و با صبر حوصله ساخته شده مشخصه.

snake2000

کاربر سایت
Mar 24, 2010
189
منم بازی رو امشب اجاره کردم ۳ دلار و فردا شب باید ببرم پسش بدم و به همین روی باید سریع تمومش کنم و تا الان ۵ چپتر رفتم.

تو یک کلام این یه بازی نیست! یه اثر هنریه! من همچین صورت و میمیک ها طبیعی تا حالا تو هیچ بازی ایی ندیدم!‌تنها بازی ایی که یکم شبیهش بود la noire بود و این نسخه بسیار پیشرفته تر اون تو موشن کپچر صورت هستش! و واقعا بعضی جاها با فیلم اشتباه میگیره ادم بازی رو! عالیه یعنی. گرافیکش بدون شک بهترین بازی نسل تا الان بوده و اوردر ۱۸۸۶ رو به راحتی نابود میکنه!

روایت داستانی و جذابیتش اینام که یه هورور تین ایجر پسند هست که خب جذاب و قابل قبوله

تنها ایرادی که بازی وارده اینه که کرکتر نمیدود! و دویدن تعبیه شده هم هیچ فرقی با راه رفتن معمولیش نداره.

در کل بازی واقعا هنرمندانه و با صبر حوصله ساخته شده مشخصه.

3Dolar کجا هستی که به دلار کرایه کردی ؟نکنه اونطرفی:d

Mahib

کاربر سایت
Feb 15, 2015
58
خب منم بالاخره این بازیو تجربه کردم .

از ساعت ۱۲ شب شروع کردم دقیقا ۶ صبح تموم شد.
بازی به نسبت قشنگی بود ، یه سبک ترسناک و فکری که واسه بهتر نتیجه گرفتن تو این بازی زبان و فکرت خوب کار کنه . به دوستانی که اهل بازیای شوتینگ و اکشن و بزن بزن هستند این بازیو پیشنهاد نمیدم چون حوصلشون سر میره ولی هیجان بازی بعضی جاها خیلی زیاد میشه من که چندجاش کلک و پرم ریخت D:

همه رو تونستم زنده نگه دارم به جز جاش ، اصلا فکر نکنم راهی واسه نجاتش باشه :|

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
من هم دیروز بازی رو شروع کردم واقعا فراتر از انتظارم بوده تا الان. نکته جالبش روایت جانبی بازی تو کالکتیبل ها و ... هست و سیستم اثر پروانه ای که به منظم ترین شکل ممکن پیچیده ترین مفاهیم رو میگه. گیم پلی و شخصیت پردازی هم تا الان خیلی خوب بوده. در کل این سوپرکمسیو گیم تا الان بدجور حیف شده بودن و امیدوارم هرچه سریعتر نسخه دوم یا بازی بعدیشون معرفی بشه.

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
منم بازی و بازی کردم. راستش خیلی منتظر بودم و خیلی بابت سبکش نگران بودم ولی خوب بالاخره تموم شد!

بازی واقعا عالی بود! داستان که خیلی خوب بود! روایتش واقعا خوب بود! کاراکتر ها هر کدوم یک Personality خاص داشتن که با هر کدوم به نوبه خود میشد ارتباط بر قرار کرد. کلا از این نظر سوپر مسیو واقعا عالی عمل کرد.
خیلی انتخاب ها باز بودن که امیدوارم توی بازی بعدی سوپرمسیو این انتخاب ها باز تر و مهم تر هم بشن!
گرافیک در کل خیلی خوبه. گرافیک چهره ها و کاراکتر ها واقعا بی نقصه! در نما های کلوز آپ ، چهره ها واقعا فوق العاده بودن. به نحوی که فکر میکردی فیلمه جدن!
حس ترس بازی واقعا خوب کار شده بود. من که از JumpScare خیلی میترسم، سر این بازی ترس رو واقعا حس کردم.

نکات منفی بازی هم اولا قسمت های راه رفتن طولانیش بود. بهضی وقت ها خیلی زیادی طولانی شد. انیمیشن های راه رفتن هم همیشه یکی بودن. این واقعا بد بود. مثلا کاراکتر کاملا بدبخت شده. یا مثل چی ترسیده ولی موقع راه رفتن خیلی ریلکس راه می رفتن :|
جالبه من اولین بار بازی کردن تموم کاراکتر هام زنده موندن!!! از بین کاراکتر ها از سم و اشلی خیلی خوشم اومد. جس و مایک هم!
ولی مت خیلی خیلی مظلوم واقع شد! یعنی خیلی کم بهش پرداختن... خیلی کم.

امید وارم بازی بعدی سوپر مسیو در همین سبک (داستان محور. پوینت اند کلیک و ... . ترسناک نباشه حد الامکان) باشه ولی دوست ندارم دیگه همینو ادامه بدن.
یکی از نکات خیلی جالب بازی این بود که یک سوم اول بازی حالت معرفی شخصیت ها و روابطشون بود. یک سوم دوم مقابله این ها با فرد روانی بود. و یک سوم اخر وندیگو ها! این یک سوم ها هم جوری بود که مثلا موقع مقابله با فرد روانی، اصلا هیچ نمیدونستی وندیگو ها هستن! و این بودن وندیگو ها یک راز جالب بود که در اواخر بهش خیلی خوب پرداخت.
اگر بخان یک سیکوئل بسازن براش مجبورن فقط به وندیگو ها بپردازن دیگه. الان هم که تاریخچه وندیگو ها رو میدونیم. پس سیکوئل میشه یک تعقیب و گریز خذالص بین انسان ها و وندیگو ها!

shinoda

کاربر سایت
Jul 9, 2008
127
نام
hamid
توقع بیشتری از بازی داشتم اونم چون انحصاری بود و تبلیغات زیادی شده بود ازش...

داستان در حد فیلم های گیشه ای آمریکا بود که ماهی 1 دونه میسازن
heavy rain هم تو همین سبک بود تقریبا ولی آن کجا و این کجا
ترسناک این نیست که یه دفعه یکی جلوت ظاهر بشه با صدای بلند...ترسناک یعنی میبینی طرف جلوت وایساده بدونه اینکه کاری کنه و تو ترس همه وجودتو بگیره گه این کار رو فقط با کارگردانی و داستان خوب میشه ساخت

شخصبت پردازی بازی نکته مثبت بازی بود که میشد ارتباط برقرار کرد و هرکدوم جداگانه خصوصیات خاص خودشون رو داشتند

این سبک بازیا چون گیم پلی پیچیده ای ندارن باید کمبود این بخش رو با چیزای دیگه مثل داستان و گرافیک پر کنن

در کل برای شروع تو این سبک خوب بود

« Lions Gate »

کاربر سایت
Aug 9, 2014
444
نام
سام
حالا جدا از داستان ابکی موارد زیادی از plot holes هم تو داستان وجود داشت
اونجایی که sam و ashley دنبال مایک میگردن وقتی ashley کشته میشه sam اصلان از خودش نمیپرسه این که الان کنارم بود په بلایی سرش اومد اصلا کجاست ؟؟؟ LOL
یا وقتی sam مایک رو پیدا میکنه اصلا بهش نمیگه که ویروس از طریق گاز گرفتن انتقال پیدا نمیکنه و تو اون بدبخت رو به خاطر هیچی head shot کردی !!! جالبه برای گفتن همین نکته هم دنبالش میگشت :))

Devil-Girl

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,238
حالا جدا از داستان ابکی موارد زیادی از plot holes هم تو داستان وجود داشت
اونجایی که sam و ashley دنبال مایک میگردن وقتی ashley کشته میشه sam اصلان از خودش نمیپرسه این که الان کنارم بود په بلایی سرش اومد اصلا کجاست ؟؟؟ LOL
یا وقتی sam مایک رو پیدا میکنه اصلا بهش نمیگه که ویروس از طریق گاز گرفتن انتقال پیدا نمیکنه و تو اون بدبخت رو به خاطر هیچی head shot کردی !!! جالبه برای گفتن همین نکته هم دنبالش میگشت :))

علتش اینه که تو داستان اصلی و روندی که خودِ بازی ازت می خواد اون دو نفر که گفتی نباید اصلن بمیرن ولی خب یه بازی ای که decent باشه به این جور چیزا هم توجه می کنه

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,924
نام
نـــــــویـــــــــد
مشکل اساسی که با این سبک دارم اینه که کلا بیش از ۱بار نمتونم تموم‌کنم :D
تمام بازی ها میگم اینو دیگه حتما ۲ ۳ بار میرم اما نمیشه :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر