PlayStation Uncharted 4: A Thief’s End

• Thread starter Thread starter FaRd!N
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
همونطور که خبر دارید تعداد زیادی نسخه فیزیکی به دست مردم رسیده و کم کم باید شاهد لیک شدن عکس ها و ویدئو ها از بازی بشیم.

صحبت در مورد داستان بازی، صحنه های حساس، گذاشتن عکس و در کل هرچیزی که باعث اسپویل و حساسیت بشه، فقط و فقط در تگ اسپویلر و با ذکر اینکه داخل اسپویلر چی هست.

**صحبت در مورد قیمت بازی و فروشندگان و کلا هربحثی در رابطه با خرید ممنوع**

با تشکر ویژه از احسان Kaine و آرمان g.o.w برای کمک در آماده سازی این پست

10 حقیقتی که درباره Uncharted نمی‌دانید

sxe4v56vi6c8i8c0xz64.png
آنچارتد 4 آخرین قسمت از این سری محبوب و معروف Action/Adventure (اکشن-ماجراجویی) است.
در سال 2013 بود که اعلام شد نویسنده قسمتهای قبلی بازی یعنی «ایمی هنینگ» در حال نوشتن داستان بازی است. همینطور تایید شد که «جاستین ریچموند» کارگردان بازی خواهد بود؛ اما در سال 2014 بود که هر دو استودیوی ND را ترک کردند.
بعد از مدتی مسئولین استودیو اعلام کردند که بازی توسط نیل دراکمن و بروس استیرلی در حال توسعه است.
اولین تریلر بازی نیز به صورت رسمی در پایان کنفرانس E3 2014 سونی نمایش داده شد.
آنچارتد 4 بعد از سه بار تاخیر خوردن در تاریخ انتشار، بلاخره Gold شد و قرار است در تاریخ May 10, 2016 (بیست و یکم اردیبهشت 1395) منتشر شود.

داستان
داستان سه سال پس از اتفاقات قسمت سوم ،به نظر می رسد نیتن دریک دنیای گنج یابی را رها کرده اما این موضوع مدت زیادی طول نمی کشد چون که سر و کله ی برادر ناتان یعنی سم پیدا شده و از او درخواست کمک میکند و پیشنهاد وسوسه ای انگیزی به او می دهد.
سم و ناتان برای پیدا کردن گنج گم شده ی Henry Avery ، تصمیم می گیرندLibertalia (شهر رویایی دزدان دریایی) که در عمق جنگلهای ماداگساکار است را پیدا کنند.
این شماره بازیبازان را برای پیدا کردن گنج Henry Avery به سفری دور دنیا و محیطهایی همچون،جزیره های جنگلی،مناطق شهری و قلّه های برفی می برد.

شخصیت ها

nathan.png
Nathan Drake
وقتی 5 سال داشت مادرش خودکشی کرد و پدرش حضانت او را به دولت داد. ناتان در پرورشگاه Saint Francis بزرگ شد و زبان لاتین را نیز آموخت. در همین دوران بود که با سفرهای Sir Francis آشنا شد.
در قسمت اول بازی در حالی که به دنبال پیدا کردن تابوت فرانسیس دریک بود، در تابوت او دفترچه خاطراتی پیدا می کند و بر طبق نوشته های آن دفترچه به دنبال پیدا کردن «ال دورادو» می رود.

در قسمت دوم بازی ناتان به دنبال پیدا کردن Shambala است اما در طی جریانات بازی و برخورد با شخصی به نام Zoran Lazarevic's تلاش می کند تا جلوی او را بگیرد تا دستش به Shambala نرسد.

پس از اتفاقات قسمت دوم ناتان به یمن می رود تا Atlantis of the Sands که زمانی فرانسیس دریک بدنبال آن بوده را پیدا کند.

اما حالا در قسمت چهارم بازی شخصیت اصلی و محبوب، که از دنیای گنج یابی خداحافظی کرده تصمیم می گیرد بار دیگر برای پیدا کردن گنج دزدان دریایی به سفری دور دنیا برود.
این بزرگترین ماجراجویی ناتان است و این سفر توانایی های فیزیکی ،حل معما و مهم تر از همه ی اینها بهایی که او حاضر است برای نجات دادن اطرافیانش بپردازد را می سنجد.

sam.png
Sam Drake
برادر ناتان و 5 سال از او بزرگتر است. به نظر می رسد دلیل اصلی ناتان برای پیدا کردن گنج، ناپدید شدن سم بوده است. اینطور که گفته شده، "سم از ناتان کله شق تر است و کمی به دست آوردهای برادرش حسادت می کند."

پانزده سال قبل از اتفاقات قسمت چهارم، در حادثه ای نامشخص، ناتان شاهد تیر خوردن سم و همچنین کشته شدن یک نگهبان بود. ناتان از صحنه گریخته و سم زنده دستگیر و زندانی می شود.
پس از این اتفاقات ناتان به جستجو می پردازد تا بفهمد سم جان سالم به در برده یا نه، اما به این باور می رسد که به علت اثابت گلوله کشته شده است. بعد از آزاد شدن از زندان سم دنبال برادرش می گردد و او را پیدا می کند. ناتان که هیجان زده شده او را برای شام به خانه ی خود دعوت می کند،اما سم به او می گوید که دچار مشکل شده و به کمک او نیاز دارد.

elena.png
Elena Fisher
روزنامه نگار ، شخصیت تلویزیونی و خبرنگار آمریکایی که در تمام قسمتهای بازی ناتان را همراهی می کند. النا علاقه ی زیادی به رمز و رازهای باستانی دارد و برنامه ی تلویزونی او در مورد باستان شناسی باعث می شود که مورد توجه ناتان دریک قرار بگیرد.
ناتان تصمیم می گیرد النا را فریب دهد تا بتواند از طریق برنامه ی تلویزیونی او هزینه ی سفرش را تامین کند. در پی جریانات این قسمت ناتان و النا به هم علاقه مند می شوند.

در قسمت دوم سری، النا در حالی که در تلاش است ثابت کند Zoran Lazarevic's زنده است در نپال ناتان را می بیند و در ادامه ی راه با او همراه می شود در پایان این قسمت رابطه ی عاشقانه ی ناتان و النا جدی تر شده و به هم نزدیک تر می شود.

قبل از اتفاقات قسمت سوم بازی ناتان و النا با هم ازدواج می کنند اما بنا به دلایلی از هم جدا می شوند. النا که حالا خبرنگار شده به یمن سفر می کند. ناتان و سالیوان که به دنبال پیدا کردن Atlantis of the Sands هستند تصمیم می گیرند برای سفر به یمن از النا کمک بگیرند. النا به آنها کمک میکند تا به یمن سفر کنند و پس از اتفاقات زیاد
در پایان این قسمت النا و ناتان دوباره با هم ازدواج می کنند.

در قسمت چهارم بازی ناتان و النا که حالا ازدواج کرده اند ، در آرامش با هم زندگی می کنند تا سر و کله ی برادر ناتان یعنی سم پیدا شده و ناتان برای کمک کردن به دروغ به النا می گوید که برای انجام کار باید به مالزی برود.

sullivan.png
Victor Sullivan
سالیوان یار همیشگی ناتان و از کرکترهای محبوب بازی است. به گفته ی خودش دوران بچگی و پدر خوبی نداشته، به همین دلیل تصمیم گرفته که تشکیل خانواده ندهد. در دوران نوجوانی در نیروی دریایی ایالات متحده خدمت میکرد و پس از آن رو به دزدی آورد و در ازای دزدی برای دیگران از آنها پول می گرفت. سالیوان سپس تحت حمایت Katherine Marlowe قرار گرفت.

وقتی در تلاش برای دزدیدن حلقه ی Sir Francis دریک است به ناتان دریک نوجوان برخورد می کند. بعد از نجات دادن ناتان از دست افراد Marlowe به ناتان پیشنهاد داد که از او مراقبت کرده و به او آموزش دهد و این نقطه ی شروع دوستی چندین ساله ی ناتان و سالیوان بود.
ناتان و سالیوان درموقعیتهای خطرناک زیادی قرار گرفتند و حتی با هم به زندان رفتند. اما سالیوان در همه حال از ناتان حمایت کرده و او را مثل پسر خود بزرگ کرد. حالا سالیوان بار دیگر آماده است تا در ماجراجویی جدید ناتان به کمک کند.

nadin.png
Nadine Ross
او یک مزدور و رئیس گروه مزدورهای آفریقایی به نام Shoreline است. به نظر می رسد Nadine و دار و دسته اش در گذشته مشکلاتی با Victor سالیوان داشته اند. او و همکارش Rafe قصد دارند اجازه ندهند که دست ناتان و برادرش سم به گنج دزدان دریایی برسد.

raph.png
Rafe Adler
او Nadine و افرادش را استخدام کرده که به او کمک کنند تا برای بدست آوردن گنج افسانه ای دزدان دریایی با ناتان و برادرش رقابت کند.

znggg53kbi6f7qvs233x.png

قسمت چهارم بازی عناصر زیادی از گیم پلی نسخه های قبلی را در خود دارد، که همه ی آنها برای قسمت جدید بهبود داده شده اند. بالا رفتن از محیط همانند گذشته یکی از ویژگی های اصلی بازی است. از ویژگی های جدید که در تریلر ها به چشم میخورد، میخ کوهنوردی است که ناتان می تواند به کمک آن از صخره ها بالا برود. همچنین ناتان حالا یک قلاب و طناب هم دارد، که می تواند به وسیله ی آن تاب خورده و به مکانهای دورتر بپرد یا از دست دشمن فرار یا حتی به آنها حمله کند.

سیستم مبارزات تن به تن پویاتر شده است، حالا دشمنان می توانند به ناتان ضد حمله بزنند یا در حین درگیری از سلاح گرم استفاده کنند.
دشمنانی که قصد پرت کردن آنها از لبه ها را دارید حالا میتوانند شما را بگیرند، بازیبازان باید آنها را به زور به پایین پرتاب کرده یا خود هم همراه آنها سقوط کند.

سیستم مخفی کاری تغییرات زیادی داشته است. ناتان می تواند در بین علفها مخفی شود و اگر کسی او را ببیند می توان با دور شدن از محدوده ی دید او دوباره به حالت مخفی درآید.
همینطور سیستم جدیدی در بازی طراحی شده که در صورت شناسایی شدن توسط دشمن، به بازیباز اخطار می دهد و همچنین نشان میدهد که آن دشمن در کدام سمت است.
دشمنانی که از خود تولید صدا می کنند، مانند سوت زدن، هایلایت می شوند.

همانند گذشته نیتن می تواند در هر حالتی تیر اندازی کند، حتی وقتی از روی طناب آویزان است. اشیایی که درون محیط هستند به وسیله ی تیر اندازی قابل تخریبند. به عنوان مثال اگر پشت یک کیسه ی شنی کاور بگیرید، شن درون کیسه با تیر خوردن خالی شده و کاور شما بی استفاده می شود.

برخلاف گذشته در قسمت جدید می توان چراغ قوه ی ناتان را به دلخواه خاموش و روشن کرد. می توان از چراغ قوه برای روشن کردن نقاشی های روی دیوار و اجسام استفاده کرد. ناتان حالا می تواند سر نخهایی پیدا کرده و آنها را به دفترش اضافه کند، در صورتی که در نسخه های قبلی فقط وقتی با معمایی رو به رو می شدید این سرنخ ها به طور خودکار به دفترچه ی ناتان اضافه می شد.

بازی دارای وسایل نقلیه کاملا قابل کنترل است. ناتان حالا می تواند سوار جیپ النا شده و محیط های بازی که تا حدودی تخریب پذیر هستند طی را کند. همچنین او می تواند وسایل نقلیه دشمنان را تصرف کند، و همینطور به دشمنانی که قصد گرفتن وسیله ی نقلیه ی او را دارند حمله کند.

آخرین مورد مشاهده شده در زمینه ی گیم پلی اضافه شدن سیستم انتخاب دیالوگ است. بازیبازان میتوانند دیالوگهایی مانند اتفاقات گذشته ای که برای ناتان افتاده را انتخاب کنند،اما این دیالوگها تاثیری در روند داستان ندارند.

e7f7wls53zwtalchfynx.png
با توجه به نسخه ی Beta بخش چند نفره ی بازی دچار تغییراتی شده.
سیستم aiming بازی کمی سنگین تر شده و همچنین قلاب و طناب بخش تک نفره در این بخش نیز حضور دارد،که می توان توسط آن با یک ضربه دشمن را از پای در آورد.
سیستم down و revive که در نسخه های قبلی وجود نداشت به بازی اضافه شده است.
همینطور دو مورد کاملا جدید با نامهای Mystical و Sidekick به بازی اضافه شده.
Mystical ها قدرت های جادویی و فوق طبیعی هستند که اغلب در بخش داستانی قسمتهای قبلی بازی شاهد آنها بودیم.

Mystical های معرفی شده در بتا:

staff.png
Staff of Ayar Manco

این Mystical با ارسال امواجی بازیکنان تیم حریف را بر روی نقشه علامتگذاری می کند.

Wrath of El Dorado
یک توتم که باعث احضار El dorado می شود و با پخش کردن ارواح ،به دشمنانی که در نزدیکی توتم هستند آسیب می زند.

Cintamani Stone
با استفاده از این Mystical میتوان هم تیمی های خود را در یک چشم به هم زدن Revive کرد.

Indra's Eternity
پرتاب کردن این Mystical باعث بوجود آمدن محیطی می شود که سرعت بازیکنان هنگام ورود به آن بسیار کم می شود.

Spirit of the Djinn
این Mystical به شما قدرت ماوریی می دهد و باعث می شود با سرعت بسیار زیادی حرکت کنید و ضربات مهلکی را به دشمن وارد کنید.

Sidekick یا همان دستیار ،افرادی هستند که توسط هوش مصنوعی بازی کنترل م شوند و در طول بازی می توان برای برنده شدن از آنها استفاده کرد.
Sidekick های معرفی شده در بتا:

Sniper
تک تیر اندازی که میتوان آن را در نقطه ی دلخواه قرار داد تا به دشمنانی که در محوطه ی دیدش هستند شلیک کند.

Savior
دستیاری دیگر که شما و هم تیمی هایتان را Revive می کند و همینطور به تیم شما مهمات می رساند.

Hunter
با سرعت زیاد دنبال دشمنان دویده و دستهای آنها را میگیرد تا بتوان به راحتی بر آنها غلبه کرد.

Brute
این دستیار قدرت تیر اندازی زیادی دارد و با Machine gun ای که در اختیار دارد به دشمنان شما حمله می کند.

Gear
مهمات(Gear) بازی شامل پنج مورد ،Grenade،Revivepak،Mine،C4و Smoke bomb است که هرکدام از آنها را می توان در حین بازی چند بار آپگرید کرد.

شخصیتهای قابل بازی در بخش Multiplayer:
Nathan Drake
Elena Fisher
Sam Drake
Victor Sullivan
Charlie Cutter
Chloe Frazer
Zoran Lazarević
Harry Flynn
Katherine Marlow
Knot
Orca

اسلحه ها

اسلحه های بزرگ(Long Guns)
AK-47
FAL
M14 Custom
XCR-160
MP34a
Mettler M-30
HS39Copperhead SR7
Mazur LDR
Spezzotti 12 guage

Pistols
Aegis 9mm
Para .45
Raffica
Fossa R-81
Revolver
Pistole

اسلحه های سنگین
RPG
Barok .44
Condor
ARX-160
China Lake GL
Stoner 63

Last edited by a moderator:
خوب من هم بالاخره بازی رو تموم کردم. و نظر نهاییم، همونطور که تو چند صفحه قبل گفتم هست. به نظر من آنچارتد ۴ از شماره یک و سه بهتر ولی از دو پایین تر بوده. و اون زیبایی شماره دو را واسم نداشته. و خودم هم نمیدونم چرا با اینکه شماره ۴ از همه لحاظ عالی بود. پایان بندی هم خوب بود هر چند میتونست بهتر باشه. در کل یه خسته نباشید به ناتی داگ میگم به خاطر شاهکارش. و امیدوارم پایان داستان نیتن درک پایان سری آنچارتد نباشه و ادامه بدن این سری رو با یه قهرمان جدید، چه خود ناتی داگ چه استودیو تراز اول دیگه ای زیر نظر ناتی داگ. چون واقعا حیفه ، هنوز این سری کشش داره که قسمتهای جدیدش ساخته شه.

آخرین ویرایش:
سلام:این شماره 4 ادامه سه شماره قبلیه؟یعنی اول باید اونا رو بازی کرد و بعدش اینو؟
والا من تا حالا اینو بازی نکردم.
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

سلام:این شماره 4 ادامه سه شماره قبلیه؟یعنی اول باید اونا رو بازی کرد و بعدش اینو؟
والا من تا حالا اینو بازی نکردم.
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

بله . توصیه میشه اول uncharted collection رو بازی کنید بعد اینو.
----------------------------------------

دوستان ادد کنید بزنیم .
idahadi1

• Like
Reactions: all4u
بازی رو تموم کردم. دوبار.
برای من که با شخصیت‌های بازی آشنا بودم و از سه نسخه اول خاطره زیادی دارم بسیار خوب بود. در قیاس با باقی بازی‌های این نسل، فقط بلادبورن و ویچر3 برای من تو این سطح هستن. هر 3 تا 10/10 :D ولی همچنان معتقدم TLOU بهترین ساخته ND هست. اون بازی ایرادی نداشت. ولی به آنچارتد یه سری ایرادات وارده. بخصوص سطح دشواری بازی، TLOU روی هارد و سروایور سخت‌تر می‌شد و بهتر هم می‌شد. آنچارتد روی کراشینگ مزخرف می‌شه و باید 90%ـه زمان رو توی کاور بمونید. از کاور در میاید یه تیر میزنید دوباره زارت تیر می‌خورید و صفحه سیاه و سفید می‌شه. از طرفی از فاصله یه کیلومتری نارنجک می‌ندازن، قشنگ میافته جلو پاتون! وقتی هم می‌خواید از کاور در بیاید یا با طناب جا به جا شید، رد خورد نداره رو هوا تیر می‌خورید. مگر این که کل منطقه رو پاکسازی کنید و کلاً یکی دو نفر باقی مونده باشن. که اونموقع دیگه حال نمی‌ده. خلاصه این همه Encounterـها بهتر شدن، گان پلی بازی بسیار بسیار بسیار بهتر از نسخه‌های قبل شده، کلی المان جدید مثل Rope و Slide اضافه شده که اصلاً روی درجات سختی بالاتر نمی‌شه ازشون استفاده کرد.

از نظر کارگردانی و گرافیک و پرزنتیشن هم که نسبت به باقی بازی‌های این نسل تو یه استراتوسفر دیگه سیر می‌کنه.

خلاصه توصیه می‌کنم حتماً بازی رو روی Normal بازی کنید. اگه از همون اول روی Crushing برید، نصف کارای باحالی که توی Encounterـها می‌شه انجام داد غیر ممکن می‌شن :D لامصبا همه هم مثه عقابن رو کراشینگ، از فاصله یه کیلومتری با پیستول هد شاتت می‌کنن :D

چپتر 19 که مومیایی‌ها منفجر می‌شدن با اختلاف زیاااااااااد بدترین طراحی یه مرحله تو تمام بازی‌هایی هست که این نسل انجام دادم. مزخرف به تمام معناست روی کراشینگ. هیچ چیز جالب و فانی نداره. بسیار رندوم و مزخرف. قشنگ آزمون و خطاست.

در وصف بزرگی ناتی داگ همین جمله even wells کافی است: ما انیماتور هایی در ناتی داگ داریم که همگی در بقیه استودیو ها در حد کارگردانی هستند
حالا خودتون سطح بروس ونیل رو حساب کنید...

یه ویدئو الان دیدم، درباری اهمیت زیادی که ND برای گیمرهای معلول و یا کم توان قاعله و چطور سعی کردن با ارایه گزینه های مختلف (در منو تنظیمات) بازی رو برای این اشخاص هم قابل انجام کنن.

خانوم Alexandria Meonakis، طراحی UI‌ بازی توضیح میده چطور از افراد کم توان تست گرفتن تا بتونن با طراحی حالت های مختلف گزینه هایی رو برای اون ها طراحی کنن. و بلواقع آپشن های زیادی که برای تغییر کنترل در منو وجود داره برای ارایه حق انتخاب نیست، بلکه هدفشون این بوده که این دوستان قادر باشن بازی رو بر اساس نوع معلولیتی که دارن تنظیم کنن.

و این ایده از اونجایی به ذهن خانوم Meonakis خطور میکنه که سال گذشته یه گیمر معلولم به اسم Josh Straub ازش میپرسه اگه که به GDC میره، آیا امکانش هست ایشون هم ببینه صحبت کنن. و به این ترتیب این دو نفر در مورد کنترل بازی برای معلولین و اینکه چطور تجربه یک بازی رو برای اونها محدود و یا شاید غیر ممکن میکنه، حرف میزنن. خصوصا اینکه تو این بازی ها که حالت چند نفره دارن آیا عادلانه هست که یک معلوم با یک انسان عادی بر مبنی یک سیستم کنترل یکسان قضاوت بشن. و این صحبت ها ایشون رو به فکر وادار میکنه، در نتیحه قضیه رو با بروس و نیل مطرح میکنه. و میگه که جاش چی گفته و با اینکه یکی از فن های بازی هست اما نتونسته UC2 رو تموم کنه، چون قسمت هایی از بازی کلید زنی هایی وجود داره که انجامش برای ایشون ممکن نیست. "من با این واقعیت روبرو شدم که علی رغم 60 دلاری که برای خرید بازی صرف کردم اما نمیتونم بدون کمک دیگران تمومش کنم!"

و در ادامه تو ویدئو کامل توضیح داده میشه که تیم سازنده موضوع رو کامل بررسی میکنن و دیزاینرها هم وارد عمل میشن تا ببینن چه راهکارهایی برای غلبه بر این مشکل وجود داره..... و در نهایت چیزی که میبینیم محصولی هست که حتی افراد کم توان، از جمله جاش هم میتونن بدون کمک یکی دیگه به راحتی تمومش کنن!

ویدئو خیلی باحالی هست. پیش نهاد میکنم حتما ببینید. من رو که به شدت متاثر کرد. این تلاش و وقتی که ND برای راضی کردن همه فن هاش میزاره عجیبه. اونم در شرایطی که خیلی از استدیوها گیم هایی میسازن که افراد سالم هم نمیتونن تمومش کنن و چه بسا این سوال رو در مخاطب ایجاد میکنه که آيا اصلا قابل بازی هست یا نه! به هر صورت درود بر شرف پارک آریایی ND :دی

Uncharted 4 devs worked hard with disabled people to make it more accessible

داستان آلکازار برای جلوه دادن بیشتر در مورد دروغ سم به نیت است. داستان هم عوض نشده. این داستان پر رنگ و لعاب که خیلی ها انتظار دارن در آخر بازی با آلکازار مبارزه کنند در راستای درک احساس نیت هست. نیت به النا دروغ میگه و به خیال خودش فقط کارش یه مدتی طول میکشه در صورتی که داره به النا دروغ میگه و نمیتونه ناراحتی النا رو درک کنه و برای همین اون رابطه سرد بین نیت و النا در اواسط بازی بوجد میاد و نیت میره دنبال گنجینه نه النا. اما وقتی نیت خودش با دروغ سم که برادرش هست آشنا میشه اونوقته که میتونه حس النا رو درک کنه و البته گیمر هم که میفهمه ای بابا تمام اون برج و باروی آلکازار دروغ بوده اون هم با نیت و النا همذات پنداری میکنه. بعد از این ماجرا رفتار نیت در برابر النا تغییر میکنه و در تمام طول بازی دچار شرمندگی هست. تمام داستان آلکازار برای درک این حس و پرداخت زیبای داستان هست نه چیز دیگه و بسیار هم عالی کار شده. اگر اون فصل آلکازار با اون شور و هیجان نبود و فکر نمیکردیم که قرار هست با آلکازار رو به رو بشیم اونوقت لبه‌ی اون پرتگاه اون حس بد رو نسبت به سم و دروغش نداشتیم

دوستان یه راهنمایی میخواستم من فقط آفلاین بازی میکنم خواستم بپرسم اگر بازی رو آپدیت اولیه نکنم چیز خاصی رو از دست میدم؟ یا اینکه بدون آپدیت هم میشه خوب بازیش کرد ؟

دوستان یه راهنمایی میخواستم . من فقط آفلاین بازی میکنم خواستم بپرسم اگر بازی رو آپدیت اولیه نکنم چیز خاصی رو از دست میدم ؟ یا اینکه بدون آپدیت هم میشه خوب بازیش کرد ؟
حالت photo mode رو از دست ميدي،در هر صورت اپديت كني خيلي بهتره

خوب چند مرحله بازی کردم
لطفا کسایی که بازی نکردن اسپول رو باز نکنن
خوب دوستان من به شخصه داستان سرایی رو خیلی دوست دارم
شاید خیلی ا زبانشون خوب نیست یا شاید سنشون کمه و فقط میگیرن بزن بزن برن جلو اما قبول کنیم بخش فرار از زندانش تا الان عالی بود
و حقشه کمتر از ۱۰ نگیزه!۱۰ هم کمشه
خیلی به جزیات توجه کردن
انلاین و مولتی هم فقط گاهی میپره بیرون که به نظرم داره اوکی میشه
در کل عالی هست

دوستان یکی لطف کنه مدهای مولتی پلیر بازی رو توضیح بده که چی به چیه؟
یه راهنمایی کلی درباره هر مد.
ممنون میشم.

سلام. مود Team DeathMatch در قالب دوتا تیم مخالف میریزد رو سر هم دیگه و هرتیم که زودتر 40 تا کیل بگیره برنده مسابقه است.
مود Command بازم در قالب دوتا تیم مخالف پخش میشید توی زمین و هیمنطور که دارید همیدیگه رو نفله میکنید منطقه های مشخص شده رو هم Capture میکنید و پوینت میگیرید و تیمی که زودتر به 700 پوینت برسه برنده است.
مود Plunder باز هم درقالب دوتا تیم مخالف هستید که باید یه مجسمه که توی مپ ولو شده رو بردارید بیارید بندازید توی صندوقچه ی خودتون. هرتیم 3 بار مجسمه رو بندازه توی صندوقچه ی خودش برنده است.

ضمناً فقط محدود به اینها نیست و مودهای بیشتری در راهه....

پ.ن: آقا این اصلاً مچ میکینگش خیلی ضدحاله. یعنی هربازی که به ذهنتون برسه مولتی میرم هیچ مشکلی ندارم جز این. نت هم کاملاً ثبات داره چه از نظر پینگ چه از نظر سرعت دان و آپ !! هم دیر پلیر پیدا میکنه هم گاهی اوقات وسط بازی قفل میکنه یا میپره بیرون :|
خلاصه که این سیستم peer to peer که ناتی واسه مولتی این در نظر گرفته به معنای واقعی کلمه برای ما peace of sh.t ـه :D

یه ویدئو الان دیدم، درباری اهمیت زیادی که ND برای گیمرهای معلول و یا کم توان قاعله و چطور سعی کردن با ارایه گزینه های مختلف (در منو تنظیمات) بازی رو برای این اشخاص هم قابل انجام کنن.

خانوم Alexandria Meonakis، طراحی UI‌ بازی توضیح میده چطور از افراد کم توان تست گرفتن تا بتونن با طراحی حالت های مختلف گزینه هایی رو برای اون ها طراحی کنن. و بلواقع آپشن های زیادی که برای تغییر کنترل در منو وجود داره برای ارایه حق انتخاب نیست، بلکه هدفشون این بوده که این دوستان قادر باشن بازی رو بر اساس نوع معلولیتی که دارن تنظیم کنن.

و این ایده از اونجایی به ذهن خانوم Meonakis خطور میکنه که سال گذشته یه گیمر معلولم به اسم Josh Straub ازش میپرسه اگه که به GDC میره، آیا امکانش هست ایشون هم ببینه صحبت کنن. و به این ترتیب این دو نفر در مورد کنترل بازی برای معلولین و اینکه چطور تجربه یک بازی رو برای اونها محدود و یا شاید غیر ممکن میکنه، حرف میزنن. خصوصا اینکه تو این بازی ها که حالت چند نفره دارن آیا عادلانه هست که یک معلوم با یک انسان عادی بر مبنی یک سیستم کنترل یکسان قضاوت بشن. و این صحبت ها ایشون رو به فکر وادار میکنه، در نتیحه قضیه رو با بروس و نیل مطرح میکنه. و میگه که جاش چی گفته و با اینکه یکی از فن های بازی هست اما نتونسته UC2 رو تموم کنه، چون قسمت هایی از بازی کلید زنی هایی وجود داره که انجامش برای ایشون ممکن نیست. "من با این واقعیت روبرو شدم که علی رغم 60 دلاری که برای خرید بازی صرف کردم اما نمیتونم بدون کمک دیگران تمومش کنم!"

و در ادامه تو ویدئو کامل توضیح داده میشه که تیم سازنده موضوع رو کامل بررسی میکنن و دیزاینرها هم وارد عمل میشن تا ببینن چه راهکارهایی برای غلبه بر این مشکل وجود داره..... و در نهایت چیزی که میبینیم محصولی هست که حتی افراد کم توان، از جمله جاش هم میتونن بدون کمک یکی دیگه به راحتی تمومش کنن!

ویدئو خیلی باحالی هست. پیش نهاد میکنم حتما ببینید. من رو که به شدت متاثر کرد. این تلاش و وقتی که ND برای راضی کردن همه فن هاش میزاره عجیبه. اونم در شرایطی که خیلی از استدیوها گیم هایی میسازن که افراد سالم هم نمیتونن تمومش کنن و چه بسا این سوال رو در مخاطب ایجاد میکنه که آيا اصلا قابل بازی هست یا نه! به هر صورت درود بر شرف پارک آریایی ND :D

Uncharted 4 devs worked hard with disabled people to make it more accessible
#RESPECT ^:)^
واقعا عالی بود این ویدیو. اهمیتی که برای این قشر از افراد قائل شدن.... =D>
چشمام پر از اشک شد. :((

پ.ن. اون قسمت بولد شده:
:D:-bd

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or